Minhene – pilsēta īstam vīrietim

Minhene – pilsēta īstam vīrietim

„Alus” – iespējams, tā ir vienīgā atbilde, ko varat sniegt, atbildot uz jautājumu, kāpēc gan būtu jābrauc uz Minheni. Protams, var jau pieminēt Bavārijas kultūru, dučiem muzeju un gotisko katedrāļu, tomēr būsim godīgi – to visu kārtīgam vīrietim atsver Oktoberfest.

Tūristi katru gadu kuplā skaitā apmeklē šo Bavārijas galvaspilsētu, lai nogaršotu visdažādākās alus šķirnes, un jums vajadzētu darīt to pašu. Vienalga, vai būsiet iereibis vai skaidrā, Minhene atstās uz jums patiešām paliekošu iespaidu.

Vislabāk Minheni ir apmeklēt laika posmā no maija līdz septembrim, kad šeit ir vislabākie laika apstākļi. Jautrais Oktoberfest festivāls tiek rīkots vēlu septembrī un ir tūrisma sezonas kulminācijas augstākais punkts. Pati pilsēta ir lieliski plānota un tajā ir ļoti viegli orientēties. Minhene ir ļoti moderna un sakopta vieta.

Trīs dienu programma septembrī iekļauj visu to labāko, ko pilsēta jums piedāvā, tāpēc – uz priekšu!


Pirmā diena: Pilsētas apskate

Minhenes pati sirds pamatā ir orientēta uz gājējiem, tāpēc, lai jums nebūtu jābraukā tās ceļš uz centru, iesakām izvēlēties viesnīcu šajā rajonā. Rekomendējam Schlicker viesnīcu – interesantu un lētu vietu.

LeMeridien.jpg - 33.65 KBLe Meridien viesnīca

Ja kārojas vairāk smalkuma, piemērots būs Le Meridien hotelis.

Lai arī apmešanās centra viesnīcā būs padārga, šī investīcija pasargās jūs no liekas laika zaudēšanas un stresa. Jo sevišķi jūs to novērtēsiet, nākot uz viesnīcu pēc traka, alus pārpilna vakara.

Pirmā lieta, ko jūs pamanīsiet Minhenē, ir unikālā Bavārijas atmosfēra. Krāšņās gotikas celtnes, draudzīgie vietējie un aktīva mākslas un kultūras skatuve padara Minheni vienlaikus gan par klasiskās, gan par avangarda mākslas centru.

Pretstatā citām pilsētā, šeit nenotiek sadursmes starp moderno un klasisko – drīzāk harmoniska līdzāspastāvēšana. Par to var pārliecināties, staigājot gar Isar upi, kas sadala pilsētu divās daļās.

Dodieties uz ziemeļrietumiem uz Alstadt – pilsētas vēsturisko rajonu un sagatavojieties patiešām skaistiem apskates objektiem.

Marienplatz.jpg - 46.58 KBMarienplatz skvērs

Marienplatz skvērs ir lieliska vieta, kur pavadīt saulainu dienu, jo tajā pulcējas daudz cilvēku. Pie skvēra atrodas arī Neues Rathaus (Jaunais Rātsnams) un Altes Rathaus (Vecais rātsnams).

altes.jpg - 42.87 KBAltes Rathaus jeb Vecā Rātsnama pulkstenis

Pēc šo arhitektūras brīnumu aplūkošanas izvelciet laukā savu fotokameru, lai nofotografētu Glockenspiel – karu spirāli pie Neues Rathaus, kas ir viens no slavenākajiem pilsētas objektiem.

Glockenspiel.jpg - 70.06 KBGlockenspiel spirāle Jaunajā Rātsnamā jeb Neues Rathaus

Lai redzētu tālumā esošo Alpus un vienlaikus izsūdzētu grēkus pirms vakarpusē priekšā stāvošās dzeršanas, apmeklējiet divas majestātiskas baznīcas, kas atrodas turpat pie Mareinplatz skvēra – St. Peterskirche baznīca un Heiliggeistkirche baznīca.

