Slovākija

TRIP: Skiing RoadTrip Slovākča 2k8 - Day 1

acidburn 2008-02-04

Day 1

21:03 - Lābdien! Runā Rīga.. tfuu.. Ģirts.
21:10 - Esam izgājuši jau no Rīgas. Iļģuciemā pavakariņots, kur nu kurais to ir darījis, Mans mīļums aizgādāts uz kojām, viss kārtībā, varam atiet. Patreiz esam kaut kur Rīga – Ventspils šosejā, pie Trest’a smirdīgā bendzīntanka. Nu, jau garām :) . So. Braucam uz Talsiem, pakaļ Ginčam. Pa ceļam jau tiek piesaukts vecais, labais draugs Sunj, jo šoreiz vāģis mūs ir pievīlis ar piepīpētāja kvalitāti, visu laiku krīt ārā notebuka lādētājštekerītis. Attiecīgi ņemtne vislaik. Uģis prasa: „Ģirt, ko Tu raksti?”, mana atbilde ir konstruktīvi patiesa: „Kā!? Dienasgrāmatu!”. Nupat apjēdzām, ka nav sarunāts ar www.irlaiks.lv regulārais datu uploads ar speciālo sadaļu kaut kādu, bet nu, laigan, kas par lielo braucienu, nekas – tepat līdz Slovākijai un atpakaļ. Tāpat iepriekšējā www.irlaiks.lv dāvanu karte vēl nav izņemta :) Šoreiz mūsu zirgs ir riktīgais zirgs – t.i. Nissan Navara 2006. 2.5dCi, smuki skudrabotā krāsiņā ar lielo kabīni uz kravas kastes – kā reiz, kur mantas un slēpes iemest. Jāpasaka, lai Gints ņem kārtējo remonta atslēgu komplektiņu, jo redz slēpēm vajagot pieregulēt smagumiņu, lai lec nost no desas. :D
21:30 - Uģim atkal ir naturāli ieinteresēts ko es rakstu. Nupat apspriedāmies un no Talsiem uz LT brauksim nevis caur Kuldīga/Saldus, bet Tukums/Jelgava/Eleja, kilometros gandrīz tas pats, kompromiss – labāka ceļu kvalitāte. Lai gan... ar džipiņu jau varēj pa mežu :)
22:00 - I’m in looovee.. wheee.. I’m in loveee wheee.... --- kas? Aaaaa.. .Tā Kylie Minogue :)
22:01 – Pūre video. Ō! Kāda te maliņa uztaisīta, nevar nemaz tā piebraukt vairs pie vecās bodes un uzfumārīt :( Nekas, maucam tālāk.
22:07 – I don’t care what they say... I’m in love with U. Nu šitā smukule dzied :D
22:09 – Citēju sarunu: „Kas tas par sluneri? Hvz, baļķus sazadzies nezin kur dirst tagad.”. Zinātāji paņirgs, pārējie brīvi.
22:27 – Talsi, piebraucam pie Uģa senčiem. Nododam ziņu Ginčam, lai gatavojas :) Datu uploads pirmais.
22:40 – Nu, ko Ginčs, ir savākts. Un mums ir zināms jau konkursa uzvarētājs konkursam. kurš pirmais pateiks „Nu, ko? Mājiņas?” – tas ir jaunpienācējs GINČS ziedi un zelta fumārs viņam!! Apsveicam! Citsīkiņš! Joftvai – Ginčam izrādās slēpes ir Sabiles dzīvoklī, ak, dies.. vēl viens līkums šovakaram – mīlīgi.
23:10 – Nu, ko. Ginča jaunais dzīvoklītis obzervēts. Smukiņi, izdomāts, kur tiks likts TV ar tumbām un stūra dīvāns. :D Galvenais ir 2 kg ar šķiltavām, kuras atstājis iepriekšējais īpašnieks. :D Tagad uz Kandavu un pie Tuckuma uz Jelgavu/Eleju. Āaajziet. You wanna peace of me.. tā britnija.
23:15 – Citēju: „Tu paņēmi šito nedēļu brīvu? Nē, nākamo!!” :DD
0:31 – Tikko no Jelgavas izbraucām, iebraucām LukašenkoOilā, domājām iztērēt kaut kādas latviešu naudiņas, izrādās lodziņa pārdotuve, tikko kā ieraudzījām lodziņā tantes feisu sākām nelabā balsī kliegt: „Fūuuuj, lodziņš! Prom, prom, fuij, proooom!!!” Reāli norāvām tantei kefīru :D Kā teikt izveidojās vesels dzejs: „Kamēr Ginčiņš meklē maciņ, tikmēr džeki aprauj fraciņ. Un nocērt tantukam biznes’”
