Top 10 – Skaistākie skati pasaulē

Top 10 – Skaistākie skati pasaulē

Mēs visi zinām, ka visur saule ir viena un tā pati. Tomēr saulriets okeāna krastā viennozīmīgi ir skaistāks, nekā saules stari ap rūpnīcu dūmeņiem. Arī ūdens ir un paliek ūdens, tomēr Karību piesaista cilvēka acis vairāk nekā Daugava Rīgas ostā. Tieši tāpēc lieliskie skati ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēks vienmēr ir ceļojis uz citām vietām.

Protams, skaistu vietu ir ļoti daudz, tāpēc mēs piedāvājam savu versiju par 10 skaistākajām 10. Paralēli nelielam aprakstam piedāvājam arī precīzas koordinātes šajās vietās, tieši no kurām paveras vislabākie skati, kā arī informāciju par labāko vietas apmeklējuma laiku.

Esam apzinājuši simtiem vietu, tāpēc šajā rakstā jūs sastapsiet gan slavenus objektus, gan mazāk zināmas vietas, gan dabas brīnumus, gan cilvēka rokas veidotus objektus. Tomēr tie visi ir vienlīdz izcili.


10 – Corcovado kalns (Rio de Janeiro, Brazīlija)

jesus.jpg - 29.56 KBSlavenā Jēzus statuja Corcovado kalna virsotnē noraugās pār Riodežaneiro pilsētu, Brazīlijā

Rio de Janeiro nav nekāda pilsētele, tāpēc lai uz to noraudzītos ar pārākuma izjūtu, jums nepieciešams augstums. Corcovado kalna virsotne (700 metru) šim nolūkam ir kā radīts.

Kā tajā nokļūt? Sekojiet Jēzum! Daudzu kilometru attālumā redzamā Kristus Pestītāja 40 metrus augstā statuja ir viens no Rio de Janeiro un visas Brazīlijas populārākajiem simboliem. Statuja izveidota 1931. gadā.

Labākais apmeklējuma laiks: Noteikti ne Jaunā gada vai Rio de Janeiro karnevāla svinību laikā. Pārējā gada laikā – kad vien ienāk prātā, galvenais – lai ir skaidra diena.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Corcovado kalns, Brazīlija 22° 57’5’’ S 43° 12’39’’W

9 – Dover baltās klintis (Lielbritānija)

dover.jpg - 14.92 KBDover baltās klintis, Anglija, Lielbritānija

Parasti gaistošas vietas nav tās, kas piesaista ceļotāju uzmanību, jo sevišķi tad, ja tās nav minētas pasaules skaistāko vietu sarakstā. Tomēr iedomājieties, ka šāda vieta, kas pastāvīgi sarūk, ir jau miljoniem gadu veca.

Izklausās pagalam nesaprotami? Lūk, atbilde: Dover baltās klintis. Bieži vien tā ir pēdējā lieta, ko redz no Lielbritānijas aizbraucošie tūristi un pirmā, ko viņi ierauga atgriežoties. Ja Lamanša šaurumā valda skaidrs laiks, klintis var redzēt pat no Francijas krastiem.

Labākais apmeklējuma laiks: Darba dienas, vēls pavasaris vai agrs rudens.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Dover šaurums, Anglija 51° 7’ 46.2’’ N 1° 18’ 32.04’’ E.

8 – Times Square (Ņujorka, ASV)

tsq.jpg - 40.05 KBSlavenais Taimskvērs pilsētā, kas nekad neguļ - Ņujorkā

Ja vēlaties izbaudīt visu Ņujorkas būtību vienā vietā, jums obligāti ir jāapmeklē Time Square – vieta, kas rudens laikā ir vienkārši nepārspējama.

Pirms divdesmit gadiem naktī šeit staigāja tikai trakie vai ļoti drosmīgie. Pirms trīsdesmit gadiem šeit bija bīstami rādīties pat dienas laikā. Tomēr joprojām uzsveram, ka tieši šeit parādās Ņujorkas būtība.

Mūsdienās Time Square ir moderna, komercializēta zona, kurā pastaigājas daudz tūristu, kas izmanto vietējo ēstuvju un dažādo veikaliņu piedāvājumus.

Labākais apmeklējuma laiks: Vakari, no pavasara līdz novembrim (arī Jaunā gada svinības, ja vien jums nav nekas pret milzu pūli).

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Brodveja un Septītā Avēnija, Ņujorka, 40° 45’ 23.72’’N 73° 59’ 10.54’’ W.

7 – Everests (Tibeta, Ķīna)

everest.jpg - 27.37 KBLai iekarotu pasaules augstāko virsotni vai vismaz paskatītos uz to tuvumā, būs nepieciešams lieliska fiziskā un morālā sagatavotība - kā jau virs 8500 metru augstumā, kur temperatūra nereti noslīd līdz mīnus 65 grādiem pēc Celsija..

