TOP 10 – Ceļojumi ar vilcienu

TOP 10 – Ceļojumi ar vilcienu

Tā vietā lai pavadītu garas stundas lidostā, izejot garās drošības pārbaudes, uztraucoties par bagāžas likteni un maksājot liekus eiro par čemodāna „liekajiem” kilogramiem, jūs varat doties skaistā un neaizmirstamā ceļojumā ar vilcienu.

Jā, šādi izbraukumi liekas pagātnei piederoši, tomēr tā nepavisam nav. Daudziem par lielu pārsteigumu vilciens spēj piedāvāt luksusa ceļojumu, kas ļauj mierīgi nokļūt no punkta A punktā B, neuztraucoties par dažādiem blakus apstākļiem.

No Rietumu Ekspreša slavas un spožuma līdz Eurostar mūsdienīgumam – ceļojumi, kas mūsuprāt jau kļuvuši vecmodīgi, īstenībā var piešķirt jūsu dzīvei svaigas vēsmas.


10 – Londona – Jorka (Orient-Express British Pullman)

oebp.jpg - 56.71 KBDodieties apceļot plašās Lielbritānijas āres ar Orient Express British Pullman vilcienu

Izdzeriet vienu slaveno angļu kokteili Buck Fizz, izbraucot no Londonas Viktorijas stacijas, izmantojot Orient Express British Pullman dzelzceļa pakalpojumus.

Jūs dodaties četru dienu ceļojumā uz Jorku. Vilcienam ierodoties galamērķi, jūs sagaidīs personiskais gids, kura vadībā jums būs iespēja doties interesantā pastaigā pa šo viduslaikos tapušo pilsētu.

Braucot atpakaļ, jums pasniegs atdzesētu šampanieti, kā arī lieliskas piecu ēdienu pusdienas un pudeli izcila vīna. Paņemiet līdzi stilīgākās drēbes!

Neaizmirstamākā pietura:

oeshamp.jpg - 77.14 KBCeļojumā ar British Pullman sajutīsiet, ko nozīmē īpaša attieksme pret klientu

Šī brauciena laikā pieturu nav, tomēr četras dienas British Pullman ir pietiekami piesātinātas. 20. gadu stilā iekārtotie vagoni, kas piedāvā visas mūsdienu ērtības, padarīs jūs laimīgu līdz pat galapunktam, neliekot izjust vajadzību pēc pieturām.

Ceļojuma ilgums: 4 dienas

9 – Pekina – Honkonga (Red Arrow Express)

redarrow.jpg - 56.75 KBRed Arrow Express vilciens diennakts laikā sniegs plašu ieskatu Ķīnas vēsturē, pa logu raugoties uz dažādām vēsturiskām celtnēm un dabas ainavām

Šis brauciens jūs vedīs no Pekinas uz Honkongu, ļaujot apskatīt Aizliegto pilsētu, Svēto ceļu, Ming kapenes un Debesu templi, kā arī citas interesantas atrakcijas savā ceļā.

Ceļojuma ilgums būs 24 stundas (un nevis 60, kā tas bija agrāk) un to jūs pavadīsiet kondicionētā kupejā. Paldies Dievam, ka lielākā daļa brauciena norit diennakts gaišajās stundās, tāpēc jūs bez bažām redzēsiet lieliskās Ķīnas ainavas, kā arī iespaidīgos Honkongas debesskrāpjiem.

Neaizmirstamākā pietura:

siena.jpg - 63.22 KBArhitektūras brīnums, kas jāredz vismaz vienreiz mūžā - Lielais Ķīnas mūris

Viennozīmīgi – ceļojuma pērle ir Lielais Ķīnas mūris!

