Meklējot 7 tiltus Tukuma rajonā

Meklējot 7 tiltus Tukuma rajonā

Tukums – Durbes pils – Šlokenbekas muiža – Klapkalnciems – Apšuciems – Rideļu dzirnavas

Septiņu tiltu maršruts iesakāms Tukumā, jo te bijušajā Viesīgās biedrības namā, tagadējā pilsētas Kultūras namā ir iekārtota jauka dzimtsarakstu nodaļa. Ja ir vēlēšanās nostiprināt laulības saites ar Dieva vārdu, tad tas iespējams gan luterāņu un katoļu, gan pareizticīgo baznīcā. Tas, šķērsojot 7 tiltus, noslēguma daļā – dziesmas, dejas, izēšanās un jaunā pāra pamācīšanas atrakcijas var notikt kādā no piejūras viesu namiem.


7 tilti Tukuma rajonā


1. tilts – pa ceļam uz Durbes pili, Durbes ielā pirms dzelzceļa pārbrauktuves – kā pieturvieta, kas atgādina, ka ģimenē ne vienmēr ātri jāskrien uz priekšu.

2. tilts – akmens mūra tilts Durbes pils parkā – jauka vieta, kur atcerēties savas dzimtas vēsturi un izvēlēties pamatvērtības jaunās ģimenes veidošanai.

3. tilts – koka tilts pie Šlokenbekas muižas pār Slocenes upi, braucot pa ceļa, no Durbes pils – vieta, kur upē iemest ziedu vainagu un kur tās ūdeņi, līkločiem tekot, mēģinātu aiznest tālāk līdz jūrai.

4. tilts – tilts Klapkalnciemā – pieturvieta, lai aizstaigātu līdz jūrai, izbaudītu vēju spēku un maigumu.

5. tilts – tilts pāri Lāčupītei pie Apšuciema – vieta, kur pie margām kā noturības simbolu piestiprināt slēdzeni, atslēgas iemetot upē.

6. tilts – tilts uz Slokas – Talsu šosejas, starp pagriezienu uz Tukumu, Kalpkalnciemu un Rideļu dzirnavām – vieta, kur nosaukt mīļvārdiņus.

7. tilts – Rideļu dzirnavu tilts – vēstuļu rakstīšanas un solījumu došanas vieta vai ļaušanās dzirnavnieku piedāvātajām atrakcijām.

Piedāvājumi kāziniekiem

Jaunlaulāto uzņemšana Durbes muižas kungu mājāUntitled 8.jpg - 72.75 KB
M. Parka iela 7
63122633

Pilī notiek pirmie jaunās sievas un jaunā vīra pārbaudījumi kopējās dzīves uzsākšanā. Skan ticējumi, laimes vēlējumi un pamācības no smalkas uzvedības grāmatas – par jaunās ģimenes dzīves uzsākšanu. Ekskursija pa kungu māju un iepazīšanās ar tās dažādajām telpām: bibliotēku, rakstāmkabinetu, lielo deju zāli, kungu salonu un dāmu buduāru. Tad tiek uzklausīta recepte pirmajām brokastīm, notiek vēstuļu rakstīšana viens otram, īpaši smalks pasākums – jaunā vīra un sievas profila griešana, laimes liešana – nākotnes paredzēšana, pirmais valsis un šampanietis pilī.

Programma ilgst vienu stundu. Cena sākot no Ls 35,00.

Seno sadzīves priekšmetu ekspozīcija „Latvietis un viņa kungs”Untitled 10.jpg - 51.69 KB
M. Parka iela 7
63122633

Te nu jaunos sagaida pirmie pārbaudījumi mājsaimniecības darbu veikšanā: kafijas malšana ar senlaicīgām kafijas dzirnaviņām, pankūku mīklas gatavošana un pankūku ēšana, aušana ar stellēm, foto rāmja izgatavošana jaunās ģimenes pirmajam foto, tautas ticējumi un sentēvu paražas jaunās dzīves uzsākšanai.

Programma ilgst vienu stundu. Cena sākot no Ls 35,00.