Heiliggeistkirche.jpg - 33.87 KBHeiliggeistkirche baznīca

Turieties pretī kārdinājumam doties uz Hofbrauhaus – slavenu alus zāli, kas atrodas netālu.

Hofbrauhaus.jpg - 81.22 KBHofbrauhaus alus zāle

Tā vietā vispirms ieturiet kārtīgas pusdienas. Vislabāk to ir darīt Viktualienmarket – labākajā Eiropas tirgū, kur varēsiet nogaršot īstus vācu ēdienus un vienlaikus aprunāties ar vietējiem iedzīvotājiem.

Viktualienmarket.jpg - 92.46 KBViktualienmarket tirgus

Varat apmeklēt simtiem kiosku un stendu, baudot vācu desiņas, slaveno weisswurst, sierus, kā arī eksotiskus augļus un dārzeņus.

Lai tas viss labāk ietu lejā, ejiet uz tirgus laukuma centru, kur atrodas vienmēr pilns alus dārzs. Paņemiet kausu vai vismaz glāzi, bet nepārspīlējiet, jo Hofbrauhaus jūs jau gaida...

Hofbrauhaus alus zāle šodien ir ļoti populāra tūristu vidū. Jau kopš 1644. gada tā ir tradicionāla Minhenes iedzīvotāju pulcēšanās vieta. Ejiet tik iekšā, klausieties dzīvo mūziku un apsēdieties.

hobfr.jpg - 111.84 KBSlavenākā Vācijas alus zāle - Hofbräuhaus

Tā kā jūs neatrodaties Stammitsch alus zālē, kas pamatā domāta vietējiem, visi šeit jūs uzņems ar patiesu prieku. Dzeriet visu nakti, baudot sešu Minhenes galveno alus darītavu piedāvāto produkciju – bock alus ir visai stiprs, bet marzen – ļoti tradicionāls.

Šī noteikti ir slavenākā alus zāle pasaulē un rūpēsies par jūsu jautrību līdz pat slēgšanai pusnaktī!

Otrā diena: Oktoberfest

Pēc trīs mēnešu plānošanas jūs esat nopelnījis atpūtu pasaules vērienīgākajā alus festivālā. Oktoberfest noteikti ir jābūt jūsu ceļojuma centrālajai daļai. Katru gadu uz to Minhenē ierodas 6 000 000 cilvēku, lai ēstu un dzertu līdz spēku izsīkumam.

Festivāla teritorija atrodas Theresienwiese rajonā un tajā ietilpst 14 milzīgas teltis, katrā no kurām pasniedz dažādus alus un simtiem kilogramu tradicionālo vācu desiņu. Iesakām šeit ierasties šeit jau no rīta, lai ieņemtu vietu Schottenhamel teltī, kur bez laba alus dzeršanas un gaļas ēšanas jūs varēsiet arī lieliski papļāpāt ar vietējiem iedzīvotājiem.

schottenhamel.jpg - 108.5 KBIeņemiet vietu Schottenhamel teltī

Kad jūtat, ka jāņem maza pauzīte alus dzeršanā, pastaigājiet pa apkārtni un baudiet populāru mūziķu uzstāšanos pie kādas no brīvdabas estrādēm, kā arī folkloras deju kopu priekšnesumus. Apmeklējiet arī citas teltis, lai uzmestu aci skaistajām viesmīlēm.

Šīs skaistās tautastērpos ģērbtās meičas brīnumainā kārtā spēj panest pat duci pilnu alus kausu un no tiem nekad neizlīst neviena pile dzēriena.

viesmile.jpg - 71.43 KBIzskatīgās viesmīles spēj panest alus kausus, neizlejot ne pilīti..

Iestājoties vakaram, apjomā aug gan pūlis, gan arī cenas. Tas bija tikai laika jautājums, līdz Oktoberfest kļuva par ārzemnieku apsēstu notikumu, tomēr tas joprojām ir saglabājis daļu sava sākotnējā šarma.

