3 dienas Bahreinā

3 dienas Bahreinā

Noderīga informācija

Iedzīvotāji – 709 000
Valodas– arābu, angļu, hindu/urdu
Valūta – Bahreinas dinārs BHD (1BHD=2.66USD)
Vidējā gaisa temperatūra – Vasarā līdz +35 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz +18 grādiem
Tūrisma sezona – no novembra līdz martam

Mazo salu Persijas līci cilvēki apdzīvo jau vairākus gadu tūkstošus, tāpēc viens no Bahreinas tūrisma popularitātes noslēpumiem ir fantastiskais vēstures mantojums, kas apvienots ar moderno attīstību, ko devusi naftas ieguve. Līča reģionā mazā karaliste ir viena no liberālākajām valstīm, tāpēc to ļoti iecienījuši rietumnieki, kas nepazīst vietējās paražas, tradīcijas un reliģiju.

Valsts pilsētām piemīt senās pasaules šarms, kas labi sadzīvo ar jaunās pasaules sasniegumiem – par to liecina mošeju signāli, kas aicina iedzīvotājus uz piecām lūgšanas reizēm un atskan pāri greznajiem iepirkšanās centriem un kūrortiem. Tūrisma sezonas laikā (no vēla rudens līdz pavasarim) laika apstākļi šeit ir lieliski (mākoņainas debesis ir retums), padarot Bahreinu pievilcīgu ikvienam saules baudītājam.


Labākais veids, kā nokļūt no lidostas līdz viesnīcai, ir taksometrs, turklāt ar to var ērti pārvietoties pa visu salu. Bahreinā nav īpaši daudz hosteļu, taču tā vietā labu piedāvājumu sniedz daudzie kūrorti, kuru viesnīcas pārstāv labākās reģiona tradīcijas.

Viens no cenas ziņā izdevīgākajiem ir Al Dana Novotel kūrorts Manamā, Bahreinas galvaspilsētā, lai arī tas neatrodas gluži centrā.

novotel.jpg - 79.21 KBIesakām apmesties vienā no cenu ziņā pieejamākajām viesnīcām - Al Dana Novotel Resort, kaut arī tas neatrodas pašā galvaspilsētas centrā

Ieturēts marokāņu stilā, Al Dana ir plašs kūrorta hotelis ar jauku peldbaseinu, kā arī augstas kvalitātes brokastīm, kurās piedāvā svaigu maizi, augļus un dažādus karstos ēdienus. Viens no viesnīcas lielākajiem trumpjiem ir mazā smilšu pludmale, no kuras paveras pasakains skats uz līča tirkīza zilajiem ūdeņiem. Publiskās pludmales Bahreinā ir retums, tāpēc, ja vēlaties zvilnēt smiltiņās, kūrorts tam ir labākā vieta.

Noteikti ievāciet informāciju par salas arābu vēsturisko mantojumu, vēsturiskajām vietām un citiem veidiem, kā izklaidēties. Viesnīcas administrators jums laipni izsauks taksometru, ar kuru, ņemot līdzi iepriekš savākto informāciju, varēsiet apbraukāt visas salas skaistākās un ievērojamākās vietas.

1. diena: Iepirkšanās, virtuves baudīšana un reliģija

Nesteidzīgi pamostieties no rīta un dodieties uz pludmali, lai piestrādātu pie sava iedeguma. Nākamais solis: iepirkšanās un salas izpētīšana.

Vispirms aizbrauciet uz Seef lielveikalu, kas atrodas netālu no Manamas centra.

seefMall.jpg - 89.35 KBPirmo dienu Bahreinas Karalistē sāciet ar iepirkšanos Seef lielveikalā

Šeit iegādājami augstas kvalitātes apģērbi no dažādām kolekcijām. Iespējams, varētu šķist, ka lielveikala apmeklēšana Bahreinā nav labākais, ko varētu darīt, taču jāatceras, ka daudzi iepirkšanās centri Vidējos Austrumos ir ļoti mūsdienīgi un Seef nav izņēmums – tā arābu stila dizains, stikla kupoli, stikla vitrāžu logi un marmora grīdas pārsteidz ikvienu.

