Top 10 – Rudens ceļojumi

Top 10 – Rudens ceļojumi

Košas un interesantas krāsas, mērenas gaisa temperatūras un mazāk cilvēku tūristu iecienītās vietās ir tikai dažas no priekšrocībām, ko iegūsiet, plānojot ceļojumu rudenī.

Mūsu 10 piedāvātās ceļojumu idejas šajā gadalaikā ļaus jums no jauna iepazīt šo gada periodu neatkarīgi no tā, vai esat mākslas baudītājs, arhitektūras piekritējs vai vienkāršs atpūtnieks.

Piedāvājam gan divus lieliskus vīna reģionus, gan skaistu nacionālo parku, gan trīs gleznainus ASV štatus, kā arī sešas no visbrīnišķīgākajām pasaules pilsētām.

Protams, tā ir tikai neliela daļa no visām vietām, kuras varat apceļot lapkritī, tomēr tās ir vienas no labākajām.

Ņemot vērā vasarai raksturīgos cilvēku pūļus (un „uzskrūvētās” cenas), ir vērts apsvērt domu kaut kur aizbraukt šajā gadalaikā.


1 – Florence

florence.jpg - 27.06 KBSkats uz Florences tiltiem, Itālija

Daudziem Florence asociējas ar pasaules mākslas centra reputāciju un tas nepavisam nav aplams priekšstats – šeit jūs tik tiešām varat apskatīt izcilas celtnes, gleznojumus un skulptūras, ko radījuši rietumu civilizācijas dižākie prāti.

Katrā ziņā ceļojums uz Itāliju nebūs pilnīgas, jau kaut uz pāris dienām neapmeklēsiet šo Itālijas ziemeļu pilsētu, pastaigājoties pa tās ielām un apmeklējot neskaitāmos mākslas muzejus un dārzus.

Mikelandželo dzimtā pilsēta, kas bija itāļu renesanses centrs, lepojas arī ar to, ka tieši Florencē likti pamati mūsdienu politiskajai sistēmai. Katrā ziņā pilsēta ir ļoti interesanta un cieņu iedvesoša.

Rudenī jums ir ideāla iespēja to apskatīt, svelmainā karstumā necenšoties izspraukties cauri tūristu bariem.

Labākais laiks Florences apmeklējumam ir septembra un oktobra mēneši, kad laiks joprojām pieturas jauks un saulains.

2 – Lielie Dūmakainie kalni (Great Smoky Mountains)

smokies.jpg - 17.27 KBElpu aizraujošie Lielie Dūmakainie kalni, ASV

Tērpušies vieglā, zilā miglā, Lielie Dūmakainie Kalni ir elpu aizraujoša teritorija, kuru ir vērts apmeklēt visu gadu, tomēr iesakām to darīt rudenī, kad koku lapas krāsojas aveņkrāsas, apelsīnu un purpura toņos.

Kalni, kas vienlaikus ir arī apmeklētākais nacionālais parks ASV, aizņem vairāk kā 2000 kvadrātkilometrus mežainas ieleju un kalnu teritorijas, kuru rotā skaistas upes, strauti un ūdenskritumi.

Parks, kas atrodas starp Ziemeļkarolīnas un Tenessijas štatiem, piedāvā dažādus kempingus un telšu zonas, kā arī vairāk nekā 1100 kilometrus pārgājienu takas, kas piemērotas izjādēm ar zirgiem, dabas vērošanai un kalnu riteņbraukšanai.

Laba izklaide jūs gaida arī netālajā Dollywood izklaides parkā, kas piedāvā dažādas tematiskas atrakcijas, kā arī ikgadējo Ražas festivālu un Gospeļu sarīkojumu.

Katru gadu Dollywood, kur katru vakaru notiek bezmaksas country mūzikas koncerti, apmeklē simtiem tūkstoši cilvēku ne tikai no ASV.

3 – Marakeša

marrakesh.jpg - 13.3 KBMarrakeša, iestājoties krēslai, Maroka

Eksotiska, vilinoša un noslēpumaina ir Marokas pilsēta Marrakesh, kas rudenī, karstajai vasaras saulei pierimstot, iegūst jaunu seju, tirgus laukumiem piepildoties ar jaunās ražas produktiem, kas audzēti turpat Atlasa kalnu nogāzēs.

Lai arī pilsētas krāsainie tirdziņi, greznās olīvu birzis, aktīvie centra rajoni un pasakainās mošejas var apskatīt cauru gadu, iesakām šurp atbraukt agrā rudenī (īsi pirms Ramadāna), kad saule vairs nav tik neciešama, apkārtējos kalnos joprojām var doties garās pastaigās un laiks joprojām ir pietiekami silts īsai atpūtai netālās piekrastes kūrortpilsētas Essaouira pludmalēs.

4 – Minhene

minhene.jpg - 34.48 KBSkats uz Minhenes vecpilsētu, Vācija

Pilsner, Dopplebock, Munich Helles – alus draugi zina, ko šie vārdi nozīmē! Katru rudeni šīs šķirnes kopā ar citām tiek pasniegtas slavenajā Oktoberfest – Vācijas lielākajā alus festivālā, kas pulcē tūristus no visas pasaules.

