Top 10 – Elles Zemes virsū

Top 10 – Elles Zemes virsū

Kamēr lielākā daļa ceļojumu bukletu stāsta par krāšņām un jaukām vietām, kas līdzinās paradīzei, tajos gandrīz nekad nepiemin pilsētas, kas līdzinās ellei. Vardarbība, piesārņojums vai neciešams klimats – šie faktori tās padara par nemīlamām tūrisma industrijai.

Un tomēr atrodas cilvēki, kas izvēlas doties arī uz turieni... Nākamreiz, kad ieradīsieties kūrorta viesnīcā un šķendēsieties par pārāk mazo baseinu, atcerieties, ka uz Zemes ir vietas, kas ir nesalīdzināmi sliktākas un briesmīgākas.


10 – Bagdāde (Irāka)

Bagdade.jpg - 13.21 KB

Vaininieks: vardarbība

Nav jābrīnās, ka neviena aviokompānija nepiedāvā aizraujošu čarterreisu uz Irākas galvaspilsētu. Persijas līča kara laikā Bagdāde tika ievērojami sapostīta un Sadama valdīšanas laikā tā tika pārvērsta par īstu elli, kurā laiskiem atpūtniekiem nav vietas.

Kopš ASV iebrukuma bumbu sprādzieni, grautiņi, nolaupīšanas un seksuāli uzbrukumi šeit ir ikdiena, ar ko saskaras vietējie iedzīvotāji, karavīri un žurnālisti.

Ja vēlaties izbraucienu pa pilsētu ar autobusu bez jumta - lūdzu. Tikai atcerieties, ka jumtu noraus zem jūsu sēdekļa novietots spridzeklis...

Lai arī pēdējos gados vardarbības vilnis šķietami gājis mazumā, psiholoģiskā spriedze joprojām sit augstu vilni un Bagdādes ielas pārsvarā ir pustukšas.

9 – Daka (Bangladeša)

Daka.jpg - 27.22 KB

Vaininieks: piesārņojums

Ja kādai pilsētai mūsu sarakstā nav nākotnes, tad tā ir Bangladešas galvaspilsēta. Ilgstošai politiskajai nestabilitātei, militārajiem konfliktiem un kara un dabas katastrofu postījumiem klāt ir pievienojusies jauna sērga – prātam neaptverams dabas piesārņojums. Ātrā rūpnieciskā attīstība ir piepildījusi Dhaka ar biezu smogu, turklāt situāciju vēl vairāk pasliktina 9.7 miljonu tonnu atkritumu, kas ik gadu nonāk vietējā upē. Slimību epidēmijas šeit ir tikai laika jautājums...

No otras puses – straujā attīstība ir mazinājusi bezdarba problēmu, kas savukārt uzlabo noziedzības rādītājus. Vairāk iespēju, mazāk kārtības – kā vienmēr, kokam ir divi gali...

8 – Jakutska (Krievija)

Jakutska.jpg - 8.3 KB

Vaininieks: Ekstremālais klimats

Jakutska oficiāli ir atzīta par aukstāko vietu uz zemes. Tā šokē pat pie augstuma pieradušos krievus, jo termometra stabiņa atzīme pat zem – 50 grādiem pēc Celsija liecina par īstu, neciešamu elli. Bērniem ziemas laikā nav jādodas uz skolu, jo aukstums ir mežonīgs.

Šajā ledus un sniega pilsētā redzamība ir ļoti slikta – pilsētu parasti klāj bieza migla, kurā sev priekšā var redzēt tikai 10m attālumā (ja veicas). Turklāt Jakutska atrodas visai izteiktā izolācijā - veselu 6 laika zonu attālumā no Maskavas! Tāpēc šeit par izdzīvošanu jādomā tikai un vienīgi pašam.

7 – Mogadīšo (Somālija)

Mogadishu.jpg - 35.53 KB

Vaininieks: Anarhija

Somālijas galvaspilsēta ir unikāla vieta, jo tajā nedarbojas nekādi likumi - tikai vispārējs haoss un vardarbība. Nemiernieki pārņēma pilsētu savā kontrolē 90. gadu sākumā un kopš tiem laikiem konkurējošo grupu cīņa raksturojama kā nebeidzams slaktiņš. 1992. gadā pilsoņu karš izpostīja lielāko Mogadīšo daļu, savukārt visaptverošs sausums izraisīja badu visā valstī.

