Spānijas galvenā informācija

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Spānija atrodas Eiropas dienvidrietumos un aizņem 85 % no Pirenejas pussalas. Ziemeļos robežojas ar Franciju un Andorru, rietumos ar Portugāli, dienvidos ar Gibraltāru. Ziemeļos valsti apskalo Biskajas līcis, austrumos Vidusjūra un rietumos Atlantijas okeāns. Spānijai pieder Baleāru salas Vidusjūrā un Kanāriju salas Atlantijas okeānā. 90 % valsts teritorijas aizņem kalni, dienvidaustrumos atrodas Kordiljēras-Betikas kalnu sistēma, par kuru augstāki ir tikai Alpi. Netālu no Granādas atrodas valsts augstākā virsotne Mulasens 3478m v.j.l.

Platība: 504 782 km2

Iedzīvotāju skaits: 41 116 800

Valsts iekārta: Parlamentārā monarhija

Galvaspilsēta: Madride (4 620 00)

Lielākās pilsētas: Barselona (3,75 milj.), Valensija (1,27 milj.), Sevilja, Bilbao, Saragosa Valjadolida,, Ovjedo, Kadisa, Almerija, Mursija, Malaga.

Oficiālā valoda: Spāņu

Reliģija: Katoļi (99%)

Klimats: Subtropisks Vidusjūras klimats, sauss un pietiekami karsts. Ziemas maigas, vidējā janvāra temperatūra ir no +8ºC līdz +14ºC, kalnos dažreiz nolaižas līdz -7ºC. Vasaras karstas vidējā jūlija temperatūra no +23ºC līdz +29ºC. Nokrišņu daudzums svārstās no 250-700 mm gadā, pārsvarā rudenī un ziemā. Kanāriju salās klimats pārsvarā tropisks, ziemā temperatūra ir +25ºC, vasarā +28ºC. Baleāru salās ir Vidusjūras klimats, temperatūra ziemā ir +12ºC, vasarā no +18ºC līdz +26ºC. Vislabāk valsti apciemot ir pavasara beigās un rudens sākumā.

Spriegums tīklā: 220 V

Naudas vienība: Eiro

Kredītkartes: Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.

Muita: Ārvalstu valūtu līdz 500 Eiro atļauts ievest bez deklarēšanas, deklarēto ārvalstu valūtu atļauts arī izvest. Vietējo valūtu atļauts ievest līdz 600 Eiro, izvest līdz 120 Eiro. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 2 l vīna, 1 l stipros dzērienus, pārtikas produktus personīgai lietošanai. Radio, foto un video kameras ir jādeklarē. Aizliegts ievest narkotikas, ieročus, atsevišķus medikamentus, munīciju un sprāgstvielas. Aizliegta vēsturisku priekšmetu izvešana, dārglietu, ieroču un munīcijas izvešana bez atļaujas.

Laika starpība: -1 h, Kanāriju salās -2 h.

Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

San Salvadorā par braukšanu dzērumā var sodīt ar nāvi nošaujot

Pasākumi

Aizvadīts otrais jauno Latvijas izpildītāju koncerts sadarbībā ar Onyx Records

Šī gada 25. aprīlī, bārā/restorānā „CATS” notika mūzikas portāla Onyx Records izpildītāju koncerts. Tā mērķis bija popularizēt jaunos Latvijas izpildītājus, kā arī pieteikt...