Ziemas safari dzīvnieku draugiem

Ziemas safari dzīvnieku draugiem

Ceļojums, kurā priekšroka jādod sniega kurpēm, nevis pludmales sandalēm, pirmajā brīdī nešķiet tas pieņemamākais īstam, bezrūpīgam atvaļinājumam. Taču par aukstuma raisītajiem drebuļiem nemanot nākas piemirst, fotografējot jautros pingvīnus vai meklējot sniega leopardu.

Šādi aukstie safari var aizvest ceļotāju uz nomaļākajām un skaistākajām pasaules vietām, lai tas savām acīm skatītu vienus no pasaules iespaidīgākajiem dzīvniekiem. Šāda veida braucieni noteikti nav piemēroti masu tūrisma cienītajiem, taču tajos jūs paši savām acīm varat izbaudīt skatus un ainavas, kurus cilvēki parasti vēro, sēžot mīkstā dīvānā un skatoties Animal Planet.

Vienlaikus, apmeklējot šīs vietas, daļa no veiktajām izmaksām tiek veltīta šo dzīvnieku un viņu dzīves vietu saglabāšanai.


Ladakh (Indija): Sniega leopardi

ladakh.jpg - 41.29 KB

Katru gadu Rodney Jackson (viens no pasaulē atzītākajiem sniega leopardu ekspertiem) vada ekskursiju caur Ladakh reģionu Indijā. Tā laikā ceļotāji divas nedēļas apceļo apkārtni un meklē iespēju ieraudzīt šo ļoti apdraudēto dzīvnieku. Gandrīz visu ceļojuma laiku aizņem pārgājieni, tāpēc pirms pieteikšanās ir vērts pašam saprast, vai pietiks spēka gariem, nogurdinošiem gājieniem un vēsā kalnu gaisa izturēšanai.

Pāris naktis tiek pavadītas arī Ladakh reģiona ciematiņos, ļaujot iepazīties ne tikai ar Himalaju dabu, bet arī ar kultūru un tradīcijām.

Sīkāka informācija: Karma Quests

Denali Nacionālais parks un Kenai fjordi (Aļaska, ASV): Lāči, aļņi, vaļi un vilki

denali.jpg - 39.36 KB

Nedēļu ilgais ceļojums ietver gan sauszemes, gan ūdens safari, kas apliecina to, ka jums būs iespēja vaigā redzēt lielāko daļu šī ziemeļu štata dzīvo radību. Pārgājiens Denali Nacionālajā parkā ļaus sastapt vilkus, lāčus un savvaļas aitas, kamēr brauciens ar laivu gar Kenai fjordiem tomēr būs ceļojuma īpašākais mirklis. Fjordos atrodami pasakaini ledāji un to ūdeņos mājo vaļi, ūdri un jūras lauvas.

Sīkāka informācija: Alaska Adventure Unlimited

Nuuk (Grenlande): Vaļi

nuuk.jpg - 30.32 KB

Nukk ir ne tikai Grenlandes galvaspilsēta, bet arī viena no labākajām vietām ziemeļos, kur nodoties vaļu vērošanai. Kompānija Greenland Travel organizē četras stundas ilgus kruīzus vasaras mēnešos, kas ir pats labākais laiks vaļu vērošanai. Vēsajos apkārtnes ūdeņos mājo dažādu sugu lielākie jūras zīdītāji, tāpēc neaizmirstiet viesnīcā savu fotoaparātu.

Lai arī zilos vaļus cilvēks ieraudzīt var ļoti reti, Nukk šī iespēja ir lielāka, nekā citur.

Sīkāka informācija: Greenland Travel

Arctic Nacionālais savvaļas rezervāts (Aļaska): Kanādas ziemeļbrieži

arcticalaska.jpg - 48.46 KB

Vasaras mēnešu laikā apmēram 120 000 Kanādas ziemeļbriežu migrē no Kanādas uz Aļasku. Šo faktu izmanto uzņēmums Equinox Expeditions, kas rīko 8 dienu ekskursijas, kuru laikā ceļotāji seko šo dzīvnieku bariem. Nometne katru dienu tiek ierīkota citur, jo jūsu maršruts vistiešākajā mērā ir atkarīgs no briežiem.

2009. gada ekspedīciju plāns šobrīd ietver apmešanos līdzenumā, Beaufort jūras piekrastē. Katru dienu vairākas stundas būs jāpavada, klejojot kopā ar pieredzējušu dabas ekspertu, kas palīdzēs labāk ieraudzīt arī lāčus, vilkus un lapsas.

Sīkāka informācija: Equinox Expeditions

Magdalen salas (Kvebeka, Kanāda): Okeāna roņi

magdalen.jpg - 22.78 KB

Natural Habitat Adventures organizē ekskursijas grupām, kurās nav vairāk par 24 cilvēkiem, lai katrs no ceļotājiem spētu kārtīgi aplūkot okeāna roņus. Ekskursiju vadītājiem ir ļoti plašas zināšanas par roņu bioloģiju un uzvedību, tāpēc, līdz ko nonāksiet šo dzīvnieku teritorijā, jūsu gidi jums iztulkos roņu uzvedību - gan draudošu, gan spēlēties aicinošu. Brīvajā laikā pieejamas sniega kurpju pastaigas un izbraukumi suņu pajūgos. Uz vietējām salām var iepazīties ar akādiešu kultūru.

