Sliktākais taksometru serviss pasaulē

Sliktākais taksometru serviss pasaulē

Ikvienam ceļotājam atmiņā noteikti ir kāds piedzīvojums ar taksometriem citā pasaules valstī. Bieži vien šī pieredze ir bijusi visai negatīva, jo ir nācies saskarties ar krāpšanas mēģinājumiem, biedēšanu, cenas uzskrūvēšanu, piedzērušiem šoferiem, milzīgiem satiksmes sastrēgumiem, dīvainiem skaitītājiem vai rupjiem vadītājiem.

Ceļotājam ir jāņem vērā pāris svarīgi principi:
•    Izvairieties no „nelegālo” taksometru izmantošanas nepazīstamās vietās;
•    Izpētiet maršrutu pirms brauciena, lai vadītājs jūs nevarētu vadāt pa apkārtceļiem, palielinot nobraukto kilometru skaitu;
•    Iepazīstieties ar vietējo valūtu un dzeramnaudas došanas paradumiem;
•    Vaicājiet padomu viesnīcas darbiniekiem;
•    Uzvedieties kārtīgi – pat slikts serviss tomēr ir un paliek serviss.

Mūsu mērķis nav jūs iebaidīt, bet gan dot padomus par valstīm, kur darījumos ar taksometriem jābūt uzmanīgam. Galvenais princips – esiet modri!


Pnompeņa, Kambodža

phnompenKambodza.jpg - 106.16 KB

Iespējams, dēļ lielā karstuma, Pnompeņa ir mierīgāka un nosvērtāka nekā citas Āzijas lielpilsētas. Cilvēki šeit ir draudzīgi un taksisti zina angļu valodu pietiekami, piedāvās jūs vadāt visu dienu un būt par jūsu personīgajiem gidiem. Ja noraidīsiet piedāvājumu, viņu sejās smaids uzreiz izzudīs un laipnā attieksme būs kā ar roku atņemta.

Alternatīva: Transports Kambodžā ir ļoti lēts, tāpēc jūs varat noīrēt uzticamu taksometru ar vadītāju uz visu dienu. Piemēram, Taxi Vantha piedāvājums izmaksās tikai 25USD dienā, ļaujot apskatīt ievērojamākos apskates objektus. Ceļš no viesnīcas līdz lidostai aizbraukšanas dienā maksās ap 7 dolāriem.

Mumbaja, Indija

mumbai.jpg - 73.39 KB

Satiksme Indijā ir vislielākais haoss, jo taksistiem šeit jāsacenšas ar autobusiem, vieglajiem auto, rikšām, kamieļiem, kājāmgājējiem, motorolleriem un pat ziloņiem! Braucot parastā taksī, jūs būsiet šokēts par vietējo braukšanas kultūru, jo luksoforu signālus un priekšrokas principu te neievēro neviens, turklāt vietējiem taksistiem ir paradums brauciena laikā ļoti skaļi klausīties indiešu popmūziku un nepārtraukti signalizēt.

Tiesa, satiksmes negadījuma iespējamība ir maza, jo dēļ lielā haosa un koncentrācijas auto ātrums, braucot pa smoga klātajām ielām, reti pārsniedz 25km/h.

Alternatīva: Izsauciet kompānijas Cool Cabs taksometru. To cenas ir par 40% augstākas nekā parastajiem, taču tas nav daudz, turklāt to šoferi ir izglītotāki, bet auto – aprīkoti ar gaisa kondicionieri.

Džakarta, Indonēzija

dzakrta.jpg - 72.79 KB

Džakarta ir vēl viena haotiska Āzijas lielpilsēta ar satiksmi, kurā 24 stundas valda liela rosība. Nekur citur, izņemot Džakartā, nav dzirdēts par kriminālajiem taksometru šoferiem, kas pēkšņi atliec savu krēslu tā, lai iespiestu pasažiera kājas. Pēc tam klients tiek zibenīgi pārmeklēts, vienā rokā turot asu nazi, bet ar otru meklējot noslēpto naudas maku. Kreatīva, taču nepatīkama taktika.

Alternatīva: Izmantojiet Blue Bird Group taksometrus. Tā ir lielākā un pazīstamākā kompānija pilsētā.

Atēnas, Grieķija

atenas.jpg - 95.17 KB

Lai arī daudzajās Atēnu ielās braukā ap 14 000 taksometru, noķert kādu no tiem nav nemaz tik viegli. Vadītāji (lielākā daļa no tiem smēķē mašīnā) bieži vien neapstājas. Drošākais veids, kā noķert taksi, ir skaļi izkliegt nepieciešamo galamērķi. Ja vadītājs dodas tajā virzienā, jums ir paveicies.

Esot taksometrā, esiet gatavs, ka jums pievienosies arī citi braucēji, vadītājs bieži vien brauks pa aplinkus ceļiem un čeka iegūšana būs ļoti sarežģīta. Kā rakstīts kādā Atēnu tūrisma gidā : „Atēnu taksometru pasaulei ir pašai savi likumi, kas ne vienmēr ir legāli”.

