Top 10 - Vaļu vērošanas vietas

Top 10 - Vaļu vērošanas vietas

Mūsdienās daudzi cilvēki ir ar mieru saspiesties laivās un doties jūrā, lai redzētu šos milzīgos jūras iemītniekus.

Vaļi, lielākie okeāna radījumi, kas klejo pa jūras plašumiem plašā reģionā, sākot no Dienvidāfrikas un beidzot ar Arktiku, joprojām kā magnēts pievelk ikvienu, kas sajūsminās par dabu sev apkārt.

Mūsu 10 vaļu vērošanas vietas jums sniegs iespēju redzēt tos katrā gadalaikā, tāpēc daudz nekavējieties, bet izvēlieties šim brīdim atbilstošo.


1 – Azoru salas

pico.jpg - 24.13 KBBrīnišķīgākā vaļu vērošanas vieta Azoru salu arhipelāgā - Pico salas apkaime

Azoru salas, izolēts arhipelāgs Atlantijas okeāna plašumos, un tās iedzīvotāji jau kopš neatminamiem laikiem ir ciešām saitēm saistīti pie jūras.

Katru gadu šo Portugālei piederošo salu krastos pulcējas lieli vaļu bari. Arhipelāgā, kas sastāv no deviņām vulkāniskas izcelsmes salām, labākās vietas vaļu vērošanai ir ūdeņi starp Faial, Pico un Sao Jorge salām, kur laika posmā no aprīļa līdz septembrim pulcējas lielākie jūras zīdītāji, ieskaitot šeit visplašāk sastopamo īsspuru vali.

Jūs varat noīrēt laivu un apbraukāt visas salas, tomēr Pico vienbalsīgi tiek uzskatīta par brīnišķīgāko no visām.

2 – Cape Cod zemesrags

capecod.jpg - 43.87 KBVaļu vērošana pie Cape Cod zemesraga

Atlantijas okeānā ir maz vietu, kur tik bieži būtu redzami vaļi, tāpēc Pasaules Dabas fonds ir nodēvējis Masačūsetas štatu par vienu no labākajām vaļu vērošanas vietām uz Zemes.

Katrā ziņā ikviens atbraucējs pārsteigumā iepleš muti, ieraudzīdams daudzos kuprvaļus un citas vaļu sugas. Daudzas vietējās tūrisma kompānijas pat garantē, ka iespēja redzēt šos dzīvniekus šeit ir 99% (laika posmā no aprīļa līdz oktobrim).

Labākais maršruts šeit ir no Provincetown pilsētiņas līdz pašam Cape Cod zemesragam.

3 – Dominikāna

domin.jpg - 14.12 KBKarību jūras vaļu vērošanas galvaspilsēta - Dominikāna

Nirēji jau pazīst šo nomaļo Karību jūras salu dēļ tās brīnišķīgajiem koraļļu rifiem, bagātīgajai jūras florai un faunai, kā arī veselīgajiem karstajiem avotiem.

Tomēr nesen sala ieguva titulu kā „Karību jūras vaļu vērošanas galvaspilsēta”, kas pacēla šo ekotūrisma centru pavisam jaunā līmenī.

Valsts atrodas starp Martiniku un Gvadelupu un bieži vien to bariem apmeklē 40 tonnas smagie vaļi, spēlēdamies un meklēdami partnerus mīlas priekiem. Katrā ziņā ekskursija ar laivu jums dod 90% iespējamību kādu no tiem ieraudzīt.

Lielākā vaļu koncentrācija šeit novērojama laikā no novembra līdz jūnijam. Tomēr atsevišķi eksemplāri šo reģionu nepamet vispār.

4 – Havaju salas

maui.jpg - 18.48 KBKuprvaļu vērošanas paradīze - Maui sala

Katru ziemu simtiem tūristu dodas uz šo tropu paradīzi, lai savām acīm redzētu okeāna valdniekus – kuprvaļus, kas šeit piestāj garo pārceļojumu laikā.

Salu apkārtnes neparasti skaidrie ūdeņi nodrošina izcilu redzamību, nodrošinot viesus ar izciliem skatiem laikā no novembra beigām līdz aprīļa vidum.

