Dzīves vērti piedzīvojumi visā pasaulē

Dzīves vērti piedzīvojumi visā pasaulē

Ir skaidrs, ka lielākā daļa ceļojumu piemēroti noteiktām vecumu kategorijām – ja jums ir vairāk nekā 21, viss, kas ietver džipus, lēkšanu ar gumiju vai dalību X spēlēs, droši vien jau ir noiets etaps. Tomēr eksistē maršruti vai ceļojumi, kas piemēroti ikvienam, kas sirdī jūt aicinājumu pēc kaut kā vairāk, nekā sava dīvāna, iebraukšanas lielveikalā pēc darba un ceļojuma uz Ēģipti reizi gadā.

Mēs uzskatām, ka ir vērts reizi dzīvē izstaigāt Apalaču taku, ienirt pie Lielā Barjerrifa, vai vismaz spert savu kāju uz Antarktikas. Esam sagatavojuši saistošu sarakstu ar 15 dažādiem piedzīvojumiem (daži no tiem ir viegli, daži - ne tik ļoti...), no kuriem katrs būs nodzīvotās dzīves vērts. Izvirziet mērķi izbaudīt vismaz dažus no tiem, bet, ja jūsos mājo patiess piedzīvojumu un savvaļas gars, sāciet ar pirmo un turpiniet pēc saraksta. Labu ceļavēju!


Brauciens ar plostu Lielajā kanjonā

LielaisKanjons.jpg - 45.14 KB

Ceļojums: Nav nekā uzbudinošāka, asinis stindzinošāka un izaicinošāka par traukšanos lejup pa zaļgano Kolorādo upi, ūdenim krācot visapkārt. Lūkojoties augšup uz 1500 metrus augstajām klinšu sienām jūs varat uz brīdi pamāt ardievas ikdienišķajai pasaulei. Ceļojums, kura laikā iznāk doties arī kāpienos pa Lielo kanjonu un apskatīt skaistas klinšu grotas, līdzinās pašai dzīvei - ar negaidītiem pavērsieniem, izbīļa pilniem mirkļiem un sajūsmas izsaucieniem. Jums ir iespēja izvēlēties starp plašām, spēcīgām krācēm, kurās brauciens atgādina „amerikāņu kalniņus”, un daudz rāmākiem upes rajoniem.

Vidēji šāds ceļojums ilgst 8 dienas, bet kāpēc vadīties pēc vispārpieņemtām mērauklām? 'Tā īsti Lielo kanjonu var iepazīt 20 dienās. Galu galā daba šo vietu veidoja 300 miljonus gadu.

Kāpēc doties: Vairāk nekā jebkurš cits ūdensceļš, 2300 km garā Kolorādo upe (450 km tā plūst pa Lielo kanjonu) iemieso īstas Amerikas dzīvības artērijas tēlu. Turklāt pieaugošais dambju skaits sāk to mazināt...

Ko ņemt līdzi: Akvareļu krāsas, lai iemūžinātu satriecošo kanjona sienu krāsu paleti.

Grūtības pakāpe: 4/10. Braukt ar laivām šeit var arī iesācēji, turklāt tūrisma gidi ne tikai palīdzēs uzveikt 5. klases krāces, bet arī pagatavos ēdienu un izsniegs guļammaisus ar visu nepieciešamo. Taču esiet gatavi katru dienu kāpt 15 km iekšā kanjonā un tik pat lielu ceļa gabalu pieveikt arī atpakaļ.

Gidi: O.A.R.S. kompānija, kuras dibinātājs George Wendt bija viens no pirmajiem Kolorādo krāču braucēja licences ieguvējiem 1969. gadā. Viņa uzņēmums regulāri izvadā pa Lielo kanjonu arī dažādas slavenības.

Pārgājiens pa Apalaču taku

apalachitakas.jpg - 46.88 KB

Ceļojums: Ir vēlas vasaras rīts, gaiss joprojām ir spirdzinošs un tajā jaušami izdziestoša ugunskura dūmi. Brokastis tikko paēstas un visa iedzīve jau sapakota mugursomā. Laika apziņu sniedz tikai rokas pulkstenis, bet aptuveno atrašanās vietu priekšā pasaka saburzīta topogrāfiskā karte. Vismaz pāris dienas vēl jāpagaida līdz tikšanai dušā, kārtīgai kafijas krūzei vai e-pasta pārbaudīšanai.

Esiet sveicināti uz Apalaču takas - leģendām apvītākās visā Amerikā! Ja neesat gatavs pieveikt visus tos 3500 km no Džordžijas līdz Menas štatam, kas parasti aizņem līdz 7 mēnešiem, pavadiet vienu līdz divas nedēļas takas pašā ziemeļu galā, kuras apkārtne ir visai mežonīga un izaicinoša. Un to noteikti dariet vasarā.