Izdzeriet vēl pāris alus, bet, ja esat jau pietiekami izdzēris un tomēr gribas kaut ko pasākt, dodieties uz Angļu dārzu, kas atrodas uz ziemeļiem no jūsu vakar apmeklētās Alstadt zonas.

Šis parks (900 akri padara to par lielāko pilsētas parku Eiropā) ir vēl viens no slavenajiem Minhenes apskates objektiem, turklāt tajā ir speciāla sauļošanās zona nūdistiem. Tāpēc, ja saule vēl nebūs norietējusi, jums būs iespēja ieraudzīt kādu vācu meiču sauļojamies kailu...

Tā kā šī diena noteikti bija nogurdinoša ar visiem saviem dzērieniem un ēdieniem, vakarpuse noteikti jāpavada mierīgāk un rāmāk. To jūs varat lieliski izdarīt netālu esošajā Schwabing piepilsētas rajonā, kur atrodas daudzas kafejnīcas un restorāni, kas sniedz iespēju baudīt vieglus ēdienus un dzērienus.

Vēlu naktī pilsētā visas aktivitātes tiek slēgtas (ieskaitot Oktoberfest), kas noteikti nāks par labu, ja stiprais vācu alus ir sācis darboties...

Trešā diena: Atpūta

Tā kā iepriekšējā diena bija visai piesātināta ar alkoholu, pēdējo dienu iesakām pavadīt mierīgākā režīmā. Protams, jūs joprojām varēsiet nobaudīt pāris slavenas alus šķirnes, tomēr jūs nedrīkstat pamest pilsētu, neredzējis vairākas tās interesantās atrakcijas.

Vispirms dodieties uz Residenz un Konigsplatz. Šajos divos rajonos atrodas vairāki muzeji, skaistas 17. gadsimta ēkas un citi slaveni objekti.

Apmeklējiet Residenzmuseum, kurā vienkārši var pavadīt visu dienu, apskatot dažādus Bavārijas dārgumus.

Residenzmuseum.jpg - 71.45 KBResidenzmuseum

Starp ekspozīcijām iesakām izvēlēties Ēģiptiešu mākslas muzeju un Lenbach namu, kurā apskatāmi slavenu mākslinieku, tostarp Kandinska darbi.

Tālāk dodieties uz ziemeļrietumiem, uz Konigsplatz un apskatiet Schloss Nymphenburg.

SchlossNymphenburg.jpg - 78.51 KBSchloss Nymphenburg

Tas nav muzejs, bet gan baroka laika pils, kas pārsteidz ar savu monumentalitāti. Pils celta karaļu vajadzībām, bet šodien tā ir atvērta apmeklētājiem, sniedzot ieskatu kādreizējā monarhu tieksmē pēc greznības un komforta. Šeit noteikti apskatiet ķīniešu tējas namiņu!

Iestājoties vēlam pusdienas laika, ejiet uz Olympiazentrum – vietu, kur norisinājās 1972. gada Olimpiskās spēles.

Caf Oly restorānā ieturiet spēcinošu maltīti, bet pēc tam dodieties izpētīt lielo parku. Lai gan šis sporta komplekss ir patiešām lielisks un neparasts, tas ir tikai sākums kam citam, ko jūs tūlīt redzēsiet.

Pāri ielai atrodas iespaidīga ēka, kas noteikti piesaistīs jūsu uzmanību. Ēka veidota četru motora cilindru formā – tā ir BMW galvenā mītne!

BMW.jpg - 61.1 KBJaunā BMW centrālā mītnes vieta

Tai blakus atrodas slavenais BMW muzejs, kurā aplūkojami vismaz 400 spēkrati. Ekskursijas ir par brīvu – jāsamaksā tikai neliela ieejas maksa.

Tā kā dienas pirmā daļa pavadīta bez alkohola, noteikti jūs jau ir nomocījušas slāpes. Vakaram iestājoties, ir pienācis laiks mazai jautrībai.

Laba izvēle būs Kunstpark Ost – industriāls komplekss, kurā izveidoti vairāki bāri, restorāni un naktsklubi.