0:48 – Pilnā balsītē iekliedzam Enrikes sambadī!!!
0:59 – Nu, ko Šengena atkal iespārda – ierodamies Lietuvazazā. Sniegs ir šeit galdā. Pirms robežas mēģinājām iepirkt trijstūrmaizes un fumāru, bet ieejot Astartes ūbertankā mēs ieraugot suni sapratām, ka nebūs. Arā pie propāniem fumārs un tālāk brauciens ira šeit. Tā kā tagad tikai ceļš un vēlreiz ceļš. Kārtīgais vējelis šeit pūš, džipu pat mētā. Labi, ka iekšā silts un var sēdēt maikā, kā arī balzāms jau šļunkājas pa salonu. :D
1:42 – Viss ir ānusā. Statoils pat smilkst, un HD ir tikai PC... oi oi, bļe, sunamģīmis... Neaizrauj garām staķikam. Uij..ku labs.dr
2:31 – „Ja neko citu, tad vismaz viņas izdrā*t.” Aijj... panesās sarunas par meitenēm un cilvēku attiecībām :D Esam kaut kur Lietuvas vidienē. Šas iečekošu, kur esam. Vieta saucās Kelme. „I wish I was Your lover, I wish if that You’re mine.” Kopīrats enrike.. un pilnīgs rozā izlasot Tavu pārsteigumvēstuli Annuc. I got this feeling, I wish You’re here.
2:44 – Nekad RoadTripā nebija piedzīvots ŠĀDS fumārs! Vienkārši ekstrēmi, sniegs, praktiski putenizaz, reāls vēš, uij, vēsi. Tagad iekš to džipp i’ silc. Uhhh.. aiziet tālāk baldža. Alt+F+S. T.i. wordā seivs. Ginčs: „Sniegaholiķis”, Uģis: „Tā filozosfiski: Jāaaaa – sniegaholiģiķis ir nenormāls!!” Īstenība ceļš ir nenormāli nepārredzams, praktiski putenis kārtīgais, velkamies uz ~50km/h.. Attiecīgi – lēnā desa. Attiecīgi vēlais ieradiens Slovākijā!
3:05 – Ring my bell. Iet sarunas atkal par attiecībām, sievietēm, protams, un nākotnes plāniem, vīzijām, viedokļiem. Fonā, protams, romantiskais Enriks. :D
3:10 – Nu, ko! Apsakakājāmies! Izrādās, ka nevajag runāt pa meitenēm un attiecībām. Aizrāvām ~50 km pa nepareizo trajektoriju, fuij Ģirtam, ka neievērot navigācijas trajektoriju. Tagad plus 100km lai tiktu back uz bāni.:D Galvenais tagad nenokavēt krustu kas saucās „A do You know?”
3:18 – Secinājām, ka kapeikpi$ienfails neir izveidots :D Attiecīgi šas tiks izveidots paralēlais .xls failiņš naudiņām :D
3:23 – Now You never come down, Uģis netic navigācijas ātrumam, t.i. navigācija rāda 90 km/h, spidometrs mums rāda ~ 100.. Baidās mazais. :D .. jebkurā gadījumā tas ir pārbaudīts – plus/mīnus 5-10 km/h šitās lietas atšķirās. Vasarā vairāk – ziemā mazāk. Tā kā tagad pēc spiģika maucam uz 120 km/h, jo redz navigācija rāda knappu 105 km/h :D
4:13 – Panesies pilnīgs mararzms. Visi iespējamie cilvēki konsumējuši balzāmu. Pārejie šoferē. :D – Ir okej. :D Nojaušu, ka līdz skaidrajam prātam vairs neviens nerakstīs, labākajā gadījumā viesnīcā DATA uplauds notiksies.
4:24 – Sapratām, ka Kauņā ir mājiņas. Nu.. tas tāds citāts no dalībniekiem, jo ieraugot Varšavas 400 km attālumu gribās apsakakāties.
4:56 – 650 km nobraukti. Draugu attiecības pārvēršas par lietišķām suņu reakcijām. Visi ir stulbeņi. Izskatās, ka roadtrips suņ, jo man jau iespļāva dvēselē pirmajos 600 kilometros. Veči ir sivēni, t.i. toč. Lai viņi publiski iet kakāt!!!