Lai arī vaļi mēdz apmeklēt visas salas, tieši Maui tie ir iecienījuši visvairāk. Tiesa, daudzas sugas klejo arī pa arhipelāga dienvidu un rietumu reģioniem un ir redzamas no tādām salām kā Wailea, Kihei, Lahaina un Ka’anapoli.

5 – Kaikoura

nzwhale1.jpg - 28.03 KBMazā Kaikoura pilsētiņa ir iemantojusi pasaules slavu kā vaļu vērošanas centrs

Atrodoties Jaunzēlandes Dienvidu salas austrumu krastā, mazā Kaikoura pilsētiņa ir iemantojusi pasaules slavu kā ekotūrisma centrs.

Un, ja runa ir par vaļiem, šī ir viena no labākajām vietām, kur redzēt šos milzeņus, jo salas krastos tie parādās visu gadu. Dažādas sugas šeit redzamas cauru gadu (piemēram, kuprvaļi laika posmā no jūnija līdz jūlijam), turklāt viņiem bieži pievienojas delfīni, roņi un dažādie jūras putni, kas kopā rada neatkārtojamu jūras ainavu.

Noteikti dodieties izbraukumā ar laivu, jo tas vienlaikus ļaus labāk iepazīt arī Jaunzēlandes gleznaino dabu. Ja paveicas, varat doties izbraukumā ar helikopteru un 30 minūtes redzēt brīnišķīgos jūras dzīvniekus no putna lidojuma.

6 – Hermanus pilsēta

hermanus.jpg - 32.89 KBHermanus pilsēta ir unikāla ar to, ka vaļus varat vērot no paša krasta

Hermanus pilsētā garlaikoties nav laika, jo Dienvidāfrika ir viena no skaistākajām valstīm pasaulē. Tā atrodas pašā Āfrikas galā, Walker līča krastā un bieži tiek dēvēta par Dienvidu Rivjēru.

Katrā ziņā šī pilsēta sniedz labākās iespējas pasaulē tieši vaļu vērošanā no krasta.

Katru gadu jūlijā ziņkārīgie dodas šurp, lai redzētu milzīgās radības, kurām ļoti patīk siltie un seklie Dienvidāfrikas piekrastes ūdeņi šajā reģionā. Krasta klintīs izveidotās takas veido lieliskas platformas, no kurām paveras labākie skati ar atvērtajos ūdeņos peldošajiem vaļiem – šajās takās jūs atradīsiet daudz soliņu, tālskatu un informācijas stendu, kas jums lieti noderēs.

Brauciet uz Hermanus laikā no maija līdz decembrim, kad vaļu vērošanai šeit ir ideālākie apstākļi. Toties septembrī (arī šajā mēnesī izredzes ieraudzīt vali ir lielas) šeit notiek ikgadējais Hermanus Vaļu festivāls.

7 – Los Cabos

loscabos.jpg - 20.9 KBVaļu vērošana Los Cabos

Ja pasakainās pludmales, luksusa kūrorti un izcilais klimats visu gadu jūs vēl nav pārliecinājis par Los Cabos apmeklējuma lietderību, tad lielā iespēja redzēt iespaidīgos vaļus (laikā no janvāra līdz aprīlim) to noteikti izdarīs.

Brīnišķīgie dzīvnieki ceļo no Sibīrijas un Aļaskas uz siltākajiem Kalifornijas līča un Cortez jūras ūdeņiem un tas notiek tieši tūrisma sezonas laikā.

Vairākas firmas piedāvā laivu tūres, kuru laikā jūs redzēsiet vaļus spēlējamies, piesaistām pretējo dzimumu un sildoties saulē. Pelēkie vaļi sevišķi iecienījuši seklās San Ignacio, Magdalen līča un Ojo de Liebre lagūnas.