Ieturiet vēlas vakariņas, bet pēc tam atrodiet piemērotu izklaides vietu. Ieejas maksa ir no 5 līdz 7 Eiro, tāpēc nauda paliks pāri arī kādam labam dzērienam.

Pietrūkst Oktoberfest? Jebkurā laikā varat tajā atgriezties, jo to slēdz tikai pusnaktī. Ja īsti negribas būt tik lielā pūlī pēdējā vakarā, ejiet uz Wies’m pasauli – plašu alus zāli, kur Oktoberfest svinēšana norit visu cauru gadu!

Pat tik piesātināts maršruts kā šis neietver visus Minhenes labumus, ko tā piedāvā pieredzējušam alus dzērājam. Atcerieties, ka šo vietu apmeklē miljoniem tūristu un daudzi no viņiem šeit pasāk kaut ko vairāk par parastu piedzeršanos alus festivālā.

Laipni vietējie, dučiem interesantu apskates objektu un lieliski ēdieni (desiņas, desiņas un vēlreiz desiņas...) padara Minheni par īstu paradīzi kārtīgiem vīriem, kam garšo alus. Turklāt tam visam klāt nāk arī plašais kultūras dzīves piedāvājums.

Vērtīgi padomi

  • Aizmirstiet par taksometriem vai auto nomu. Minhenē ir perfekti izveidota sabiedriskā transporta sistēma, kas darbojas ļoti punktuāli. Metro tīkls ir ļoti efektīvs un brīvdienās darbojas līdz pulksten 1 naktī.
  • Minhene ir visai dārga tāpēc sargieties no parastajām tūristu lamatām. Pilsētā ir daudz veikalu un restorānu, tāpēc rūpīgi iepazīstieties ar plašo piedāvājumu, nevis ejiet iekšā pirmajā kas pagadās.
  • Iepazīstieties ar vācu alus nosaukumiem, pirms tos pasūtat: piemēram, doppelbock ir visstiprākais, ar 7% alkohola. Weizen – kviešu alus, arī ir stiprs (virs 6%).

Komentāri (17)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Matīss
Atvainojiet bet šjā tekstā nebija pieminēti apsktes objekti manuprāt tas braucot ceļojumā ir galvanais nevis piedzerties. Ja kāds zina kādu Apskates objektu lūdzu uzrakstiet
05.06.2017. plkst. 23:26
Dezdemone
Sievietēm - šopings, šopings līdz spēku izsīkumam. Iesaku premium klases iepirkšanās centrus: Oberpollinger, Ludwig Beck, Funf Hofe. Ja nepietiek, var doties uz luksuss klases veikaliem: Luis Voiton, Shanel, Dior utt. Dārgi ir, bet Latvijā tādu preču nav vispār. Kāpēc liegt sev labas lietas?
15.07.2016. plkst. 20:52
Andrončiks
Strādāju Minhenē 2.gadus,esu bijis visos guļam rajonos,braucu ar U bānu,S bānu,tas tiešām ir ērti,Patika veikali,kas atrodas zem zemes.Mans darbs bija saistīts ar reklāmu«werbungu«.Bija laiks visu redzēt,gan BMW muzeju,gan Mersedes veikalu,ir ko redzēt Haufbanhofā,kapi tie ir lieli,ka var aipmaldīties.Taisnību sakot ar 3 dienām par maz.Jā,man pietrūka pat 2 gadu.Divi Octoberfesti ir par maz.
19.07.2015. plkst. 18:53
ceļotājs.
Jā it īpaši padoms par kailajām meičām :D
03.04.2011. plkst. 17:02
hmm`otaajs
njaa Minhene
13.04.2008. plkst. 11:25

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indijā ir govju tiesību saraksts

Pasākumi

“LED ZEPPELIN” atgriežas ar labāko dziesmu izlasi “MOTHERSHIP”

Grupa “Led Zeppelin” komentārus neprasa. Pēc četrdesmit gadiem tā joprojām turpina iedvesmot vairākas klausītāju paaudzes ar savulaik inovatīvajām rokenrola kompozīcijām....