Ceļojuma ilgums: 24 stundas

8 – Kalgari – Vankūvera (The Rocky Mountaineer)

rocky.jpg - 86.35 KBRocky Mountaineer vedīs jūs ceļojumā, kura laikā varēsiet apjūsmot iespaidīgo Kanādas dabu

2005. gadā kompānija The Rocky Mountaineer ieguva World Travel Award balvu kategorijā Pasaules iespaidīgākais ceļojums ar vilcienu, pateicoties tās piedāvātajam sešu dienu ceļojumam starp Vankūveru un Kalgari, kura laikā ir iespēja apskatīt Kanādas klintis un Louise ezeru. Tieši skaistā Kanādas daba (sarkanās zemes, vizošie ezeri, augstās kalnu pārejas un dziļi kalnos izraktie dzelzceļa tuneļi) ir šī izbrauciena galvenais trumpis.

Neaizmirstamākā pietura:

heli.jpg - 93.15 KBVilcienam pieturot Banff pilsētas pieturā dodieties skatu tūrē no putna lidojuma apskatot kalnus un ledājus

Ceturtajā dienā tiek piedāvāts 20 minūšu lidojums ar helikopteru Banff pilsētas pieturā. Lidaparāts pacels jūs virs sešiem Resolute kalna ledājiem, Cline kalnu un Whitegoat virsotnēm, kā arī ļaus nolūkoties uz 300 metrus augstu ūdenskritumu.

Ceļojuma ilgums: 6 dienas

7 – La Spezia – Cinque Terre (Italian Railways)

Šķērsojot romantisko Itāliju, kuru apdziedājuši diženākie vēstures dzejnieki, Baironu ieskaitot, Dženovas – Pizas līnija starp La Spezia un Cinque Terre jums ļaus pieredzēt vienu no skaistākajiem īsajiem ceļojumiem jūsu mūžā.

Pēc traukšanās cauri gleznainajiem laukiem, jūs sasniegsiet brīnišķīgos Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola un Riomaggiore ciematiņus, kas kopā veido Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Cinque Terra reģionu.

Neaizmirstamākā pietura:

cinque.jpg - 44.69 KBIespaidīgais galapunkts - Cinque Terra

Galapunkts ir vislabākais – Cinque Terra atrodas klintīs augstu virs Vidusjūras. Šeit jūs varēsiet doties kalnu pārgājienā, ieturēt lielisku maltīti un nopeldēties brīnišķīgā pludmalē.

Ceļojuma ilgums: Viena diena

6 – Buenosairesa – Čīle (The Patagonian Express)

patag1.jpg - 96.07 KBDodieties ceļā tvaika lokomotīves vilktajā Patagonian Express vilcienā cauri visai Argentīnai

Sākoties Buenosairesā, The Patagonian Express rīkotais brauciens ved cauri visai Argentīnai, uz ilgāku laiku pieturot Čīlē. Tiesa, jau drīz ceļojums turpinās tvaika lokomotīves vilktā sastāvā no Puerto Montt līdz Santiago pilsētai.

Interesanti ir tas, ka brauciens pārsvarā notiek dienās – vakaros ceļotājiem ir iespēja staigāt pa pilsētām, iepirkties un naktis pavadīt viesnīcās.

Neaizmirstamākā pietura:

patag2.jpg - 56.38 KBPatagonijas dabas krāšņums ir galvenais ceļojuma vadmotīvs

Tā nav pietura, bet gan brīži ceļojuma laikā, vilcienam braucot garām izslavētajiem Argentīnas un Čīles ezeriem un ūdenskritumiem, kā arī aktīvajiem vulkāniem un milzīgajiem ledājiem.

Ceļojuma ilgums: 15 diennaktis

5 – Pretorija – Durbāna (The Pride of Africa)

pride.jpg - 70.33 KBPride of Africa vilciens braucot garām iespaidīgajam Viktorijas ūdenskritumam

Ceļojot ar komfortu The Pride of Africa vilcienā, jūs pavadīsiet trīs burvīgas dienas, vilcienam braucot caur Kruger Nacionālajam parkam līdz Svazilendas Karalistei un Durbānai.

Vilciens pietur Pretorijas Capital parkā, pēc tam turpinot ceļu uz Malelane, kur tiek sniegta iespēja doties medībās Kruger Nacionālajā parkā.

