Muļķīgas tendences tūrisma nozarē

Muļķīgas tendences tūrisma nozarē

Labs ceļojums nav radāms bez improvizācijas, taču tas nozīme to, ka jāpaļaujas uz saviem instinktiem, nevis akli jāseko tūrisma izdevumu informācijai un dažādiem aprakstiem presē un internetā, jo bieži vien šie padomi un rekomendācijas ir visai muļķīgi.

Taču pieprasījums rada piedāvājumu – aizvien vairāk tūrisma operatoru, viesnīcu un specializēto izdevumu piedāvā dažādas aktivitātes, kas pēc būtības ir visai pastulbas.

Piedāvājam nelielu ieskatu tūrisma nozares jaunākajās tendencēs, kuras jebkurš domājošs ceļotājs atzīs par visai bezjēdzīgām.


Topu un vēlmju sarakstu kults

PedejoveljmjuTOP.jpg - 62.46 KB

Ir grūti atrast kādu ceļojumu žurnālu vai interneta mājas lapu, kurā nebūtu raksts par 100 eksotiskām vietām, kas jāapmeklē dzīves laikā, 50 internacionāliem ēdieniem, kas jānobauda, vai 500 kruīziem, kuros jādodas savas dzīves laikā. Šie pēc būtības neko neizsakošie saraksti cilvēkos parasti rada mazvērtības sajūtu un bailes no tā, ka dzīve it kā nekas nav redzēts un piedzīvots.

Taču ir stulbi rauties uz pusēm, lai tikai apmeklētu pēc iespējas vairāk vietu vai apēstu pēc iespējas vairāk ēdienu. Ja neticat, varat pajautāt Dave Freeman, kas sarakstījis grāmatu „100 Things to Do Before You Die” (100 lietas, kas jāpaveic, pirms nomirt), taču pats no šīm 100 lietām bija paveicis pusi pirms gāja bojā… savās mājās pakrītot un sasitot galvu…

Tematisko ceļojumu drudzis

2everythingcation.jpg - 77.87 KB

Cilvēki bieži vien ieslīgst galējībās, braucot tā sauktajos tematiskajos ceļojumos. Piemēram, uz nedēļu dodoties baudīt teātri un operu Vīnē, svinēt vecpuišu ballīti Prāgā vai kāpelēt pa Tatriem Slovākijā.

Pētījumi rāda, ka vienveidīgs ceļojums daudzu dienu garumā nepavisam nav tas, kas pēc atpūtas izslāpušam tūristam ir nepieciešams. Tā vietā labāk plānot interesantu un DAŽĀDĀM aktivitātēm, tādejādi gūstot plašu un daudzveidīgu emociju gammu.

Bērna ieņemšanas ceļojumi

3procreation.jpg - 88.53 KB

Pēdējos gados ir palielinājies piedāvājums pāriem, kas vēlas ieņemt bērnu. Dažādas aģentūras (jo sevišķi ASV) piedāvā apmeklēt kūrortus ar plašām procedūru un izklaides iespējām, kas sekmē bērna ieņemšanu.

Karstie avoti, masāžas, speciāli ēdieni un dzērieni, komfortabli viesnīcas numuri… Sasodīts, vai tad to visu nevar paveikt mājās???

Apsēstība ar tehnoloģijām

4gadgetmania.jpg - 96.79 KB

Cilvēku atkarība no tehnoloģijām ir apbrīnojama, taču vienlaikus arī muļķīga. Pavisam nesen vēl ceļojums bija kā iespēja aizbraukt prom un uz brīdi atslēgties no ikdienas darbiem un rūpēm. Taču kas notiek tagad? Pārgājiens pa Eiropu ar BlackBerry rokās, brauciens ar riteņiem Jaunzēlande, lādējot fotogrāfijas no telefona internetā vai kāpiens Apalaču kalnos, lasot e-pastu – tā ir daudzu ceļotāju ikdiena, kurā nav vietas priekam par apskatāmo vietu…

Darbs atvaļinājumā

5EduFun.jpg - 101.99 KB

Atvaļinājumi tika izdomāti, lai cilvēkam sniegtu atpūtu no darba. Taču nesaprotamu iemeslu dēļ aizvien populārāki kļūst ceļojumi, kuru laikā atpūtniekam tiek piedāvāts iejusties cita ādā.

Piemēram, lielā cieņā ir doties uz fermām un iejusties zemnieka lomā, mēžot kūti un barojot lopus, darboties atrakciju parkā kā karuseļu darbinātājam un cukurvates tirgotājam vai apgūt kazino krupjē zinības kādā spēļu ellē. Ārzemēs šādi braucieni ir iecienīti. Bet vai atvaļinājums ir priekš tam, lai strādātu?

Smaržu mārketings

6smarzha.jpg - 48.56 KB

Kādreiz reģistrēšanās viesnīcā bija ļoti vienkārša – atlika izvēlēties starp smēķētāju vai nesmēķētāju numuriņu. Taču mūsdienās aizvien vairāk viesnīcu piedāvā visdažādākos aromātus, kuru izvēle ir tik plaša, ka jūtīgākai personai noteikti radīsies apjukums.

Vēlaties, lai jūsu numurs smaržo pēc Hershey’s šokolādes? Nav problēmu, tikai piemaksājiet. Tā vietā, lai atvieglotu dzīvi klientam, daudzas viesnīcas uzmācas ar šādiem bezjēdzīgiem piedāvājumiem…

Ceļojumi pirms bērna piedzimšanas

7Babymoon.jpg - 60.96 KB

Jauniem vecākiem bieži šķiet, ka ar bērna piedzimšanu ceļošanas priekiem uz kādu laiku būs jāpieliek punkts un dzīve apstāsies. Tāpēc viņi dodas „pēdējā” ceļojumā baudīt dažādas procedūras un atrakcijas, ko kūrorti un tūrisma firmas speciāli izveidojušas šādiem pāriem.

Vai nav stulbi domāt, ka ar bērna piedzimšanu aktīvais tūrisms jābeidz?

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
arturs
Labs tekstins acimredzot arsti par seju neko nezina ;D
25.10.2014. plkst. 18:19
LLL
rakstiņa ideja būtu laba, taču pie teikuma "Ja neticat, varat pajautāt Dave Freeman" lasītājs apstājas un mēģina saprast - vai tālāk būs kaut kas konceptuāls vai tikai muļķības. Izrādās - patiešām tikai virspusēja virsrakstu apskate un kritika... Daudz labāk skanētu - "pajautājiet Dave Freeman garam"...
21.10.2008. plkst. 13:33
Man patika vislabak pedejais raksta autora uzdotais retoriskais jautajums:)
18.10.2008. plkst. 21:01

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Butānas Karalistē visi pilsoņi oficiāli kļūst par gadu vecāki Jaunā gada dienā

Pasākumi

Sailor Party

31. jūlijā 21:00 Vecāķu pludmalē "Sun Lounge Bar" notiks “Sailor Party”.

Pasākuma ievaros ikviens varēs dejot, smieties, piedalīties slapjo t-kreklu konkursā, dzert garšīgus...