Top 10 – ASV prezidentu ceļojumi

Top 10 – ASV prezidentu ceļojumi

Lai ko arī cilvēki nerunātu, ASV prezidents vienmēr ir bijusi viena no galvenajām figūrām pasaules politikā un globālajos procesos kopumā.

Šo posteni līdz šodienai ir laimējies ieņemt 43 vīriem. Tad kurp šie diženie līderi dodas savos atvaļinājumos? Atbilde uz šo jautājumu visbiežāk nepārsteidz, jo ASV prezidenti par savām atpūtas vietām bieži izvēlas visparastākos kūrortus.

Tāpēc, pat ja jūsu darbs nav tik stresa pilns un svarīgs kā valsts prezidentam, jūs vismaz varat atpūsties tieši tāpat kā amerikāņu tautas vadītājs!


1 – Bahamu salas

bahamas.jpg - 27.6 KBPrezidenta cienīgs kūrorts - Bahamu salas

Franklins Delano Rūzvelts bija prezidents, kam patika daudz ceļot, tomēr ne tikai darba darīšanās. Savas prezidentūras laikā viņš vairākkārt devās makšķerēt uz Bahamu salu dienvidiem. Par to nav jābrīnās, jo kopā ar saviem dzidrajiem ūdeņiem un smilšainajām pludmalēm šīs salas ir pazīstamas arī ar savām izcilajām makšķerēšanas vietām.

Bahamu salās nemitīgi notiek zvejai veltīti pasākumi un ekskursijas, kā arī sacensības par lielākajiem lomiem. Pieredzējuši gidi, makšķernieku namiņi un laivas katrā Bahamu salā ļauj ikvienam makšķerēšanas entuziastam pavadīt lieliskas brīvdienas.

Atgriežoties mājās, jums noteikti būs kāds makšķernieku stāstiņš, ar ko palielīties draugiem, jo Bahamu salās ir reģistrēti vairāk nekā 50 lomu rekordi.

2 – Catoctin Kalnu parks

cat.jpg - 19.19 KBCatocin Kalnu parks

Jūs zināsiet, kad būsiet pienācis pārāk tuvu Kempdeividai – 50 ha lielam, diskrētam atpūtas kompleksam, ko izmantojis ikviens ASV prezidents kopš Franklina Rūzvelta, jo jūs apturēs slepenie aģenti uzvalkos – gluži kā no X-Failos!

Iesaukta par Shangri – La no Franklina Delano Rūzvelta puses un prezidenta Eizenhauera pārdēvēta par Camp David par godu mazdēlam, šī vieta atrodas slepenā vietā Maryland mežainajā Catoctin Kalnu parkā, uz kuru makšķerēt, doties pārgājienos un slēpot dodas gan ASV prezidenti, gan parastie iedzīvotāji.

Camp David atrodas 100 kilometrus uz dienvidiem no Vašingtonas. Varat apmesties kādā no 30. gados celtajiem namiņiem vai arī vēsturiskajā Cozy viesnīcā netālajā Thurmont pilsētiņā. Jāpiebilst, ka viesnīcas restorānā ir pusdienojis ne viens vien ASV prezidents...

3 – Glenwood Springs

glenwood.jpg - 26.39 KBGlenwood Springs, Aspena, Kolorado

Ieguvusi nosaukumu dēļ saviem minerālajiem avotiem un slavena ar Klinšaino kalnu neaizmirstajām ainavām, Glenwood Springs jau ilgi pirms saviem kaimiņu kūrortiem Vail un Aspen ir piesaistījusi ļaužu uzmanību.

1905. gadā Hotel Colorado viesnīca (šodien – kultūras piemineklis) bija Franklina Delano Rūzvelta mājvieta , kas šeit pavadīja veselas trīs nedēļas, medījot lāčus.

Leģenda vēsta, ka tieši šeit dzimusi ideja par ASV slaveno rotaļlietu lācīti Teddy, kad viesnīcas personāls prezidentam pēc kādas neveiksmīgas dienas uzdāvināja izbāztu lācēnu.

Jums pat ir iespēja apmesties bijušā prezidenta numurā Roosevelt Suite un pavadīt patiešām aktīvas un saturīgas brīvdienas, jo bez medībām šeit jūs varat nodarboties arī ar makšķerēšanu, par ko rūpējas varenās un zivīm bagātās Colorado un Roaring upes.