Iekš Seef atradīsiet vairākus veikalus, kas tirgo zīmolus, kuri citviet Eiropā un ASV nav pieejami, tāpēc noteikti tos apmeklējiet, lai mājās varētu valkāt drēbes, kādu nebūs nevienam citam.

Iesakām nopirkt dishdasha – tradicionālu apģērba gabalu, ko valkā vietējie vīrieši. Šo jautro un eksotisko suvenīru var valkāt karstā laikā, jo tas ideāli palīdz ķermenim glābties no karstuma.

Ja ir vēlēšanās nopirkt kaut ko no juvelierizstrādājumiem vai aproču pogām, iegriezieties Damas – labi pazīstamā un uzticamā reģiona rotaslietu veikalu ķēdē. Iespējams, iegādāsieties vairākus priekšmetus, jo Vidējos Austrumos juvelierizstrādājumi ir lētāki zemāku darbaspēka izmaksu dēļ.

Ja laika apstākļi atļauj, dodieties īsā pastaigā uz rosīgo Manamas tirgu, lai iepazītu tradicionālo Bahreinas tirdzniecības vidi.

manamasouk.jpg - 93.39 KBJa laikapstākļi atļauj, dodieties uz Manamas tirgu, kur iesakām nopirkt pāris garšvielas, kā arī pistācijas, kas šajā reģionā ir neparasti lētas un gardas

Nopērciet pāris garšvielas, ar kurām bagātināt ēdienu pēc atgriešanās mājās, kā arī pistācijas, kas šajā reģionā ir neparasti gardas un arī lētas. Kaulēšanās, protams, ir svēta lieta. Lai redzētu tik daudz zelta vienuviet, cik nebūsiet savā mūžā redzējis, iekļaujiet pastaigā arī Zelta tirdziņu.

Iepirkšanās ir sasodīti nogurdinoša nodarbe, tāpēc atrodiet kādu schawarma (tradicionāla arābu ielas ēstuve) un nobaudiet gardas arābu uzkodas. Rietumos sastopamās schawarma versijas un to ēdiens krietni nobāl oriģināla priekšā – sulīga, lēni cepta gaļa ar pasakainu mērci un marinādi garšo debešķīgi, turklāt maksā smieklīgi lēti.

Kad izsalkums remdēts, ņemiet taksi un brauciet uz Al-Fateh mošeju pie Al Fateh lielceļa.

fateh03.jpg - 29.14 KBPēc tam, kad ieturēta maltīte, dodieties uz Al-Fateh mošeju, kas vienlaikus var uzņemt 7000 lūdzēju

Celta 90. gadu sākumā, šī mošeja ir jauna, taču tik un tā iespaidīga dēļ tās masīvajiem apjomiem un iespēju vienlaikus uzņemt 7000 lūdzēju.

Turpiniet ar Nacionālā muzeja apmeklējumu, kas rosina pamatīgu interesi izzināt mazās salas pirmsākumus, jo senākie eksponāti tajā ir pat 9000 gadus veci.

Oriģinālas un autentiskas vakariņas varat ieturēt Zivju tirgū, izvēloties visdažādākās jūras veltes, kas tiks pagatavotas atbilstoši jūsu prasībām. Iesakām nomēģināt hamour – gaišu, vieglu balto zivi, kas šajā reģionā ir ļoti izplatīta un garšo lieliski. Baudiet maltīti ūdens tuvumā, neaizmirstot to papildināt ar kādu vietējo dzērienu.

2. diena: Arheoloģija, vēsture un naktsdzīve

Ja esat ieradies Bahreinā kopā ar draugiem, varat izmantot vietējo tūrisma kompāniju (piemēram, Bahrain Explored) pakalpojumus. Piedāvājumā būs iekļauts brauciens pa vietējiem ūdeņiem tradicionālajā arābu laivā dhow, vai arī ballīte zem naksnīgajām tuksneša debesīm beduīnu teltī. Ja šāds ceļojuma risinājums tomēr nav priekš jums, tad iesakām vēl rūpīgāk papētīt Bahreinas vēsturi.

