Top 10 – Medību ceļojumi

Top 10 – Medību ceļojumi

Nekas nelīdzinās tam satraukumam, kas pārņem cilvēku medībās: medījuma izsekošana, vajāšana un atgriešanās mājās ar kārtējo trofeju daudziem ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu.

Tomēr kārtīgs medību ceļojums spēj sniegt daudz vairāk iespaidu. Eksotiskā braucienā jūs sastapsiet viesmīlīgus vietējos, skaistu dabu un augstvērtīgu medījumu, kas ļaus lepoties jebkurā mednieku sabiedrībā.

Tāpēc, ja medības ir jūsu mīļākais sporta veids, izlasiet šo rakstu par 10 interesantākajiem medību reģioniem pasaulē, uz kuriem varēsiet doties nākamā atvaļinājuma laikā.


10 – Teksasa, ASV

texas.jpg - 81.54 KBTeksasas medību reģions - baltastes briedis noķerts šoreiz fototēmeklī

Medījums: Baltastes briedis, Rio Grande tītars, aligators, balodis, lūsis, bifelis, koijots, jenots un mežacūka.

Medību sezona: Atkarīga no dzīvnieka, bet kopumā ilgst no 1. septembra līdz 1. februārim.

Teksasa ir iecienītākais ASV medību reģions, jo tas ir ne tikai ļoti skaists un interesants, bet sola arī dažādus medījumus – gan lielus, gan mazus.

Lai ceļojums būtu lielisks, iesakām apmesties Stasney’s Cook rančo, kas atrodas Albany un aptver 10 000 ha lielu teritoriju. Maigais klimats un bagātīgā veģetācija nodrošina labus dzīves apstākļus visdažādākajām dzīvajām radībām.

Klinšainie kanjoni, dziļās ielejas un kaļķakmens pauguri savukārt kalpo par pamatu neparastajam dabas skaistumam. Izklaides katru vakaru, gardas maltītes un ērti namiņi ar kamīniem padarīs ikviena mednieka ikdienas dzīvi patīkamāku.

9 – Jaunkaledonija, Klusā okeāna dienvidi

caledonia.jpg - 100.9 KBNomedīts bifelis Jaunkaledonijā

Medījums: Briedis, cūkas, liellopi

Medību sezona: Staltbriežu medību sezona ilgst no jūlija vidus līdz augusta beigām.

Kapteinim Āķim patika medīt Klusā okeāna dienvidu reģionā, kāpēc lai tas nepatiktu jums? Medības šajā subtropu reģionā fokusējas ne tik daudz uz pašu medījumu, bet gan uz vietu, kur tās notiek. Brieža izsekošana pa pludmali, eikaliptu mežiem vai sniegotiem kalniem ir klasisks reģiona dažādības un līdz ar to arī pievilcības piemērs.

Vietējie iedzīvotāji ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi, piedāvājot viesiem labu ēdienu, ērtas naktsmājas un dažādas izklaides iespējas.

Staltbriežu medības Jaunkaledonijā ir reģiona firmas zīme, jo tās nav pārāk sarežģītas, turklāt notiek franču kolonijā, tāpēc vienlaikus varēsiet iepazīt arī šo kultūru.

8 – Baden – Baden, Vācija

baden.jpg - 14.69 KBSkats, par kādu sapņo katrs mednieks - Baden-Baden reģions, Vācija

Medījums: Mežacūka, briedis, putni un alnis.

Medību sezona: Eiropā aļņu sezona ilgst no oktobra sākuma līdz decembra vidum. Mežacūkām – visu gadu.

Izaicinošs un vienlaikus ļoti veiksmīgs ir Baden – Baden – reģions Vācijas vismežainākajā daļā, kas ideāli piemērots medībām.

Šeit atrodas arī sazarots ezeru tīkls un fauna ir ļoti bagātīga un dažāda. Brauciet uz kultūras bagāto Baden – Baden pilsētu un apmetieties Brenner Park – Hotel&SPA. Sadarbībā ar pilsētas mežu komisiju, Brenner personāls jums palīdzēs noorganizēt medības netālu esošajā Melnajā mežā.

