3 dienas Krētā

3 dienas Krētā

Noderīga informācija
Iedzīvotāji – 623 666
Valodas – grieķu, grieķu valodas Krētas dialekts
Valūta – EUR (1EUR=0.7028LVL)
Vidējā gaisa temperatūra – vasarā 24 grādi pēc Celsija, ziemā 14 grādi pēc Celsija
Tūrisma sezona – jūlijs un augusts

Laivas brauciena attālumā no Grieķijas kontinentālās daļas un Atēnām atrodas Krēta – īsta paradīze jūrā, kas sevī iemieso hellēņu viesmīlību, mitoloģiskumu, Vidusjūras virtuves labākās īpašības un nebeidzamas smilšu pludmales. Lepojoties ar skarbo vidi, kurā pludmales lieliski papildina sniegoti kalni, auglīgas ielejas un dziļas aizas, Krēta mums piedāvā pavadīt jaukas brīvdienas, kuru laikā būs viegli nedomāt par atvaļinājumu, baudot svaigas zivis, olīvas un brīnišķīgus skatus uz okeānu.

Jāpiebilst, ka pēdējos gados Krēta ir metusi izaicinājuma cimdu Karību jūras reģionam. Un, lai arī vairums savrupmāju, villu un dzīvokļu sezonas laikā joprojām tiek izīrēti, pēdējā laikā ir sabūvēti daudzi luksusa kūrorti, kas piedāvā visas ērtības. Dēļ lielās kūrortu izplešanās, daudzi no tiem ir uzcelti tieši pie pludmalēm, ārpus pilsētām.

Lai arī skati no šiem kompleksiem ir nepārspējami, vietējā virtuve tajos neizpaužas visā krāšņumā, jo kūrortos tomēr svarīgākās lietas ir ātrums un kompaktums, nevis skrupuloza iedziļināšanās detaļās. Šis fakts sevišķi jāņem vērā tieši Krētā, jo īstais grieķu dzīves raksturs parādās tieši salas kafejnīcās, tavernās un parastajos restorānos.

Šeit jūs sastapsiet lauzītu angļu valodu, tomēr par to nevajag uztraukties, jo nesteidzīgā atmosfēra un dzīves ritējums, kas valda šajos iestādījumos, liek aizmirst par visu apkārtējo. Protams, tas viss ir satopams ikvienā Grieķijas ciemā, tomēr Krētas galvaspilsētas Chania venēciešu arhitektūra un šaurās, klusās ieliņas padara to par oriģinālu vietu.


Pirmā diena: Chania

chania-harbour.jpg - 92.23 KBSkats uz Chania Seno ostu

Atšķirībā no citām Grieķijas salām (piemēram, Corfu, Santorini vai Mykonos) Krēta ir ļoti liela, tāpēc jums noteikti nāksies noīrēt automašīnu. Protams, vispirms jums ir jālido uz Atēnām, kur tālāk jānoskaidro informācija par trim ikdienas reisiem uz Chania, kas ir Krētas otra lielākā pilsēta.

Ierodoties šajā senajā ostas citadelē, atrodiet auto nomas punktu, kurā jau iepriekš esat rezervējis mašīnu. Atkārtosimies, tomēr atgādināsim, ka dēļ Krētas izmēriem, kā arī ainavu un kultūras dažādībai, mašīna jums vienkārši būs nepieciešama.

Braukājot pa pilsētu, neaizmirstiet piestāt pie Nykterida – viena no Krētas labākajiem restorāniem. Trīs vakarus nedēļā tajā tiek izpildīta krētiešu tradicionālā mūzika.

trav.jpg - 19.82 KBIeturiet neaizmirstamu maltīti vienā no Krētas labākajiem restorāniem - Nykterida - raugoties uz Vidusjūru

Restorāns, kas uzcelts tieši pie kalniem, atrodas starp lidostu un Chania un tā baltā ēka celta tieši ar skatu uz Vidusjūru. Kas attiecas uz ēdienkarti, tajā dominē svaigas vietējās delikateses. Noteikti nobaudiet tradicionālās krētiešu uzkodas: Krētas pīrāgu (ar avokado, pastourma, jogurtu un arugula), kā arī ceptu baklažānu ar kūpinātu cūkgaļu un kazas sieru. Galvenajā ēdienā izvēlieties jēra kebabu vai cūkgaļas fileju ar kastaņiem, rozīnēm un kastaņu mērci. Pēc deserta nobaudīšanas jūs būsiet gatavs turpināt ceļu pa apkārtnes kalniem un pašu Chania pilsētu.