4 – Hyannis Port

hyan.jpg - 15.7 KBHyannis Port piestātne, Masačūseta

Ja jūs esat redzējusi fotogrāfiju, kurā ASV prezidents Džons F. Kenedijs kopā ar sievu Džekiju kuģo ar buru jahtu, vējam draiski spēlējoties viņu matos, jūs varat būt droši, ka tā ir uzņemta Cape Cod ūdeņos.

Mierīgais Hyannis Port ciemats ir Kenediju ģimenes iecienītākā atpūtas vieta, kur prezidents vienmēr mīlēja atpūsties no varas kabinetu auras un atjaunot spēkus. Ģimenes īpašumā ietilpst galvenais nams (dēvēts par Vasaras Balto namu), kā arī vēl divas Kenediju rezidences un vairāki viesu nami, kur sanākšanas brīžos apmesties visam milzīgajam Kenediju klanam.

Hyannis Port katru gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku, kas atpūšas smilšu pludmalēs, bauda gardos jūras produktu ēdienus un, protams, kuģo apkārt pussalai.

5 – Jamaika

mont.jpg - 31.57 KBŅemiet līdzi savu pirmo lēdiju un dodieties uz Montegu līci, Jamaikā

Uzvara prezidenta vēlēšanās prasās pēc kārtīgas atzīmēšanas un tieši to darīja Džeralds B. Fords kopā ar savu sievu Betiju pēc triumfa 1972. gadā. Kāda bija viņu izvēle?

Montego līcis Jamaikā, kas redzams arī daudzajās fotogrāfijās, kurās iemūžināts ASV pirmais pāris, zvilnam pludmales krēslos, makšķerējot un kuģojot savā buru laivā.

Šodien ikviens no jums var izbaudīt identiskas aktivitātes Montego līcī. Šī Jamaikas paradīze ir pazīstama ar saviem augstas klases kūrortiem, mūžam jaunajiem regeja ritmiem, nesteidzīgo atmosfēru un izciliem dabas skatiem.

Ja vēlaties doties romantiskā ceļojumā, pašpikojiet no Forda kunga un ņemiet uz Montego līci līdzi savu pirmo lēdiju.

6 – Kennebunkport

bush.jpg - 27.26 KBSkats uz Bušu rančo, Kennebunkport

Kovboju zābaki, platās cepures un Teksasas šarms ir tie faktori, kas vilina atpūtniekus uz šo pilsētiņu. Tomēr daudzi brauc arī cita iemesla dēļ, jo tieši šeit atrodas Bušu ģimenes rančo, kur mazais Džordžs W. Bušs pavadīja savas bērnības vasaras...

Vēl šodien viņš bieži atgriežas gadsimtiem vecajā saimniecībā, lai pavadītu brīvdienas. Rančo atrodas pie burvīgās piekrastes pilsētiņas Maine, kas ASV ir pazīstama ar saviem jūras produktiem, bākām un melleņu pīrāgiem.

Protams, jūs varat šeit pavadīt vairākas dienas cerībā redzēt pašreizējo ASV galvu, tomēr tā vietā iesakām jums paklejot pa suvenīru veikaliņiem, burāt pa apkārtējiem ūdeņiem un baudīt sauli pludmalē...

7 – Key West

lwh.jpg - 59.07 KBTrūmena Mazais Baltais nams, Key West

Vēsturiskā Key West apkārtne jau pasen ir iemantojusi slavu kā īpaša vieta ASV vēsturē, jo bijušais ASV līderis Harijs Trūmens  reiz šeit pavadījis veselas 175 dienas no vietas! Turklāt savas prezidentūras laikā!

Kopš 1946. gada, kad prezidents regulāri sāka apmeklēt šo vietu, miljoniem saules un jautrības meklētāju ir sekojuši viņa pēdās un baudījuši šejienes klimatu, nesteidzīgo dzīves ritējumu un burvīgo šarmu.

Paralēli atpūtai iesakām apmeklēt namu, kurā Trūmens kopā ar saviem biedriem pieņēma svarīgus lēmumus, gatavoja budžetus un vadīja varenāko valsti pasaulē. Arī Džons F. Kenedijs un Džimijs Kārters ir staigājuši pa Mazā Baltā nama telpām!