Kāpēc doties: Gandrīz 100 gadus pēc tam, kad Benton MacKaye uz kartes atzīmēja šo taku, kas savieno pilsētas ar dabu, tā joprojām paliek kā patvērums no pilsētas dzīves un sabiedrības kopumā.

Ko ņemt līdzi: Pāris Snickers šokolādes vai paciņas ar lazdu riekstiem, ar ko pacienāt pārējos ceļotājus, kas klejo pa taku Mainas štatā pie Katahdin kalna (šo Apalaču takas daļu ceļotāji parasti pieveic augusta beigās vai septembrī).

Grūtības pakāpe: 9.7/10, ja tiek veikta visa taka. Tikai ceturtā daļa ceļotāju, kas uzsāk ceļojumu Džordžijas štatā, sasniedz Menas štatu, jo psiholoģiski nespēj tikt galā ar 7 mēnešus ilgo klejojumu. Savukārt vienas nedēļas gājienam no New Hampshire uz Menu grūtības pakāpe ir ievērojami zemāka. Šim Apalaču takas posmam būs nepieciešams veiklums klinšu kāpelēšanā, turklāt tā ceļā ir arī 1600 metru augstais Katahdin kalns.

Gidi: Šeit jūs pats esat sev gids, tāpēc paņemiet līdzi Appalachian Trail Conservancy izdoto grāmatiņu "Step by Step", kas ietver nepieciešamās kartes un citu vērtīgu informāciju.

Brauciens ar velosipēdu Provansā

provansa.jpg - 43.28 KB

Ceļojums: Provansa ir saules puķu, olīvkoku birzu, vīna dārzu un omulīgu restorāniņu apgabals Francijā. Vienlaikus tā ir atzīta par vienu no pievilcīgākajām vietām riteņbraucējiem dēļ paugurainajiem ceļiem gar upēm, gan arī dēļ izcilās reģiona virtuves un burvīgajām viesnīciņām. Ceļotāji var izvēlēties, piemēram, riteņbraukšanas tūrisma uzņēmuma Butterfield&Robinson ekskursiju, izbraucot no Aviņonas un, katru dienu veicot 35 līdz 90 km caur vīna dārziem un ābeļdārziem, nonākot burvīgajā Sault – en – Vaucluse ciematiņā.

Protams, ceļojumu varat plānot arī paši. Mazo ciemu bruģētās ieliņas, skaistās lauku peldvietas un ainavas no Van Goga gleznām - vai tas neskan pietiekami iedvesmojoši? Aizmirstiet par sviestmaizēm un enerģijas dzērieniem, jo gandrīz vai katrā apdzīvotā vietā atradīsiet augstākās klases ēstuves ar satriecošu vīnu karti.

Kāpēc doties: Šis ir ideāls veids veselīgi apceļot vienu no pasaules skaistākajām vietām. Turklāt minoties pa Francijas dienvidiem jūs varēsiet uzlabot savu fizisko formu.

Ko ņemt līdzi: Papildus šortiem un labiem riteņbraucēju apaviem noteikti paņemt arī ērtas sandales vakara pastaigām. Visdažādākos velosipēdus var iznomāt turpat uz vietas.

Grūtības pakāpe: 6/10. Tūrisma ceļveži šo uzskata par vidēji grūtu ceļojumu. Un, ja esat triatlonists sporta veidā ar trim disciplīnām - mākslu, kulināriju un vīna zinātni - , tad problēmu vispār nav nekādu. Vieglāki maršruti pieejami Loire ielejā.

Gidi: Francijas speciālists, vīna eksperts un gardēdis George Butterfield piedāvā īpašus ceļojumus Eiropā jau kopš 1966. gada, un viņa uzņēmuma gidi perfekti prot sabalansēt braukšanu ar atpūtu.

Pārgājiens Butānā

butaana.jpg - 42.64 KB

Ceļojums: Ikviens no mums var izvirzīt mērķi iekarot visas 8000m virsotnes, bet varbūt izvēlēties pārgājienu kalnos, kas ir krietni garīgāks un nav tik daudz vērsts uz noteiktu mērķi? Butāna ir paslēpusies starp pasaules augstākās grēdas Himalaju kalniem. Šī budistu karaliste aizrauj kalnu apjūsmotājus ar mežonīgu reljefu, gleznainām ainavām un bagāto kultūras mantojumu.

