Oriģinālākās tualetes pasaulē

Oriģinālākās tualetes pasaulē

Esot ceļojumā ļoti tālu prom no mājām, reizēm vajadzība pēc vietas, kur pat Cēzars iet ar kājām, mēdz būt visai mokoša, ja jaunajos apstākļos svešumā neorientējaties visai labi. Atrast normālu tualeti reizēm ir problēmas, tāpēc zināmie tūristu stāsti par briesmīgiem ūķiem, kur tikai smirdīgs caurums grīdā, nav tālu no patiesības.

Tāpēc mēs paveicām mājasdarbu jūsu vietā, apzinot gaumīgākās, modernākās un ,pats galvenais, stilīgākās tualetes pasaulē.

Vienalga, vai tas būtu 14 karātu zelta pods vai necaurredzams spogulis ar skatu uz ielu, mēs garantējam dažus jautrus un neaizmirstamus mirkļus, ar ko varēsiet papildināt savu ceļojumu.

Ko mēs gribam pretī? Hm, vienkārši neaizmirstiet nomazgāt rokas, izejot laukā.


Atrašanās vieta: Sofitel Queenstown, Queenstown, Jaunzēlande

1.jpg - 27.41 KB

Ir novērots, ka vīrieši uz šī luksusa hoteļa otrā stāva tualeti reaģē dažādi: dažiem tā izsauc platu smaidu un jautrību, bet citi to pamet tikpat ātri, cik tajā iegājuši.

Dizaineri Brett Taylor, Mark Perriam un Cam Marsh izdomājuši patiešām ko oriģinālu – virs konusa viedīgajiem pisuāriem uz sienām viņi uzlīmējuši dabiska lieluma fotogrāfijas ar sievietēm, kurām rokās ir binoklis vai pat mērlenta, kā arī brilles uz acīm. Un viņas visas noraugās lejup, it kā mērot vīrišķo mantību...

Tie, kam par sevi ir kauns, jutīsies vēl vairāk šokēti, kad uzzinās, ka fotogrāfijās redzamās modeles ir vietējās sievietes, tāpēc, klīstot pa Queenstown ielām, jūs nejauši kādu no viņām varat sastapt...

Atrašanās vieta: John Michael Kohler Mākslas centrs, Sheboygan, Wisconsin, ASV

2.jpg - 43.67 KB

Robeža starp mākslu un cilvēka pamatvajadzībām vairumā gadījumu ir visai skaidri novilkta, tomēr reizēm abas puses saplūst. Mēs nerunājam par renesanses diženajiem gleznotājiem, bet gan par tualetēm John Michael Kohler Mākslas centrā ASV.

Centrs pieaicināja sešus pēc rokraksta dažādus ASV māksliniekus, kam tika dots neparastas uzdevums – padarīt šīs publiskās telpas oriģinālas un neatkārtojamas. Mākslinieces Ann Agge tualete ir zilos toņos un baltos toņos ieturēta flīžu kompozīcija, savukārt Carter Kustera uz sienām ir sarakstījis simtiem dažādu teikumu fragmentu, izmantojot simtiem cilvēku iesniegtos aprakstus par savu personību.

Jāpiebilst, ka apmeklētājus šie mākslas darbi ir tik ļoti ieintriģējuši, ka viņi ignorē dzimumu norādošās zīmes uz durvīm...

Atrašanās vieta: Dolce & Gabbana Gold, Milāna, Itālija

3.jpg - 34.34 KB

Neviens pat neuzdrošinās apgalvot, ka D&G neprot izrādīt pienācīgu cieņu saviem A klases klientiem. Ieejot slaveno dizaineru restorāna Milānā, kas nodēvēts par Gold, jūs sekosiet Kailijas Minogas un Parisas Hiltones pēdās.

Un tualetes šeit ir patiešām pārsteidzošas – to apdarē no grīdas līdz pat griestiem ir izmantoti zelta bambusi, pie izlietnēm ir tīra zelta ziepju trauki un milzīgi zelta spoguļi! Kopumā – īsta zelta paradīze!

Atrašanās vieta: Bārs 89, Ņujorka

4.jpg - 21.63 KB

Vairums ņujorkiešu zina šo Soho rajona bāru un restorānu, tomēr ikvienam vajadzētu kaut reizi mūžā ieskriet tajā vienkārši pačurāt...

No ārpuses tualetes liekas kā lielas stikla kabīnes, kurām nevar redzēt cauri. Bet, kad esat tajās iegājis iekšā, nākas secināt, ka no iekšpuses stikls ir caurredzams! Jā, tas var likties pagalam jocīgi un daži pat drošības pēc mēģina aizklāties ar žurnālu – katram gadījumam!

Tiesa, mūsdienu zinātnes sasniegumi stikla ražošanas jomā šeit vēl nevienu nav pievīluši. Par to visu ir atbildīga Fīniksas dizainere Janis Leonard, kas veidojusi arī bāra milzīgo jumta logu.