8 – Orcas sala

orca.jpg - 31.59 KBPlēsoņdelfīns jeb valis - slepkava Orcas salas apkaimē

Neviens vaļu vērošanas vietu saraksts nebūtu pilnīgs bez Orcas salas, kas ir lielākā sala Vašingtonas štata piekrastē. Bieži vien dēvēta par „San Juan arhipelāga pērli”, šī dabas draugu paradīze piesaista arī daudz vaļu, kas piestāj visā salas 200km garajā piekrastē.

Sala ir īsts Ēdenes dārzs ikvienam jūras zīdītāju apbrīnotājam, kas šeit ierodas katru pavasari un vasaru, lai vērotu pelēko vaļu barus, kā arī citas retas sugas, piemēram, līča roņus un cūkdelfīnus. To visu varat paveikt, dodoties kruīzā gar aizsargājamās teritorijas krastiem.

9 – Kvebeka

kvebek.jpg - 25.94 KBSkats no vaļu vērošanas kuģīša Kvebekas apkaimē

Kvebekas apkārtnē dzīvo divas vaļu sugas, kuras jūs neredzēsiet nekur citur. Jums ir unikāla iespēja ieraudzīt ne tikai Ziemeļatlantijas vali (pasaulē tādu ir tikai ap 350), bet arī neparasto belugas vali peldam pa St. Lawrence upi.

Šie masīvie baltie zīdītāji ir iemīļoti dēļ to ekspresīvajām sejām un īpatnējās peldēšanas manieres dēļ, jo tie peld ar galvām virs ūdens.

Kvebekā ir daudz skaistu piekrastes vietu, kurās no maija līdz septembrim ir redzami vaļi, tomēr vislabākā esot tieši Tadoussac.

Mazās, piepūšamās laivas jums ļaus nonākt šiem radījumiem ļoti tuvu un pat ieskaitīties acīs! Katrā ziņā Kvebeka ir viena no ekotūrisma citadelēm visā Kanādā.

10 – San Diego

sandiego.jpg - 26.08 KBElpu aizraujoši skati, vērojot vaļus San Diego

Protams, jūs varat apmeklēt kādu no zoodārziem visā pasaulē, kur pa valim ir redzams arī nebrīvē, tomēr nekas nelīdzinās sajūtām, ieraugot pelēko vali viņa dabiskajā dzīves vidē. Katru ziemu (no decembra vidum līdz marta beigām) tie peld gar San Diego līča krastiem pa ceļam uz seklajām lagūnām (piemēram, Los Cabos).

Skats, kad šie milzīgie dzīvnieki ceļo apkārt savā 7000 kilometrus garajā ceļojumā ir tik iespaidīgs, ka San Diego iedzīvotāji un viņu viesi ar atplestām mutēm tajā noraugās stundām ilgi.

Daudzas tūrisma firmas piedāvā izbraukumus ar laivām, tomēr pilsētā ir izveidota viena ļoti izcila vērošanas vieta, ko sauc par Cabrillo Nacionālo monumentu – tā ir liela stikla observatorija, no kuras redzama jūra daudzu kilometru attālumā.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
indaho
man loti patika skaisti milzeni!:):):)
30.09.2008. plkst. 19:56
nany
labi jau ir tādi ceļojumi galvenais ka pec tam iznāc no okeāna ārā
01.05.2008. plkst. 21:19
gribu redzet vali :D
05.01.2008. plkst. 15:31
aizmaarsha
Njaa tik galvenais , laia aizbraucot taadaa celhojumaa tieshaam arii snaak vinhu ieraudziit- vienreiz biju taadaa oficiaalaa valhu veeroshanas pasaakumaa- tie murmulhi taa arii neparaadiijaas :D
28.11.2007. plkst. 19:34
Tikai vērosim šos skaistuļus , nevis brutāli iznīcināsim kā viena otra valsts ;
15.11.2007. plkst. 08:06

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pitsburga savu nosaukumu ieguva par godu Britu premjerministram

Pasākumi

Backflow pirmie Baltijā piedāvā bezmaksas albumu MTV mājas lapā!

Latviešu rokgrupa Backflow sadarbībā ar MTV Networks Baltics ir kļuvusi par pirmo grupu Baltijas valstīs, kas piedāvā savu albumu “Love&Peace” bezmaksas lejupielādei visās trīs...