Top 10 – Elitāras autosacīkstes

Top 10 – Elitāras autosacīkstes

Kaut kur starp trakošanu uz publiskajiem ceļiem un braukšanu pa speciāli norobežotām trasēm atrodas pati autorallija būtība. Ja iedomājamies leģendāro Cannonball Run, tad tas šķiet pavisam saprotami. Lai arī Cannonbal Run jau sen kā nenotiek, patiesībā pasaulē ik gadu norit simtiem dažādu sacensību, daudzas no kurām izceļas ar specifiskiem noteikumiem un ekstravagantiem dalībniekiem.

Ir ralliji, kas norit speciālās un slēgtās vietās, bet ir sacensības, kuru galvenais mērķis ir pēc iespējas lielāka publicitāte un tāpēc tās ved tieši pa tiem ceļiem, kurus ikdienā izmanto parastie autobraucēji.

Ir ralliji, kuros dominē lieli ātrumi, ir sacīkstes, kurās tas nepavisam nav noteicošais. Gan jaunākie auto modeļi, gan izcili saglabātas relikvijas, gan visdažādākās balvas un atrakcijas jūs redzēsiet, ja apmeklēsiet kaut vienu no šajā sarakstā minētajiem auto cienītāju pasākumiem.

10 elitāras autosacīkstes, kas šeit atrodamas, sacīkšu garu raksturo mazliet savādāk, nekā tas raksturīgs WRC vai F1 seriāliem, turklāt tie visi ir atvērti – tas nozīmē, ka par to dalībnieku varat kļūt arī jūs (ja vien jums ir pietiekami daudz naudas un labi sakari). Turklāt nebūs nekāds brīnums, ja jūsu sāncenšu vidū būs pasaules līmeņa slavenības no visdažādākajām jomām...


10 – BABE rallijs

BABE.jpg - 20.23 KBBABE rallija galvenais priekšnosacījums, lai piedalītos - auto nedrīkst būt dārgāks par 250 USD

Piedalīšanās kritērijs: Ielas auto, kas nopirkts par summu, kas nav lielāka par 250USD

Šis rallijs elites grupai pieder visai nosacīti, toties ir ļoti interesants un aizraujošs. Traukšanās ar miljonu vērtu auto ir viena lieta, toties pavisam kas cits ir dalība Ņujorkas BABE, kur piedalās visu sociālo slāņu (no fabrikas strādniekiem līdz miljonāriem) pārstāvji, izmantojot visdažādākā paskata autiņus.

Mašīna šeit nedrīkst būt pirkta dārgāk par 250 dolāriem. Izklausās neticami? Tas ir fakts!

Patiesībā šīs sacīkstes ir kā smalka ironija un izsmiekls par dažādiem elites pasākumiem, kur visu diktē nauda un tikai nauda.

Sāncenši: Cilvēki, kuriem humora izjūta stāv augstāk par savu pašlepnumu.

9 – Rolex Monterey vēsturisko automobiļu sacensības

rolex.jpg - 15.56 KBVēsturisko automobiļu sacensības - Rolex Monterey

Piedalīšanās kritērijs: Vēsturiski nozīmīgs, sacensībām gatavots sporta auto un īpašs pieteikums, kas tiek rūpīgi izskatīts.

Ja augstas likmes kazino jums nesniedz pietiekami daudz adrenalīna, pamēģiniet ar savu naudu riskēt, piedaloties īpašās sacīkstēs, kur atradīsiet simtiem domubiedru. Katru augustu Monterey Klasisko auto nedēļas ietvaros notiek šis pasākums, kas ir viens no Kalifornijas štata lepnumiem.

Kopumā šīm sacensībām ir raksturīgi diezgan lieli ātrumi, tiesa, braucēji tomēr ir diezgan uzmanīgi, jo neviens taču nevēlas sadauzīt savu mīluli pirms rūtainā karoga ieraudzīšanas sev priekšā...

Sāncenši: Bobby Rahal, Vic Eldelbrock

8 – Kohler International Challenge ar Biran Redman

kohler.jpg - 25.63 KBKohler International Challenge autosacīkstes

Piedalīšanās kritērijs: Vēsturiski nozīmīgs, sacensībām gatavots sporta auto un īpašs pieteikums, kas tiek rūpīgi izskatīts.

Porsche ielas automašīnām par saviem labajiem pārdošanas rādītājiem vistiešākajā mērā ir jāpateicas šī paša ražotāja sporta spēkratu popularitātei. Un par to savukārt rūpējas Brian Redman, kas katru gadu pie Elkhart ezera rīko šīs neparastās sacensības. Šeit piedalās visdažādāko marku mašīnas un pats pasākums ir īstas sacensības, kurās gan tiek ievēroti visi savstarpējās cieņas principi un noteikumi.

