Vīna tūre Francijā

Vīna tūre Francijā

Noderīgi fakti

Iedzīvotāji – 63 580 000
Valoda – franču
Valūta – 1EUR=1.28USD
Vidējā gaisa temperatūra – 17 grādi pēc Celsija pavasarī
Tūrisma sezona – No aprīļa līdz maijam, kā arī septembris

Ņemot vērā Francijas lielos apmērus un daudzos apskates objektus, to varētu mēģināt apceļot trīs nedēļās, nevis trīs dienās. Tāpēc šajā rakstā esam koncentrējušies uz vīna tūri, piedāvājot intensīvu maršrutu, kas ir pilns ar dažādiem kontrastiem.

Lidojuma laikā atsvaidziniet savas zināšanas ar labām publikācijām un grāmatām, ieskaitot The Wine Bible, Wine for Dummies un Wine Spectator Magazine. Tajās jūs gūsiet uzziņas par to, ko gaidīt no Francijas un kādiem vīniem pievērst uzmanību.


Pirmā diena: Vīns un Vecās pasaules šarms

Ierodoties Parīzē, brauciet apmēram 4 stundas uz Saumur, kas atrodas Luāras upes ielejā.

saumur.jpg - 48.41 KBSaumur pils uz pilsētas un upes fona

Pateicoties nelielajam attālumam no Parīzes, jums būs lieliska iespēja redzēt, cik ļoti šis senais un vēsturiskais reģions kontrastē ar moderno Francijas galvaspilsētu.

2000. gadā reģionu starp Sully-sur-Loire un Chalonnes UNESCO iekļāva Pasaules mantojuma sarakstā.

Iebraucot Saumar, uzmeklējiet Hotell Anne d’Anjou, kur varēsiet noīrēt numuru par 100USD.

hotel.jpg - 12.97 KBSlavenā Viesnīca Anne d'Anjou

Teikt, ka šis hotelis ir vēsturiski nozīmīgs, nozīmē nepateikt neko – tā dekoru veidojuši Percier un Fontaine, kas bija paša Napoleona I arhitekti.

Pēc reģistrācijas viesnīcā brauciet uz Domaine des Baumard vīna dārziem, kas atrodas netālu esošajā Rochefort-sur-Loire ciematā.

baumard.jpg - 111.38 KBDomaine des Baumard vīna dārzi

Šis īpašums, kas jau paaudzēs pieder Baumard ģimenei, dibināts 1634. gadā un ražo labākos vīnus reģionā, starp kuriem jāizceļ gaišie un spirdzinošie baltvīni.

Atgriežoties Saumur jums laba pusdienu vieta nebūs tālu jāmeklē. Restorāns Les Menestrels atrodas tieši pie jūsu viesnīcas. Tā 16. gadsimta ēka ir lielisks sava laika arhitektūras piemineklis. Cenas franču virtuvei šeit ir ļoti pieņemamas (no 40 līdz 70USD).

Rekomendējam John Dory zivi ar kastaņiem un kūpinātām sēnēm – tas ir viens no Luāras ielejas lepnumiem. Pie vakariņām noteikti izvēlieties Baumard vīnu!

Otrā diena: Cognac

Dēļ vakardienas lidojuma uz Parīzi un brauciena no tās uz Saumur, šī diena nebūs tik intensīva. Izbrauciet no Saumur un dodieties uz Cognac, kas atrodas pāris stundas uz dienvidrietumiem Poitou-Charentes reģionā.

cognac.jpg - 94 KBCognac jeb Konjakas reģiona vīnogu dārzi

Uz ziemeļiem no šīs pilsētiņas centra atrodas lieliskais Hostellerie Les Pigeons Blancs hotelis, kas izveidots jau 17. gadsimtā un nosaukts balto baložu vārdā, jo apkārtējo namu sienās tie ligzdo kuplā skaitā. Lai arī tas izskatās skaisti, sienām labāk pārāk tuvu klāt neejiet, jo tā jūs satrauksiet putnus.

pigeon.jpg - 81.83 KBApmetieties Hostellerie Les Pigeons Blancs - 17.gadsimtā celtā viesnīcā

Numuru cenas – no 70 līdz 140USD.

Viktors Igo konjaku dēvēja par „dievu dzērienu”, tāpēc noteikti nogaršojiet šo brīnišķo, kaut arī stipro dziru.

Saskaņā ar Francijas likumiem, par konjaku drīkst dēvēt tikai to dzērienu, kas nācis no Cognac apkārtnes. Tāpēc šajā mazajā apgabalā ir ļoti daudz ražotāju, ieskaitot Courvoisier, Hennesy un Remy Martin.

Remy Martin īpašums atrodas pie pašas Cognac pilsētas un piedāvā regulāras ekskursijas no maija līdz septembrim.

remy.jpg - 40.92 KBDodieties ekskursijā uz slaveno Remy Martin īpašumu pie pašas Cognac pilsētas

Pēc ekskursijas atgriezieties viesnīcā uz lieliskām vakariņām. Iesakām izpētīt parasto ēdienkarti, kuras cenu līmenis ir no 50 līdz 90USD.