Interesants fakts - prestižās Leicester universitātes zinātnieki aprēķinājuši, ka Butāna ir viena no laimīgākajām zemēm pasaulē. Ceļotāji, kas apmeklē ielejas un ciemus Chomo Lari kalna apkārtnē, sastop apgarotus mūkus, zilas krāsas aitas, kā arī sajūsmu raisošas ainavas ik uz stūra. Dienā nākas veikt vismaz 25 km, nonākot pat 3950 metru augstumā. Ja nebūtu novalkātu kurpju zoļu un fenomenālu fotogrāfiju, tas viss varētu šķist kā sapnis.

Kāpēc doties: Butāna atļauj iebraukt tūristiem kopš 1974. gada. Kad kāds jums sniedz karaļvalsts atslēgas, kāpēc tās nepaņemt? Tiesa, ceļot nāksies autorizēta gida pavadībā, jo vienam pašam klejot apkārt ir aizliegts.

Ko ņemt līdzi: Siltas, vēja izturīgas drēbes, jo kalnos mēdz būt auksts un šī ceļojuma laikā nāksies uzkāpt vismaz sešās 3650 metru augstās virsotnēs.

Grūtības pakāpe: 9.4/10. Jābūt gatavam lielam augstumam un ekstrēmai dabai, kurai jāstājas pretī bez mehāniskiem transportlīdzekļiem.

Gidi: Mountain Travel Sobek – viena no pirmajām tūrisma firmām, kas saņēma licenci organizēt ceļojumus Butānas teritorijā.

Sērfošana Panamā

panama.jpg - 35.27 KB

Ceļojums: Panamā ir viļņi kā Havaju salās un kultūras mantojums kā Bali, taču kopā tas viss izskatās krietni savdabīgāk. Turklāt Centrālamerikas piekraste ir draudzīgāka maciņam, par ko liecina 20USD vērtas masāžas un auksts alus, kas maksā dolāru gabalā. Eksperti un iesācēji var atrast viļņus pēc savas patikas nedēļu ilgā uzturēšanās laikā Morro Negrito – sērfotāju nometnei La Ensenada salā.

Tie, kas mīl skarbus izaicinājumus, šeit ierodas laikā no aprīļa līdz oktobrim, kad viļņi ir vislielākie. Vietējo laivas ved sērfotājus uz labākajām sērfošanas zonām, ieskaitot pasaulslaveno Point Barrel. Iesācējiem pieejamas apmācības par 15USD stundā, kā arī maigāki viļņi laikā no novembra līdz marta’. Sezonu starplaikos varat doties zvejot okeānā vai praktizēt jogu nometnes zālē. Pārāk nopūlēties gan nevajag, jo primārais mērķis tomēr ir sērfošana.

Kāpēc doties: Lieli viļņi un izklaide ir īstā vieta, kur sevī atmodināt piedzīvojumu garu.

Ko ņemt līdzi: Labas grāmatas, ko lasīt, atpūšoties pludmales guļamtīklā, kā arī pudeli ruma, jo nomaļajā Morro Negrito pieejams tikai ūdens un alus.

Grūtības pakāpe: 8/10. Viļņi var būt grūti pakļaujami, tomēr vietējie gidi palīdzēs tos uzveikt vai ari nogādās atpakaļ krastā.

Gidi: Sērfošanas fani un profiņi Morro Negrito. Nometne darbojas no saules un vēja radītas enerģijas.

Izjāde ar zirgiem cauri Mongolijai

mongolija.jpg - 39.11 KB

Ceļojums: Jūs jājat zem Darhad ielejas zilajām debesīm ar grožiem rokās. Mongolijas vējš rotaļājas ap jūsu cepuri, bet zirgs rāmā riksītī tik dodas uz priekšu. Neskartas kalnu ainavas pārvēršas stepēs un ganībās... Vienīgās liecības par civilizācijas klātbūtni ir tālumā redzamās jurtu aprises. Jājot ar zirgu pa Mongolijas plašumiem, ceļotājam pat nav jāaizver acis, lai iedomātos sevi Čingizhana tēlā.

Pēc galvaspilsētas Ulanbatoras apskates un brauciena ar laivu pa Khovsgol ezeru pie robežas ar Krieviju, piedzīvojumu meklētāji satiek savus zirgus 10 dienas ilgai izjādei caur Darhad – saules pielieto mongoļu ganu, mežonīgu ezeru un robotu virsotņu ieleju. Viņiem tiek dota iespēja sastapt arī tā dēvēto „Ziemeļbriežu tautu”, kuru rindas kļūst aizvien retākas dēļ modernās civilizācijas tuvošanās.

Nakšņošana – protams teltīs un jurtās. Ceļojumu vajadzētu plānot laikā, kad norit Naadam festivāls - liela ballīte mongoļu zirgkopjiem ar sacensībām un citādām izdarībām. Starp citu, sacensībās piedalās tikai bērni.

