Stilīgākie pasaules veikali

Stilīgākie pasaules veikali

Diez vai kāds varētu iedomāties, ka pasaulē ir veikali, kas tūrisma izbrauciena laikā būtu atzīmējami apmeklējamo vietu sarakstā ar Luvras muzeju.

Gan Moss’s nesen atvērtais Losandželosas veikals ar savām kristāla kolonām un neona gaismu logo, gan Prada futūristiskais stikla tornis Tokijā pierāda to, ka mūsdienu pasaulē ir radušies jauni, drosmīgi un ļoti oriģināli veikali, kas bieži vien uzskatāmi pat par mākslas darbiem un arhitektūras brīnumiem.

Bieži vien šīs tirdzniecības vietas papildus savai tiešajai funkcijai kļūst arī par kultūras centriem un intereses objektiem tiem, kas interesējas par moderno arhitektūru.

Aizmirstiet par mūsu garlaicīgajiem un vienveidīgajiem „Molu”, „Spici” vai „Alfu” – mēs esam sagatavojuši apskatu par 12 interesantākajiem pasaules veikaliem, kur neprasa naudu par ieeju un piedāvā iepirkties ar gaumi.


Moss

moss.jpg - 84.49 KB

Atrašanās vieta: Losandželosa

Interesants fakts: Pasaules dizaineru kopienas dižgars Murray Moss savu Ņujorkas veikalu ir pārcēlis uz Holivudu, neaizmirstot arī tā raksturīgās kristāla kolonas un milzīgo piano.

Veikala raksturojums: Jaunās Moss filiāles pievilcība slēpjas ne tikai dēļ pirmā acu uzmetiena iemīlēšanās šajā burvīgajā ēkā, bet arī ļoti oriģinālajā plānojumā. Pirmie pārsteigumi sākas jau pie ieejas, par ko rūpējas dučiem kristāla kolonu, kas atmirdz milzīgajos logos.

Par īpašu atmosfēru gādā arī neparastās kastes, kas izkaisītas pa visu ēku un ir greznotas ar neona gaismu Moss logo, kā arī pāris antīkie Steinway piano, kuriem jaunu izskatu par godu veikala atvēršanai piešķīra holandiešu dizaineris Maarten Baas.

Interesants interjera akcents ir Studio Job mākslas darbi, kuros attēloti dzīvnieku skeleti. Kopumā jāsaka, ka nav iespējams izcelt vienu konkrētu veikalu, kas tikai vēl vairāk apstiprina Moss vienreizīgumu, tāpēc vienkārši klejojiet un esiet gatavi pārsteigumiem.

Iepirkšanās „kolēģi”: Slavenības šeit ierodas, lai papildinātu savu Holivudas villu drēbju skapjus, modes pārzinātāji meklē stilīgus holandiešu dizaineru apģērbus, bet uz šejieni pārvākušies ņujorkieši šo veikalu apmeklē dēļ tajā valdošās Ņujorkas atmosfēras.

Labākie pirkumi: Vitsoe oriģinālie metāla plaukti (klasika, ko 1960. gadā radīja Dieter Rams), kas maksā no 3000USD; Moss ekskluzīvie krēsli ar lāča un pandas ādām (ražotājs - Brazilian Campana Brothers), kuru cena ir 75 000USD.

Adrese: Moss, Melrose Avenue, Losandželosa

Daslu

daslu.jpg - 98.37 KB

Atrašanās vieta: Sao Paulo

Augstākās klases iepirkšanās centrs Brazīlijas bagātniekiem ar helikoptera laukumu uz jumta.

Veikala raksturojums: Šī Latīņamerikas iepirkšanās pasaules pērle, kas pilsētas eliti apģērbj jau kopš 1958. gada, pēdējā laikā izpelnās aizvien lielāku popularitāti. Tā jaunā piebūve ir 50 miljonus dolāru vērta un to itāļu villas stilā veidojuši arhitekti Ricardo De Marco un Chinho de Luca.