Neraugoties uz pilsētas noslēgtību, tajā nedarbojas nekāda likumdošana un nav nekādu oficiālu varasiestāžu. Pēdējais mēģinājums iedibināt kārtību bija ASV jūra spēku iebrukums 1992. gadā, kas cieta fiasko. Mogadīšo tik drīz vis nebūs atrodama nevienā tūrisma ceļvedī...

6 – Černobiļa (Ukraina)

Cernobilja.jpg - 12.27 KB

Vaininieks: Radiācija

Ja nekad neesat dzirdējis par nolādēto Černobiļas pilsētu, droši vien esat ieradies no citas planētas. Slavena ar atomelektrostacijas avāriju 1986. gadā, kas skāra visas dzīvās radības tās apkārtnē, Černobiļa ir pilsēta, uz kuru doties izlemj vai nu trakie, vai bezbailīgie.

Pieredzējusi pasaulē postošāko kodolkatastrofu, pilsēta joprojām nav atkopusies un diez vai kādreiz to spēs. Lielāka apkārtnes daļa joprojām ir pilnīgi pamesta un saglabājusies neskarta veselus 20 gadus - ar milzīgām, neapdzīvotām platībām, tukšām ēkām, piesārņotiem ezeriem un upēm. Zonu 30km rādiusā ap atomelektrostaciju droši vien neapdzīvos vēl vairākus tūkstošus gadu.

5 – Oklahoma (ASV)

Oklahoma.jpg - 26.23 KB

Vaininieks: Dabas katastrofas

Lai arī muzikālajā ziņā šī pilsēta ir visai pievilcīga, šī nav tā pilsēta, uz kuru doties, ja ir vēlēšanās visu laiku atrasties pie zemes... Laiks šeit ir ļoti neprognozējams un spēcīgas vētras nav nekāds retums. Nav brīnums, ka Oklahoma atrodas „Tornado ielejas” ceļā.

Sliktākais laiks šeit ir no marta līdz augustam, kad parasti šejienei raksturīgs filmā Day After Tomorrow laiks... Ekstrēmais laiks Oklahomā liek pārējai apkārtnei izskatīties relatīvi mierīgai, jo tieši šeit tiek reģistrēts visvairāk viesuļvētru ASV.

Viena no spēcīgākajām bija viesuļvētra F5, kas ar ātrumu 400km/h 1999. gadā izpostīja lielu daļu pilsētas.

4 – Phenjana (Ziemeļkoreja)

Phenjana.jpg - 39.23 KB

Vaininieks: Valdošā režīma represijas

Ja vēlaties zināt par ko Džordžs Orvels rakstīja slavenajā darbā 1984, iepazīstieties ar Phenjanu. Stāvēdama komunisma režīma epicentrā, pilsēta ir tik apspiesta un nomākta, ka to droši var salīdzināt ar elli.

Lai arī pa gabalu tā līdzinās kārtīgai Rietumu pasaules pilsētai, patiesībā tā ir ļoti autokrātiska. Phenjanā darbojas tikai viens radio un TV kanāls, kas raida tikai valdības kontrolētas programmas.

Sekss pirms laulībām ir aizliegts. Nedrīkst izmantot arī divriteņus, lai ierobežotu cilvēku kustību un traucētu tiem savā starpā komunicēt.

Neoficiāla informācija ziņo, ka bez speciālas atļaujas nevienam nav ļauts izbraukt no Ziemeļkorejas galvaspilsētas. Vienīgā patīkamā lieta šeit varētu būt skats uz Phenjanu caur lidmašīnas iluminatoru, tai paceļoties...

3 – Bujumburi (Burundi Republika)

Bujumbura.jpg - 32.34 KB

Vaininieks: Korupcija

Ar zemāko iekšzemes kopproduktu Burundi tiek uzskatīta par nabadzīgāko valsti pasaulē. Tās vēsture biedē ar genocīdiem, masu slepkavībām un politisko līderu atentātiem.