Kāpēc doties: Ja ir vēlēšanās aizbraukt uz vietu, kur iepazīstama īsta zirgu kopšanas kultūra, jābrauc uz Mongoliju, nevis uz ASV rietumiem vai kur citur, jo Mongolijā bērni vispirms iemācās jāt, un tikai pēc tam – staigāt...

Ko ņemt līdzi: Īstas bikses jāšanai ar zirgu, jo 30 km dienā nāksies veikt uz tradicionāliem krievu militāristu segliem ar visai nelielu polsterējumu...

Grūtības pakāpe: 5/10. Katram kaut reizi dzīvē vajadzētu izjāt ar zirgu. Un esiet gatavi izturēt aukstumu, izsalkumu un diskomfortu, kas reizēm nāk kopā ar apmešanos mežonīgā apmetnē, kur nav atdalītu guļvietu.

Gidi: Boojum Expeditions, kas rīko izjādes Mongolijas vidienē kopš 1984. gada. Šis uzņēmums ir viens no retajiem, kas uztur ciešu kontaktu ar nomaļajiem "ziemeļbriežu cilvēkiem”.

Slēpošana Andu kalnos

Andi.jpg - 31.08 KB

Ceļojums: Katru gadu braucot uz Austriju vai Itāliju, slēpošanas ceļojumi jau kļūst par rutīnu un vairs nepārsteidz. Taču stilīgi ir aizbraukt augusta nogalē uz Dienvidameriku, lai izbaudītu sniegu otrā pasaules malā. Čīles apgabalā Portillo vairākus metrus bieza sniega sega klāj 520 ha ieleju, nogāžu un slīpumu no jūnija līdz pat oktobrim.

Apkārtne ir skaista, taču vienlaikus nomaļa, tāpēc šeit ir tikai viena liela viesnīca – Hotel Portillo. Arī milzīgus slēpotāju pūļus šeit neredzēsiet, taču apmeklētāju vidū sastapsiet arī ASV kalnu slēpošanas izlasi, kas katru vasaru trenējas Portillo. Slēpošana šeit ir tikpat aizraujoša kā apkārtējie Andu kalni un Inku ezers. Lai pastiprinātu savas iemaņas nogāžu iekarošanā, izmantojiet 10 dienas ilgos Ziemeļamerikas Slēpošanas centra (NASTC) kursus, kuros slēpotājus jau ar esošām iemaņām pieredzējuši meistari iemāca pieveikt pat vissarežģītākās trases. Nodarbībām uz kalna seko video ierakstu analīze, vēlas vakariņas ar steiku un vīnu, kā arī dejas.

Kāpēc doties: Lai izbaudītu brīvību no ierastajiem slēpotāju pūļiem, Portillo nedēļā uzņem tikai 450 viesus. Ir taču atšķirība no, piemēram, Austrijas populārākajiem kūrortiem, kas nedēļā uzņem līdz 50 000? Un sniegs augustā arī ir kas īpašs.

Ko ņemt līdzi: Pašam savu galda tenisa raketi, ja ir vēlme piedalīties turnīrā, ko katru gadu rīko jau minētais NASTC.

Grūtības pakāpe: 6.5/10. Jums jau vajadzētu būt iemaņām slēpot pa zilajām un arī vieglākajām melnajām trasēm.

Gidi: Chris un Jenny Fellows no Tahoe ezera krastā esošā NASTC. Viņi vada Portillo slēpošana nometnes jau kopš 1994. gada.

Braukšana ar kalnu velosipēdu un pārgājieni Kanādas Klinšu kalnos

kanaada.jpg - 42.01 KB

Ceļojums: Propellera šalkoņa un helikoptera ēna, tam paceļoties gaisā un izzūdot tālēs zilajās. Un viss... Tikai Bugaboo kalnu klusums starp asajām smailēm, ledāju ezeriem un savvaļas puķu pļavām. Tikai helikopters ir vienīgais veids, kā nokļūt šajā nomaļajā vietā un doties izpētīt Kanādas Klinšu kalnus.

Tūrisma firma Backroads parasti rīko 6 dienu pārgājienu, no kura pirmā daļa tiek pavadīta kalnos, bet otra – braucot ar kalnu divriteni Banff Nacionālajā parkā gar straujām upēm un iespaidīgiem kanjoniem. Helikopters izsēdina viesus starp punktā starp Bugaboo kalniem, Banff Nacionālo parku, Louise ezeru un Yoho Nacionālo parku.

