Lielo lomu ceļojumi

Lielo lomu ceļojumi

Ja esat makšķernieks vai vismaz lasāt copmaņiem domātus žurnālus, noteikti esat pamanījis, ka foreļu, lašu un to radinieču makšķerēšanā tik populārā mušiņmakšķerēšanas metode pēdējā laikā ir ievērojami mainījusies.

Pagājis ir tas laiks, kad makšķernieks ar savu rīku darbojas rāmas, plašas ūdenstilpnes malā. Šodienas copētāji dodas tālāk, makšķerējot aizvien jaunas sugas un pilnveidojot metodi un tehniku.

Piedāvājam arī jums palūkoties tālāk un vismaz reizi mūžā aizbraukt uz otru pasaules malu un noķert kādu skaistu foreli pasakainā dabas apvidū!


Mongolijas taimiņš, Mongolija

mongolija.jpg - 41.29 KB

Hucho taimiņš ir pasaulē lielākā lašu dzimtas zivs (sasniedz pat 90 kg svara), kā arī viena no agresīvākajām. Peldot pa Sibīrijas un Mongolijas upēm, tie medī upju krācēs un ķer kukaiņus, kā arī uzbrūk dažādām zivīm.

Angling Exploration Group makšķernieki par ir nofilmējuši video, kur Mongolijas taimiņš notver un saplosa prāva lieluma Mandžūrijas foreli!

Gaspe pussalas Atlantijas okeāna lasis, Kvebeka

Kvebeka.jpg - 45.52 KB 

Atlantijas lasis nelielas kumodes lielumā vago Kvebekas štata Gaspe pussalas ūdeņus. Kā ziņo vietējie makšķernieki, nezināmu iemeslu dēļ šī zivs ķeras uz sausajām mušiņām!

Kā saka makšķernieku žurnālu autors un redaktors Tom Dickson, viņš pats esot redzējis, kā 15 kg smags lasis esot pacēlies virs mazās Cascapedia upes ūdeņiem un notvēris viņa ēsmu! Tāpēc esiet gatavi un apbruņojieties ar kārtīgu un izturīgu inventāru.

Kvichak upes varavīksnes foreles, Aļaska

Alaska.jpg - 47.17 KB

Nesalīdziniet Kvichak upes foreles ar citām, jo šeit runa drīzāk ir par torpēdām.

Foreles šajā upē ir neparasti straujas un spēcīgas, tāpēc makšķernieki, uz kuru āķiem tās uzķeras, dabū pamatīgi pacīnīties, lai izvilktu šīs skaistules krastā. Papildus lielajām forelēm Kvichak upē mājo arī rozā laši!

Dienvidu salas varavīksnes un brūnās foreles, Jaunzēlande

Jaunzelande.jpg - 49.01 KB

Straujas upes, lielas foreles – tā īsumā var raksturot makšķerēšanu kalnos netālu no Queenstown, kas atrodas uz Jaunzēlandes dienvidu salas.

Katra upe Jaunzēlandē ir foreļu upe, kā apgalvo vietējiem makšķernieki, taču Dienvidu salas dienvidu apgabala upes ir īpašas. Traucoties pa Dienvidu Alpu nogāzēm caur krūmājiem un savannām, tās piedāvā aizraujošu makšķerēšanu dabas, kurai nav līdzīgas citur pasaulē, vidū.

Kola pussalas Atlantijas okeāna lasis, Krievija

KolapussalaKrievija.jpg - 43.67 KB

Atlantijas okeāna lasis un brūnā forele dzīvo neauglīgā apvidus upēs, kas tek uz jūru no Kola pussalas Krievijas ziemeļos, netālu no Murmanskas.

Karlovka, Litza, Rynda un Zolotaya upes veido apmēram 0,8 miljonus ha lielo Atlantijas okeāna lašu rezervātu.

Makšķerēšana (jo sevišķi jau minētā laša), ir lieliska un piesaista makšķerniekus no visas pasaules sākot no maija beigām līdz pat septembrim. Vienīgais mīnuss – Krievijā ir ļoti grūti orientēties.