Šeit iespējamo trofeju klāsts ir patiešām plašs, sākot no briežiem un beidzot ar putniem. Medniekam obligāti ir nepieciešama licence!

7 – Balkānu pussala, Bulgārija

bulgaria.jpg - 90.08 KBBulgārija ir ne tikai lieliska vieta, kur investēt nekustamajos īpašumos, bet arī izcils medību ceļojumu galamērķis

Medījums: Mežacūka, briedis, rubenis, lapsa, vilks, lūsis, fazāns, paipala.

Medību sezona: Mežacūku tēviņu sezona ilgst cauru gadu, mātīšu – no 1. septembra līdz 31. decembrim. Briežu medību sezona ilgst no 1. oktobra līdz 31. decembrim. Rubeņus drīkst šaut no 15. aprīļa līdz 15. maijam.

Viena no lielākajām sarkano briežu populācijām, tāpat kā daudzi meža rubeņi, ir sastopama tieši Balkānu pussalas Bulgārijas daļa, tāpēc katru gadu šo reģionu apmeklē vismaz 2500 ārzemju mednieku.

Balkānu pussala neoficiāli ir atzīta par otru labāko briežu medību vietu pasaulē. Jāpiebilst, ka šeit viss notiek stingrā likuma pavadā, tomēr tas nepavisam neierobežo mednieka prieku.

Paralēli jums būs iespēja apmesties pieczvaigžņu viesnīcā un ieturēt bagātīgas maltītes par ļoti labām cenām, jo Bulgārijā cenu līmenis vēl nav sasniedzis Eiropas augstumus. Jāatzīmē, ka mežiem klātajos Bulgārijas kalnos medību iespējas ir vienkārši fantastiskas.

6 – Qinghai, Ķīna

blue_sheep.jpg - 102.86 KBĪpaša trofeja Ķīnā - zilā aita

Medījums: Zilā aita, kaza, briedis, kalnu āzis, gazele.

Medību sezona: Zilās aitas medību sezona ilgst no 1. novembra līdz 31. martam.

Ķīna, kurā mājo neskaitāmas aitu un kazu sugas, ir ideāla vieta tiem medniekiem, kas nevēlas izdot daudz naudas un vienlaikus grib medīt reģionā, kur trofeja ir gandrīz vai garantēta.

Medījot mazās Ķīnas aitas Xining ielejā Qinghai provincē zirga mugurā, jūs vienlaikus varēsiet apbrīnot arī vietējo dabu, kā arī iespaidīgo Lielo Ķīnas mūri. Ķīnas plašumi ir neizmērojami, tāpēc medību ceļojuma plānošanā droši varat lūgt palīdzību Ķīnas Medību konsorcijam.

5 – Estancia Alicura, Argentīna

puma.jpg - 99.14 KBLai nomedītu pumu, ar labu ieroci vien nepietiek - ir nepieciešama gan drosme, gan izcilas iemaņas

Medījums: Puma, briedis, antilope, ūdens bifelis, balodis, mežacūka.

Medību sezona: Melno antilopju, briežu, baložu, ūdens bifeļu un mežacūku tēviņu medību sezona Argentīnā ilgst cauru gadu; pumas Argentīnā medī no 1. janvāra līdz 31. jūlijam, savukārt mežacūku mātītes – no 1. marta līdz 31. jūlijam.

Pasaulē nomaļākās kalnu grēdas, kā arī Amazones lietus meži padara Argentīnu par vienu no labākajiem medību reģioniem pasaulē. Neskatoties uz to, ka ļoti daudzas dzīvnieku sugas šeit ir aizsargātas (ieskaitot jaguārus, lāčus utt), šeit jūs varat nomedīt pumu, briedi, kā arī mežacūkas.

Gadu gaitā Argentīnā ir ievestas vairākas dzīvnieku sugas, kas ideāli piemērojušās vietējiem apstākļiem, ieskaitot dažādas briežu sugas un mežacūku paveidus. Estancia Alicura apgabals ir viens no populārākajiem medību ziņā visā valstī un arī kontinentā.