Apkalpošana Daslu jau kļuvusi leģendāra: pie ieejas jūs sagaida šveicars un somu nesēju, katram pircējam tiek piešķirta sava Dasluzete jeb asistente, viesmīles baltās uniformās pastāvīgi piedāvā klientiem glāzi Veuve Clicquot vai espresso, savukārt golfa mašīna vadā pircējus pa lielo ēku, kurā atrodas ap 40 izcilu veikalu (ieskaitot Louis Vuitton, Prada, Chanel).

Iespējams, visoriģinālākā Daslu iezīme ir pilnīgs līdzsvars starp vīriešu un sieviešu precēm, kā arī fakts, ka šeit nav garderobju, kā rezultātā pircējiem jāpārģērbjas turpat pie plauktiem. Hi-tech nodaļā pieejams viss, sākot no Bang&Olufsen audio sistēmām un beidzot ar Jaguar kabrioletiem. Ceļā uz šo nodaļu paverieties lejup un cauri stikla grīdai ieraudzīsiet antīko automobiļu modelīšus – tas liecina par to, ka veikalam ir arī savas dīvainības.

Iepirkšanās „kolēģi”: Modes dizaineri (Valentino, Stefano Gabbana), fotogrāfi (Mario Testino) un modeles (Gisele Bundchen), kā arī pēc zīmoliem izslāpušas Sao Paulo iedzīvotājas.

Labākie pirkumi: Neparastie brazīliešu dizaineres Rosa Cha bikini par 50USD; Jura espresso aparāts, kas maksā no 1500USD.

Adrese: 131 Avenida Chedid Jafet, Sao Paulo

Lairesse Apotheek

lairesseaptieka.jpg - 116.05 KB

Atrašanās vieta: Amsterdama

Interesants fakts: Aptieka, kas funkcionē ekstravagantās telpās.

Veikala raksturojums: Aptiekārs Marjan Terpstra nevēlējās sekot tipiskajai formulai, pēc kuras iekārtotas vai visas Eiropas aptiekas, kad viņa atvēra savu Lairesse Apotheek, kas izveidota agrākā bankas ēkā Amsterdamas Oud Zuid muzeja kvartālā. Tāpēc viņa noalgoja holandiešu arhitektu biroju Concrete, kura klientu vidū ir bijuši Mercedes Benz un Utrecht Centraal muzejs.

Concrete uzdevums bija apvienot homeopātisku atmosfēru ar dzīvīgu mūsdienu interjeru. Ēkas sirds ir apļveida istaba, kuras grīdā iestrādāti ginkkoka lapu fotogrāfijas. Dažādos zīmējumos un fotogrāfijās attēloti dažādi medikamenti un zāles, ārstnieciskie līdzekļi un zālītes no vairākiem gadsimtiem. Tomēr interjera saistošākais elements ir gigantiskais koka stumbrs, kas it kā izaug no grīdas un turpinās līdz pat griestiem.

Iepirkšanās „kolēģi”: Arhitektūras censoņi, kas vēlas smelties jaunas idejas; vietējie ar medikamentu receptēm.

Labākie pirkumi: Tūbiņa ar ilzītes uzlējuma lūpu balzāmu (3USD); homeopātiskie miega līdzekļi transatlantiskajiem lidojumiem (12USD).

Adrese: 40 De Lairessestraat, Amsterdama

Viktor&Rolf

viktorrolf.jpg - 71.04 KB

Atrašanās vieta: Milāna

Interesants fakts: Veikaliņš, kas jūsu pasauli apgriezīs kājām gaisā...

Veikala raksturojums: Pazīstami ar savu uzsvaru uz klasiskajām formām un siluetiem, holandiešu dizaineri Viktor Horsting un Rolf Snoeren ir vieni no reģiona modes noteicējiem. Dueta pirmais veikals, kas atrodas Milānas tā dēvētajā Zelta Trijstūrī, parāda to, cik tālu šie abi vīri ir gatavi iet, lai būtu savādāki. Viss, kam būtu jāatrodas uz grīdas, ir piestiprināts griestiem, savukārt griesti ir kļuvuši par grīdu. Līdz ar to jums jālūkojas augšup, lai redzētu smalku parketu, neoklasicisma krēslus un pat lielu kamīnu.

