Ceļojumi vīna cienītājiem 2009. gadā

Ceļojumi vīna cienītājiem 2009. gadā

Vīna kultūra šodien ir kļuvusi par modes lietu un viesībās gandrīz ikviens uzskata par savu pienākumu izteikt komentārus par citu ciemiņu atnesto vīna pudeli. Cilvēki, kas tiešām aizraujas ar vīna izzināšanu, ne tikai pārzina veikalu plauktu piedāvājumu, bet interesējas arī par burvīgā dzēriena izcelsmes valstīm un pagatavošanas noslēpumiem. Šo tendenci ir uztvērusi arī tūrisma industrija un jau vairākus gadus šajā nozarē darbojas specializētas tūrisma kompānijas, kas nelielām domubiedru grupām piedāvā apceļot dažādus vīna reģionus visā pasaulē.

Ja esat patiess vīnu eksperts vai vienkārši plānojat kādu oriģinālu un interesantu ceļojumu 2009. gadam, iesakām doties uz kādu no vīna pasaules reģioniem. Skaista daba, interesanti apskates objekti un izglītojošs ieskats vīna darīšanas noslēpumos - ar vienu šāvienu tiksiet pie vairākiem zaķiem!


Austrālija un Jaunzēlande

australijaJaunzelande.jpg - 46.13 KB

Transatlantiskie ceļojumi arī vīna tūrisma nozarē kļūst aizvien populārāki. Pinnacle Wine Tours' Down Under Wine & Culinary Tour organizētais ceļojums sniedz iespēju piedalīties vīna degustācijā Adelaidas Nacionālajā Vīna centrā, apskatīt Sidnejas Operas nama aizkulises, apmeklēt Cleland savvaļas rezervāta SPA centru, ieturēt maltīti vīna dārzos un ņemt dalību izglītojošā ekskursijā/seminārā Hunter Valley Vīna skolā.

Piedāvājumā ietilpst arī izbraukums ar luksusa katamarānu un Barossa un Clare vīna ieleju apmeklējums. Tālāk seko brauciens uz kaimiņos esošo Jaunzēlandi, kur ceļotājiem ir iespēja redzēt kā Oklendā top vīni no dažādu vīnogu sajaukumiem, kā arī apskatīt vairākus vīna reģionus.

16 dienu ilgs ceļojums vienam cilvēkiem izmaksā no 3400 LVL. Tiesa, ceļojumi pa Austrāliju un Jaunzēlandi ir pieejami arī atsevišķi (10 dienu Austrālijas tūre maksā no 2000LVL, bet 7 dienu Jaunzēlandes apmeklējums – no 1500 LVL).

Bordo, Francija

bordo.jpg - 49.11 KB

Bordo reģions vīna pazinējiem komentārus neprasa. Spilgtus iespaidus reģiona apceļošanā piedāvā franču uzņēmums French Wine Explorers, klientiem organizējot Bordeaux Prestige Tour ceļojumus. Ceļotāji apmeklē 5 nozīmīgākās pilis – vīna īpašumus (Lafite-Rothschild, Margaux, Latour, Haut-Brion un Mouton Rothschild), Chateau d'Yquem, kas atrodas pie Sauternes, kā arī Saint Emilion un Pomerol vīna īpašumus. To visu papildina gardas maltītes ar Michelin zvaigznēm apbalvotos restorānos.

Neaizmirstams būs arī Château Pichon-Longueville vīna īpašuma/pils apmeklējums. 2009. gadā tūres tiek plānotas šādos laika posmos: 11.-16. maijs un 1. – 6. jūnijs. Izmaksas – 2900LVL vienai personai.

Provansa, Francija

provence.jpg - 31.17 KB

Lai arī Provansas reģions nav tik slavens kā Burgundija vai Bordo, šeit tomēr ir skaistākas dabas ainavas un vīnogu ražas novākšanas sezonai raksturīgi patīkamāki laika apstākļi. Turklāt rosé vīnu ziņā Provansa ir neapšaubāma līdere.

Bez visdažādāko cru vīnu degustēšanas viesiem tiek piedāvāts apmeklēt Chateau Sainte Roseline viduslaiku kapelu ar slaveno Marc Chagall mozaīku. Lieliskas apmešanās iespējas nodrošina Chateau de Berne, kuras apkārtnē ir 1200 akrus lieli vīna dārzi – tajos varat nodoties ilgstošām degustācijām. Ja nolemjat nakšņot kaut kur citur, vīnu garšošana un ekskursijas dažādās vietās izmaksās visai lēti – no 10 EUR.

Čīle un Argentīna

chile.jpg - 51.39 KB

Burvīgas viesnīcas un restorāniņi vīna īpašumos, privātas ekskursijas, izsmalcinātas vakariņas, SPA procedūras, tango priekšnesumi un Eva Peron muzeja apskate – nav brīnums, ka Pinnacle Wine Tours' piedāvātā Andes Wine & Culinary Tour tūre ir viena no šī uzņēmuma populārākajām ceļojumu iespējām.