Alternatīva: Jau iepriekš rezervējiet taksometru pie George the Famous Taxi Driver of Greece. Tūristu vidū ļoti iecienītais vīrs piedāvā taksometru servisu patiešām labā līmenī, nogādājot uz/no lidostas, kā arī organizējot pilsētas apskati.

Kualalumpura, Malaizija

kualalumpura.jpg - 78.47 KB

Malaizijas galvaspilsētai taksometru serviss ir smaga problēma. 2008. gadā Agence France-Presse veica aptauju, iztaujājot 200 ceļotājus no 30 pasaules valstīm. Rezultātā tieši Malaiziju viņi atzina kā sliktāko taksometru servisa kvalitātes un pieejamības ziņā. Kopumā tūristi Malaizijas taksometrus uzskata par kauna traipu visai valstij... Lielākā daļa vietējo uzņēmumu ir saistītas ar kādu vietējo politisko grupējumu.

Līdz ar to vadītāji ir īsti bezkauņas, jo vietējās varasiestādes viņus neaiztiek. Lai arī „sabojāti” skaitītāji un negodīgā cenu politika var nokaitināt, daudz nepatīkamāks būs kontakts ar vietējām varasiestādēm jūsu sūdzības gadījumā, jo tās šo bardaku piesedz.

Alternatīva: Izmantojiet iepriekš pasūtītos taksometrus uzņēmumā Sunlight Radio Taxi.  

Ņujorka, ASV

nujorka.jpg - 100.18 KB

Brauciens Ņujorkas taksometrā var izvērsties patiešām aizraujošs, taču bieži vien tas ir ļoti nogurdinošs. Piemēram, šī lielpilsēta tradicionāli ir ne visai draudzīga pret tiem, kas ierodas ar lidmašīnu. Vilcienu satiksme no JFK lidostas ir iespējama, taču nogurdinoša, tāpēc taksometrs ir vienīgā alternatīva. Ceļš uz pilsētu ved pa Van Wyck lielceļu, uz kura valda mūžīgais sastrēgums. Par laimi, brauciena cena ir 45USD, neatkarīgi no tā ilguma.

Alternatīva: Lidojums helikopterā no lidostas uz centru maksā 140USD, turklāt ilgst tikai 8 minūtes.

Mehiko, Meksika

mexico.jpg - 82.11 KB

Zaļi baltās VW vabolītes noteikti ir starp jaukākajiem taksometriem uz Zemes, taču tās nereti vada krimināli ļautiņi, kuru vienīgais mērķis ir aizvest jūs līdz tuvākajam bankomātam un ar varu izspiest no jums naudu. Šī problēma ir tik akūta, ka ASV Valsts departaments savus tūristus oficiāli brīdina uzmanīties.

Alternatīva: Izmantojiet tikai iepriekš rezervētu taksometru vai arī dodieties uz taksometru parku, sauktu par „sitio”.

Lagosa, Nigērija

lagosa.jpg - 108.2 KB

Nigērijas viesi bieži iepazīst vietējo kukuļošanas, izspiešanas un sīku krāpšanu kultūru, kas pat vienkāršākā maršruta veikšanu var padarīt par īstu izaicinājumu. „Kontrolposteņi” uz ceļiem var rasties jebkurā brīdī un laikā, un par to šķērsošanu, protams, tiek iekasēta maksa. Dzelteno taksometru Lagosā netrūkst, turklāt tie ir lēti. Taču brauciens tajos saistās ar zināmu risku.

Alternatīva: Aprunājieties ar viesnīcas administratoru, kurš jums ieteiks privātas transporta kompānijas un drošus maršrutus.

Bangkoka, Taizeme

bangkoka.jpg - 104.69 KB

Bangkokas problēma slēpjas nevis tās krāsainajos, ar kondicionieriem aprīkotajos taksometros un to vadītāju pieklājībā, bet gan to daudzumā, nemaz nepieminot pārējo transportlīdzekļu (autobusu, vieglo auto un kravas mašīnu) skaitu šaurajās, pārpildītajās ielās. Pievienojiet vēl neskaitāmos tuk-tuk un iegūsiet pilnīgu ainu par vietējās satiksmes haosa apmēriem.

Alternatīva: Dodiet priekšroku ūdens transportam. Pilsētu var visai labi apbraukāt pa Chao Praya upi. Laivu transports ir interesantāks un nemaz nav tik dārgs. Varat izmēģināt arī Bangkokas Skytrain, taču tā maršruti parasti nesaskan ar tūrista vajadzībām.

Maskava, Krievija

maskava.jpg - 66.13 KB

Krievijas jaunais moto „viss notiek", kas kopš kapitālisma ieviešanas sākuma labi raksturo šo zemi, attiecināms arī uz valsts galvaspilsētas taksometriem. Tik tiešām – viss notiek un ikviens apstāsies, ja redzēs jūs ar paceltu roku. Uz ielām redzēsiet daudz dzelteno taksometru, taču pilsētā netrūkst arī netrafaretu auto, kurus vada vienkārši maskavieši ar mērķi nopelnīt papildus rubli. Ja nerunājat krieviski, ar viņiem ir grūti vienoties un brauciens noslēgsies ar karstu strīdu par patieso samaksu.