No velosipēda „segliem" paveras skats uz virsotnēm, ezeriem un ūdenskritumiem. Taču šajā pirmatnīgās dabas apgabalā arī ir iespējams sevi palutināt kalnu namiņos ar saunu, akmens bāru un brīvdabas karsto ūdens baļļu. Un nekas nelīdzinās bifeļa filejai zileņu mērcē...

Kāpēc doties: Jūs vēlaties ar dabas skaistuma palīdzību attīrīt prātu.

Ko ņemt līdzi: Jebko, kas ietilpst mugursomā. Tā kā velosipēdu līdz nepieciešamajai vietai nogādā helikopters, jums ir iespēja ņemt līdzi pilnu mugursomu, protams, saprāta robežās.

Grūtības pakāpe: 4/10. Ceļotāji var vienā dienā veikt 25 km ar kājām, bet otrā nobraukt 70 km ar riteni. Bet katrs var pats izvēlēties sava maršruta garumu.

Gidi: Kalifornijā bāzētā kompānija Backroads, kas darbojas kopš 1979. gada. Kanādas Klinšu kalnos tā sadarbojas helislēpošanas un helipārgājienu ekspertiem Canadian Mountain Holidays.

Safari Tanzānijā

tanzanija.jpg - 30.76 KB

Ceļojums: Tik tiešām – sajūtā, krūmājos esot tuvu lauvai vai leopardam, ir kas īpašs. Jo sevišķi tad, ja arī pats atrodaties šajos krūmos, nevis iekš liela Land Rover. Bet tikai dažas stundas pēc tam tauriņus vēderā jau radīs džins ar toniku, vērojot aizgrābjošu Tanzānijas saulrietu.

Apmešanās jebkurā Tarangire Nacionālā parka namiņā ir neparasts pasākums, tomēr šo safari tik īpašu padara tas, ka klejojumi tiek organizēti gan ar auto, gan kājām. To laikā ir iespēja sastapt daudzas no 120 valsts ciltīm, kā arī ziloņus, majestātiskās žirafes. Ja atbrauksiet laikā no janvāra līdz martam, kļūsiet par liecinieku apmēram 2 miljonus lielam gnu baram, kas migrē pa līdzenumiem.

Kāpēc doties: Principā šis ir klasisks safari, taču tieši tas to padara lielisku, jo tā mērķis ir nokļūt pēc iespējas tuvāk dabai, kuru nav skāris civilizācijas laika ritējums.

Ko ņemt līdzi: Ietilpīgāko atmiņas karti fotokamerai, kādu vien varat atrast.

Grūtības pakāpe: 2/10. Ja varat staigāt (paturot prātā, ka var nākties žigli skriet) un nospiest fotoaparāta slēdzi, jums šis ceļojums ir pa spēkam.

Gidi: Mark Thornton, kurš personīgi pavada 100 viedus katru gadu. Viņam ir ekskluzīvas pieejas iespējas visneskartākajām Tanzānijas dabas zonām.

Niršana pie Lielā Barjerrifa

barjerrifs.jpg - 42.22 KB

Ceļojums: Jāskatās patiesībai acīs – kosmosā nokļūs tikai izredzēti, pat neraugoties uz Ričarda Brensona pūlēm. Tomēr mēs varam paveikt ko līdzīgu, izmantojot tikai masku, skābekļa balonu un pleznu pāri, nolaižoties pie 2800 koraļļu rifiem, kas veido Lielo Austrālijas Barjerrifu. Niršana starp šiem veidojumiem tik tiešām atgādina citu planētu, turklāt koraļļu skaistums vispār nav vārdiem aprakstāms.

Par savu bāzes nometni izvēlieties privātu, vienkāršu apgabalu, piemēram, Wilson salu. Uz saliņas, kas pati ir daļa no rifa, atrodas 6 teltis, kas var uzņemt tikai 12 apmeklētājus. Tā kā jūs esat vienīgie salas viesi, pludmalē, protams, cilvēku nav un nirt varat doties jau uzreiz no rīta. Wilson sala atrodas tieši starp diviem izciliem niršanas rajoniem – Lizard un Heron salām. Tur sastapsiet 1500 zivju sugas un jūras bruņurupučus. Atgriežoties no okeāna dzelmes, varēsiet malkot austrāliešu chardonnay, nobaudīt vietējos ēdienus un atpūsties liela izmēra gultās. Katrā ziņā tas ir ērtāk, nekā tupēt dzelžiem pilnā kosmosa kuģī.

Kāpēc doties: Pasaules koraļļu rifi lēnām izzūd. Toties ekotūrisma virzienā orientētā Wilson sala ļauj jums tos ieraudzīt un vienlaikus rūpējas, lai rifus varētu apjūsmot arī jūsu mazbērni.