Sīkāka informācija: Natural Habitat Adventures

Yellowstone Nacionālais parks (ASV): Vilki

yellowstone.jpg - 34.36 KB

Yellowstone Winter Wolf Retreats piedāvā 5 dienas ilgu atpūtu, kuras laikā viesi apmetas Lamar ielejā (vienā no mežonīgākajām un skaistākajām parka zonām). Apmešanās ir organizēta Buffalo rančo – vietā, kur izveidotas pat klases izglītojošu semināru organizēšanai.

Galvenie šīs vietas gidi ir Nathan Varley un Linda Thurston – vieni no atzītākajiem vilku pētniekiem pasaulē. Rīti un vakari tiek veltīti dabas vērošanai, pēcpusdienās tiek organizētas sniega kurpju pastaigas. Parkā kuplā skaitā redzēsiet vilkus, bizonus, koijotus un aļņus.

Sīkāka informācija: Yellowstone Winter Wolf Retreats

Antarktīda: Pingvīni

antarktida.jpg - 45.59 KB

Ceļojums uz Antarktīdu nav ikdienišķa lieta, jo atrast kompāniju, kas piedāvātu ceļojumu uz Dienvidpolu, nav viegls uzdevums. Abercrombie and Kent uzņēmuma programma „Pieņemšana pie imperatoriem” ļauj ceļotājiem pavadīt divas nedēļas šajā aukstajā kontinentā netālu no imperatorpingvīnu pulcēšanās vietas.

Ceļojumu vada Dick Filby – pingvīnu speciālists, kas organizē šāda rakstura Antarktikas apmeklējumus jau 20 gadus. Galvenais šī pasākuma mērķis ir sniegt ceļotājiem iespēju vērot, fotografēt un mācīties par pingvīnu koloniju.

Sīkāka informācija: Abercrombie & Kent

Norvēģija: Plēsoņdelfīni (vaļi-slepkavas)

norway.jpg - 25.41 KB

Protams, vērot šos jūras iemītniekus no drošas vietas uz klāja ir visai interesanti, taču atrodas cilvēki, kas ir gatavi tos apciemot ūdenī! Lofoten Opplevelser – norvēģu piedzīvojumu aģentūra – piedāvā visu nepieciešamo aprīkojumu niršanai aukstajos Norvēģijas ūdeņos pie Tsyfjord.

Ja trīs stundu ekskursijas laikā kļūst bail, lai jūs mierina doma, ka visiem jūsu gidiem ir vairāk nekā 15 gadu pieredze šāda rakstura ekspedīcijās. Protams, tie, kas neuzdrošināsies līst ūdenī, varēs vērot šos burvīgos dzīvniekus no kuģa.

Sīkāka informācija: Lofoten Opplevelser

Ņūfaundlenda (Kanāda): Alki, kuprvaļi un roņi

nufoundlenda.jpg - 35.92 KB

Vasaras laikā Ņūfaundlenda kļūst par Ziemeļamerikas lielākās alku kolonijas mājvietu, kā arī lielāko kuprvaļu pulcēšanās vietu. Uzņēmums International Wildlife Adventures klientiem piedāvā nedēļu ilgu ekskursiju, kurā ietilpst jūras kanoe braucieni, trīs vaļu vērošanas kruīzi, kā arī vairākas pārgājienu dienas Kanādas Terra Nova Nacionālajā parkā. Parks ir izvietojies gar gleznaino Bonavista līci un tajā varēsiet ieraudzīt arī lāčus un aļņus.

Sīkāka informācija: International Wildlife Adventures

Churchill (Manitoba, Kanāda): Polārlāči

churchillmanitoba.jpg - 40.33 KB

The Great Ice Bear tūre, ko atbalsta Churchill Wild, ļauj pavadīt četras dienas reģionā, kur katru rudeni satiekas tūkstotis polārlāču. Piecas dienas, kas tiek pavadītas klejojumos pa tundru, ir daudz iespēju šos brīnumainos dzīvniekus satikt klātienē. Ja esat īstu piedzīvojumu cienītājs, sazinieties ar kompāniju International Wildlife Adventures, kas ceļojumu padarīs vēl interesantāku.

Nedēļas laikā kopā ar profesionāliem biologiem, dabaszinātniekiem un savvaļas fotogrāfiem dosieties aizraujošās ekspedīcijās tundrā.

Sīkāka informācija: Churchill Wild

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
agita audzeviča
varši
28.01.2009. plkst. 19:12

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Viesuļvētra ir spēcīga, rotējoša vētra, kas veidojas virs siltajiem okeāniem netālu no ekvatora. Viesuļvētras tiek sauktas par tropisko ciklonu. Viesuļvētrai raksturīgi spēcīgi, rotējoši vēji (vismaz 119 km/h), milzīgi lietus daudzumi, zemas gaisa masas, pērkons un zibens. Viesuļvētras vēji rotē pretēji pulksteņa rādītāja virzienam ap centrālo punktu

Pasākumi

Dragreisa Čempionāta un DrinkMe Cup 2. Posmā – dragsters ar lidmašīnas dzinēju

13. jūnijā Jēkabpils lidlaukā notiks pirmās šī gada Latvijas Dragreisa Čempionāta 402 metru sacensības, kurās piedalīsies ātrākās automašīnas un profesionālākie braucēji no...