Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Lihtenšteinas Firstiste

Galvaspilsēta: Vaduca

Naudas vienība: Šveices franks (CHF)

Iedzīvotāju skaits: 34 300

Platība: 160.4 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Lihtenšteina ir valsts Centrālajā Eiropā, Alpu Reinas ielejā. Mērot no ziemeļiem uz dienvidiem, šī zeme ir tikai 24 kilometrus gara. Austrumu daļā dominē augsti kalni (augstākais valsts punkts ir Grauspitz - 2599m).

Neraugoties uz augsto atrašanās vietu, dominējošie dienvidu vēji vietējo klimatu padara mērenu. Ziemas mēnešos vietējie kalni ir ideāli piemēroti ziemas sporta veidiem.

Ņemot vērā platību, Lihtenšteina ir sestā mazākā neatkarīgā valsts pasaulē. Lai arī Luksemburgu dēļ liberālās nodokļu politikas dēvē par "nodokļu paradīzi", tā nav sevišķi blīvi apdzīvota. Lielākās valsts upes ir Reina, kas kalpo kā robeža starp Lihtenšteinu un Šveici, kā arī Zamina.

Robežvalstis: Lihtenšteina robežojas ar Šveici rietumos (visu robežu veido Reinas upe) un Austriju austrumos. Paradoksāli, ka valstij, kas runā vācu valodā, nav robežas ar Vāciju.

Administratīvas iedalījums: Lihtenšteinas Firstiste iedalās 11 pašvaldībās – Balzers, Eschen, Gamprin, Mauren, Plankel, Ruggell, Schaan, Schellenberg, Triesen, Triesenberg un Vaduca (galvaspilsētas apkārtne). Vairumu pašvaldību veido tikai viena pilsēta.

Etniskais sastāvs: Lihtenšteina ir ceturtā mazākā Eiropas valsts. 86% valsts iedzīvotāju ir alemāņi, taču viena trešdaļa no tiem ir vācu valodā runājoši cilvēki, kas iebraukuši no vāciski runājošām zemēm, bet divas trešdaļas - vietējie, kurus pieņemts saukt par lihtenšteiniešiem. Starp minoritātēm jāizceļ itāļi un turki.
Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Turcijā 16. un 17. gadsimtā, katram, ko pieķēra dzerot kafiju, tika piespriests nāves sods

Pasākumi

Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas katedras izstāde IZGLĀB!

Izstāde „Izglāb!" tiek veltīta kultūras mantojuma saglabāšanas tēmai - profilaktiskajai konservācijai. ...