Juras ezera varavīksnes foreles, Argentīna

Argentina.jpg - 27.78 KB

Patagonijas plašumos varavīksnes foreles parādās visneiedomājamākajās vietās, ieskaitot arī Juras ezeru. Dēļ barības pārpilnības tās nobarojas ļoti prāvas un, kā liecina fotogrāfa un mušiņmakšķerēšanas fana Tim Pask raksts ar fotogrāfijām, šeit vidējais foreļu svars ir 5 kg, taču nav reti arī 10 kg smagi eksemplāri. Turklāt šīs foreles esot arī vienas no stiprākajām....

Katrā ziņā Juras ezerā „tukšo dienu” tikpat kā nav.

Delaware upes brūnās un varavīksnes foreles, Ņujorkas štats

DelaweraNujorka.jpg - 37.63 KB

Delaware upes rietumu piekraste, kas plūst apmēram 70km pa Ņujorkas štata Catskill kalniem, ir mājvieta savvaļas pīļu bariem, turklāt tās apkārtnē sastopams liels daudzums brūno mūsu-viendienīšu.

Minētie kukaiņi ir garda barība brūnajām un varavīksnes forelēm, kas šajā upē sastopamas kuplā skaitā. Tieši tāpēc mēs varam apsolīt, ka mušiņmakšķerēšanas piekopējam veiksme šeit stāvēs klāt ik uz soļa!

South Fork plēsīgās foreles, Aidaho štats

Idaho.jpg - 46.92 KB

South Fork upe ir ASV rietumu mušiņmakšķerēšanas paradīze. Vislabākos lomus šeit garantē masīvās plēsīgās foreles, jo izmanīgs makšķernieks dienas laikā var notvert līdz pat 50 zivīm.

Jūnijā un jūlijā plēsīgās foreles (arī brūnās un varavīksnes) ķeras uz īkšķa apmēru mušiņām, savukārt vēlā vasarā dod priekšroku vēja pūstam „lēkātājam”.

Firehole upes varavīksnes foreles, Yellowstone

Jelovstouna.jpg - 44.49 KB

Yellowstone Nacionālā parka Firehole upe ir John Ross, slavenās grāmatas „100 labāko ASV foreļu makšķerēšanas upju gids” autora iecienītākā makšķerēšanas vieta. Jo sevišķi viņš iesaka upes Muleshoe līkumu, kur izvelkami lieliski varavīksnes foreļu lomi par spīti neprognozējamiem laika apstākļiem (sniegs vienā brīdī, saule – uzreiz otrā).

Foreļu ziņā viena no izcilākajām vietām ASV.

Rio Grande jūras forele, Čīle

Chile.jpg - 49.21 KB

Nomaļajā Tierra del Fuego reģionā, Čīles upes Rio Grande ūdeņos jūras forele sasniedz 10 kg lielu svaru vai pat vairāk! Iedomājieties tādu zivi, pagatavotu uz ugunskura un pasniegtu kopā ar izcilu baltvīnu!

Rio Grande jūras foreļu ir daudz, tāpēc ikvienam makšķerniekam loms ir tikpat kā garantēts.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Menudo zupa, kas ir izslavēta kā līdzeklis pret paģirām, patiesībā ir īpaši populāra Meksikā jaungada rītā. To vāra no liellopa vēdera plēves un teļa kājām, zaļajiem čilli, attīrītiem kukurūzas graudiem un garšvielām. Piedevās parasti iet laima šķēlītes, lielos daudzumos sagriezti čilli un sīpoli, bet pasniedz to kopā ar karstām tortīlas plāceņiem

Pasākumi

Latvijas lielākie sporta svētki – grāmatā!

Trīs dienas pirms Pekinas Olimpisko spēļu atklāšanas Olimpiskajā sporta centrā tika prezentēta Latvijas II Olimpiādes grāmata. Tā kļuvusi par savdabīgu „ceļamaizi”, lai iedvesmotu...