Iebraucot atpakaļ pilsētā, uzreiz dodieties uz Seno ostu, kur atrodas Casa Leone Hotel, tieši pie piestātnes. Nesen atjaunotā viesnīca ir izvietojusies 600 gadus senā ēkā un tās dizainā dominē venēciešu arhitektūras iezīmes, kas joprojām ir daļa pilsētas sejas jo pirms 400 gadus valdošās renesanses ēras Venēcijas kundzības periodā.

casabalkon.jpg - 89.43 KBApmetoties Casa Leone viesnīcā, no terases pavērsies burvīgs skats uz Chania Seno ostu

Raugoties pāri Chania piestātnei, Casa Leone brīnišķīgā terase ir viens no Senās ostas rajona naktsdzīves epicentriem. Un, ja ar to vēl nepietiek, jūs noteikti apburs karaliskās viesnīcas gultas! Pati viesnīca atrodas ļoti izdevīgā vietā, ļaujot klejot pa pilsētas ieliņām un alejām, kur apskatāmas interesantas un šauras ejas, kā arī mazi tiltiņi. Tieši šajās slepenajās vietiņās atrodamas daudzas pilsētas interesantākās kafejnīcas, veikaliņi un restorāni!

Ja tomēr jūsu sirdij ir tuvāki piejūras kūrorti, izvēlieties netālajā pludmalē esošo Creta Paradise Beach Resort.

resort.jpg - 25.24 KBJa priekšroku dodat piejūras kūrortiem, iesakām Crete Paradise Beach Resort

Piedāvājot visas mūsdienu ērtības, šis komplekss atrodas 10 kilometrus no Chania centra un tā apkārtējie dabas skati sniedz tam lielu priekšrocību uz līdzīgu iestādījumu fona.

Ja esat tajā apmeties laikā no maija līdz jūnijam, jums ir ideāla iespēja vērot, kā jūras bruņurupuči dēj savas olas Gerani pludmalē. Augustā notiek šķilšanās un mazuļi dodas okeānā.

Otrā diena: Ceļojums uz Knossos

Visu pēc kārtas - ja otro dienu esat nolēmis veltīt salas apbraukāšanai, vispirms ir vērts ieturēt labas brokastis, kas sniegs pietiekamu enerģiju dienas pirmajai pusei. Senās ostas galvenā skvēra stūrī no pulksten 7 rītā darbojas Remezzo Cafe, kuras lielākais krāšņums ir oriģinālās sēdvietas.

remezzon.jpg - 69.63 KBPirms doties uz Knossos, iesakām ieturēt brokastis Remezzo Cafe, kas atrodas Senās ostas skvēra stūrī

Rosīgajos rītos Remezzo ir lieliska vieta, kur uzņemt entuziasmu visai dienai!

Pēc izbraukšanas no Chania jūsu ceļš divas stundas vedīs līdz Knossos, toties tās paies kā nebijušas, jo par to aprūpēsies apkārtējā daba un tās mainīgums - no kalniem līdz lēzenām pludmalēm un otrādi. Ceļā mēģiniet apstāties kur vien tas iespējams, jo Krēta ir sala, kur ik uz soļa ir kaut kas interesants.

Pēc Remezzo gardās omletes un svaigajiem aragula salātiem jums vajadzētu būt gatavam izpētīt Krētas ģeogrāfisko centru, kur atrodas teiksmainā Knossos pils.

knossospils.jpg - 65.54 KBSkats uz 4000 gadu vecajām Knossos pils drupām

4000 gadus vecā būve ir tik sena, ka pat Jēzus ir dzimis pēc tās uzbūvēšanas. Un, lai arī gadu tūkstošu gaitā tā ir pārbūvēta neskaitāmas reizes, pils joprojām atgādina par mīnojiešu civilizāciju.

Kā vēsta leģenda, pils ir celta, iespaidojoties no stāsta par Minotauru un tā labirintu. Katrā ziņā pils dažādās istabas (dažādas tieši formas un izmēru ziņā) atgādina labirinta sarežģītību un līkločus.

Nostāsts vēsta, ka slavenais sengrieķu arhitekts Daedalus uzbūvēja labirintu, lai ieslodzītu Minotauru - briesmoni ar cilvēka ķermeni un vērša galvu. Saskaņā ar mītu, reizi deviņos gados atēniešiem bija jāsūta šim radījumam 6 jaunavas un seši jaunekļi apmaiņā pret mieru un kā ziedojumu Minos karalim.