Shafiq Hasan (kompānijas īpašnieks) personīgi pavada ceļotāju grupiņu visas 9 dienas. Piedzīvojuma laikā tūristi nonāk Santjago (Čīle) un Mendozā un Buenosairesā (Argentīna).

Pasākums, kas vienam cilvēkam maksā no 1900LVL, ļauj apskatīt arī interesanto Viña Harads de Pirque vīna darītavu, pie kuras izveidota sacīkšu zirgu trase, kā arī Alma Viva vīna dārzus, kas pieder baronam Baron Philippe de Rothschild un Viña Concha y Toro. Neiztrūkstoša ir vīnu degustācija lielākajā Čīles vīna īpašumā Concha y Toro.

Horvātija

horvatija.jpg - 46.83 KB

X.O. Travel Consultants organizē ceļojumus Horvātijā, kas pazīstama kā viena no aktīvākajām vīna nozares attīstītājām pēdējos gados. To laikā jūs iepazīsiet divus slavenākos šīs zemes izstrādājumus - Zlaten Plavac un Malvazija.

Starp oriģinālākajām vīna darītavām jāatzīmē uz Hvar salas esošā Zlatan Otok, kā arī Grgic Vina Dubrovnikā. Papildus tam tūristi tiek vesti arī uz Plitvice Nacionālo ezeru parku, kas ietver 16 brīnišķīgus, savstarpēji savienotus ezerus. Tūres laikā ir iespējams apmeklēt Marco Polo dzimšanas vietu, senu romiešu amfiteātri un Habsburgu pilis.

Nakšņošana tiek organizēta Zagrebas pieczvaigžņu viesnīcā Regent Esplande, kas celta 1925. gadā Austrumu ekspreša pasažieru vajadzībām. 2009. gadā Horvātijas vīna tūre tiek organizēta laikā no 3. līdz 16. oktobrim un tās cena ir 3200 LVL vienai personai.

Francija/Vācija

franceVacija.jpg - 52.58 KB

Jau minētā kompānija X.O. Travel Consultants ir īpaši parūpējusies arī par baltvīna cienītājiem, jo sevišķi Riesling draugiem. Ceļojums sākas ar 4 dienu pavadīšanu Elzasā, kur nāksies pusdienot Michelin zvaigžņu restorānos. Tālāk seko 7 dienu brauciens pa Reinas un Mozeles upēm ar River Cloud (peldošs pieczvaigžņu hotelis)

Ekskursijas laikā gūsiet iespēju apmeklēt trīs lielas pilis (Heidelberg, Reichsburg un Tolzenfels), kā arī Baccarat kristāla muzeju. Vīna degustāciju starpā jāatzīmē Eberbach klosterī organizētā.

2009. gadā tūre norisināsies no 23. jūnija līdz 4. jūlijam un vienai personai izmaksās 4300 LVL.

Grieķija

griekija.jpg - 37.66 KB

Kā rakstīts ceļojuma organizatoru bukletā, brauciena laikā tūristu kuģis Star Clipper kuģo pa ūdeņiem, „kuros virmo atmiņas par Kiklādu māksliniekiem, Homēra varoņiem, Trojas kara drosminiekiem, romiešu kolonizatoriem un bizantiešu tirgoņiem”. Uz kuģa klāja darbojas grieķu vēstures un vīna eksperti, sniedzot izsmeļošu informāciju par abām tēmām. Pusdienas un vīnu baudīšana norit turpat uz klāja.

Ceļojuma laikā tiek organizētas dažādu vīna darītavu un muzeju apskates, savukārt uz klāja valda brīva atmosfēra un jūs varat apmeklēt kuģa kapteini jebkurā laikā.

2009. gada ceļojums no 6. līdz 13. jūnijam maksā no 2600 LVL vienam cilvēkam.

Itālija

italija.jpg - 42.23 KB

Paņemiet līdzi smokingu operai, taču par pārējo ļaujiet parūpēties Arblaster&Clarke’s. Kompānijas radītā Verona Opera&Wine Tour jau ir izpelnījusies ievērību vīna pazinēju aprindās. Visas trīs naktis tiks pavadītas Veronas Grand Hotel.

Dienas laikā jūs degustēsiet Valpolicelli vīnus, kā arī blakus esošo vīna īpašumu Serego – Aligheri, Zenato, Guerrieri – Rizzardi un Ca dei Frati labāko produkciju. Vakaros neiztrūkstošs būs Arena di Verona operas izrāžu apmeklējums. Šajā amfiteātrī, kur senos laikos noritēja gladiatoru cīņas, pirmo reizi operas izrāde (Aīda) tik uzvesta 1913. gadā.