Ar taksometru brauciet lidostas virzienā uz Qal’at al-Bahrain jeb Bahreinas fortu.

qual.jpg - 48.96 KBAr taksometru dodieties uz Bahreinas fortu, kura vēsture datējama jau ap 2300.gadu pirms mūsu ēras

Lai arī pa gabalu tas atgādina parastu kalnu, šīs vietas vēsture datējama jau ar 2300 gadu pirms mūsu ēras un tā atradās Dilmun civilizācijas galvaspilsētā tieši tās uzplaukuma perioda kulminācijā. Lielākajā daļā vietas ir veikti izrakumi, kas ļāvuši atklāt dažādas būves – gan tirdzniecības, gan militārās.

16. gadsimtā šajā vietā fortu uzbūvēja turki, ko vēlāk ieņēma portugāļi. Šis forts ir saglabājies līdz mūsdienām.

Kad interesantais vēstures objekts ir aplūkots, dodieties uz kādu no Bahreinas pludmales kafejnīcām, lai iestiprinātos ar vietējiem ēdieniem – hummus, pita maizi un tabouleh, vienlaikus vērojot cilvēkus sportojot uz ūdens.

Esot šajā apkārtnē, neaizmirstiet par Al Muharraq – mazu saliņu turpat pie Manamas, kuru tik ļoti nav skāris Bahreinas attīstības vilnis.

Muharraq_and_Manama.jpg - 69.65 KBAl Muharraq ir maza saliņa, kuru vēl tik ļoti nav skāris Bahreinas attīstības vilnis - fonā valsts galvaspilsēta Manama

Kad saliņa aplūkota, brauciet atpakaļ uz Manamu, lai vecpilsētā apskatītu Shaikh Isa bin Ali namu, kurā šis nācijas vadonis dzīvoja līdz 1932. gadam.

Shaikh.jpg - 29.49 KBManamas vecpilsētā aplūkojiet Shaikh Isa bin Ali - Bahreinas līdera līdz 1932.gadam - namu

Namā jūs gūsiet ieskatu karaliskās ģimenes dzīves apstākļos, kas bija raksturīgi 19. gadsimta beigām un 20. gadsimta sākumam. Bez interesantajiem kokgriezumiem un krāšņajām durvīm namā var apskatīt arī tā vēja torni, ko iemītnieki izmantoja kā gaisa kondicionētāju.

Nākamais apskates objekts – Barbaru templis, pie Budaiya lielceļa.

barbar.JPG - 26.48 KBNākamais apskates objekts - Barbaru tempļa drupas

Tas nekas, ka līdz tam būs kāds gabals jābrauc, jo tā jūs iepazīsiet vēl plašāku Bahreinas salas teritoriju. Turklāt braucot pa lielceļiem visu valsti var apskatīt visai īsā laikā. Patiesībā te atrodami trīs tempļi, no kuriem vecākajam ir jau 5000 gadu, savukārt jaunākajam – 4100. Uzskata, ka šeit pielūgti šumeru dievs Enki un viņa sieva Nankhur Sak.

Pēc tam dodieties atpakaļ uz Manamas centru, lai paklejotu pa šaurajām tirgus ieliņām vakara maltītes meklējumos. Ja jums patīk arābu un indiešu ēdieni, tad sliktu piedāvājumu Bahreinā neatradīsiet.

Naktsdzīves iepazīšanai aizejiet uz BJ, Rock Bottom vai Likwid, taču labākās vietas varat uzzināt arī no vietējiem.

3. diena: Aplūko 400 gadus vecu koku!

Tā kā nakts uzdzīve Bahreinā mēdz būt patiešām trakulīga, nākamo dienu sāciet ar atsvaidzinošu peldi jūrā. Pēc tam trešo dienu turpiniet ar Riffa forta apskati.

riffa.jpg - 16.83 KBTrešo dienu sāciet ar 1869.gadā celtā Riffa forta apskati

Būvēts 1812. gadā, tas paceļas pār Hunanaiya un ļauj nolūkoties gleznainā skatā uz apkārtni. Forts bija Bahreinas valdības mītne līdz 1869. gadam. Pie Riffa forta atrodas arī atjaunota 20. gadsimta 30. gadu tirdziņa versija.

Esiet gatavs garākam izbraukumam, jo ceļš tālāk vedīs uz Jebel Dukhan un Dzīvības koku.

tree1.JPG - 31.16 KBJa esat gatavs garākam izbraukumam, noteikti apskatiet slaveno Bahreinas Dzīvības Koku...