No rīta atkal turpinās ceļš uz Svazilendu. Ierodoties tur, pēcpusdienā atkal medības – šoreiz Mkhaya Medību rezervātā. Pēc tam vilciens turpinās ceļu uz galapunktu – Durbānas pilsētu.

Neaizmirstamākā pietura:

Malelane.jpg - 87.41 KBVakariņas Malelane - par spīti Āfrikas dabas krāšņumam, šī visai droši var izvērsties par neaizmirstamāko ceļojuma pieturvietu

Vakariņas Malelane, saulrietā ieturot gardu maltīti upmalā.

Ceļojuma ilgums: 3 dienas

4 – Maskava – Pekina  (The Trans-Siberian Railway)

transsib.jpg - 78.99 KBTranssibīrijas dzelzceļš - garākais dzelzceļš pasaulē

Iespējams – pasaulē slavenākā vilcienu līnija! Tā ļaus šķērsot astoņas laika zonas, jo Transsibīrijas dzelzceļš ir garākais nepārtrauktais dzelzceļš pasaulē.

Ceļojums no Maskavas līdz Pekinai, kura laikā jūs apjūsmosiet neparasto Sibīrijas skaistumu un mistiskās Gobi tuksneša smiltis, aizņems 26 dienas un tā laikā jūs pieveiksiet tūkstošiem kilometru, tomēr tas ir tā vērts.

Šis ceļojums gan vairāk ir piemērots nevis pēc luksusa apstākļiem alkstošajiem, bet gan pēc piedzīvojumiem izslāpušajiem cilvēkiem.

Neaizmirstamākā pietura:

sib2.JPG - 87.14 KBTranssibīrijas dzelzceļa tilts Baikāla ezera apkārtnē

26. dienas laikā jūs brauksiet garām Lielajam Ķīnas mūrim, kas būs viens no lielākajiem jūsu dzīves pārdzīvojumiem.

Ceļojuma ilgums: 26 dienas

3 – Zermatt – St. Moritz (The Glacier Express)

glacier.jpg - 79.39 KBGlacier Express vilciena braukšanas ātrums 50 km/h, kas ļaus netraucēti izbaudīt Alpu kalnu ainavas

Braucot ar neparasti lēnu vilcienu (tikai 50 kilometri stundā), The Glacier Express piedāvātā ceļojuma laikā jums būs iespēja pārliecināties, ka tik skaistā ainavā liels ātrums nepavisam nav vajadzīgs.

7 ar pusi stundas ilgajā braucienā jūs šķērsosiet 291 tiltu, aplūkojot dziļas ielejas, gleznainus mežus, Alpu pļavas, straujus avotus un Matterhorn. Turklāt senatnīgās kupejas piedāvā izcilu komfortu. Sēdiet dienvidu pusē, lai redzētu labākos skatus!

Neaizmirstamākā pietura:

oberalp.jpg - 103.39 KBGlacier Express Oberalp pārejā

Tā kā brauciens ir ļoti īss, pieturu tajā nav. Aizraujoša ir slīpā nogāze Oberalp pārējā, kur ceļojums sasniedz augstāko punktu – 3000 metrus virs jūras līmeņa.

Ceļojuma ilgums: 7.5 stundas

2 – Deli – Udaipur (Palace on Wheels)

palace.jpg - 103.85 KBLuksusa klases vilciens - Palace on Wheels jeb "pils uz riteņiem"

Sešu dienu ceļojums no Deli uz Udaipur lieliskajā Palace on Wheels vilcienā sniedz iespēju apskatīt interesanto Indijas reģionu Rajastahn, ko mēdz dēvēt arī par Maharadžu zemi.

Braucot vienā no smalkākajiem pasaules vilcieniem, vienlaikus jūs varēsiet apmeklēt interesantas pilis un muzejus, kā arī piedalīties vietējās atrakcijās, piemēram, izjādēs ar kamieļiem pa smilšu kāpām.

Neaizmirstamākā pietura:

tajmahal.jpg - 73.95 KBIespaidīgākais "Palace on Wheels" ceļojuma mirklis - Taj Mahal apmeklējums Agra pilsētā

Rietumniekiem visvairāk atmiņā paliek slavenā Agras Taj Mahal apmeklējums. Paņemiet līdzi fotokameru!