Alternatīva: Noīrējiet taksi jau iepriekš, izmantojot internetu (piemēram, www.waytorussia.net), kas piedāvā taksometra pakalpojumus par 16USD stundā. Ja vēlaties vairāk luksusa, izvēlieties www.limos.ru, kas jūs kā caru vadās pa pilsētu Hummer džipā.

Sanpaulu, Brazīlija

sanpaulu.jpg - 112.54 KB

Joprojām augošā lielpilsēta ar 30 miljoniem cilvēku ir grūti apceļojama dēļ pārblīvētās un haotiskās satiksmes. Iedomājieties Londonu, tikai trīs reizes pārpildītāku! Balto pilsētas taksometru šeit ir cik uziet, taču lielie attālumi un blīvā satiksme ikvienu braucienu var izvērst ļoti, ļoti ilgi. Iesakām visus braucienus izplānot jau iepriekš, izmantojot Rádio Táxi Vermelho e Branco pakalpojumus.

Alternatīva: Ja laiks jums patiešām ir dārgs, izmantojiet helikopterus, kas jūs no lidostas aizvedīs uz viesnīcu vai svarīgu tikšanos. Šo servisu piedāvā ATM Helicopteros.

Manila, Filipīnas

manila.jpg - 102.79 KB

Pilsētā, kur ir tik daudz interesantu transporta iespēju (viss, sākot no rikšām un beidzot ar krāšņiem apvidus autobusiem) pilsētas baltie taksometri šķiet pagalam garlaicīgi. Taču interesanti kļūst, kad taksometra vadītājs atsakās ieslēgt skaitītāju un cenšas no jums izspiest kaudzi naudas. Tāpēc pirms iesēšanās auto pārliecinieties, ka skaitītājs patiešām tiek ieslēgts. Ja tas nenotiek, aiztaupiet problēmas un dodieties pie nākamā taksometra.

Alternatīva: Noīrējiet privātu auto (tikai ap 20USD dienā) vai izmantojiet Avis Taxi ar labu reputāciju, kas strādā pēc telefoniska aizsaukuma. Par izsaukšanu papildus jāmaksā tikai 1 dolārs.

Komentāri (39)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
http://4th.co.in/packers-and-m
http://4th.co.in/packers-and-movers-noida/ http://4th.co.in/packers-and-movers-delhi/
21.07.2016. plkst. 13:15
pankajkumar
Packers and Movers in Mumbai visit at http://4th.co.in/packers-and-movers-mumbai/ Packers and Movers in Gurgaon visit at http://4th.co.in/packers-and-movers-gurgaon/
03.06.2016. plkst. 15:31
packers and movers
Packers and Movers Bangalore or http://moving5th.co.in/packers-and-movers-bangalore/ Packers and Movers Pune or http://moving5th.co.in/packers-and-movers-pune/ Packers and Movers Gurgaon or http://moving5th.co.in/packers-and-movers-gurgaon/ Packers and Movers Noida or http://moving5th.co.in/packers-and-movers-noida/ Packers and Movers Thane or http://moving5th.co.in/packers-and-movers-thane/ Packers and Movers Navi Mumbai or http://moving5th.co.in/packers-and-movers-navi-mumbai/ Packers and Movers or http://moving5th.co.in/
18.05.2016. plkst. 10:18
packers and movers in pune
packers and movers in pune @ http://www.5th.co.in/packers-and-movers-pune/ packers and movers in gurgaon @ http://www.5th.co.in/packers-and-movers-gurgaon/ packers and movers in bangalore @ http://www.5th.co.in/packers-and-movers-bangalore/ packers and movers in noida @ http://www.5th.co.in/packers-and-movers-noida/
14.01.2016. plkst. 08:46
Vishaltyagi
Carry out a new Yahoo on key term – separation businesses. This may arrive as well as thousands of effects with regards to kinds challenge along with your location and in some cases viewpoints associated with businesses you’ll be able to take a look at together with decide on. Shift segment with all the Native India subcontinent has expert an enormous together with abrupt increase far more a few weeks ago, as a result of a number of standalone factors. As a result leads to various results, as well as problems. Read on a variety of size associated with growing a number of separation businesses with all the Native India subcontinent http://www.shiftingservices.in/ http://www.shiftingservices.in/packers-and-movers-mumbai.html http://www.shiftingservices.in/packers-and-movers-pune.html http://www.shiftingservices.in/packers-and-movers-kolkata.html
12.01.2016. plkst. 15:01

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākais saldūdens ezers pasaulē bez nevienas salas ir Bernard ezers, Ontario, Kanādā, un atrodas aptuveni 60 km uz dienvidiem no Ziemeļu līča. Tas ir ovālas formas ezers, aptuveni 8 km garš un 2 km plats

Pasākumi

Sofijas Vitas Požlaites & Olimpiadas Daņilovas glezniecības izstāde “DVĒSELES SVĒTKI”

2007.gada 15.decembrī netālu no Rīgas uz pirmo personālizstādi aicināja divas draudzenes – baltkrieviete Olimpiada Daņilova un lietuviete Sofija Vita Poželaite....