Ko ņemt līdzi: Drēbes, kas neburzās. Uz salas nav gludekļu. Nav elektrības arī, protams.

Grūtības pakāpe: 3/10. Niršanas pieredze nav nepieciešama.

Gidi: Voyages Hotels&Resorts – grupa, kurai pieder Wilson sala. Uzņēmums ir plaši pazīstams ar savu aktīvo palīdzību ar ilgspējīga tūrisma rosināšanu pasargāt citu Austrālijas lepnumu: Ayers klinti.

Burāšana Antarktīdā

antakrtiida.jpg - 39.07 KB

Ceļojums: Ikvienam, kas žēlojas, ka piedzīvojumu ceļojumi kļūst aizvien „mīkstāki”, jāsatiek Seal. 56 pēdas garais alumīnija kuteris nepiedāvā ne plazmas TV, ne marmora vannas, ne arī mūzikas sistēmu. Tā vietā 6 pasažieru kuģis Seal ir speciāli piemērots Antarktīdas apstākļiem, lai tiktu galā ar visiem iespējamiem šķēršļiem.

Mēnesi ilgā Antarktīdas apceļojuma laikā tūristi var koncentrēties uz pingvīnu kolonijām, aisbergu kopām un ledus salām. Iedomājieties nepārtrauktu sniega spožumu un vistālāk uz dienvidiem esošā sniega pasaulē gurkstēšanu zem kājām, pētot aizmigušos dienvidpola vulkānus.

Burājums sākas un beidzas Čīles pilsētā Puerto Williams un sniedz īstu piedzīvojumu, kā arī iespēju apskatīti Horn ragu un Dreika šaurumu. Gandrīz 24 stundu ilga dienasgaisma gulēšanu padara apgrūtinātu, taču Seal vīna kambīze, karstās dušas un privātās kajītes sniedz ērtību minimumu, ar kuru ceļojums ir patiešām baudāms.

Kāpēc doties: Šis ir visiespaidīgākais un visautentiskākais Antarktīdas apmeklējuma veids.

Ko ņemt līdzi: Atļauju veikt pētījumus pasaules 7. kontinentā. Šī ir īsta ekspedīcija, tāpēc jūsu ceļabiedri noteikti veiks piezīmes par jūras bioloģiju, ģeoloģiju vai ko citu.

Grūtības pakāpe: 6.8/10. Jā, uz klāja ir vīns, tomēr šis nav Vidusjūras kruīzs. Burātājiem jābūt gataviem ekstremāliem apstākļiem, kā arī jādara kuģa ikdienas darbi.

Gidi: Kate un Hamish Laird – burātāju pāris, kas ir tikpat rūdīti, kā viņu kuģis. Viņi apceļo Antarktiku jau 20 gadus un uz Seal ir noburājuši 42 000 km.

Uzkāpšana Half Dome klintī

Dome_YosemiteKaliforniaj.jpg - 40.8 KB

Ceļojums: Lai neapvainojas Ansel Adams, taču pat visizcilākajam fotogrāfam neizdosies notvert amerikāņu ikonas Half Dome patieso krāšņumu. Half Dome ir granīta monolīts, kas slejas 4,800 m augstumā Kalifornijas Yosemite nacionālā parka teritorijā. Lai izprastu nedaudz vairāk no ģeoloģijas, Amerikas Savienotajām Valstīm un sevis paša, beidziet blenzt uz to un sāciet kāpt.

Labās ziņas: tehniskas klinšu kāpēja iemaņas nav nepieciešamas, kā arī iepriekšēja sagatavošanās, kāda būtu vajadzīga, teiksim, kāpjot El Capitan. Taču jābūt gataviem vasaras nedēļas nogalēs satikt aptuveni vismaz 100 citu kāpt tīkotāju. Ceļā dodieties pašā rīta agrumā un ieplānojiet vismaz 10 stundu ilgu pārgājienu.

Neskaitāmas taku rindas ved uz virsotņu pārejām cauri mežiem un garām ūdenskritumiem, līdz galu galā nonāk līdz klinšainajām pārejām, kuru 45 grādu slīpums pārvarams tikai ar trošu palīdzību. Stāvā klints siena ir pietiekami biedējoša , lai liktu jums ieslīgt vēl lielākā eiforijā skatoties lejup no Yosemite no virsotnes.

Kāpēc doties: Nav lieliskāka veida, kā labāk izbaudīt Yosemite Nacionālā parka 3100 kvadrātkilometru lielās platības.

Ko ņemt līdzi: Dārzniecības cimdus, ar kuriem turēties pie virvēm, kamēr jūsu dzīvība karājas mata galā.