Alus pazinēji ar stāžu ierodas šajā pilsētā, lai dzertu aukstu Bavārijas alu, ko piedāvā slavenākās vācu alusdarītavas, piemēram, Hofbrauhaus. Iesakām ierasties jau pašā agrumā , lai ieņemtu sēdvietu kādā no 14 teltīm (milzīgiem paviljoniem), vai arī dotos uz spēļu laukumiem, kur uzmanības centrā ir dzīvā mūzika un karuseļi, kā arī tradicionālo Bavārijas uzkodu (ceptu cālīšu, desiņu) baudīšana.

Protams, Minhenē ir daudz interesantu apskates objektu un arī pasākumu bez Oktoberfest – daudz lielisku muzeju, vēsturisku vietu, naktsklubu un smalku restorānu.

5 – Napa ieleja

napa.jpg - 65.1 KBVīna cienītāju paradīze - Napa ieleja, ASV, Kalifornijas štats

Tie, kas kaut nedaudz saprot no vīniem, zina, ka labākais laiks doties uz Napa ieleju ir tieši rudenī.

Kalifornijas ziemeļos rudens ir ražas laiks (jāpiebilst, ka Kalifornija ir lielākais vīna reģions ASV), tāpēc tūkstošiem vīna pazinēju brauc uz turieni, lai nogaršotu jaunākos vīnus.

Tomēr veselīgie vīni, ko šajā apgabalā piedāvā vairāk nekā 200 vīna darītavas, nav vienīgais ielejas trumpis: 50 kilometrus garā ieleja jūs pārsteigs arī ar garajiem un rudens toņiem bagātajiem vīnogulājiem, gleznainām vīndaru pilsētām, labiem restorāniem, veikaliem un romantiskiem lauku viesu namiem, kas sevišķi omulīgi kļūst vēla rudens novakarēs.

Pateicoties filmas Sideways panākumiem uz ekrāniem, kurā daudz bija redzamas arī Kalifornijas vīna dārzu ainavas, šeit daudz vairāk tiek piedomāts pie tūrisma veicināšanas, tāpēc jums pat ir iespēja piedalīties vīnogu novākšanas procesā un dot mazu artaviņu vīna tapšanā.

Lai redzētu skaistos dārzus no putna lidojuma, iesakām doties izbraukumā ar gaisa balonu (cena – no 200USD vienai personai, turklāt izbraukuma cenā bieži vien ietilpst arī brokastis, pusdienas vai šampanietis gaisa balonā).

6 – Jaunanglija

vermont.jpg - 29.71 KBJa vēlaties uzņemt patiesi skaistus fotomirkļus dodieties uz Jaunangliju, ASV. Quechee aiza, Vermonta

ASV Jaunanglija ir sinonīms vārdam rudens, jo tieši no turienes nāk daudz fotogrāfiju un pastkaršu ar sniegotiem kalniem, kuru pakājēs atrodas lapkriša košajos toņos krāsotie lapu koku masīvi.

Lai arī vasaras mēnešos šajā reģionā lielāku popularitāti izpelnās piekrastes štati, līdz ar pirmo rudens mēnesi septembri priekšplānā izceļas Vermont, Maine un New Hampshire štati, pateicoties ar daudzajiem lapu kokiem bagātajām pilsētām, lēzenajām kalnu grēdām, lauku ceļiem un gleznainajiem ābeļdārziem plašajās ganībās.

Jūs varat noīrēt auto, dodoties izbraucienā pa Vermont štata ceļiem, šķērsojot neparasti daudz tiltu, apmeklēt New Heampshire Applecrest Farm Orchards – štata vecāko un lielāko ābeļdārzu.

Lai arī kāds būtu jūsu maršruts, ceļā jums būs daudz interesantu apskates objektu un burvīgu ASV lauku ainavu.

7 – Ņujorka

ny.jpg - 61.86 KBRudens Centrālparkā, Ņujorka, ASV

Rudens Ņujorkā ir iemūžināts neskaitāmos dziesmu tekstos un filmu nosaukumos, un tam ir pamatots iemesls – pajautājiet jebkuram ņujorkietim un izredzes, ka uz jautājumu par mīļāko gadalaiku atbilde būs „rudens”, ir visnotaļ augstas.

Šis gadalaiks, kam Ņujorkā raksturīgs spirdzinošs gaiss un saulainas debesis (lieliska pārmaiņa pēc karstajiem un mitrajiem vasaras mēnešiem), izrotā Centrālparku un kokiem apstādītos kvartālus visdažādākajās krāsās, bet pilnās Ņujorkas ielas – ar neparasti brīnišķīgām kritušajām koku lapām.

Protams, rudens šeit ienāk ne tikai parkos, bet arī telpās, jo tieši septembrī notiek daudzu teātru un operu atklāšanas pasākumi – Ņujorkas Filharmonija un Metropolitain Opera atkal tiek pārpildīta ar mākslas baudītājiem, kas atgriezušies no vasaras atvaļinājumiem.

Viens no rudens centrālajiem pasākumiem ir Greenwich ciemata Helovīnu Parāde.