Dēļ lieliskās atmosfēras un arī valdošās sāncensības vienlaikus, lielāka daļa braucēju piedalās jau vairākus gadus. Dalībniekiem ir iespēja arī piekļūt tuvu slavenībām, kas kuplā skaitā apmeklē šo notikumu.

Sāncenši: Parasti daudz cilvēku no tuvējām Milwaukee un Chicago pilsētām, kā arī pāris autosporta zvaigznes.

7 – One Lap of America

OneLap.jpg - 14.16 KBLai piedalītos One Lap of America autosacīkstēs, jums jābūt bijušajam vai esošam sacīkšu braucējam, kura īpašumā ir savs sporta auto

Piedalīšanās kritērijs: Jums jābūt bijušajam vai esošajam sacīkšu braucējam vienalga kādā klasē, turklāt ar sporta auto savā īpašumā.

Šis rallijs izveidojās kā alternatīva Cannonball Run, jo tās sacīkstes kļuva aizvien vecmodīgākas un novecojošākas.

One Lap of America dalībnieki ceļā veic apmēram 7000 kilometrus apkārt ASV, sacenšoties par labākajiem laikiem kontrolpunktos un iegūstot soda punktus, ja ir atbraukts par ātru vai par vēlu.

Interesanti ir tas, ka dalībniekus nepavada tehniskā atbalsta personāls, tāpēc to mēdz dēvēt arī par braucēja un spēkrata izturības pārbaudi!

Sāncenši: Elliot Forbes – Robinson, Hurley Haywood un Parnelli Jones.

6 – Targa Newfoundland

Targa.jpg - 21.96 KBTarga Newfoundland rallija dalībniekiem jāveic aptuveni 2500 km garš ceļš, no kura daudzi ātrumposmi tiek rīkoti uz publiskajiem ceļiem

Piedalīšanās kritērijs: Sporta auto vai jaudīgs spēkrats, jebkura izlaiduma gada, kā arī dalības apstiprinājums un apdrošināšanas polise.

Braucēji no visas pasaules ļoti mīl šo interesanto un aizraujošo ralliju, katru gadu tajā piedaloties aizvien kuplākā skaitā. Pēdējos gados sacensību popularitāte ir jūtami augusi, kaut arī tās nepavisam nav ar senām tradīcijām.

Pirmsākumos šis pasākums notika Sicīlijā, pēc tam domubiedru grupa to noorganizēja par Tasmānijā, bet pēdējā laikā notikumu epicentrs ir Kanāda. Kopā šeit tiek izdalītas trīs klases, kuru dalībniekiem ir jāveic 2500km, turklāt daudzi ātrumposmi tiek rīkoti arī uz publiskajiem ceļiem.

Kanādas pilsētiņu iedzīvotāji izrāda ļoti lielu interesi par cauri braucošajām mašīnām un sagaida dalībniekus atplestām rokām.

Sāncenši: Dažādu vecumu grupu entuziasti no visas pasaules.

5 – Ferrari Challenge

ferrari.jpg - 20.76 KBNosacījums, lai piedalītos Ferrari Challenge autosacīkstēs, ir ļoti vienkāršs - savs Ferrari..

Piedalīšanās kritērijs: Savs Ferrari

Ferrari fani jau zina, ka šīs firmas ielu automašīnu modeļi tika izlaisti tikai tāpēc, lai atpelnītu auto sportā ieguldītos miljonus. Lai kā arī būtu, šis Enzo Ferrari lēmums noteikti ir bijis ļoti veiksmīgs.

Turklāt Ferrari ielu mašīnas principā daudz neatšķiras no sporta spēkratiem, tāpēc ir vērts tās reizēm pārbaudīt īstās sacīkšu trasēs.

Turklāt Ferrari Challenge ir divas grupas – moderno mašīnu un vēsturisko Ferrari modeļu klases, kurās dalībnieki sacenšas dažādās ASV un Kanādas trasēs, vienlaikus iepazīstinot skatītājus ar Ferrari būtību.

Sāncenši: Visi, kam vien ir Ferrari.

4 – Mille Miglia

millemiglia.jpg - 13.57 KBMille Miglia autosacīkstēs 1500 km garumā uz starta dodas automašīnas, kuras ražotas no 1927. līdz 1957.gadam

Piedalīšanās kritērijs: No 1927. līdz 1957. gadam ražota sacīkšu mašīna un labs mehāniķis.

Kamēr Amerika mocījās ar Lielo Depresiju un tās sekām, sporta auto cienītāji pievērsās vienām no Eiropas prestižākajām sacīkstēm Mille Miglia. 1500 kilometrus garās Itālijas sacensības gadu gaitā ir pulcējušas arī vairākas izcilas autosporta zvaigznes.