Laikam paskaidrojumi nav vajadzīgi, jo skats no pasaules augstākās virsotnes ir pilnīgi unikāls un neatkārtojams. Tiesa, ja nevēlaties tērēt tūkstošiem eiro un riskēt ar dzīvību kāpjot Everestā, tad izvēlieties Nepālas virsotni Kalla Pattar, kas piedāvā skatu uz pasaules augstāko virsotni un ir iecienīta tūristu vidū, kas nav alpīnisti.

Turklāt skats uz Everestu arī ir ļoti iespaidīgs, bez tam jūs noteikti atgriezīsieties mājās bez apsaldējumiem un nobrāzumiem...

Labākais apmeklējuma laiks: Maijs vai oktobris, ja gribat no attāluma redzēt Everesta iekarotājus.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Kalla Pattar, Nepāla, 27° 59’ 17’’ N 86° 55’ 31’’ E.

6 – Sarkanais laukums/Kremlis/Vasīlija Svētlaimīgā katedrāle (Maskava, Krievija)

rsq.jpg - 23.28 KBSarkanais laukums - Maskavas centrs

Ikviens ceļotājs, kas nokļūst šajā vietā, vairākas minūtes nostāv apbrīnas pārņemts. Tieši šajā vietā radās Aukstā kara propaganda, tieši šajā vietā radās režīms, kas iedzina bailes jau mazos bērnos...

Lai arī šodien šī vieta vairs nav tik draudīga un maskavieši mēdz būt ļoti viesmīlīgi, skats uz Sarkano Laukumu joprojām iedveš cieņu un bijību. Gadsimtiem ilgi laukums ir valdības ceremoniju, militāro parāžu un šodien arī lielu koncertu epicentrs. Turpat atrodas arī Vladimira Iļjiča Ļeņina slavenais mauzolejs. Jā, un pats Pols Makartnijs šeit ir uzstājies...

Labākais apmeklējuma laiks: Dienas laikā, no pavasara līdz rudenim.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Sarkanais laukums, Maskava 55° 45’ 15’’ N 37° 37’12’’ E.

5 – Lielais Kanjons (Arizona, ASV)

kanjon.jpg - 33.87 KBLielā Kanjona skatu atrakcija Skywalk sniedz iespēju sajusties kā sapnī - palūkojieties uz leju un tur apakšā ir bezdibenis - Lielais Kanjons..

Plašs, tukšs un vientulīgs Amerikas tuksnesis tomēr var būt neparasti pievilcīgs, jo par to rūpējas Lielais Kanjons, kas ir viena no interesantākajām vietām visā ASV.

Ja vēlaties izbaudīt skatu, ko neaizmirsīsiet visu mūžu, izmēģiniet Grand Canyon Skywalk, kas tika atvērts 2007. gada sākumā. Ja vēlaties šo dabas brīnumu iepazīt sīkāk, Hualapai cilts uzņēmums to ļaus izdarīt savā organizētajā 20 km garajā ekskursijā.

Labākais apmeklējuma laiks: Darba dienas un vakari.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Grand Canyon Skywalk, 36° 0’ 44’’ N 113° 48’ 40’’ W.

4 – Eifeļa tornis (Parīze, Francija)

eiffe.jpg - 37.96 KBParīzes simbols - Eifeļa tornis naktī

Mēs varētu sastādīt listi ar 10 skaistākajām vietām Parīzē vien un tik un tā mums nāktos kādu apdalīt. Labs veids, kā redzēt torni un Parīzes seju vienlaikus, ir vakariņas Georges restorānā, kas atrodas Centre Pompidou.

Ja laiks atļauj, izvēlieties galdiņu terasē, no kurienes paveras labākās ainavas. Par ēdienkarti, kurā apvienotas franču un aziātu virtuvju īpatnības, jums var būt savs viedoklis, tomēr skats uz Eifeļa torni un Parīzes Dievmātes katedrāli ir brīnišķīgs.

Labākais apmeklējuma laiks: Pavasara naktis.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Georges restorāns, Centre Pompidou, Parīze, 48° 52’ 0’’ N 2° 19’ 59’’ E.

3 – Lanikai pludmale (Lanikai, Havaju salas)

lanikai.jpg - 35.18 KBPat skarbai dvēselei sirdi aizkustinās šāds skats - saullēkts Lanikai pludmalē, Havaju salās

Havaju salas var būt gan līdz nelabumam ar klišejām pilna tūrisma elle, gan oriģinālu brīvdienu paradīze – viss atkarīgs no jums pašiem. Daudz kas ir atkarīgs arī no vietas un laika.