8 – Provansa

provence.jpg - 35.67 KBSkats uz Provansas reģionu, Francija

Kad tūristu tūkstoši līdz ar vasaras aiziešanu pamet šo Francijas dienvidu reģionu, notiek kaut kas brīnišķīgs – šarmantie un senie franču ciematiņi joprojām ir siltas Vidusjūras saules apspīdēti, toties brīvi no ceļotāju bariem, sniedzot lielisku iespēju labi atpūsties tiem, kas dod priekšroku ceļošanai brīvākā atmosfērā, nevis karstākajos sezonas mēnešos.

Reģions, kas atrodas lieliskā vietā starp Vidusjūras ūdeņiem un majestātiskajiem Francijas Alpiem, kuru koku lapas šajā gada laikā iemieso visu krāsu paleti, ir arī ceturtais lielākais vīna ražošanas reģions Francijā.

Ražas laiks šeit sākas septembra pirmajās nedēļās. Dodieties garās pastaigās pa lauku ceļiem, ko ieskauj oleandri un lavandas lauki, izpētiet mazās ostas pilsētiņas, degustējiet vīnus Chateauneuf du Pape īpašumā, kā arī apbrīnojiet senās relikvijas un pieminekļus Mimes apkārtnē un Avignon pilsētas seno bruģi...

9 – Sanfrancisko

sanfr.jpg - 61.79 KBSlavenais Golden Gate jeb Zelta vārtu tilts, Sanfrancisko, ASV

Rudens ir labākais Sanfrancisko pilsētas apmeklējuma laiks, jo šīs Kalifornijas ziemeļu pilsētas siltais laiks un saulainās debesis tā pa īstam iepriecina tieši lapkritī, ko vietējie dēvē par „Indiāņu vasaru” (mēs – par atvasaru), kas ilgst līdz pat novembra pirmajām dienām.

Sanfrancisko vasarām raksturīgs visai izteikts karstums ar miglainām dienām un vēsām naktīm, turpretim rudenī dienas kļūst vēsākas, toties vēl saulainākas, savukārt naktis – maigākas, turklāt šajā periodā samazinās nokrišņu daudzums.

Tas viss ļauj mierīgu sirdi staigāt pa kafejnīcām bagātajām North Beach ielām, apmeklēt oriģinālos Haight-Ashbury veikalus vai arī vērot jūras lauvas.

Tie, kas vēlas redzēt slaveno Golden Gate tiltu visā tā spožumā, lai ņem vērā to, ka tieši rudenī līcim raksturīgā migla ir novērojama vismazāk!

10 – Šanhaja

shanghai.jpg - 52.89 KBĶīnas metropole - Šanhaja

Ķīnas lielākā pilsēta vasarās bieži vien mēdz būt neizturami karsta un pārpildīta, toties vēlā oktobrī un novembra sākumā tā ir pārsteidzoši brīnišķīga, jo laika apstākļi kļūst ievērojami mērenāki, vienlaikus krietni samazinoties arī tūristu skaitam.

Šanhaja, kas atrodas Jandzī upes deltā, ir nozīmīga ostas pilsēta, kas simboliski savieno austrumus ar rietumiem, saviem apmeklētājiem ļaujot sajūsmināties par tradicionālajiem ķīniešu tējas namiņiem, tempļiem, dārziem un senajām pagodām, kas izteikti, bet vienlaikus arī harmoniski kontrastē ar rietumnieciskajiem naktsklubiem, katedrālēm un atsevišķiem pilsētas kvartāliem, kuros pilnībā dominē rietumu arhitektūra (tajos reiz dzīvoja franču kopienas).

Modes pazinēji novērtēs Nanjin Lu (populārākā iepirkšanās iela Ķīnā) piedāvājumu, savukārt pa visu pilsētu izkaisītie teātri, kultūras centri un mākslas muzeji piedāvā augstvērtīgu izklaidi, pēc kuras varat doties pastaigā, apbrīnojot šejienes debesskrāpjus.

Komentāri (19)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Es ļoti grībēju rudenī braukt uz Gruziju, uz vīna svētkiem, tagad diemžēl man nav ne jausmas, vai tas izdosies...
15.08.2008. plkst. 20:45
atsita filmu.. rudens Ņujorkā..
19.11.2007. plkst. 05:44
kas var būt,vel labāks par rudeni,un vel ārvalstīs,mmmm,tas tik butu sapnis.
03.11.2007. plkst. 17:21
mīlu Sanhaju
03.11.2007. plkst. 16:33
Gribu uz Jaunangiju-rudenī,lai varētu papriecēt sirdi ar skaisto krāsu gammu ko var izbaudīt tikai rudeņos!
02.11.2007. plkst. 10:56

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Panamas kanāla austrumu puse savienojas ar Atlantijas okeānu un rietumu puse – ar Kluso okeānu, nevis otrādi

Pasākumi

Es un māksla - LNMM izglītības programmas Es un Māksla dalībnieku gada noslēguma zīmējumu izstāde

No 2009.gada 19.jūnija līdz 5.jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (II stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) notiks kārtējā LNMM...