8 – Martha’s Vineyard

marta.jpg - 32.66 KBKlintonu iecienīta atpūtas vieta - Martha's Vineyard

Martha’s Vineyard jau sen ir slavenību iecienīta vieta, tomēr pa īstam ievērību visas valsts mērogā šis apgabals izpelnījās tad, kad savas prezidentūras laikā šeit atvaļinājumus pavadīja Klintonu pāris.

Kalnu riteņbraukšana, laivu braucieni un makšķerēšana ir populārākie aktīvās atpūtas veidi šajā vietā, tomēr, ja vēlaties mazliet mierīgākas un laiskākas brīvdienas, varat ļauties siltajiem saules stariem.

Nopērciet saldējumu kādā no mazajiem veikaliņiem un dodieties pastaigā pa gadsimtiem senajām pilsētiņas ielām, vērojot vēsturiskos namus un burvīgos jūrmalas veikaliņus.

Viss redzētais jums ļaus saprast, kāpēc Klintonu pāris mēdza atgriezties Martha’s Vineyard atkal un atkal....

9 – Santa Barbara

sb.jpg - 29 KBRonalda Reigana iemīļotākā atpūtas vieta - Santa Barbara, kuru mēs labi pazīstam arī no tāda paša nosaukuma ziepju operas

Santa Barbara vilinājumam padevās arī Ronalds Reigans un savas prezidentūras norietā viņš mēdza atpūsties kūrorta ēkā, kas vēlāk kļuva pazīstama ar nosaukumu Rietumu Baltais nams.

Runa ir par 280 ha lielo Rancho del Cielo. Lieliskās ainavas pāri Santa Ynez ielejai un Klusajam okeānam lika Reaganam nosaukt šo vietu par labāko, kur vien viņš kopā ar mīļoto sievu Nensiju jebkad bija atpūties.

Tiesa, parastajam mirstīgajam rančo ir slēgts, tomēr tā vietā jūs varat ļauties idilliskajam vīna reģionam, fantastiskajiem skatiem, palmu ieskautajām Klusā okeāna pludmalēm, izsmalcinātajai virtuvei un greznajiem Santa Barbara hoteļiem un justies tā, ka pagātnē jutās bijusī filmu zvaigzne un ASV 40. prezidents.

10 – Warm Springs

ws.JPG - 30.52 KBWarm Springs upes ieleja

Kā Kenneth Branagh ziņoja nesenajā kanāla HBO dokumentālajā filmā Warm Springs, pirmo reizi Franklins Delano Rūzvelts atpūtās šajā Džordžijas pilsētiņā jau 1924. gadā. Astoņus gadus vēlāk, īsi pirms inaugurācijas ceremonijas, viņš uzbūvēja Mazo Balto namu – parastu sešu istabu vasarnīcu, kas kopš viņa nāves 1945. gadā ir saglabāta praktiski neskarta.

Dienvidu šarms un viesmīlība liek amerikāņiem katru gadu apmeklēt Warm Springs (atrodas pusotras stundas brauciena attālumā no Atlantas), kur apmešanās iespējas sniedz burvīgas viesnīciņas lielu koku parkos.

Karstie avoti, kuros veldzējās arī Franklins Delano Rūzvelts, publiski nav pieejami, tomēr par to nevajadzētu bēdāties, jo prezidenta vārdā nosauktais Valsts parks ar daudzām interesantām pārgājienu takām atrodas pavisam netālu no pilsētiņas.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Brauksim reizē ar šo prezidentiem !;
16.11.2007. plkst. 09:33
Uz Bahamu salām es arī gribētu aizbraukt!
05.11.2007. plkst. 17:40
gribētu būt ASV prezidentu vietā ,
05.11.2007. plkst. 10:42
Santa barbara un Bahamu salas vispopularakaas, Bahamu salas daudzām slavenībām ir mājas
03.11.2007. plkst. 16:30
Kādas tik vietiņas tie jeņķu prezidenti nav iemīļojuši ;
02.11.2007. plkst. 10:02

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Antarktīdas ledus slānis satur 90% no pasaules saldūdens. Ledus slānis vietām ir līdz 2000 m dziļš un klāj gandrīz visu kontinentu

Pasākumi

Liepāja izsludina publisku Eiropas Kultūras galvaspilsētas projekta ideju konkursu

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde” (Liepājas Kultūras pārvalde) izsludina projekta „Liepāja - Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” ideju konkursu. Konkurss...