Drēbes, kuras varat šeit iegādāties, karājas tieši pie plauktiem, kas izveidoti ēkas sienās. Veikalā valdošā atmosfēra liek vēl ilgi pēc iziešanas laukā justies tā, ir kā jūs būtu atgriezies realitātē no neparastas pasaules.

Iepirkšanās „kolēģi”: Tilda Swinton, Cate Blanchett, Gwen Stefani, Rufus Wainwright, vietējo kultūras izdevumu veidotāji, internacionālas mākslas zvaigznes.

Labākie pirkumi: Flakons ar jaunāko Viktor&Rolf parfīmu Antidote (65USD); liela, plata kleita kā no Vermeer gleznas – 1750USD.

Adrese: 14 Via Sant’Andrea, Milāna

Loveless

loveless.jpg - 98.1 KB

Atrašanās vieta: Tokio

Interesants fakts: Metropolē, kur netrūkst modīgu bodīšu, šī patiešām izceļas uz pārējo fona.

Veikala raksturojums: Loveless ir viens no iedvesmojošākajiem veikaliem Tokio un tas ir liels kompliments pilsētai, kuras iepirkšanās nozare ir pieredzējusi pilnīgi visu (palūkojieties uz jauno Prada, kas atrodas netālu no jūsu viesnīcas). Mirdzošais teatrālais interjers, ko veidojusi japāņu dizaineru firma Jamo Associates, rotā telpas, kas sadalītas divās atsevišķās zonās: „Brilliant Side” valda ēteriska un draiskulīga atmosfēra, kamēr "Dark Side" dominē tumšāki toņi un pieklusinātāks interjers.

„Brilliant Side” aizņem pagrabstāvu un pirmo stāvu un lepojas ar milzīgiem venēciešu stila spoguļiem un lustrām, kurās izmantoti stikla augļu motīvi. Kāpjot dziļāk katakombām līdzīgā pagrabā, viss kļūst krietni smagnējāks un nopietnāks: kāpnes pārvēršas par tuneli, bet sienas šķietami sāk pelēt. Sasniedzot pazemi, grīdas ir nospodrināta melnkoka krāsā, telpu rotā kandelabri, bet uz smalkiem galdiņiem izvietoti dažādi juvelierizstrādājumi. Ja kāds veikals varētu pārtrumpot Loveless, mēs gribētu to redzēt.

Iepirkšanās „kolēģi”: Japāņu rūpnieku bagātās meitiņas, labi atalgoti biroju darbinieki dāvanu meklējumos, japāņi ar abu gaumi.

Labākie pirkumi: Oriģinālās Eley Kishimoto kleitas (no 210USD); ekskluzīvās Goyard somas (ap 925USD).

Adrese: 3-17-11 Minami-aoyama, Minato-ku, Tokio

Paul Smith

paulsmith.jpg - 56.17 KB

Atrašanās vieta: Losandželosa

Interesants fakts: Veikals jau iztālēm pārsteidz ar savu eksterjeru, jo izskatās uz mata kā rozā kubs bez logiem.

Veikala raksturojums: Lai kārtīgi iepazītu britu dizainera Paul Smith rotaļīgo un ekscentrisko estētiku, obligāti jāapmeklē kāds no viņa neparastajiem veikaliem, piemēram, viņa Covent Garden veikals, kas izveidots bijušās aptiekas ēkā. Veikals atrodas tieši Melrose Avenue veikalu līnijā.

Dizaineri Barbard&Wilson, iedvesmojoties no Pritzker balvas laureāta meksikāņu arhitekta Luis Barragan daiļrades, radīja šo gigantisko, košļājamās gumijas gabaliņam līdzīgo celtni. Nav nekādu lieku detaļu, kas varētu izjaukt veikala ārienes satriecošo vienkāršību - tikai vienas durvis un garš taisnstūra stikla logs, turklāt tas lieliski iekļaujas starp apkārtesošajām stikla un betona konstrukcijām.