5:00 – Ejam garām Marijampolei. Rekur ir Orlens, Norču!! Visi kakāt! Emocijas Nulle!
6:20 – Pamodos pie Shell stacijas. Iegājām, iepirkām kafēnu un hotdogus. Pēc tam džeki man mēģināja ieskaidrot, ka šeit ir Polija. Ievērtējot auto numerāciju – točna. Tātad esam jau Polijā. Nobraukti 740 km. Pirmā degvielas bāka – Navara kremt, mljin. :D Šitas viss notiekas pie pilsētas vārdā Suwalki!
6:49 – Augustowā maldījiens.
18:14 – Forši! Nākamais ieraksts pēc 12 stundām. Gulēts, ēsts, gulēts, ēsts, braukts, nekas vairāk darīts nav. Esam vēl Polijā, izdomājām, ka jāapmeklē kāds kultūrvēsturisks objekts. Beidzot ir kaut kas. Tobiš atgriezies garastāvoklis, tikko izvilkušies no Wieliczkas sālsraktuvēm. Novazājāmies ~2 stundas. Nu iespaidi pārākie. Labi, ka fočikus „paņēmām” līdzi. :D Zem zemes ~ 130 metru dziļumā ir vesela pilsēta ar baznīcām, tuneļiem, upēm, trepēm ~ viss kaut kādos septiņos stāvos izvietots. Nu neaprakstāmi vienkārši. T.i. tur kādreiz ieguva sāli parasto u.c. izrakteņus, cik nu sapratām no poļu ekskursijas grupas un gida. :D Patreiz plāns mainīts – nebūs gulēšana vecajā flinstonu viesnīcā iekš Ružomberokiem. Patreiz forsējam daļu Polijas, lai sasniegtu pilsētu Rzeszow. Tad pa labi lejā uz Slovākiju. Meklēsim gultasvietas kaut kur Prešovas apkaimē, bet jebkurā gadījumā tagad primārais ir atkal paēst, jo nu šitas vazājiens pa tiem pazemes labirintiem ir ļoti deenerģizējošs.
18:25 – Nupat secināts, ka līdz tai pilsētai ir 160 km. Šausma, kad tad vēl Slovākija.. džīzasss..
19:05 – Atkal ielidojām kārtējā kaku restaurācijā. Ēdām vecu vistu, kura pirms tam pagozējusies eļļas podā. Frī karpeļi man domāt, ka bija ražoti no salmiem. Kafēns vispār kaut kāda atrabotka. Par to visu samaksāts 16 eur uz trīs kabaniem. Ārprāc un šausmas vienā šķīvī. :D Turpinām ceļu pa naksnīgajiem un satiksmes pārpildītajiem Polijas bāņiem. Doma beidzot atraisīt žuvjeca aliņu un maby pašmakarēties gar balzāma pidelīti :D Sniega nav, nezinu, ārā plus 10 grādi, kāda vēl te slēpošana, pavasara roadtrips parastais... nu, tad jau redzēs, kas Tatros darīsies. Pavīdeja te ideja par Čehijas apmaklējumu, maby tur sniegs vāļājas.
21:00 – Nu, pirmā roadtripa diena ir ĻOTI veselīga. Otrā reize jau MacDonaldā, burgeri, kolas, frī, eļļā mērcēti gaļas kluči, kafijas, alus, balzāms, viss tik veselīgs, ka prieks pilnīgi. :D Turpinām ceļu uz Rseszowiņu. Neesam vairs nemaz tik tālu, tad vēl kāds simtiņš un tad jau Slovākča klāt. „It’s too late to apologize”, protams, tiek kliegts līdzi, jo nedaudz garīgais uzārdījās :D Tagad vēl kādu alēnu, kurš jau pie Uģa kājām vāļājās un tad jau baldža ošņājas.
21:40 – Rseszowiņai garām līdz Slovākijas robežai atlicis nieka simtiņš. Kaut kā baigi ilgi jājamies šoreiz pa Poliju... Pheee... izrādās, ka pa šito ceļu pērn ira braukts! Un pat ēst loķenes restaurācijā centāmies, bet tanta nejēdza nevienu valodu, plus vēl VISA bija ackapogas ierosinātāja. Atminējāmies ar smaidu kā pērn gājām lejā uz Miskolcīti un Szezegediņu..