Kā liecina 178 valstu aptaujas, Burundi iedzīvotāji ir visnelaimīgākie uz Zemes. Katrā ziņā šie fakti nekādu optimismu Burundi apmeklēšanas sakarā nerada. Burundi galvaspilsētā Bujumburi vakaros ir noteikta komandantstunda, savukārt cīņas starp nemierniekiem un valdību tiek risinātas ne tikai vārdu karos parlamenta ēkā...

2 – Linfen (Ķīna)

Linfen.jpg - 11.38 KB

Vaininieks: Piesārņojums

Time Magazine aptaujā reiz atzīta par pasaules piesārņotāko pilsētu, Linfen ir tik piekvēpusi un tumša, ka asociācijas ar elli šeit ir pašā laikā.

Pilsēta atrodas rūpnieciska reģiona epicentrā. Tā kā blakus esošajos Shanxi kalnos gadā iegūst 50 miljonus tonnu ogļu, Linfen nav nekādu iespēju izvairīties no industrijas piesārņojuma. Kamēr gaisu piepilda degošo ogļu radītie kvēpi, ielās valda nemitīgo sastrēgumu radītās izplūdes gāzes. Pat respirators nav nekāds glābiņš šajā ellē...

Lai paglābtu savas plaušas, no šejienes ir jābrauc tālu, tālu prom, lai vairs neatgrieztos...

1 – Port Moresby (Papua Jaungvineja)

portMoresby.jpg - 33.03 KB

Vaininieks: Slimības

Katru mēnesi Port Moresby slimnīcā tiek reģistrēti 115 HIV un AIDS gadījumi. Ar šo faktu ir pietiekami, lai savu balsi kategorijā „Sliktākā vieta pasaulē dzīvošanai” atdotu šai pilsētai, kā to 2004. gadā darīja Economist's Intelligence Unit veiktā pētījuma dalībnieki.

Populācija šeit pieaug vēja ātrumā, bezdarba līmenis ir fantastiski augsts, ienākumu līmenis - ļoti zems. Ielās plaukst izvarošanas, laupīšanas un slepkavību skaits. Pēdējais ir 23 reizes augstāks nekā Londonā.

Bandu locekļi ar triecienšautenēm aplaupa bankas, sadragā mašīnas. Rezonansi izpelnījās pēdējais gadījums, kad noziedznieki taranēja mašīnu, izvilka no tās medmāsu un izvaroja...

Ja esot šajā pilsētā neesat paspējis nopirkt kādu suvenīru, ko aizvest mājās, nevajag satraukties - vienu vai pat divas slimības jau noteikti esat paspējis iegūt.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
MārtiņŠ
Mums Port Morezby patika un ar ne ko no minētām šausmām nesastapāmies. Kūpošie vulkāni netraucēja. To varbūt veicināja nesen notikušie vulkāna izvirdumi, ar biezo vulkānisko pelnu kārtu un dūmaku. Bet tas netraucēja apskatīt Japāņu flotes karakuģu paliekas, zemūdeņu tuneļus un pēdējā kara Japānu vadības centrus. Neviens vulkāna izmests akmens uz galvas neuzkrita. Savdabīga daba. Zaļās palmas un to kontrasts ar sastingušas melnas lavas kalniem un dzelteni sarkaniem kūpoša sēra laukumiem. Silts dzidrs okeāna ūdens un zivju pārpilnība. Tropiskie augļi kā visur.
15.12.2015. plkst. 23:10
skudra
ak dievs tas ir tik briesmīgi kas tur notiek :(
07.12.2009. plkst. 22:37

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Venēcijā likums nosaka, ka visām gondolām jābūt krāsotām melnā krāsā. Vienīgais izņēmums ir gondolas, kas pieder augsti stāvošām valsts amatpersonām

Pasākumi

“Melo–M” apkārt pasaulei!

Čellu mūzikas trio “Melo–M” sagatavojis jaunu mūzikas programmu “Apkārt pasaulei!” ar vairāk nekā 11 populārām dažādu pasaules tautu melodijām aranžējumos trim čelliem. Pirmie...