Grūtības pakāpe: 7/10. Pārgājiena dalībniekiem jābūt gataviem pieveikt 27 jūdžu garu gabalu, ieskaitot 2400 metru augtas virsotnes.

Gidi: Jūs pats, pārgājiena ceļabiedrs un Nacionālā parka karte.

Machu Picchu apceļošana

machupichu.jpg - 26.95 KB

Ceļojums: Amerikāņu vēsturniekam Hiram Bingham vajadzēja vairākus gadus, lai atklātu zudušo inku pilsētu Machu Picchu, bet šodien ceļotājiem pietiek ar pāris dienām, lai pilnībā aplūkotu svēto arheoloģisko vietu. Kompānija Andes Adventures piedāvā 10 dienu ceļojumu, kurā ceļotāji vispirms „iesildās” ar 7 līdz 10 km garām takām ap Cuzco pilsētu Peru, kā arī ar braucienu pa Urubamba upes krācēm.

Pati Inku taka ir 43 km gara un uz tās ir nakts nometne augstu kalnos esošajā Phuyupatamarca. Pa ceļam esošās palīdzības stacijas atgriež gājēju realitātē, no kuras viņu novērš elpu aizraujošās kalnu virsotnes un biezie meži. Pēc pēdējā kāpiena uz pašu Machu Picchu viesiem ir divas pilnas dienas, lai izpētītu drupas, kā arī baudītu Macchu Picchu Inn Hotel ērtības. Un sajūta, ka esi nonācis vietā, kur kāro nokļūt katrs otrais, ir nepārspējama.

Kāpēc doties: Atpūta lielā augstumā – apmeklējamās vietas atrodas no 2500 līdz 4200 metriem virs jūras līmeņa!

Ko ņemt līdzi: Savu iPod – tas noderēs, nevis kāpjot augšup, bet gan braucot lejup ar kalnu vilcienu (jūsu ceļgali gavilēs dēļ tā, ka lejup nebūs jānāk kājām...).

Grūtības pakāpe: 9/10. Ceļojuma dalībniekiem ir jābūt gataviem dienā pieveikt 15 līdz 25 km ļoti skarbā un augstā apvidū.

Gidi: Andes Adventures, kas darbojas kopš 1995. gada. Kompānijai ir viena no retajām atļaujām vest cilvēkus pa Inku taku.

Brauciens ar kalnu divriteni Klinšu kalnos

MTB.jpg - 34.91 KB

Ceļojums: Iespējams, vēl aizraujošāk par iespēju aplūkot gan 4250 metrus augstās virsotnes Kolorādo štata dienvidos un gludos Jūtas štata klinšu masīvus ir darīt to visu vienā reizē. Un tas ir iespējams, turklāt nevedot līdzi smagu kravu ar pārtiku un nepieciešamo aprīkojumu.

Izveidotais San Juan namiņu sistēmas maršruts stiepjas no Telluride Kolorādo štatā līdz Jūtas Moab, ļaujot riteņbraucējiem mīt pedāļus pa takām un šauriem ceļiem, un pārnakšņot pilnībā aprīkotos namiņos. Izvietoti savstarpējos intervālos no 25 līdz 65 km, sistēmā ietilpstošie seši namiņi ir aprīkoti ar virtuvi un 8 guļvietām, un tajos atrodams auksts alus, šķiņķis un daudz kas cits.

Tiesa, karsta duša ir tikai Graham Ranch namiņā, taču pārējo apkārtnē ir gan ezeri, gan strauti. Pirms ceļojuma uzsākšanas nepieciešams veikt rezervāciju. Esat vairāki braucēji? Tad jārezervē krietni iepriekš, jo šis maršruts ir visai populārs.

Kāpēc doties: Protams, skaistās San Juan ainavas var apskatīt arī caur automašīnas logu, toties jūsu kājās strādā lētāk, nekā par 70 santīmiem litrā, un arī veselība ir tikai ieguvēja.

Ko ņemt līdzi: Glaunākas drēbes ierašanās brīdim un atpūtai Moab (starp citu, tās varat nosūtīt uz galamērķi, izmantojot Kolorādo pasta pakalpojumus).

Grūtības pakāpe: 7.5/10. Braucējiem jābūt gataviem veikt 65 km dienā, lai sasniegtu nākamo namiņu. Reljefs šeit mēdz būt visai sarežģīts.

Gidi: Jūs un pārējie biedri uz riteņiem, kā arī namiņu sistēmas apkopēji, kas regulāri pārvietojas pa maršrutu, lai sakoptu namiņus un papildinātu to krājumus.