22:11 – Nu, ko labi nomaldījāmies. Esam kaut kādā pilsētā, kas saucās Strzuzowiņa, attiecīgi mēģinām tikt atpakaļ uz bāni. Vai izdosies tuvākās stundas laikā? Nav pieejama informācija :D
22:32 – Esam back uz E klases ceļa, tuvojamies SK robežai. Košicīte ~160 km. Bet līdz viņai mums nevajag. Kā iekšā Slovākčā tā sākam meklēt kur nomest ķermeņus palagos. Galvenais lai ir internāts un brekfests inklūded.
23:17 – Nu, ko Slovākčā iekšā. Nobraukti – 1700 km. Sākam viesnīcas mekli. Secinām, ka šinī roadtripā neesam izvilkuši vēl pases no somiņām. :) Šengena rulz.
23:38 – Atmiņas patīkamas atausa, bijām čurpauzē piestājuši, garām brauc daudz smagvāgenu, paraustam tikai gaisā roku tā šie atbild MŪUUT, MŪUUT.. nu, kā amerikāņu filmās, parauj striķīti smagā auto šoferis un tāda smaga, basīga taure noredzas naksnīgajā Slovākijas pierobežā. Mmmm.. un mēs kā mazi bērni priecājamies par katru šādu atbildi uz mūsu mājieniem šoferim!! Nice. Zvans Saulītei izraisīja RTU kojās pārsteiguma momentu. Fanu pulki jau salasījušies pie datoriem un ar regulāri frekvenciālu F5 taustiņu spiešanu draugiem.lv portālā, gaida mūsu dienasgaitu aprakstus. :D. Te var pilsētās uz sēsn laist.
23:49 – Mmm.. tika ielikti divi veci diski čeindžerī. Linda – Vorona un Linda – Placenta. Bauda aiziet, deviņdesmito gadu beigas.
0:16 – Hotelītis vēl nav atrasts, jo neir sasniegta Prešoviņa. Bet domājot par vienu blondīnīti, kura ar nepacietību gaida dienas aprakstu, pieslēgšos caur GPRS un ielikšu draugos info, lai mīļums var mierīgi iet gulēt un nenokavēt darbu rīt. Arlabunakti, zaķīt! Jebkurā gadījumā, ja hotelī būs internets, tad info updeits būs pēdējos no tās vietas.
1:26 – Pieslēgties caur GPRS neizdevās, bet attiecīgi esam atradusi beidzot hoteli, pa dārgo 110 Eiro, apartementiņi ar brekfestiņiem un internetu tikai lobijā. So eju lejā uploadēt info. Arlabunakti visiem gaidītājiem. Bučas

Kam piemērots:

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
aiziet nākamās dienas, lasiet!!
06.02.2008. plkst. 20:18
slovāku lapsa
šitādi rakstiņi tiešām butu intresanti , tiešām žel ka ar irlaiks administraciju nesarunajat aprakstu ar bildem katru dienu :( bet nu gaidam nakamo seriju :) inčīgi :)
05.02.2008. plkst. 11:30

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Koraļļu rifi ir silti, tīri un mierīgi okeāna iedzīvotāji, kas ir bagātīgi ar dzīvību. Rifa masīvo struktūru veido koraļļu polipi – sīki dzīvnieki, kas dzīvo kolonijās. Kad polips nomirst, tas atstāj aiz sevis cietu, akmeņainu, sazarotu struktūru, kas sastāv no kaļķakmens

Pasākumi

Apgāds Zvaigzne ABC izdod grāmatu par vienu no visu laiku leģendārākajiem dejotājiem pasaulē – Rūdolfu Nurijevu

2008. gada 8. decembrī klajā nāks Kolama Makkena (Colum McCann) romāns “Dejotājs” (Dancer). Kolams Makkens ir viens no slavenākajiem mūsdienu īru rakstniekiem. Autors dzimis 1965. gadā...