Tāpēc pirms pusdienām, izdzeriet vairāk kokteiļu un dodieties paši iemēģināt šo tualeti. Tik neaizmirstiet aizslēgt durvis...


Atrašanās vieta: Chung Yo lielveikals, Taichung pilsēta. Taivāna

5.jpg - 35.86 KB

Apmeklējot interesantas vietas un klubus, bieži vien nākas stāvēt garā rindā pie tualetes. Kamēr jūs tajās nīkstat, tiek izdzerti daudzi kokteiļi, izstāstītas smieklīgākās anekdotes un apspriesti karstākie jaunumi – un tas viss bez jūsu klātbūtnes!

Chung Yo lielveikala vadītāji noteikti ir pieredzējuši šo sajūtu, tāpēc savā iestādījumā ir radījuši interesantas labierīcības. Tām ir zaļu flīžu sienas un kontrastējošas pisuāru nišas.

Tomēr pats labākais vēl sekos – tie ir oriģinālie ledusskapji ar gardo Heineken alu!

16 stāvu iepirkšanās centrs, kurā varat iegādāties patiešām lieliskas preces, pārsteidz ar katru no savām 14 tualetēm. Ļoti interesanta ir arī basketbola tematikā veidotā, kur ir izveidots pat neliels grozs!

Interesantas ir arī džungļu tualete (te jums nāksies maldīties cauri īstai lapotnei), kā arī Coca- Cola labierīcības ar gigantiskām šī dzēriena bundžām!

Atrašanās vieta: R – Bārs, Brighton, Lielbritānija

6.jpg - 29.06 KB

Brighton šodien ir viena no stilīgākajām britu pilsētām. Sevišķi izceļas R-Bārs, kas ir populāra geju izklaides vieta pilsētas centrā.

Runa ir par interesantajiem pisuāriem, kas izveidoti kārdinošas mutes formā ar koši sārtām lūpām un baltu, pavedinošu zobu rindu. Tiesa, The Rolling Stones faniem šie priekšmeti varētu likties pat zaimojoši.

Katrā ziņā ceram, ka šai idejai klāsies labāk nekā Virgin Atlantic aviokompānijai, kas savās lidmašīnās pirms pāris gadiem centās realizēt līdzīgu ideju, tomēr pēc vairākām sūdzībām bija spiesti no tās atteikties.

Tomēr britu cilvēki ir krietni atvērtāki par ņujorkiešiem, tāpēc mums ir aizdomas, ka šī interesantā ideja netiks apturēta...

Atrašanās vieta: Swisshorn Zelta pils, Honkonga, Ķīna

7.jpg - 36.63 KB

Apmēram 3 tonnas zelta, 50 miljoni dolāru un piecu gadu ilgs 300 cilvēku darbs – tie ir resursi, kas izlietoti mūsu saraksta dārgākajai tualetei!

To varat apskatīt Hang Fung juvelierizstrādājumu firmas izstāžu zālē.

Tualetes radīšana ir Hang Fung vadītāja Lam Sai – wing un Šveices kompānijas Swisshorn kopdarbs, kas radīts, lai veicinātu tūrisma pieaugumu Honkongā. Veidotāji to dēvē par Swisshorn Zelta pili un tas ir pamatoti, jo šeit viss ir no tīra zelta! Tualete ietilpst viesnīciņas numurā, kuru uz vienu nakti varat noīrēt par 25 000 USD, lai kārtīgi izpētītu šo 14 karātu zelta brīnumu.

Negribat tik daudz maksāt? Par mazāku summu ir pieejama speciāla ekskursija! Jāpiebilst, ka īpašnieki ir parēķinājuši, ka tualete atpelnīs savu izveidošanu nieka 399 gados.

Atrašanās vieta: Sketch centrs, Londona, Lielbritānija

8.jpg - 24.69 KB

Astoņas baltas, spožas olas sēž futūristiskā kāpņu telpā – tā īsumā varam raksturot Londonas Sketch centra labierīcības, kuras, liekas, radījusi vista no nākotnes.

Jums tiks piedots, ja noturēsiet tās par modernās mākslas instalāciju, tomēr patiesībā šīs olas ir tualetes – 4 vīriešiem, 4 sievietēm. To iekšiene ir minimālisma stilā iekārtota, bet ļoti interesantas ir roku mazgātavas ārpusē.

Sketch centrs ir izveidots pamatīgi rekonstruētā 18. gadsimta ēkā un kopējā koncepta autori ir īpašnieks Pierre Gagnaire un restaurators Mourad Mazouz. Kopš atvēršanas 2002. gadā šeit pastāvīgi pulcējas Londonas stilīgie, skaistie un bagātie...

Lai arī Sketch restorāna kristāla tualetes ir ļoti stilīgas, šīs olas kāpņu telpā mums patīk labāk...