Nav nemaz jāsaka, ka Knossos apvij ļoti daudz dažādu leģendu un nostāstu. Tomēr laiks ir ierobežots ikvienā ceļojumā, tāpēc jums ir laiks sākt domāt par vakara izklaidēm. Pēc brauciena pa Krētas lauku apvidiem atgriezieties pilsētā un izvēlieties starp Antigone restorānu un Amphora restorānu, kas abi divi ir izslavēti ar saviem jūras produktu ēdieniem. Ja izvēle kritusi par labu Antigone, noteikti pasūtiet dievīgo pildīto krabi.

amphora.jpg - 18.93 KBAtgriežoties no Knossos pils, ieturiet maltīti Amphora restorānā

Pēc maltītes iesakām atpūsties piestātnes kafejnīcā vai arī atgriezties viesnīcā. Ja jūs esat visai romantiskā noskaņojumā, varat doties uz kādu no klubiem, kas atrodas Kondilaki - ielā, kas stiepjas ārā no centra uz piestātni. Šie klubi ir El Mondo un Nota Bene.

Trešā diena: Matala un Agia Galini pludmales

Otrā diena noteikti ir bijusi iespaidiem pilna, tāpēc nākamo vajadzētu veltīt nesteidzīgai atpūtai. Rīta kafijai izvēlieties Meltemi, kas atrodas jaunās piestātnes rietumu stūrī, kur rītos sastopas jauni un veci, sievietes un vīrieši, tūristi un vietējie.

Tā kā jūs atrodaties Krētas ziemeļrietumos, tieši šeit jūs atradīsiet divas labākās salas pludmales pie mazajiem Matala un Agia Galini ciematiņiem.

i-crete-agia-galini-1.jpg - 87.34 KBAgia Galina pludmale - viena no labākajām Krētas pludmalēm

Ceļš uz tām būs bagāts ir interesantām un aizraujošām ainavām, bet dienu pa īstam varat uzsākt, pētot Matala alas, kas II Pasaules kara laikā vāciešiem kalpoja par kara materiālu noliktavām.

matala.jpg - 76.37 KBMatala alas, kas II Pasaules kara laikā vāciešiem kalpoja par kara materiālu noliktavām, savukārt 60.gados alās mājoja hipiji

60. gados alās mājoja hipiji, kas laiskojās abās minētajās pludmalēs.
Uz rietumiem no alām atrodas Agia Galini pludmale, kas ievērojama ar saviem restorāniņiem un kafejnīcām. Rekomendējam Taverna Medusa, kuras gliemeži ķiploku mērcē ar ķiploku maizi ir vienkārši pasakaini. Turpat blakus ir Medusa bārs. Labākais padoms, ko varat izmantot šajās pludmalēs – ļaujiet pēcpusdienai saplūst ar sevi un sauli...

Krēta ir atpūtas un brīnumu sala. Smiltis ir izcilas, ūdens – dzidrs un jūras faunu un floru glabājošs, bet virtuve, kultūra un daba – ļoti aicinoša un interesanta. Tāpēc ņemiet savu pludmales somu un plānojiet atvaļinājumu Krētā tūlīt.

Par sākuma punktu varat izvēlēties Chania, bet par atlikušo maršrutu parūpēsies pati sala....

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Juris
Kāds var pateikt kāds laiks tur ir oktobrī ?
15.07.2012. plkst. 16:11
Edgars
Šovasar tur strādāju tūrisma jomā, ieteiktu jauniešiem apmeklēt tādas "tusiņu" pilsētas kā Herssonisa un Malia ! Vasara Krētā - neaizmirstams piedzīvojums!
07.10.2009. plkst. 18:54
eva
Krēta!!! To nevar iepazīt trīs dienās. Visiem silti iesaku. Un vismaz uz nedēļu.
20.03.2009. plkst. 15:16
Santo
Labākā zeme, kur vien jebkad ir nācies būt. Notiekti atgriezīšos vēl!
13.02.2009. plkst. 13:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie Somijas krastiem ir aptuveni 81000 salu, 20000 no tām veido Somijas arhipelāgu

Pasākumi

Tuvojas Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncerti

11. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no 19. augusta līdz 6. septembrim. Festivāla rīkotājs, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, iecerējis vairākus muzikālus...