Milzīgais koks ir 400 gadus sens dabas brīnums, kas vientulīgi aug Bahreinas tuksnesī, turklāt vietā, kur nav neviena acīmredzama ūdens avota!

tree2.jpg - 36.7 KB..., kas vientulīgi aug Bahreinas tuksneša vidū, kur nav neviena acīmredzama ūdens avota, tāpēc kalpojis par avotu daudziem mītiem...

Tas kalpojis par pamatu visdažādākajiem mītiem, kas apvij šo koku, tāpēc jautrības labad noklausieties vismaz dažus no tiem. Koka apkārtnē bieži sastopami gani ar kamieļu bariem, tāpēc nekautrējieties viņiem palūgt nelielu izjādi, ko šie vīri labprāt sniegs par nelielu samaksu (reizēm vispār par brīvu).

Bahreinas vēstures stundas nu ir beigušās. Laiks izklaidēties, tāpēc kā nākamo atrakciju izvēlieties braucienu ar ūdens motociklu. Nav pamata uztraukumam par nepazīstamo apkārtni, jo Bahreinas piekrastes ūdeņi ir visai sekli.

Aktīviem cilvēkiem ir pieejamas arī niršanas iespējas, jo pie Bahreinas krastiem piemērotu vietu ir cik uziet. Arī pērļu zvejas izmēģināšana kļūs par patiešām aizraujošu atrakciju!

Vērtīgi padomi:

•    Ģērbieties atturīgi. Lai arī Bahreina ir ļoti liberāla un moderna valsts, tā tomēr ir un paliek islāma zeme. Neraugoties uz karstumu, vīrietim staigāt puskailam ir pieņemts tikai pie peldbaseina vai pludmalē.
•    Ja esat ieradies Bahreinā kopā ar sievieti vai arī iepazīstat kādu uz vietas, izvairieties no publiskiem kaisles apliecinājumiem (pat naktsklubos), jo tas var tikt uzskatīts par rupju žestu un radīt problēmas. Pieņemama ir staigāšana sadotās rokās. Nav ieteicams fotografēt musulmaņu sievietes (pat nejauši) bez atļaujas, jo tas ir ļoti nepieklājīgi.
•    Braucot ar neoficiālu taksometru, cenu noskaidrojiet un samaksājiet vispirms. Pretējā gadījumā var nākties maksāt vairāk nekā gaidīts. Ja izvēlaties oficiālu taksometru, pārliecinieties, ka skaitītājs ir ieslēgts.
•    Mazi veikaliņi, atrakcijas un lielveikali laikā no pusdienlaika līdz 4 pēcpusdienā parasti ir slēgti. Ņemiet to vērā, plānojot dienu.

Bahreina varbūt arī ir maza, taču šajā zemē ir daudz interesanta. Izcils ēdiens, pārsteidzoši daudz vēsturisku vietu un skaista daba šo kultūras un vēstures ziņā bagāto zemi padara patiešām pievilcīgu.

Bahreinas iedzīvotāji ir ļoti viesmīlīgi. Katrā ziņā šis ceļojums modinās vēl lielāku interesi iepazīt Persijas līča reģionu, kas patiesībā ir ļoti fantastisks un dažāds apgabals ar daudzām interesantām pilsētām, kas vēl tikai gaida jūsu ierašanos...

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
elojs
Nu izmaksas noteikti mērāmas 4 ciparu skaitlī. īstenībā zeme nav no dārgajām (nu ar Skandināviju nesalīdzināsi). Man šefs bija kkad nesen atpūsties tur, stāstīja, ka paika un transports lētāk, nekā lv
05.01.2009. plkst. 11:26
Lapsiņa
Gribēju uzzināt, cik maksā ceļojums uz šo burvīgo zemes nostūri - Bahreinu??? Varbūt kāds tur ir bijis?? Kādi iespaidi???
04.01.2009. plkst. 17:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tidiket pilsētā ahāras tuksnesī gada laikā nenokrīt neviena lietus pile

Pasākumi

Ellas video # 6 Kanādas deju mūzikas televīzijā BPM TV

Ellas singla “DJ Take Me” videoklips jau četras nedēļas rotē Kanādas deju mūzikas televīzijā BPM TV un šajā nedēļā no vienpadsmitās vietas pakāpies uz sesto....