Atrašanās vieta: NaRa ģimenes iepirkšanās centrs, Nara, Japāna

9.jpg - 22.05 KB

Publiskās tualetes mēdz būt stilīgas, tomēr japāņiem kā jau vienmēr ir sava pieeja – lai apmeklētu viņu labierīcības, jums būs jānospiež daudzas podziņas un jāizlasa lietošanas pamācība, jo šī tauta ir naska uz dažādiem tehnoloģiskiem izgudrojumiem. Tāpēc Japānā ne par ko nebrīnieties.

Tiesa, NaRa centra tualetes ir tik futūristiskas, ka jums pat nebūs jānospiež neviena poga. Oriģinālajā iepirkšanās centrā izbūvētās labierīcības piedāvā automātisku roku mazgātāju, kurš pēc mazgāšanas uzreiz sāk pūst siltu gaisu, lai rokas tiktu nožāvētas.

Lielajiem podiem un izlietnēm blakus atrodas mazāki dublikāti – tas tāpēc, lai bērni tualetes varētu apmeklēt kopā ar vecākiem! Turklāt visu to papildina nomierinoša ūdens šļakatu skaņa 25 sekunžu garumā...

Atrašanās vieta: Reinabruja naktsklubs, Madride, Spānija

10.jpg - 18.44 KB

Esat redzējuši filmu Saturday Night Live ar Chris Kattan un Will Farell, kur abi šie puiši attēloja īstus naktsklubu party animal?

Viņiem abiem noteikti ļoti patiktu Madrides Reinabruja. Arī tā tualetes atgādina deju zāli, par ko rūpējas spilgtās gaismas un košās sienas, kā arī aktīva deju mūzika!

Tomás Alía, viens no šībrīža populārākajiem Madrides dizaineriem, ir paveicis ko neticamu, radot šīs neparasti stilīgās un krāsainās labierīcības. Ballīte turpinās pat uz poda, tā teikt!!!

Atrašanās vieta: Instalācija "Don't Miss a Sec", ceļojoša tualete (Londona, Cīrihe utt.)

11.jpg - 26.8 KB

Venēcijā dzimušās mākslinieces Monica Bonvicini ideja, radot šo neparasto tualeti, bija – sniegt iespēju mākslas faniem ne uz sekundi nenovērsties no oriģinālu darbu baudīšanas.

No attāluma tā izskatās pēc stikla kastes ar dzelzs skapi iekšienē. Kad esat tajā iegājis, klusībā nākas cerēt, ka stikls no ārpuses nav caurredzams.

Darba debija bija Londonā, kad tas tika eksponēts uz ielas.

2006. gadā tas tika demonstrēts Cīrihes Kunsthaus galerijas izstādē. Nākamā ekspozīcijas vieta vēl nav zināma, bet, ja redzat uz ielas milzīgu sudraba kasti, ejot tai garām smejieties ļoti skaļi – iekšā esošais cilvēks noteikti pārbīsies, jo domās, ka stikls tomēr ir caurredzams...

Atrašanās vieta: Pudong Shangri-La hotelis, Šanhaja, Ķīna

12.jpg - 26.21 KB

Cerams, ka jūs nesteidzaties... Divas cilindra veida tērauda tualetes, kas atrodas viesnīcas 36. stāvā, izskatās kā kosmiskas kapsulas (ļoti stilīgas), tomēr kādu laiku nākas papūlēties, lai tajās iekļūtu!

Lūk, padoms – tām ir bīdāmās durvis! Iekšā viss ir kā zinātniskās fantastikas filmās – cilindriskas formas un spīdošas neona gaismu caurules no griestiem līdz pat grīdai.

Dizaineris Adam Tihany saka, ka smēlies ideju no ķīniešu sieviešu dārgumu lādītēm. Tomēr, ja neizdodas atminēt iekļūšanas noslēpumu, prātā nāk krietni neglaimojošāki apzīmējumi...

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ei nost xD
ak dievs kādas toletes
20.01.2011. plkst. 19:01
Kristīne
Interesanti..Labi,ka ir tik daudz ideju. Mēs taču tik daudz laika pavadām...
11.10.2007. plkst. 14:24
:)))))
07.10.2007. plkst. 12:31
njā...tālāk nav kur!
25.09.2007. plkst. 09:47
mēģināšu uz ceļojošo ,
18.09.2007. plkst. 10:26

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Taizemē un Dienvidķīnā ēdiens satur daudz garšvielu un speciju, tāpēc rīsus šajās zemēs parasti gatavo bez sāls, lai tie kontrastētu ar garšvielām bagātajiem ēdieniem

Pasākumi

Sailor Party

31. jūlijā 21:00 Vecāķu pludmalē "Sun Lounge Bar" notiks “Sailor Party”.

Pasākuma ievaros ikviens varēs dejot, smieties, piedalīties slapjo t-kreklu konkursā, dzert garšīgus...