Kāzinieku sagaidīšana Šlokenbekas muižāUntitled 12.jpg - 47.76 KB
Milzkalne, Smārdes pagasts
26076494

Pasākums pusstundas līdz pusotras stundas garumā ar etnogrāfijas elpu. Kāzu viesus sagaida pie muižas iespaidīgajiem vārtiem. Tad jaunais pāris dodas uz vietu, kur, lai ļauna acs viņus nenosaka, tiek veikti uguns un ūdens rituāli, rotaļas un danči kopā ar folkloras kopu „Milzkalnieki”. Papildus folkloras kopa piedāvā mičošanu pēc Kurzemes tradīcijām ar saules lakatiem, apdziedāšanu, ticējumiem un padomiem jaunajai ģimenei. Mičošana ilgst vienu stundu, iespējams noorganizēt jebkurā Latvijas vietā.
Gan kāzinieku sagaidīšanas, gan mičošanas cena – sākot no Ls 40,00.

Kāzu ekskursija Jaunmoku pilīUntitled 14.jpg - 56.73 KB
Tumes pagasts
63107125

Cēla jaunā pāra iebraukšana simtgadīgās pils kompleksā pušķotā zirga pajūgā padarīs šo dienu īpaši romantisku. Jau pils pagalmā jaunlaulātos un viesus sagaidīs medību dieviete Artemīda, kura uz brīdi Jūs ievedīs meža pasaulē. Muižas augstākajā virsotnē – pils skatu tornī, senās mīlas leģendas apvīta jūs gaidīs ģimenes svētības nesēja – Baltā stārķa mītne. Tā kā katrs pats savas laimes kalējs, tad šīs dienas laimi jaunais pāris izkals īpašā monētā, ko glabās visu mūžu.
Pils Baltajā zālē, kāzu viesu un valšu skaņu ieskautiem, jaunajam pārim būs iespēja nodejot pirmo kāzu valsi, nodemonstrēt visiem kāzu viesiem savstarpēju saprašanos un vienotību, un pēc tam – baudīt dzirkstošu šampanieti un laimes vēlējumus.

Programma ilgst vienu stundu. Cena sākot no Ls 45,00.

Viduslaiku kāzas Jaunpils pilīUntitled 16.jpg - 53.63 KB
Jaunpils
63107082

Rožu ziedlapiņu un baltu sveču gaismā mīlētājus un viesus sagaida Pilskundze, pāži, galma dāma un Mīlas dziesminieks. Ceļojumā pa pili līgava apgūst ideālas sievas galvenos baušļus, līgavainis ievingrina roku bruņinieku ieroču un sievas valdīšanas mākslā, kā arī atzīstas mīlestībā pēc senās viduslaiku paražas.
Par godu jaunajam bruņiniekam un viņa sirdsdāmai, viesi augstu paceļ vīna glāzes, bet minnezingers dzied Mīlas sonetus. Pils ezera krastā jaunais pāris dod Mīlas zvērestu un bauda Mīlas dzērienu no pils karaliskā kausa. Mīlētājiem par godu – Lielgabala šāviens.

Programma ilgst vienu stundu, cena sākot no Ls 75,00.


Kāzinieku uzņemšana Ziemeļkurzemes lauku sētā Pastariņa muzejāUntitled 18.jpg - 51.43 KB
Pastariņa muzejs, „Bisnieki”, Dzirciems, Zentenes pagasts
63154518

Kopīgas maizītes cepšana pēc 19.gadsimta tradīcijām lielajā maizes krāsnī, pārbaudījumi dažādu lauku sadzīves darbiņu veikšanā gan jaunajai sievai, gan vīram, līgavas nešana pāri tiltiņa, un šūpošanās lielajā šūpolēs, kopīga ābelītes stādīšana (stādu iepriekš jāsagādā pašiem), dažādi ticējumi un laimes vēlējumi kopējas dzīves uzsākšanai.

Programma ilgst no vienas līdz pusotrai stundai. Cena sākot no Ls 35,00.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Roma atrodas tuvāk Tunisai, nekā Bernei, Vīnei vai Belgradai. Pirms Dienvidslāvijas sabrukšanas, Tunisa bija vistuvākā nacionālā galvaspilsēta Romai

Pasākumi

„Rīgas mākslas telpā” notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.”

Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” no 13. līdz 27. jūnijam būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu bakalaura un maģistra programmas diplomdarbu izstāde...