Iekšienes 470 kvadrātmetru veikala radītāji ir vēlējušies radīt Losandželosai tik raksturīgo filmu industrijas atmosfēru, tāpēc telpas atgādina filmu studiju ar atsevišķām sēdvietām. Lai ēkai piešķirtu vairākas sejas, tā ir sadalīta vairākās atšķirīgās zonās. Vīriešu ģērbtuve, piemēram, tiek pasniegta kā intīma, vīrišķīga telpa ar koka paneļu sienām, lustrām un milzīgu, abstraktu gleznojumu ar trusi, savukārt par ēkai tik raksturīgo vienkāršību rūpējas vienkāršās un baltās sienas, koka grīdas un koka sijas griestos.

Iepirkšanās „kolēģi”: Smith eklektisko drēbju fani (ieskaitot Daniel Day Lewis un Nicole Kidman).

Labākie pirkumi: Londonas gaišo svītriņu uzvalks (1600USD); Thomas Goode ķīniešu porcelāna tējkanna (365USD).

Adrese: 8221 Melrose Avenue, Losandželosa

Comme des Garcons

commedesgarcon.jpg - 68.95 KB

Atrašanās vieta: Ņujorka

Interesants fakts: Skaista un dīvaina vieta ar kosmosa kuģa tunelim līdzīgu ieeju un dīvainiem apģērbiem.

Veikala raksturojums: Ja vārdu „savāds” varētu uzzīmēt, visticamāk mēs iegūtu tieši šī veikala attēlu. Tas atrodas Chelsea rajonā, kas pazīstams ar daudzajām mākslas galerijām un citiem nolūkiem pārbūvētām agrākajām noliktavām. Veikals no tāluma nemaz nav saskatāms un vienīgā zīme, kas uz to norāda, ir ar rokām darināta norāde.

Taču, ja esat to atradis, futūristiskā ieeja jau sniegs pirmo norādi, ka veikals nebūs no parastajiem. Sienas ir veidotas no veciem ķieģeļiem, bet visai ēkai cauri vijas alumīnija tunelis. To divās daļās sadala olas formas stikla durvis, bet pati eja rada iespaidu, it kā jūs staigātu pa kosmosa kuģi.

Nav brīnums, ka veikalu izveidojusi futūristiskā dizaina firma Future Systems, kuras ievērojamāko darbu sarakstā ir arī Selfridge filiāles ēka Birmingemā un Marni’s Dr. Seuss – ian veikaliņi visā pasaulē. Tie, kas ir atvērti šādām lietām, noteikti novērtēs šo interjeru, kas sadalīts vairākās telpās, kur tiek tirgoti avangarda apģērbi.

Iepirkšanās „kolēģi”: Vietējo mākslas galeriju vadītāji, topošie un esošie mākslinieki.

Labākie pirkumi: Pāris Nike speciāli Comme des Garcons radīto tenisa kurpju (370USD); Quarzazate sveces ar bagātīgu, asu marokāņu aromātu (64USD).

Adrese: 520 W. 22nd St., Ņujorka.

Louis Vuitton

lousvoutton.jpg - 114.45 KB

Atrašanās vieta: Parīze

Interesants fakts: Kolosāls, dažādiem motīviem bagāts iepirkšanās templis ar oriģinālu elevatoru, kas liks sajūsmā iedrebēties dažādām gaumēm.

Veikala raksturojums: Parīzes stila un modes krustcelēs – uz stūra starp Champs-Elysees un Avenue George V – atrodas lielākais Louis Vuitton veikals pasaulē. Dažādas pārspīlēta izmēra detaļas šajā veikalā ir norma, piemēram, foajē milzīgais tievu metāla stieņu čemurs, kas karājas no griestiem, radot lietum līdzīgu efektu, vai arī ar kristāliem pildīti metāla gabali, kas ieskauj katru veikala nodaļu.

Jāpiebilst, ka augu motīvi dominē visā ēkā. Interjerā izmantoti arī mūsdienu mākslinieku darbi - dejojošās stikla šķiedru figūras pie sienas pretim elevatoram ir radījis Tim White – Sobieski, savukārt par pats elevators, kas ved uz veikala augšējā stāva Espace Vuitton mākslas galeriju, ir pretrunīgā dāņu talanta Olafur Eliasson šedevrs.