Ceļojuma ilgums: 7 dienas

1 – Anchorage – Fairbanks (Alaska Railroad)

alaska1.jpg - 49.25 KBDodoties izpētīt Aļasku, iesakām izvēlēties Alaska Railroad pakalpojumus

Izmantojot Alaska Railroad pakalpojumus, jūs brauksiet 800 kilometrus pa brīnišķīgo Aļasku, redzot aļņus un lāčus, kā arī ērgļus sev virs galvas.

Vilcienā atrodas arī vietējais gids, kas sniedz interesantu informāciju par apkārtni. Pats vilciens ir īsta luksusa citadele, tā otrajā stāvā atrodas speciāli skatu laukumi, kas sniedz pavisam savādāku iespēju palūkoties uz Aļaskas ainavām.

Neaizmirstamākā pietura:

Seward.JPG - 36.72 KBSeward, Aļaska

Seward, kur varēsiet izbraukt ekskursijā uz Kenai fjordiem. Tur redzēsiet interesantus ledājus un kuprvaļus, kas peldēs ledainajā ūdenī. Noteikti pievērsiet uzmanību arī jūras lauvām, ērgļiem un aukiem.

Ceļojuma ilgums: Atkarīgs no piedāvājuma

Visi iekāpj!

Kā redzat, pasaulē ir iespējami tik dažādi un interesanti ceļojumi ar vilcienu, ka iespēju netrūkst ne uz brīdi. Tāpēc savam nākamajam atvaļinājumam izvēlieties izbraukumu ar vilcienu. Vienkārši apsēdieties pie loga un baudiet!

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
zxc
11. - "Rīga-Zilupe". Izbaudiet braucienu labākajās PSRS tradīcijās ar piepīpētiem tamburiem, sačurātām tualetēm un tanti, kura piedāvā nopirkt apšaubāmas izcelsmes belašus! Neaizmirstamākā pietura - "Kūkas", kurā apmēram 20 min. jāsagaida pretīmbraucošais vilciens. Šajā laikā varēsiet aplūkot vareno dzelzceļa satacijas ēku, kura celta 60. gadu dzelzceļnieku dzīvojamās mājas stilā. Ceļojums sniegs Jums patiešām neaizmirstamas sajūtas!
28.12.2010. plkst. 13:05
d
Tiešām iesaku apmeklēt Jorku, tā ir ārkārtīgi skaists pilsēta, noteikti apmeklējiet Jorkas katedrāli un pastaigājiet pa City Walls - pilsētas sienām
08.05.2008. plkst. 11:43
Izskatās pasakaini,gribētos ko tādu izbaudīt!Forši!
24.10.2007. plkst. 13:32
nu i tiltiņi, bet vispār ar vilcienu tiešām ir labs veids kā ceļot..jo nepaliek slikti, ne galva sāp kā varētu gadīties ar auto, turklat vari staigāt apkārt cik uziet, darīt ko gribi un visu redzēt :)
24.10.2007. plkst. 08:52
Visforšākais ir Ķīnaslielais mūris. tā man liekas
15.09.2007. plkst. 18:13

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ledus viesnīca Jukkasjarvi, Zviedrijā piedāvā īpašas sajūtas aukstumā – celtne, kas būvēta no ledus un kur vidējā gaisa temperatūra numuriņā ir -4 grādi pēc celsija. Gultas ir veidotas no sapresēta sniega, kam pa virsu ir egļu zari un ziemeļbriežu ādas. Viesnīca izkūst katru aprīli un tā ir jāceļ no jauna nākamajā ziemā

Pasākumi

Vai Maikls Staips pārcelsies uz dzīvi Apvienotajā Karalistē?

Grupas „R.E.M.” dziedātājs Maikls Staips, kurš jau nākamo piektdien, 12. septembrī, ar grupu uzstāsies „Arēnā Rīga”, vienmēr ir paudis savu nostāju politiskos jautājumos – gan...