Kas attiecas uz slaveno Lanikai pludmali, laika izvēle šeit ir viss. Šī pludmale tiek uzskatīta par vienu no labākajām pasaulē, tomēr iedegušās skaistules pārspēj šejienes saulrieti. Tāpēc apmeklējiet šo piekrasti īstajā laikā un jūs gūsiet lielu estētisko baudījumu.

Labākais apmeklējuma laiks: Cauru gadu, galvenais – lai ir saullēkts vai saulriets.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Lanikai, Oahu sala, 21° 29’ 48.88’’ N 157° 51’ 33.56’’ W.

2 – Lipu kalni un Yaoshan kalni (Guilin, Ķīna)

guilin.jpg - 47.49 KBSkaistums, ko nav iespējams aprakstīt - tas ir jāredz: Lipu un Yaoshan kalni, Guilin, Ķīna

ASV vārdu „vecs” cilvēks izprot, identificējot to ar savu apkārtni. Tā kā šajā valstī ir štati, kas nav pat 50 gadus veci, šī izjūta noteikti ir savādāka nekā Āzijā, kur tradīcijas un mantojums ir gadu tūkstošiem seni.

Viens no mūsu saraksta iespaidīgākajiem ierakstiem ir Ķīnas ziemeļaustrumu pilsēta Guilin, kur apkārtējās kalnu ainavas ne par mata tiesu nav mainījušās jau gadu tūkstošiem.

Skats uz Lipu un Yaoshan kalniem no Lijiang upes nav vārdiem aprakstāms. Vienkārši brauciet!

Labākais apmeklējuma laiks: No vēla pavasara līdz rudens beigām.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Lijiang upe, Ķīna, 25° 16’ 14’’ N 110° 17’ 31’’ E.

1 – Akropole (Atēnas, Grieķija)

ackro.jpg - 54.11 KBSenās Grieķijas centrs - Akropole

Skats uz Atēnām no Akropoles ir neaizmirstams, tomēr tas šajā vietā nav galvenais – ikviens tūrists sajūsmā sastingst, vērojot apkārtējās drupas, kas radītas vairākus tūkstošu gadu atpakaļ. Partenons, Atēnas templis un citas paliekas šeit redzamas joprojām un iedveš bijību pret sengrieķiem.

Vietas vēsture ir rūpīgi izpētīta un daudz par to var uzzināt arī plašajā sengrieķu mitoloģijā. Tomēr laika pārbaudi ir izturējusi ne tikai Akropole, bet arī apkārtne, tāpēc izbaudiet skatus!!!

Labākais apmeklējuma laiks: Diena, no rudens līdz pavasarim.

Precīza atrašanās vieta, platums, garums: Akropole, Atēnas, 37° 58’ 17.12’’ N 23° 43’ 34.2’’ E.

Izvēlēties 10 starp pasaules labākajiem dabas un cilvēka radītajiem skatiem ir ļoti grūti. Tāpēc iesakām jums paļauties pašam uz sevi, vienlaikus noteikti arī apmeklējot šeit minētās vietas.

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Vendija
Vau Kadi skati pa bildi jau ir skaisti bet Ka ir istenIba
03.08.2012. plkst. 20:06
ina
kas tad ir latvijaa skaitaaks par siem skatiem?
27.07.2012. plkst. 14:06
JurisR
Ar ko sliktakas ir Lofotu salas par Kinas kalniem? Ar to ka uz Lofotu salaam (arii Kristiansund, Alesund, Trondheim, Trollstigen, Geirangenfjord, Laerdal, Ovre Ardal, Bergena, Jostedaalsbreen, Preikestolen, uttt) varu aizbraukt ar savu auto bet uz Kinu jaizmanto turisma firmu pakalpojumi?
26.07.2008. plkst. 14:19
arī pie mums ir ļoti burvīgi skati ,,
15.04.2008. plkst. 10:18
fantastiskas ir arii Egjiptes piramiidas, ja vien cuukas - vieteejie - nepaartraukti nemaaktos kaa mushas virsuu, bojaajot visu romantiku.. visticamaak, ka shaadi, uz tuuristiem veersti, pasaakumi sabojaa atpuutu arii havaju salaas... katraa zinjaa skaisti..
24.03.2008. plkst. 17:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Eifeļa tornī ir vairāk kā 2,5 miljoni kniedes

Pasākumi

MicRec izdod Ellas dziesmas “Shine Like Superstar” CD Maxi singlu

Šī gada 1.jūnijā nāca klajā dziedātājas Ellas (Elīna Fūrmane) otrais studijas albums “Welcome To The Club” un iespējams šī albuma labākā dziesma ir “Shine Like Superstar”, kas...