Ceļojums ar kamieli Marokā

maroka.jpg - 17.66 KB

Ceļojums: Aizmirstiet par Land Cruiser. Vienīgais veids, kā autentiski šķērsot Sahāru, ir kamieļa mugura. Iespējams, tas nebūs tikpat ērts veids kā pārvietošanās džipa ādas sēdeklī, toties Marokas skaistums liks nedomāt ne par kādām neērtībām. Šīs zemes burvīgie tirdziņi, iespaidīgie Atlasa kalni, kā arī daudzveidīgie smiltāji iemieso maģiskas spējas apburt ceļotājus.

Mountain Travel Sobek piedāvā divas nedēļas ilgu ceļojumu no Marrakesh uz Fez pilsētu, no kura četras dienas tiek pavadītas, jājot kamieļa mugurā pa tuksnesi un orientējoties kāpu un tuksneša klinšu apvidos. Naktis tiek pavadītas nometnē zem neticami spožu zvaigžņu debesīm, kamieļiem guļot turpat blakus.

Kad izjāde beigusies, ceļotājiem tiek sniegta iespēja apskatīt Erfoud kāpu kalnus, kā arī Fez pilsētas arhitektūru, ieskaitot 20 sultāna Moulay Ismail pilis. Mēļo, ka šim sultānam esot bijuši 1000 bērni...

Kāpēc doties: Jo jums atkal ir jānotic pasakām...

Ko ņemt līdzi: Papildus čemodānu, lai uz mājām atvestu rokām darinātu paklāju, laternu, spilvenus un ādas somas.

Grūtības pakāpe: 4/10. Kamielim mugura nav tik ērta kā zirgam.

Gidi: Mountain Travel Sobek. Kompānija ar specializāciju Marokas apceļošanā jau kopš 1975. gada.

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
BERTINA
visiem jusu aizdevuma un finansejuma vajadzibam no 5000 eiro lidz 150,000000 eiro Ludzu, sazinieties ar mums, izmantojot musu e-pasta adresi: servicepeakgroup@hotmail.com , lai iegutu vairak informacijas PALDIES
11.05.2018. plkst. 16:16
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mes piedavajam individualus, komercialus un biznesa aizdevumus ar loti minimalam ikgadejam procentu likmem, kas ir 3% no 1 gadu lidz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules dalu. Mes izsniedzam aizdevumus no €10,000 lidz €500,000,000 eiro. Musu aizdevumi ir labi apdrošinati, lai nodrošinatu maksimalu drošibu, ir musu prioritate. Ieinteresetajam personam vajadzetu sazinaties ar mani pa e-pastu Aizdeveja e-pasts: sloanslimited@gmail.com Phone#: +12542420879 INFORMACIJA PAR LAUKSAIMNIECIBU NAME: AIZDEVUMA SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: ADRESE: OCCUPATION: Piezime. Lai sanemtu plašaku informaciju, visi e-pasta zinojumi janosuta uz musu e-pasta adresi { sloanslimited@gmail.com }
16.04.2018. plkst. 17:56
bertina
visiem jusu aizdevuma un finansejuma vajadzibam no 5000 eiro lidz 150,000000 eiro Ludzu, sazinieties ar mums, izmantojot musu e-pasta adresi: servicepeakgroup@hotmail.com , lai iegutu vairak informacijas PALDIES
14.02.2018. plkst. 21:31
bertina
visiem jusu aizdevuma un finansejuma vajadzibam no 5000 eiro lidz 150,000000 eiro Ludzu, sazinieties ar mums, izmantojot musu e-pasta adresi: servicepeakgroup@hotmail.com , lai iegutu vairak informacijas PALDIES
14.02.2018. plkst. 21:28
Ila
Vēlies sarīkot neaizmirstamu tikšanos ar draugiem vai lieliski pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai darba biedriem? Exitoria Tevi jau gaida! Exitoria sniedz iespēju izvēlēties kvest istabas ar visdažadāko tematiku un atmosfēru. Vai spēsi spēles laikā atrisināt visas mīklas un uzvarēt? Lai veiktu rezervāciju vai iegūtu sīkāku informāciju par projektu apmeklējiet mājas lapu: http://exitoria.com/
24.05.2016. plkst. 14:07

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Big Ben patiesībā ir vārds lielākajam zvanam, kas atrodas Londonas pulksteņa tornī, nevis pašam pulkstenim

Pasākumi

Aleksejs Naumovs. "Dzimšanas diena". Glezniecība

„DZIMŠANAS DIENA”  —  katrs zinām, ka tie ir svētki, kas aicina just prieku par dzīvi,  apzināties, ka tas ir vērtīgākais, kas mums pieder — katram atvēlētais laiks,...