Top 10 – Ceļojumi ekstrēmo piedzīvojumu cienītājiem

Top 10 – Ceļojumi ekstrēmo piedzīvojumu cienītājiem

Daudziem ceļojums saistās ar došanos uz siltiem piejūras kūrortiem, kuros aktīvākā atpūta ir zvilnēšana pludmalē un izklaidēšanās vietējos naktsklubos.

Tomēr mūsu vidū ir daudzi, kuriem bronzas iedegums un slinkošana ir nenozīmīgas lietas, tāpēc priekšroka tiek dota laivu braucieniem pa straujām krācēm vai džungļu klejojumiem.

Aptuvenajās izmaksās nav iekļautas lidmašīnu biļetes, toties esam izveidojuši 5 ballu skalu, ar kuru novērtēt piedāvātā ceļojuma bīstamības pakāpi.


10 – Klejošana pa Turcijas kanjoniem

kanjonings.jpg - 48.63 KBTurcijas kanjonu piedāvātās atrakcijas

Šajā civilizācijas šūpulī, kurā eksistē Rietumu pasaulei tik atšķirīga kultūra, ārzemju viesiem ir labas iespējas atpūsties ar izdomu un vienlaikus iepazīt pasaules vēsturi.

Bez fascinējošiem tirgiem, pasakainiem fresku gleznojumiem un laicīgās/reliģiskās varas saplūduma Turcija lepojas ar saviem neparastajiem un plašajiem kanjoniem.

Vispirms jums jādodas uz dienvidaustrumu pilsētu Dalyan, kuras apkārtnē kanjoni tad arī atrodas.

Tajos jūs varat rāpties klintīs, peldēties kalnu ieskautos ezeriņos un doties garos pārgājienos.

Ceļojums noslēgsies Saklikent kanjonā – 16 kilometrus garā aizā, kuras sienas ir līdz 300 metrus augstas.

Saklikent.jpg - 48.85 KBSaklikent aiza, Turcija

Pateicoties elpu aizraujošām ainavām un skaistajai dabai, šis reģions tiek uzskatīts par vienu no vislabākajiem tieši piedzīvojumu meklētājiem.

Bīstamības pakāpe: 3 (fiziskās slodzes ziņā vidēja)

Aptuvenās izmaksas: 700USD/8 dienas

9 – Lāču medības Aļaskā

Alaska.jpg - 22.8 KBLāču medības Aļaskā

Ja esat starp tiem, kam patīk nospiest bises gaili, lāču medības Aļaskā ir domātas jums.

Pēc vienas dienas, kas pavadīta pārgājienā Aļaskas mežos, ezeru un upju krastos, jūs nonāksiet apmešanās vietā tieši pie skaistās Ziemeļu Klusā okeāna jūras.

Aļaska piedāvā arī lieliskas iespējas nodarboties ar makšķerēšanu, tajā pašā laikā vērojot plēsējvaļus un draiskulīgos delfīnus.

Nav svarīgi, vai jūs mājās atgriezīsities ar jaunu zvērādas paklāju, šis ceļojums piepildīs jūsu vēlmi izjust patiesu mednieka instinktu, ko sen jau nomākusi pilsētas atmosfēra.

Bīstamības pakāpe: 4

Aptuvenās izmaksas: 10 000USD/10 dienas

8 – Ekstrēmais sports Lasvegasā

Vegas1.jpg - 11.42 KBTas jāizmēģina katram izpletņlēcējam - izpletņlēkšana Las Vegasā!

Šis nu ir īsts adrenalīna fana sapnis.

Klinšu kāpšana, lidojumi ar planieriem, peintbols, izpletņlēkšana un kartings – tas viss pieejams Lasvegasā, ja vien esat pietiekami traks, lai to visu izmēģinātu.

Vegas2.jpg - 16.94 KBEkstrēmo triku kompānija piedāvā izbaudīt uz savas ādas gan kaskadieru trikus ar auto...