4 – Aļaska, ASV

alaska.jpg - 94.18 KBGrizlī lāču medības ir vienas no neprognozējamākajām, kur mednieks vienā brīdī var kļūt par medījumu, tāpēc prieks par trofeju ir divkārt liels

Medījums: Lācis, alnis, aita un vilks.

Medību sezona: Grizlī/brūnie lāči medījami no 10. augusta līdz 31. maijam; melnie lāči – cauru gadu; aļņi – no 1. līdz 15. septembrim, bet aitas – no 10. augusta līdz 20. septembrim.

Grizlī lācis ir viena no novērtētākajām trofejām pasaulē un jums ir visas iespējas pie tādas tikt, ja vien aizbrauksiet uz Aļasku. Medībās dodieties Aļaskas Talkeetna kalnos, kur mājo milzīgākie grizlī, kuru āda būtu lielisks paklājs mājās pie kamīna.

Brīnišķīgā daba un medījumiem bagātie apgabali ar dziļām ielejām un plašiem upju rajoniem, kā arī mainīgie laika apstākļi (sniega vētru pēkšņi var nomainīt saulains laiks) ir tie iemesli, kāpēc Aļaska ir kļuvusi par iecienītu vietu profesionāliem un pieredzējušiem medniekiem.

Ja nedzīvojat Aļaskā, jums būs nepieciešams gids, kas labi pārzina apkārtni. Iesakām apmesties Stephen ezera apkārtnē, kas atrodas ļoti izdevīgā vietā.

3 – Tayside&Fife, Skotija

roe.jpg - 76.3 KBJa neesat filmas "Bembijs" fans, buku medībās iesakām doties uz Skotiju - Tayside vai Fife apkārtnē

Medījums: Briedis, zoss, pīle, balodis, trusis, zaķis un zivis.

Medību sezona: Buku sezona ilgst no 1. aprīļa līdz 20. oktobrim; staltbriežu – no 1. jūlija līdz 20. oktobrim u.t.t.

Skotija ir viena no skaistākajām briežu medību vietām Eiropā. Ja jūs neesat filmas Bembijs fans, mēģiniet nomedīt buku Tayside vai Fife apkārtnē. Medījot briedi, jūs varat uzskriet virsū arī kādam zaķim, trusim vai meža putnam.

Tāpēc dodieties medībās ar atvērtu prātu, nevis fokusējoties tikai uz vienu dzīvnieku.

Woodmill Shootings piedāvā medību tūres ar maltītēm, kas gatavotas gan no vietējiem produktiem, gan jūsu paša medījuma! Kompānija arī piedāvā apmešanos ērtos lauku namiņos ar greznām guļamistabām un lielu kopējo bāru. Tieši tādas ir medības britu stilā!

2 – Kamčatka, Krievija

camchatka.jpg - 40.46 KBKaut arī šī izskatās pēc tipiskas Kamčatkas medību trofejasfotogrāfijas, atviegloti var uzelpot medību pretinieki - lācis ir vienkārši aizmidzis saldā miegā :)

Medījums: Lācis, vilks, lūsis, Sibīrijas alnis, briedis, sniega aita, trusis, lapsa, pīles un mežacūkas.

Medību sezona: Atkarībā no dzīvnieka, piemēram, brūnos lāčus šeit drīkst medīt no aprīļa beigām maijam, un no augusta beigām līdz oktobrim.

Krievijas plašie meži, lielie ezeri, straujās upes un skarbās kalnu grēdas piesaista medniekus no visas pasaules, kas ierodas šeit pēc nozīmīgākajām trofejām savā mūžā.

Medības šeit jums liks justies kā elites pārstāvim, jo tieši šādā stilā krievi to piedāvā darīt saviem viesiem. Arktiskā tundra ziemeļos un mongoļu stepes Centrālās Āzijas kalnos liecina par Krievijas ainavas un līdz ar to arī medījumu dažādību.

Rekomendējam apmesties A Bear’s Place 200 kilometrus no Sanktpēterburgas, Novgorodas apgabalā. Saskaņā ar starptautiskajiem medību likumiem vietējie profesionāļi jums palīdzēs iegūt lieliskākās trofejas. Kamčatkā sastopama lielākā brūno lāču populācija Eiropā, tāpēc noteikti dodieties uz Krievijas Klusā okeāna piekrasti, lai izbaudītu ko līdzīgu medībām Aļaskā.

