Totāli aktīvas pludmales

Totāli aktīvas pludmales

Vienam atpūtniekam 8 stundas pludmalē, ļaujoties saules stariem, līdzinās labākajai atpūtai mūžā. Citam tās šķiet 28 800 sekundes bezjēdzīgas laika tērēšanas, kas labāk būtu pavadāmas aktīvi un interesanti atpūšoties. Parasti abi šie cilvēki ir precējušies...

Tomēr šķiršanās nav risinājums, tāpēc esam atraduši jums 11 lieliskas pludmales, kas piedāvā aktīvas izklaides, ieskaitot pārgājienus, izbraukumus ar jūras kanoe vai golfu.

Tāpēc ir vienalga, vai jūs esat saulē zvilnētājs vai nemiera gars, jo jautri saulē būs jums abiem.


Vieta: Turks&Caicos salas

turkscaicos.jpg - 93.89 KB

Sporta veids: Niršana

Piedzīvojums: Jūs varat pavadīt visu laiku brīnišķīgajās Turks&Caicos pludmalēs, tomēr tad jūs ignorētu to pasauli, kas jūs gaida uzreiz aiz smilšu zonas. Niršana šajā piekrastē ir gluži kā mešanās milzīgā akvārijā, tuvumā ieraugot papagaiļzivi un pat kuprvali.

Patiesībā šīs salas, kas atrodas uz dienvidaustrumiem no Bahamām, ir labākā niršanas zona pasaulē: tās lepojas ar sekliem koraļļu dārziem un neparasti dzidriem ūdeņiem.

Lai būtu tuvāk labākajām niršanas vietām, ieskaitot milzīgo Sienu, cilvēki parasti apmetās pie Sunset Reef kompleksā Salt līcī. Šis komplekss piedāvā niršanas tūres pie nogrimuša 18. gadsimta britu burinieka! Divas kompleksa villas ar vienkāršiem dekoriem katra uzņem 6 viesus un tajās ir ierīkota izcila virtuve. Tikai nekļūstiet pārāk pašpārliecināts, jo dziļajos ūdeņos modrību nedrīkst zaudēt ne uz mirkli...

Vieta: Essaouira, Maroka

essaouira.jpg - 87.25 KB

Sporta veids: Kaitbords

Piedzīvojums: Iedomājieties Marrakesh vecpilsētu 160 km tālāk uz rietumiem, tieši pie jūras un jūs uzbursiet sev acu priekšā Essaouira seno pilsētu, kur smaržo pēc kuksusa un jēri klejo gar okeāna krastiem. Šeit sajaucās vēsturiskās un mūsdienu tendences.

Kas redzams, lūkojoties uz dažādajiem kuģiem piekrastē. Apgabalā valdošie vēji ir sevišķi piemēroti kaitbordam, turklāt no klintīm brīvie līči ir ideāli arī iesācējiem. Club Mistral instruktori (pilna servisa veikals pilsētas pludmales vidū) jums iemācīs, kā kontrolēt dēli un pūķi, un tikai pēc tam jūs dosieties jūrā. Pēc vairākām stundām jūs jau pratīsiet noturēties uz dēļa pastāvīgi.

Pēc tik aktīvas dienas atpūtieties L’Heure Bleue Palais – atjaunotā namā ar 16 numuriem un 19 luksusa istabām, kas iekārtotas afrikāņu stilā. Varat apmesties arī The Relais&Chateaux hotelī, kas piedāvā izcilas SPA procedūras.

Vieta: San Blas salas, Panama

sanblas.jpg - 94.45 KB

Sporta veids: Jūras kanoe

Piedzīvojums: Airējot ar smilšu krāsas kajaku pa zilajiem ūdeņiem gar palmu ieskautām pludmalēm un koka namiņiem. Šeit neredzēsiet lielas viesnīcas, kazino vai klubus. Tas ir izbraukums ar jūras kanoe gar Panamas nomaļajām San Blas Karību jūras piekrasti. Panama jau sen ir slavena ar savu plašo aktīvās atpūtas piedāvājumu un progress šajā ziņā notiek vēl aizvien.

Kompānija Mountain Travel Sobek ļauj aplūkot arī arhipelāga aizsargājamās vietas, kas pieder vietējai Kuna tautai. Airētājiem ir unikāla iespēja ieraudzīt autentiskus ciematus, brīnišķīgas pludmales telts uzsliešanai, nirt koraļļu rifos un vienkārši atslēgties no realitātes.

Jūras kanoe izbraukumi ir vienkārši: tikai trīs līdz 5 stundas dienā, sniedzot daudz laika komunikācijai ar Kuna cilvēkiem.

Vieta: Bali, Indonēzija

bali.jpg - 62.88 KB

Sporta veids: Sērfošana

Piedzīvojums: Sērfošana prasa arī attīstītu prātu, ne tikai muskuļus. Toties sērfošana Bali (lielu vulkānu, rīsa lauku un hindu tempļu zemē) ir kas neparasts. Iesācējiem iesakām doties uz Kuta pilsētu, kur atrodas Pro Surf skola, kas jums jau pirmajā nodarbībā iemācīs nostāties uz dēļa, bet netālu esošā Legian Pludmales viesnīca ļaus pavadīt burvīgu nakti. Pieredzējušiem braucējiem jādodas uz dienvidu pilsētu Uluwatu, kuras pludmales augstie viļņi liks sirdij iepukstēties straujāk.