Esiet gatavi iepazīt jaunus draugus, lecot laukā no lidmašīnas, jo izpletņus pakot iemācās paši lecēji, tāpēc puisis, kas lec pēc jums, iespējams, ir sapakojis tieši jūsējo.

Vegas3.jpg - 21.31 KB...gan izmēģināt šaušanu ar īstiem kaujas ieročiem

Tomēr īstās briesmas sākas tad, kad esat atgriezies atpakaļ viesnīcā, jo jūs taču esat Lasvegasā! (Kompānija "Thrillseekers Unlimited" piedāvā arī piecu dienu atpūtas tūri ar nosaukumu „Triku valstība”, kuras laikā jums ir iespēja pašiem izmēģināt visus kaskadieru trikus, ieskaitot skriešanu degošās drēbēs un traukšanos ātrās automašīnās).

Bīstamības pakāpe: 4

Aptuvenās izmaksas: 2000USD/5 dienas

7 – Raftings jeb braucieni ar laivām pa upju krācēm Zimbabvē

Zambezi.jpg - 16.83 KBŠādas ekstrēmas sajūtas laivu braucienā sniedz Zambezi upe..

Piecu dienu laikā jūs nobrauksiet veselus 100 kilometrus pa Zambezi upi, sākot no Viktorijas ūdenskrituma (pasaulē lielākā) Zimbabvē.

Apmešanās uz upes smilšu sēkļiem, 2. un 3. klases krāču pārvarēšana (piebildei - Niagāras ūdenskritums ietilpst 5. klasē), laivu un aprīkojuma nešana posmos, kur braukšana nav iespējama – tas viss jums liks aizraujoši pavadīt laiku.

Papildus tam jūs varēsiet kāpelēt pa aizvēsturiskām aizām, peldēt svešos un mistiskos ūdeņos, kā arī izpētīt Āfrikas savannas un tās lielos un plēsīgos iemītniekus.

zambezi2.jpg - 21.79 KBZambezi raftingā būs jāšķērso vairāki iespaidīgi ūdenskritumi

Ceļojuma laikā jūs noteikti uzzināsiet un iemācīsieties daudz ko jaunu (piemēram, ja līdz šim jums šķita, ka lielākais upes drauds ir krokodils, tad nonāksiet pie atklāsmes, ka nīlzirgs ir vēl bīstamāks).

Bīstamības pakāpe: 3

Aptuvenās izmaksas: 550USD/5 dienas

6 – Traukšanās suņu pajūgos Zviedrijā

dogsled.jpg - 9.99 KBBrauciens suņu pajūgā pa sniegotajām ārēm sniegs nepieredzētas emocijas

Zviedrija ir kalnaina ziemeļu valsts, kas pazīstama gan ar satriecošajām blondīnēm, gan savu augsti attīstīto ekonomiku un sabiedrību.

Šo brīvdienu laikā jūs pavadīsiet aizraujošas piecas dienas traucoties Aļaskas eskimosu suņu vilktā pajūgā. Jums būs iespēja izdzīvot īsta ziemeļnieka dzīvi, braucot pa plašajiem un sniegotajiem Zviedrijas apgabaliem.

Jums būs agri jāceļas un agri jādodas pie miera, jo ceļojums prasīs daudz enerģijas, toties sajūta, ka esat viens un neaizsargāts zem plašajām zvaigžņotajām ziemeļu debesīm būs neaprakstāma.

Bīstamības pakāpe: 2 (fiziskās slodzes ziņā ļoti augsta)

Aptuvenās izmaksas: 1300USD/5 dienas

5 – Kalnu riteņbraukšana Marokas Atlasa kalnos

mountain.jpg - 24.71 KBKalnu riteņbraukšana Atlasa kalnos, Maroka

Maroka jau gadsimtiem pievelk literātus, māksliniekus un tirgotājus.

Valstī, kurā saplūdušas Eiropas kultūru iezīmes ar afrikāņu kultūru saknēm, tādas pilsētas kā Casablanca, Marrakech un Tangier ikvienu apbur ar savu noslēpumaino valdzinājumu.

