Globālā sasilšana – ieguvums tūrisma industrijai?

Globālā sasilšana – ieguvums tūrisma industrijai?

Prognozes par globālās sasilšanas tempiem un procesiem ir ļoti dažādas, taču pat viskonservatīvākie eksperti atzīst, ka tā nenovēršami ietekmēs arī tūrisma nozari. Daudzi esošie kūrorti tūristiem vairs nebūs piemēroti karstā klimata dēļ, savukārt daudzi objekti cietīs no dabas katastrofām vai vienkārši būs zem ūdens.

Taču ne viss rādās tik melnos toņos – daudzas vietas un objekti, kas atrodas tālāk no ekvatora un šodien nevar lepoties ar viesmīlīgiem laika apstākļiem, kļūs tūristiem daudz interesantāki un viesmīlīgāki!

Piedāvājam savu prognozi par dažādām pasaules vietām, kas globālās sasilšanas seku rezultātā kļūs daudz pievilcīgākas ceļotājiem.


Ziemeļrietumu pāreja

ziemelrietumi.jpg - 27.72 KB

Šķērsot Ziemeļrietumu pāreju no Kanādas Klusā okeāna piekrastes uz Atlantijas okeānu pirms pāris gadiem vēl nebija iespējams. Taču ledus segas straujās kušanas dēļ šī pāreja pagājušajā gadā pirmo reizi kļuva kuģojama! Līdz ar to dažādi kruīzi, kas ved uz Aļasku vai Grenlandi, šodien ir kļuvuši iespējami, tūrisma industrijai piedāvājot ceļojumus aizvien tālāk uz ziemeļiem.

Šī pāreja tiek uzskatīta kā lētākā alternatīva Panamas kanālam, līdz ar to var prognozēt, ka drīz vien tā tiks izmantota ļoti intensīvi.

Ziemeļpols

ziemelpols.jpg - 36.22 KB

Mēs nevaram apgalvot, ka dēļ globālās sasilšanas palielināsies iespēja Ziemeļpolā sastapt Ziemassvētku vecīti, taču kuģošana Ziemeļpola apkārtnē nākotnē kļūs aizvien iespējamāka. Pa ceļam jums būs iespēja redzēt jaunus zvejnieku ciemus un tūrisma punktus, kas tiks izveidoti uz ledus segu zaudējušās zemes. Ziemeļpola plašumos būs pieejamas dažādas pārgājienu takas un citas brīvdabas aktivitātes. Ticiet mums – tas notiks ātrāk, nekā jūs domājat.

Īslande un Orkneju salas

islande.jpg - 43.08 KB

Lai arī Reikjavīka pēdējos 10 gados ir kļuvusi par ļoti populāru pilsētu tūristu vidū, Īslandei ir ļoti liels potenciāls ceļojumu nozarē jau tuvā nākotnē, kad klimats šajā reģionā kļūs maigāks lielāko daļu gada. Pie Skotijas piederošās Orkneju salas (iestiepjas aiz Polārā loka) arī saskaries ar līdzīgu situāciju un klimata ziņā līdzināsies Somijas piekrastei un Skandināvijai.

Slēpošanas reģioni Britu Kolumbijas ziemeļos un Ziemeļeiropā

sleposhanabritukolumbija.jpg - 32.53 KB

Atkarībā no pieprasījuma nākotnē aizvien tuvāk poliem tiks izveidoti jauni slēpošanas kūrorti. Ja Šveices un ASV Kolorado štatā slēpošanas sezona kļūs aizvien īsāka dēļ mazā sniega daudzuma, tad tālāk uz ziemeļiem, gaisa temperatūrai kļūstot augstākai, radīsies piemēroti apstākļi šim ziemas sporta veidam. Klinšu kalnu kūrorts Whistler kļūs par slēpošanas reģiona galējo dienvidu punktu, savukārt kalni Krievijas un Skandināvijas ziemeļos piesaistīs aizvien vairāk slēpotāju.