Iepirkšanās „kolēģi”: Stilīgi pasaules apceļotāji un tūristi, zīmolu atkarīgie.

Labākie pirkumi: Jebkurš Vuitton top-seller, piemēram, klasiskā Neverfull soma (620USD); „Speedy” modelis blāvākā Azur versijā (580USD).

Adrese: 101 Avenue des Champs-Elysees, Parīze

Normann Copenhagen

normanncopengan.jpg - 73.18 KB

Atrašanās vieta: Kopenhāgena

Interesants fakts: Agrākā teātra ēka (ar plašām kāpnēm), kuras interjers ieturēts īstenā minimālisma stilā.

Veikala raksturojums: Pilns Normann dizaina priekšmetu klāsts (smilšu pulksteņa forma krājkasīte, ko veidojis Karim Rashid; pie gultas turama ūdens karafe no Marcel Wanders) ir labākais piemērs tam, ka Kopenhāgena šodien ir viena no līderēm dizaina priekšmetu nozarē. Arī šis veikals ir tikpat stilīgs kā ikviens no tajā nopērkamajiem priekšmetiem.

Gadu gaitā šis skaistais agrāko gadu teātris ir funkcionējis arī kā spirta brūzis, ierakstu studija, koncertzāle un pat kinoteātris (stikla projekcijas kabīnes šodien kalpo par informācijas stendiem), turklāt restaurētāji to ir maksimāli saglabājuši autentiskajā izskatā, vien papildinot ar dažiem moderniem akcentiem.

Dramatiskās arkas un grandiozās kolonas joprojām ir neskartas, bet pārējās zonas ir papildinātas baltiem toņiem, lai liktu uzsvaru uz ziemeļniecisko vienkāršību. Skatuv ir transformēta par platformu, uz kuras tiek tirgoti Dānijas daudzsološāko talantu apģērbi un aksesuāri. Ieejas risinājums vien ir ko vērts: pircēji sākumā iet pa koridoru, kas atgādina vien parastu veikalu, bet pēkšņi nonāk milzīgā, iespaidīgā telpā.

Iepirkšanās „kolēģi”: Dažādi mēbeļu un interjera dizaineri, pāri, kas meklē rotājumus savām pludmales mājām; ekscentriski zviedri, kas ierodas Dānijā iepirkties.

Labākie pirkumi: Argentīniešu dizainera Gabriel Nigro suņa skulptūras (200USD); modernais B&B Italia dīvāns (10 000USD).

Adrese: 70 Osterbrogade, Kopenhāgena

Apartment

apartment.jpg - 103.78 KB

Atrašanās vieta: Berlīne

Interesants fakts: Pazemes bunkurs ar pēdējo modes tendenču apģērbiem.

Veikala raksturojums: Vairums tirgotāju cenšas izmantot katru stāvu pēc iespējas vairāk, katru kvadrātmetru piebāžot pilnu ar drēbēm. Savukārt Apartment koncepcija ir pilnīgi savādāka. Pirmais stāvs no ārpuses vispār izskatās pilnīgi tukšs un atgādina neviesmīlīgu biroju telpu ar linoleja grīdām un fluorescējošu gaismu.

Tomēr, aplūkojot tuvāk, jūs redzēsiet, ka no pagrabā esošā veikaliņa redzama video projekcija, kas tad arī norāda, kur šeit notiek īstā jautrība. Piedzīvojumus alkstošām dvēselēm iesakām izmantot kāpnes un nokāpt pagrabā, kur plašā izvēlē apskatāmi dažādi apģērbi un aksesuāri, daudzi no tiem izvietoti uz milzīga koka galda.

Vairums šeit pārstāvēto dizaineru ir pazīstami ar savu oriģinālo rokrakstu – Rick Owens, Raf Simons un Undercover. Pauzē varat atpūsties veikala lounge telpās, kas ieturētas melnos toņos.

Iepirkšanās „kolēģi”: Vietējie mākslinieki, kino režisori un radoši cilvēki.

Labākie pirkumi: Zeltītas ādas kovboju zābaki (690USD); Fabrics Interseason ādas soma (350USD).