Dodoties uz dienvidiem no Marakech, jūs brauksiet pa 45 kilometrus garu maršrutu, kurā ietilpst Atlasa kalnu akmeņainas takas un putekļaini ceļi.

Jūs nonāksiet pie Toubkal kalna, ceļā apskatot vietējos ciemus un azibs – vasaras ganības, kā arī vēsturiskas pilis. Ceļojums jums ļaus labāk iepazīt Āfrikas ziemeļus un pašiem uz savas ādas izbaudīt lielisko vietējo tirgu atmosfēru.

Bīstamības pakāpe: 2 (fiziskās slodzes ziņā ļoti augsta)

Aptuvenās izmaksas: 700USD/10 dienas

4 – Sporta makšķerēšana Kostarikā (San Carlos Sportfishing)

sportfishin.jpg - 17.25 KBSporta makšķerēšana Kostarikas ezeros un upēs

Kāds gudrs vīrs reiz teica, ka eksistē divu veidu makšķerēšana: laba un lieliska. Lieliska makšķerēšana ir tad, kad jūs kaut ko noķerat. Un esat droši – šis ceļojums pieder pie lieliskās!

Biezu tropu mežu ieskauts, jūs makšķerēsiet zivīm bagātākajās Dienvidamerikas upēs un ezeros.

Ceļojuma gaitā jums būs iespēja sastapt vietējos dzīvniekus – tarantulus, iguānas, pērtiķus un, protams, lielas zivis.

Nedēļu pavadīsiet gluži kā džungļu karalis, bet Kostarikas lidostā jums būs jāliek lietā visas diplomātijas spējas, jo muitnieks negribēs ticēt, ka jūsu lielā loma vēderā nav paslēpts kas aizliegts...

Bīstamības pakāpe: 2

Aptuvenās izmaksas: 1600USD/7 dienas

3 – Pārgājiens Vjetnamas kalnu cilšu apdzīvotajā reģionā

Hilltripes.jpg - 15.27 KBVjetnamas kalnu cilšu apdzīvotā reģiona ceļojumā ietilpst arī Halong līča apskate

Ceļojums vedīs cauri džungļiem, pa upēm, ar vilcienu, gar auglīgiem rīsu laukiem, iepazīstot Vjetnamu kā ceļotājs un nevis kā tūrists.

Un nemaz neesiet pārsteigts, ja atriezīsieties mājās ar pilnīgi jaunu garderobi, jo vietējās kalnu ciltis ir naskas uz mainīšanos un noteikti piedāvās jums darījumus, no kuriem nespēsiet atteikties.

Vjetnama ir unikāla valsts, kas pieredzējusi smagus kara gadus. Tomēr apceļojot kalnu cilšu rajonus, jūs kara pēdas tikpat kā neredzēsiet, jo šie cilvēki ārzemniekus pirmo reizi sastapa tikai 90. gadu vidū - tik nomaļi un izolēti, un tieši tāpēc neparasti skaisti un neskarti ir šie apgabali!

Bīstamības pakāpe: 2 (fiziskās slodzes ziņā vidēja)

Aptuvenās izmaksas: 1200USD/15 dienas

2 – Niršana pie haizivīm Dienvidāfrikā

shark.jpg - 15.86 KBNirstot ar baltajām haizivīm, Jūs atradīsieties dzelzs būrī, taču apziņa, ka bīstamākais okeāna plēsoņa ir tikai pārdesmit centimetru attālumā no Jums, liks pārdomāt visu iepriekšējo mūžu...

Ticiet vai nē, bet šajā ceļojumā jums ir lielāka iespēja iet bojā, lidojot ar lidmašīnu uz Dienvidāfriku, nekā nirstot pie baltajām haizivīm.

Tomēr vienlaikus jāpiebilst, ka niršana pie haizivīm piemērota cilvēkiem ar stipriem nerviem.

Jūs pavadīsiet laiku slavenajā Haizivju ielejā – 45 kilometrus garā posmā starp Dienvidāfriku un Dyer salu (iecienīta pludmale roņiem), kuru haizivis izmanto kā barošanās vietu.