Ziemeļjūras pludmales

ziemeljuraspludmales.jpg - 25.41 KB

Saskaņā ar prognozēm, Eiropas dienvidus (lielāko daļu Spānijas, Francijas dienvidus un Itāliju) vasarās skars lieli karstuma viļņi, padarot pludmales krietni nepievilcīgākas atpūtniekiem. Tūristi, kas vēlēsies atpūsties Eiropas pludmalēs, atmetīs plānus par brīvdienu mājas iegādi Rivjerā, tā vietā lūkojoties uz Dānijas, Nīderlandes un Norvēģijas pusi – lietus nokrišņu daudzums gan šajās vietās būs lielāks, taču gaisa temperatūra – ļoti patīkama.

ASV ziemeļaustrumu pludmales

ziemelaustrumASVpludmales.jpg - 29.98 KB

Pludmales gar ASV Atlantijas okeāna piekrasti un Karību reģionā (jo sevišķi Floridas apkārtnē) varētu applūst, okeānam ienākot kontinentā. Ziemās cilvēki, kas vēlēsies atpūsties saulītē, šīs vietas vairs neizvēlēsies, priekšroku dodot Delaveras, Ņūdžersijas un Ņujorkas štatu piekrastēm.

Galapagu salu austrumi un Lieldienu sala

galapaguunLieldienusala.jpg - 32.84 KB

Nirēji, kas šobrīd bauda dabas brīnumus dažādās vietās, piemēram, Austrālijas Lielajā barjerrifā, kur sastopamas tūkstošiem koraļļu sugu, būs spiesti doties citur, jo jūras ūdens temperatūras maiņa un piesārņojums neglābjami izpostīs šo brīnišķīgo vietu. Reģioni, kur koraļļu apskate šobrīd nav tik iecienīta (Lieldienu sala, Galapagu salu austrumi), piedzīvos jūtami popularitātes pieaugumu.

Amerikas ziemeļrietumu mērenās joslas lietus meži

amerikaslietusmezhi.jpg - 57.93 KB

Tie, kas mīl atpūsties Klusā okeāna ziemeļrietumu piekrastes mērenās joslas lietus mežos, ar laiku iegūs vairāk iespēju dažādot savu atpūtu. Mērenās joslas lietusmeži ir atrodami tikai ļoti nedaudzās vietās uz Zemes, taču to noteikti kļūs aizvien vairāk, mērenās joslas reģioniem pieredzot aizvien lielāku lietus nokrišņu daudzumu, kas vitāli nepieciešams šādu mežu eksistencei.

Azoru salas

azorusalas.jpg - 43.09 KB

Šodien cilvēki apmeklē Kanāriju salas – vienu no populārākajiem Atlantijas okeāna tropu joslas kūrortiem, savukārt uz Azoru salām brauc maz atpūtnieku, jo laiks tur nav tik silts un ikdienā debesis parasti aizklāj mākoņi. Klimatam mainoties, Azoru salās laiks kļūs ļoti patīkams, savukārt Kanāriju salās – neciešami karsts.

Antarktīda

antarktiida.jpg - 33.95 KB

Arktikā ledājiem strauji kūstot, Antarktīda drīz būs pēdējā vieta, kur tos apskatīt. Kaut arī gaisa temperatūra Dienvidpola apkārtnē joprojām paliks zema (globālā sasilšana to ietekmē krietni mazāk, nekā Ziemeļpolu), aizvien vairāk cilvēku dosies uz dienvidiem no Patagonijas, lai redzētu varenos ledājus.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Paulinewwww
Es ari esmu bijusi Islande un orkneju salas
30.01.2012. plkst. 09:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vai zināt ko nozīmē vārds „mafija”? „Morte Allafrancia Italia Anela” jeb francūža nāve ir Itālijas asaras

Pasākumi

Melo-M publisko jaunu dziesmu no gaidāmā albuma

Platforma.lv mājas lapā čellu trio “Melo-M” atklājuši trešo dziesmu - “Hava nagila” - no septembrī gaidāmā albuma “Around The World”.
...