Adrese: 8 Memhardstrasse, Berlīne

Dover Street Market

doverstreet.jpg - 113.54 KB

Atrašanās vieta: Londona

Interesants fakts: Daudzstāvu veikals, ko veidojis Comme des Garcons iedvesmotājs Rei Kawakubo.

Veikala raksturojums: Lai arī veikals atrodas cēlajā Mayfair rajonā, tas nepavisam nelīdzinās britiem tik raksturīgajiem modes iestādījumiem. Iekšā jūsu acīm paveras pieci stāvi ar māksliniecisku interjeru un dažādiem ļoti interesantiem dizaineru izstrādājumiem  (no Alber Elbaz līdz Martin Margiela, kā arī Kawakubo paša veidotais zīmols). Starp interesantākajiem interjera risinājumiem var atzīmēt savādu metāla angāru, kas piebāzts ar šikiem T-krekliem, uzkrītoši dezorganizētu stendu ar dizaineru aksesuāriem, kas izskatās kā izmētāti pa telpu, kā arī istabu ar juku jukām saliktiem plauktiem, kuros izvietotas dizaineru drēbes.

Īpašs kompliments pienākas arī laikošanas kabīnēm, kas katra ir citādāka. Mūsu simpātijas pieder lapenei līdzīgajai ģērbtuvei, kas no attāluma atgādina putnu būri un ir papildināta gariem, sarkaniem aizskartiem. Katrā ziņā Dover Street Market ar savu skaitumu apbur ikvienu, radot neatvairāmu, valdzinošu atmosfēru.

Iepirkšanās „kolēģi”: Stilu pārzinoši skeitbordisti, izsmalcināti sportisti, Comme des Garcons cienītāji, modes nozares darbinieki.

Labākie pirkumi: Pāris Pierre Hardy ādas apģērbu; metāla laterna no East-End London retro lietu piegādātāja Labour&Wait (27USD).

Adrese: 17-18 Dover St., Londona

Longchamp

longchamp.jpg - 101.88 KB

Atrašanās vieta: Ņujorka

Interesants fakts: Fantastisks interjers ar 55 tonnām tērauda lentu, kas vijas viscaur ēkai.

Veikala apraksts: Atklāts ar slavenībām bagātu ballīti, šis 100. pēc skaita franču ādas preču ražotāja Longchamp veikals ir uzņēmuma visambiciozākais projekts (tam pat ir speciāla iesauka – La Maison Unique). Londonā bāzētā Heatherwick Studio, kas iemantojusi slavu ar tādiem projektiem kā gājēju tilts Paddington, paveikusi milzīgu darbu, pārvēršot šo 30. gados celto ēku SoHo centrā par īstenu arhitektūras un mākslas šedevru.

Būves stilīgākais elements ir milzīgā tērauda slokšņu kaskāde, kas sākas veikala centrā un plūst pa kāpnēm, sienām līdz pat ietvei ārpusē (lai to izgatavotu uz uzstādītu, pagāja seši mēneši). Plūstošais vadmotīvs ir ievērots visā ēkā: kāpņu margas ir veidotas no dzidra akrila, kas liek tām izskatīties tā, ir kā tās lēnam izgaistu vējā.

Iepirkšanās "kolēģi”: Sievietes franču labākās ādas meklējumos, arhitektūras studenti, zīmolu atkarīgie.

Labākie pirkumi: Melnā Legende soma (980USD); ja palaimējas – viena no limited-edition dažādu krāsu ādas gabaliem veidota soma (520USD).

Adrese: 132 Spring St., Ņujorka

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Uztaisi Latvijā tādu, pēc mēnesā jau bankrotēs.
15.11.2007. plkst. 21:40
vislabāk patīk Lovelless, kā tik tur nokļūt ,
14.11.2007. plkst. 12:01

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

„Iran” nozīmē „Indoeiropiešu zeme”

Pasākumi

Klajā nāk filmas “RocknRolla” mūzikas izlase

Oktobra sākumā Latvijā izdevniecības “Universal Music” apgādā klajā nākusi jaunākās Gaja Ričija filmas “RocknRolla” mūzikas izlase, kurā ietverti režisora izvēlēti rokmūzikas...