Šīs nevarētu nosaukt par īstām sacīkstēm, kur braucēji cīnās par sekundes simtdaļām – drīzāk Mille Miglia ir pārbaudījums mašīnu izturībai un arī vadītāju spējām.

Turklāt dēļ skaistajām ainavām, senajiem Itālijas ciemiem un vēsturiskajiem auto šis varētu būt tāds kā neliels ceļojums laikā...

Sāncenši: Dārgu pirmskara un pēckara automašīnu īpašnieki.

3 – Great Race

greatrace.jpg - 14.03 KBGreat Race sacīkstēs parasti piedalās antīkas automašinas

Piedalīšanās kritērijs: 2008. gadam – jaunākās paaudzes mašīna, navigācija, daudz pacietības un iespēja izbrīvēt divus mēnešus.

Sacensību klasika, kurā piedalās visdažādākie braucēji, kas vēlas sevi pārbaudīt visai ekstremālos apstākļos.

Parasti šeit piedalās vecas automašīnas, kurām ir jāveic vismaz 6000 kilometri visdažādākajos apstākļos.

Tomēr 2008. gada pasākums būs īpašs, jo tās būs 100. jubilejas sacīkstes, tāpēc to maršruts būs pavisam īpašs – no Ņujorkas līdz Parīzei! Tieši šo maršrutu dalībnieki veica pirmo reizi – 1908. gadā. Nākamgada tajā piedalīsies gan senie auto, gan vismodernākie spēkrati.

Sāncenši: Nav īsti zināms, toties bijušais ASV viceprezidents Al Gore ar savu Prius būs klāt noteikti!

2 – Bullrun USA

bullrun.jpg - 11.99 KBViena no Bullrun rallija ekipāžām - Komanda "Polizei"

Piedalīšanās kritērijs: 17 500USD dalības maksa, kā arī apstiprināts pieteikums.

Salīdzinājums ar Gumball ir neizbēgams, taču kļūdains. Bullrun patiešām ir īpašs rallijs, kas norit vairāku tūkstošu jūdžu garumā bez garām pauzēm. Interesanti, ka dalībnieki katras dienas maršrutu uzzina tikai no rīta, kad pavadīta vētrainas ballītes nakts.

Organizatori atgādina, ka dalībniekiem jāievēro visi vietējie ceļu satiksmes noteikumi, jo pēc būtības Bullrun nav ātrumsacīkstes.

Sāncenši: Mario Andretti, Hayden Christensen, Dennis Rodman.

1 – Gumball 3000

gumball.jpg - 29.85 KBGumball 3000 dalībnieki uz starta Londonā

Piedalīšanās kritērijs: Ja jūsu pieteikums ir apstiprināts, jāsamaksā 28 000 sterliņu mārciņas par sevi un vēl 12 000 par katru pasažieri.

Līdzi jāņem pase, daudz naudas, vairāku valodu zināšanas un enerģijas dzērieni. Pats galvenais kritērijs – ātra un jaudīga mašīna.

Gumball 3000 ir eklektisks dažādu automašīnu rallijs, kurā piedalās bagātnieki, slavenības un garlaikoti eiropieši, kam nepieciešama adrenalīna uzņemšana.

Pirmo reizi leģendārās sacīkstes notika pavisam nesen – 1999. gadā, kad tās noorganizēja Max Cooper kopā ar 55 ekscentriskiem draugiem. Tās ātri kļuva ļoti populāras un izpelnījās labus reitingus pat TV! Katru gadu maršruts tiek mainīts, tomēr katru gadu tas ved cauri vairākām valstīm (pirms pāris gadiem arī Latvijai, kur viens gudrinieks pie Daugavpils pamanījās sadauzīt Ferrari).

Sāncenši: Johnny Knoxville, Steve-O un Chris Pontius (Jackass), kā arī Tony Hawk, Guy Ritchie un Jason Preastley.

Komentāri (13)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Varetu atlauties startet BABE rallija:)
14.05.2008. plkst. 11:22
tikai palasīšanai rakstiņš ,
08.11.2007. plkst. 09:44
Interesanti palasīt!
25.10.2007. plkst. 13:19
Gumboll ir slavenkais!i pašai man gribetos dzīvē to redzet.pagajuso reizi bijusi it kā ari Parisa Hiltone
25.10.2007. plkst. 08:19
naak praataa dragreisi..
10.09.2007. plkst. 13:46

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 11. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Gajana (Guyana) ir vienīgā Dienvidamerikas valsts, kuras oficiālā valoda ir angļu

Pasākumi

Zucchero apkopo savas labākās dziemas

Itāļu roka blūzmenis Zucchero izdevis savu labāko dziesmu izlasi “All The Best”, kurā apkopotas 18 visu laiku populārākās Zucchero dziesmas, kā “Senza Una Donna”, “Baila” un citas....