1 – Muhwesi, Tanzānija

lion.jpg - 25.85 KBLauvu medības vienā no pasaules labākajām medību vietām - Tanzānijā - ir izaicinājums katram medniekam

Medījums: Lauva, zilonis, leopards un bifelis.

Medību sezona: Safari sezona ilgst no 1. jūlija līdz 1. martam ar pauzi no 1. aprīļa līdz 1. jūnijam.

Tanzānija ir liela Āfrikas valsts, kas atzīta par izcilāko medību vietu uz Zemes – ja jūs šeit neko nevarat nomedīt, tad tiešām jāmet plinte krūmos. Lielākā daļa valsts teritorijas ir iedalīta brīvajā medību zonā, kontrolētajos rajonos un iezīmētos reģionos, kas domāti tikai safari, lai noturētu ekoloģisko balansu.

Tā kā Tanzānija ir ļoti liela, no viena reģiona uz otru jums nāksies lidot ar lidmašīnu. Izmēģiniet laimi Muhwesi apgabalā Selous reģiona dienvidaustrumos.

Tieši šejienes Mimbo mežos jūs sastapsiet ziloņus, lauvas un leopardus. Izmantojiet kompānijas Global Hunting Safaris pakalpojumus, lai netraucēti varētu nodoties medību priekiem.

Pēc pāris naktīm teltīs zem Āfrikas zvaigžņotajām debesīm jūs atcerēsieties pionieru nometnes jaunībā...

Lai arī medības vienmēr ir bijušas pretrunīgs sporta veids, tās tomēr ir nepieciešamas, lai uzturētu kārtībā dabu un nodrošinātu noteiktu sugu izdzīvošanu.

Pasaule, kurā mēs dzīvojam, piedāvā dažādus medību reģionus gan profesionāļiem, gan iesācējiem, tāpēc, ja esat nolēmis papildināt savu trofeju galeriju ar ziloņa ilkņiem vai lāčādu, dodieties ceļā!

Komentāri (41)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
lienea
Nevajag medīt dzīvnieciņus šādi pašaudīties ir labāk <a href=\"http://www.lieliskadavana.lv/aktiva-atputa/peintbols-un-sausana\">http://www.lieliskadavana.lv/aktiva-atputa/peintbols-un-sausana</a>
21.06.2016. plkst. 15:45
lienea
Nevajag medīt dzīvnieciņus šādi pašaudīties ir labāk http://www.lieliskadavana.lv/aktiva-atputa/peintbols-un-sausana
21.06.2016. plkst. 15:45
liiga
nomedija mīļus un skaistus dzīvnīciņus!;( ;(
17.01.2011. plkst. 18:26
mednieks
jus te visi gudri spriedelejat (ka nau kauns pasus vajag nomedit)a tad kad dzivnieki taisa postijumus tad gan mednieki labi!Un ja nebutu tadu mednieku un dzivnieki savairotos nenormalos daudumos ko tad jus teiktu??????Ja pleseji saktu plosit majdzivniekus un nedod dievs cilvekus ka tad butu?mednieki drosivien butu labakie cilveki uz pasaules!
16.01.2010. plkst. 14:29
snipers
man gan nav žēl es jau no 7gadu vecuma gaju medibas un šāvu no kadiem 12 gadiem kas tur ko želot dzivniekus
14.01.2010. plkst. 09:47

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vārds „tirkīzs” nāk no vārda „Turk”, kas nozīmē turku, un ar ko tika apzīmēta brīnišķīgā Vidusjūras krāsa pie Turcijas dienvidu piekrastes

Pasākumi

Jogas nometne „Sievietes sapņu brīvdienas”

Ar jūnija mēnesi Elita Drāke aicina skaistā dzimuma pārstāves uz savu pašatveseļošanās programmu un jogas nometni  Latvijā. Nometnes ideja – iemācīties pārvarēt fiziskas un...