Protams, jūs mierīgi varēsiet noraudzīties no kuģa, kā haizivis riņķo okeāna ūdenī, tomēr īstā izrāde sākas, kad jūs dzelzs būrī nolaidīs ūdenī tieši plēsēju bara vidū.

Atrodoties okeāna bīstamāko plēsoņu vidū, jums būs lieliska iespēja pārcilāt atmiņā visus savus dzīves notikumus, vienlaikus noraugoties, kā tās barojas. Labās ziņas - jūs varat aiz bailēm apčurāties un neviens to pat nepamanīs!

Bīstamības pakāpe: 4

Aptuvenās izmaksas: 3000USD/7 dienas

1 – Ceļojums acteku un maiju valstībā

Maya.jpg - 15.38 KBCeļā uz nākamo ekspedīcijas vietu

Šeit nebūs tik daudz atvaļinājuma, kā ekspedīcijas.

Četras nedēļas jūs kāpelēsiet, brauksiet, jāsiet, peldēsiet un izpētīsiet visu, sākot no Mehiko pilsētas mūriem un beidzot ar Gvatemalas tropu mežiem.

Maršruta laikā jūs apskatīsiet senos maiju tempļus Mayan Templo de las Inscripciones, nedēļu nirsiet Belizas piekrastē, izpētīsiet noslēpumainas džungļu upes un iemantosiet patiesu indiāņu pavadoņa cieņu par savu drosmi un izturību.

Inscripciones.jpg - 23.75 KBTemplo de las Inscripciones, Meksika

Ja varat izbrīvēt tik ilgu laiku, šis kļūs par jūsu dzīves nozīmīgāko ceļojumu.

Atgriežoties jums nebūs jāmeklē atbilde uz jautājumu :"Nu, stāsti kā gāja”? Atbilde būs: ”Tas bija vienkārši Loco”.

Bīstamības pakāpe: 2

Aptuvenās izmaksas: 1200USD/4 nedēļas

... bet vai jūs uzdrīkstēsieties?

Spēja tikt galā ar adrenalīnu, bailēm un sajūsmu tad arī noteiks to, vai jūs izvēlēsieties kādu no šiem ceļojumiem. Protams, jāņem vērā arī izmaksu jautājums, tomēr uztveriet to kā ieguldījumu savā garīgajā un fiziskajā pilnveidošanā.

Redzot, kā dzīvo Vjetnamas kalnu ciltis un peldot kopā ar tonnu smagu cilvēkēdāju jūs iegūsiet jaunas atziņas par savu dzīvi, ko atvaļinājums kādā pārpildītā Ēģiptes kūrortā jums nesniegs.

Komentāri (17)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Accepted
Es labprāt uz visiem brauktu tik ne uz izpletņiem jo to nu gan nemāku.... labāk šveicē ar gumiju izlekt....
19.03.2008. plkst. 14:16
Accepted
Nu es personigi gribētu uz visiem izņemot lidot ar izpletni jo to nu gan nemāku....!
19.03.2008. plkst. 13:58
Man kādreiz bija tāds suns kuram ir tās zilās acis un kurš Kanādā velk kamanas! Nu, vienuziem viņš mani tā vilka ar ragavām! Tas tik bija piedzīvojums!
11.09.2007. plkst. 18:20
izpletņlēkšana Las Vegasā! GRIBĒTU!
11.09.2007. plkst. 17:03
Neesmu ekstrēma piekritēja .
11.09.2007. plkst. 15:06

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami ir ļoti garš viļņa garums (attālums starp divu viļņu virsotnēm) – līdz pat vairākiem simtiem kilometru. Laika periods starp diviem cunami viļņiem arī ir ļoti ilgs – aptuveni stunda

Pasākumi

„Mumiy Troll” uzsāks tūri, uzstājoties īstos ASV roka klubos

Sestdien, 14. februārī grupas „Mumiy Troll” LV koncerts. Uzsākta biļešu pārdošana 108. sektorā sākot no 25 latiem, kas ir vistuvākais sektors pretī skatuvei. Tieši tur varēs baudīt...