Aizraujošākie piedzīvojumi dzīvnieku draugiem

Aizraujošākie piedzīvojumi dzīvnieku draugiem

Pasaulē, kurā cilvēks pieradis ceļot visur, kur vien var aizbraukt, ieliekot kabatā pasi un nopērkot lidmašīnas biļeti, joprojām ir vietas, kur nokļūt varam, izmantojot dzīvnieku palīdzību.

Taču zirga mugura šajā gadījumā nav vienīgais transporta līdzeklis – arī ziloņi, lamas un kamieļi reizēm var aizvest mūs uz vietām, kur mehāniskie transporta līdzekļi ir bezspēcīgi.

Un ko gan vairāk var vēlēties mūsdienu cilvēks, kas pēc ilgiem atsvešinātības gadiem atkal meklē tuvāku saikni ar dabu...


Ceļojums kamieļa mugurā Āfrikā

kamieliAfrika.jpg - 31.42 KB

Tur, kur šodien ir plašas kāpas, ir arī kamieļi. Izjādes, kas reiz bija pieejamas tikai tādās vietās kā Erg Chebbi Marokā, tagad tiek piedāvātas dažādās zemēs – Namībijā, Indijā un pat Austrālijā. Pat tādā dabu saudzējošā zemē kā Kenija (jo sevišķi pasakainajos valsts ziemeļos) ceļojums kamieļa mugurā var ilgt pat 14 dienas.

Zirgu izjādes Kenijā

Kenija.jpg - 47.77 KB

Āfrikas vērošana no segliem var kļūt par īpašu un ļoti aizraujošu izklaidi Āfrikā, ņemot vērā tās lielo dzīvnieku valsts dažādību. Vienlaikus gan pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka zirgs nav tas piemērotākais transporta līdzeklis... Taču jāņem vērā, ka lielākajā daļā parku mehāniskie transporta līdzekļi dabas saglabāšanas vārdā ir aizliegti. Turklāt zirgs ne tikai palīdzēs nokļūt grūti pieejamās vietās, bet arī darīs to krietni paklausīgāk, nekā citi dzīvnieki.

Ziloņi Indijā

Indijazilino.jpg - 43.36 KB

Ziloņu taka, kuru reiz apceļoja Fileass slavenajā darbā „80 dienās apkārt Zemeslodei”, šodien Indijā apmeklētājiem ir liegta, taču dienu ilgas izjādes tūristiem tiek piedāvātas vairākos rezervātos, piemēram, Pasha Nacionālajā parkā un pirmajā Indijas tīģeru rezervātā – Jim Corbett Nacionālajā parkā. Nelielas ziloņu takas ir izveidotas arī kaimiņu zemē Taizemē un tajās pieejamie dabas skati ir ne mazāk intriģējoši.

Ziloņi Āfrikā

afrikaZiloni.jpg - 29.93 KB

Pirms 18 gadiem amerikānis vārdā Randall Moore ieviesa izjādes ar ziloņiem Botsvānā un guva panākumus, jo mūsdienās Abu’s Camp, kas atrodas Okavango deltā, ir slavena ziloņu izjāžu vieta visā kontinentā. Jājot ziloņa seglos vai vienkārši ejot tam blakus jūs nonāksiet vietās, kur neviens mehāniskais transporta līdzeklis netiek pat tuvumā.

Suņu pajūgi Zviedrijā

ZviedrijaSUNI.jpg - 35.29 KB

Iepriekšēja pieredze jāšanā nav obligāta prasība izjādēs, kas minētas iepriekš, taču braukšana suņu pajūgā to neprasa vispār. Senākos laikos suņu pajūgus izmantoja skarbi ziemeļu vīri, kam aukstais klimats bija ikdienišķa lieta, savukārt šodien suņu pajūgi ir kļuvuši par populāru tūristu atrakciju. Zviedrijas meži un tundra ir pasakaina vide, kurā traucoties skatam paveras lieli aļņu bari, kā arī lāči un vilki to dabiskajā dzīves telpā.

Izjāde lamas mugurā

NewMexicoLAMA.jpg - 54.31 KB

Reiz sastopamas tikai Andos (tā vismaz šķita parastam ceļotājam), tagad lamas tūristus vadā pat pa Rio Grande aizas un Sangre de Christo kalnu takām Ņūmeksikā. Šie dzīvnieki ir tik izturīgi, ka bez problēmām pat sarežģītā apvidū spēj pārvadāt ievērojamu svaru, piekļūstot vietām, kurām citi dzīvnieki nespēj.

Vasara ar suņiem Aļaskā

AlaskaSummerdogs.jpg - 31.71 KB

Lai uzturētu to labu fizisko formu, suņi Jukonā tiek nodarbināti pārgājienos, nesot ēdienu un nometnēm nepieciešamo aprīkojumu. Aļaskas Seward (galvenā kamanu suņu bāze Aļaskā) arī savus „audzēkņus” sūta šādos ceļojumos, lai ziemā tie būtu gatavi tāliem kamanu braucieniem.

Izjādes ar mūļiem Patagonijā

Patagonija.jpg - 49.78 KB

Izjādes Patagonijā jau vien ir grūta un izaicinoša nodarbe, taču tā kļūst vēl interesantāka, ja jums līdzi ir tikai daži ceļabiedri, pāris gidi un trīs mūļi, kas nes visu nepieciešamo nometnei. Tiesa, šāds ceļojums nomaļā Dienvidamerikas nostūri nevar būt ar pretenzijām uz smalku komfortu.

Piedzīvojums ar strausiem Dienvidāfrikā

dienvidAfrikastrauss.jpg - 55.59 KB

Drosminiekiem (un tiem, kas sver zem 100 kilogramiem) ir jauna atrakcija – izjāde strausa mugurā (tiesa, tās distance ir salīdzinoši īsa). Lielākā daļa cilvēku, kas apmeklē strausu fermas Oudtshoorn apkaimē DĀR spēj putna mugurā noturēties apmēram 2 minūtes. Tie, kam jau ir iemaņas šajā lietā – tikai divreiz ilgāk.

Pelde ar delfīniem Ziemeļamerikā

DelfiniZamerika.jpg - 33.79 KB

Mazliet no adrenalīna, mazliet no izglītošanās – daudzās vietās, sākot no Maiami un beidzot ar Maui, delfīnu treneri māca tūristus peldēt kopā ar delfīniem cerībā, ka tādejādi cilvēks izpratīs šos apdāvinātos jūras zīdītājus labāk.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemākais kalns pasaulē ir Wycheproof, kas atrodas Victoria, Austrālijā. Kalna virsotne ir tikai 42 metrus virs apkārtējā līdzenuma

Pasākumi

Bērnu un jauniešu konkurss festivālam „Rock`n`Roll visām paaudzēm”

Jau otro reizi Liepājā notiks festivāls „Rock`n`Roll visām paaudzēm”. Šogad liepājniekiem 22.un 23.augustā koncertestrādē „Pūt vējiņi” notiks trīs dažādi koncerti, kuros būs...