Ja ceļojumu izvēlēsieties laika posmam 16.-19. jūlijs, operu programmā redzēsiet Verdi „Aīdu”, Pučīni „Turandotu” un Bizē „Karmenu”. Ja brauksiet laikā 6.-9. augusts, būs iespēja noskatīties un noklausīties Rosīnī „Seviljas bārddzini”, kā arī jau minētās „Aīdu” un „Turandotu”.

Cena (iekļauts lidojums Londona – Verona) – 1900 LVL.

Maroka

maroka.jpg - 57.85 KB

Papildus vīna dārzu apmeklējumiem X.O. Travel Consultants dodas arī uz dzīvīgajiem Marokas tirgiem, nogaršo vietējo tradicionālo ēdienu tajine, kā arī sajūsminās par arhitektūras brīnumiem. Ceļojums pa Atlantijas okeāna piekrasti jūs aizvedīs arī uz starptautisku sērfotāju centru Essauoira. Jāpiebilst, ka Marokas virtuve un vīni ir visaugstākās klases. Kopumā nāksies apmesties 3 hoteļos – Sofitel Palais Jamai (Fez), Royal Mansour Meridien (Casablanca) un Sofitel Thalassa Mogador (Essaouira).

Brauciens no 21. marta līdz 3. aprīlim 2009. gadā izmaksās 2700 LVL. Ja dosieties ceļā no 3. līdz 7. aprīlim, varēsiet kārtīgi apskatīt arī Sahāras tuksnesi un vietējos kalnus.

Portugāle

portugale.jpg - 47.78 KB

Piesakot karu Francijai 1678. gadā, briti turpmāko vīna importu cerēja nodrošināt no Portugāles. Tiesa, lai ceļa gaita vīns nesabojātos, tam tika pievienots brendijs. Šodien Portugāle ir slavena ar saviem stiprinātajiem vīniem (portvīniem), jo sevišķi no Duoro ielejas nākušajiem.

Cellar Tours piedāvā Lisbon-to-Duoro tūri kā kruīzu ar rabelo (tradicionāla vīna transportēšanas laiva). Tās laikā apskatīsiet dažādus klosterus, ļausieties vīna degustācijām, kā arī apmetīsieties augstas klases viesnīcās (piemēram, Relais Chateaux). Vienas dienas cena vienai personai – 350 LVL.

Dienvidāfrika

dafrika.jpg - 52.39 KB

Pirms Dienvidāfrikas vīnu pasaules iepazīšanas Zephyr Wine Adventures jūs vedīs 3 dienu safari braucienā, kura laikā apmetīsieties prestižajā Chapunga Game Lodge, izstaigāsiet savvaļas parkus un baudīsiet saulrieta kokteiļus Kruger Nacionālajā parkā. Pēc tam sekos lidojums uz Keiptaunu, lai dotos uz Stellenbosch vīna reģionu.

Ceļojuma laikā tiks organizēti vīna īpašumu apmeklējumi. Pēdējās divas dienas nakšņosiet Keiptaunā (Cape Heritage hotelī, kura pagalmā aug vecākais vīnogulājs šajā valstī). Pēdējo dienu noslēgs Constantia Wine Route darītavas apskate.

2009. gada 10.-18. oktobra tūres cena – 1900 LVL vienai personai.

Spānija

spanija.jpg - 31.98 KB

Māksla, arhitektūra un vīni ir trīs Cellar Tours rīkotā Spānijas vīnu iepazīšanas ceļojuma stūrakmeņi. Visa brauciena laikā jūs pavadīs privāts mākslas gids, kas ļaus precīzāk izprast apskatāmos Picasso un Dali gleznas Reina Sofia (Madride), Guggenheim (Bilbao), Picasso (Barselona) un Miro (Barselona) muzejos. Tāpat jūsu rīcībā būs pieredzējis someljē, vienmēr sniedzot ieskatu spāņu vīnu pasaulē un tapas garšu noslēpumos.

Ribera del Duero, Rioja un Priorat īpašumos ceļotāju grupai tiek organizēta VIP cienīga uzņemšana. Ceļojuma laikā apmetīsieties tikai pieczvaigžņu hoteļos (ieskaitot Frank Gehry projektēto Marques de Riscal), pusdienosiet Michelin apbalvotos restorānos un tiksiet vadāti ar Mercedes limuzīniem.

10 dienu tūre dienā personai izmaksās ap 500 LVL.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākā sala Vidusjūrā ir Sicīlija

Pasākumi

Ziemeļindijas mūzikas koncerts „Indijas iedvesma”

14. augustā plkst. 19.00 Latvijas Mākslas Akadēmijas Aulā notiks
Indijas klasiskās mūzikas koncerts „Indijas Iedvesma”, kas veltīts
Indijas Neatkarības dienai. Koncertā piedalīsies...