Šefpavārs Jacques Tachet piedāvā plašu un interesantu izvēli, tomēr viņa jēra gaļa ar uz restēm ceptām trifelēm ir kas dievišķs.

Pasūtiet arī pudeli laba Bordeaux, jo rīt jums būs iespēja redzēt, kā gatavo labu sarkanvīnu. Un, protams, par godu šodienai vakaru noslēdziet ar glāzi laba konjaka.

Trešā diena: Bordo

Labāko esam pataupījuši beigām. Šis ir viens no izcilākajiem vīna reģioniem pasaulē un vienlaikus lieliska vieta, kur noslēgt jūsu trīs dienu vīna tūri.

Braucot no Cognac, iebrauciet Pauillac ciematā, kur radīti tādi fantastiski un slaveni vīni kā Chateau Lafite – Rotschild, Chateau Latour un Chateau Mouton-Rotschild.

pauillac.JPG - 26.05 KBPauillac ciemats, kur tiek radīts tāds vīna šedevrs kā Chateau Lafite - Rotschild

Chateau Mouton-Rotschild īpašumos katru gadu ierodas tūkstošiem apmeklētāju, līdz ar to var gadīties, ka sastapsiet tur veselu baru cilvēku.

rotshchild.jpg - 16.67 KBChateau Mouton Rotschild īpašums

Tomēr šis vīns ir riska vērts. Ekskursija izmaksās ap 20USD, ja vēlēsieties dzērienus arī nodegustēt.

Netālu esošajā Medoc atrodas lieliskais Cordeillan – Bages hotelis, kas lepojas ar izcilu restorānu, kas ir pat slavenāks, nekā pati viesnīca.

pils.jpg - 19.57 KBCordeillan - Bages viesnīca

Dažādi vīni, bagātīga delikatešu izvēle un interesanta mūzika – ko vēl vairāk vīna cienītāja sirds var vēlēties? Starp citu, arī pati viesnīca ar saviem numuriem nav zemē metama. Daži numuriņi ir mūsdienīgi, citi – senās tradīcijās ieturēti. Cenas šeit ir augstas – parasti numuri vien maksā sākot no 185USD. Vakariņas arī nebūs no lētajām, jo ēdienu cenas vidēji šeit ir 45USD. Izvēlēties ēdienkartē nebūs viegli, bet mēs noteikti iesakām foie gras ar persikiem un portvīnu.

Vakaru noslēdziet viesnīcas bārā ar glāzi laba Bordeaux.

Noderīgi padomi

  • Plānojiet savu ceļojumu. Tas nozīmē ko vairāk par savlaicīgu aviobiļešu pasūtīšanu un viesnīcas numura rezervēšanu. Daudzos gadījumos jums savs ceļojums būs jāsaskaņo ar vīna īpašumu apmeklētāju pieņemšanas laiku sarakstiem. Daudzās vietās nemaz nevar iekļūt bez speciālas akreditācijas, tāpēc jums nekas cits neatliks, kā iekļauties kādā tūristu grupā.
  • Neraugoties uz augsti attīstīto alkohola industriju, franči demonstrē milzīgu nepatiku pret cilvēkiem, kas pie stūres sēžas reibumā. Sodi šeit ir vienkārši drakoniski (un tas ir tikai pozitīvi).
  • Apmeklējot vīna dārzu, zīmes ar norādi degustation norāda uz vietām, kur var nogaršot vīnus. Vietas, kur vīnu šajos īpašumos pārdod, varat atrast pēc norādēm en vente directe vai arī vin a emporter.
  • Meklējiet degustācijas telpas, kas atrodas katrā ciematiņā. Tajos varēsiet nodegustēt vīnus uzreiz no vairākiem īpašumiem (pat no tādiem, kas savas durvis apmeklētājiem never).

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
vai kā gribētos uz Franciju.. :)
15.07.2008. plkst. 09:31
Pilis un tie vīna dārzi - vnk fantastiski! :)
24.01.2008. plkst. 20:59
pagaidām tikai no nostāstiem par 'Francijas vīna reģioniem ,
02.10.2007. plkst. 20:33
biju Sabilē skatīt vīna laukus! jau tie man patika, tad iedomājos, kas tad būtu Francijā?paradīze!
02.10.2007. plkst. 09:56
Līdz trešajai dienai laikam nemaz netikšu.
13.09.2007. plkst. 08:36

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lētākais vīns, ko varat nopirkt Norvēģijā maksā aptuveni 8 USD. Vīns tiek pārdots tikai valstij piederošos veikalos (Vinmonopolet) ar stingri noteiktu laiku, kad tie ir atvērti

Pasākumi

The Cardigans izdod labākās dziesmas

Populārā zviedru grupa “The Cardigans” apkopojusi savas labākās dziesmas izlasē “Best Of”, kurā iekļauti tādi hiti kā “Lovefool”, “My Favourite Game”, kopā 21 dziesma....