Ceļojiet ar sērfošanas tūru kompāniju Wavehunters, kas ļaus braucienu padarīt kompaktāku. Apmetieties Uluwat kūrortā, kas piedāvā ērtas bambusa gultas un platekrāna TV. Nonākot mājās, jūs nešaubīgi varēsiet teikt, ka Bali pludmales ir attīrījušas jūsu garu.

Vieta: Vašingtonas štats

washington.jpg - 62.4 KB

Sporta veids: Pārgājieni

Piedzīvojums:
Pastaiga pa pludmali daudziem liekas kas neatkārtojams, tomēr šeit jūsu mērķis ir augstāks. Pārgājiens pa piekrastē esošo Olimpisko parku ir īsts pārbaudījums, piedāvā plašas klintis, dīķus un ezerus, kā arī takas piekrastes mežos (pieejamas arī pludmales sauļošanās pauzītēm).

Sausākie mēneši šeit ir augusts un septembris, tāpēc tad dodieties uz labāko apvidu – Dienvidu krastu, kur ir samērā maz tūristu.

Varat doties arī uz 25 km attālo Ziemeļu krasta Pludmales taku tīklu, kas ir visai lēzens, tomēr tik un tā jums būs jāšķērso upes, jākāpj klintīs un jāairē. Tā kā parka noteikumi atļauj celt teltis pludmalēs, viļņu skaņa jūs ātri vien ieaijās dziļā miegā...

Vieta: Dominikāna

dominicana.jpg - 96.45 KB

Sporta veids: Kalnu riteņbraukšana

Piedzīvojums:
Mēs saprotam, ka Karību jūrai un tās pludmalēm nav nepieciešama liela reklāma, tomēr daudzi nezina, ka īstie piedzīvojumi slēpjas augstāk virs zeltainajiem liedagiem. Plašā Dominikānas sala (atrodas starp Gvadelupu un Martiniku) lepojas ar visai augstiem kalniem, kas piedāvā skaistus skatus uz Atlantijas okeānu un Karību jūru.

Nature Island Dive kompānija piedāvā dienu garus izbraukumus ar kalnu divriteņiem, kas ļaus jums nokļūt 1000 metru augstumā un nesteidzīgi pārvietoties pa skaistu koku birzīm, nomazgājot sviedrus spirdzinošā tropu mežu upes ūdenī.

Jungle Bay Resort&Spa kūrortā pieejamas namiņiem līdzīgas kotedžas, kas celtas no koka netālu no izbraucienu takām un pludmalēm.

Vieta: Captiva sala, Florida

captive.jpg - 82.09 KB

Sporta veids: Burāšana

Piedzīvojums:
Kamēr visi Floridas līča piekrastē lasa gliemežvākus un cenšas izvairīties no spēcīgajām vēja brāzmām, jūs ar pārākumu sajūtu noskatāties uz viņiem no jahtas...

Jau 40 gadus Offshore Sailing School burāšanas skola šeit pulcē iesācējus, kas vēlas apgūt šo sporta veidu. Tā atrodas uz Captiva salas, kurā ir aizsargāti līči, bet vienlaikus arī labākais vējš burāšanai. Izvēlieties starp apmācībām, vienkāršu burāšanu un pat sacīkstēm, katru dienu pavadot uz ūdeņiem sešas stundas! Par laimi, nakšņosiet uz cietzemes – South Seas Island kūrortā, kas apmierinās jebkuras vēlmes pēc ērtībām.

Vieta: Isla Holbox, Meksika

holboc.jpg - 73.97 KB

Sporta veids: Mušiņmakšķerēšana

Piedzīvojums:
Isla Holbox atrodas 60 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Cancun, tomēr tikpat labi tā var būt atsevišķa galaktika. Mums visvairāk interesē šīs salas 34 kilometrus garā piekraste un neskartās pludmales, kas ideāli piemērotas mušiņmakšķerēšanai.

Tieši šeit savas pavasara brīvdienas pavada daudzi šī makšķerēšanas paveida cienītāji, kuriem 100 mārciņas smagi lomi nav nekāds retums. Yellow Dog Flyfishing Adventures savus viesus aizved uz labākajām zvejas vietām, ļaujot dienā 8 stundas pavadīt makšķerējot.

Un neaizmirstiet arī par skaistajām un saulainajām pludmalēm! Isla Holbox Flyfishing Lodge viesnīca atrodas salas galvenajā pludmalē un piedāvā vienkāršus numuriņus ar skatu uz jūru, kā arī pludmales bāru, kurā vakaros dalīties ar zvejnieku stāstiem.

Vieta: Dubaija, Apvienotie Arābu Emirāti

dubai.jpg - 103.16 KB

Sporta veids: Golfs

Piedzīvojums:
Kopš Toger Woods šeit uzspēlēja golfu un apmetās Burj Al Arab, Dubaijas golfa laukumi ir ļoti lielā cieņā. Pilsētas apkārtnē izveidoti veseli septiņi publiskie 18 bedrīšu golfa laukumi, sākot no Emirates Golf Club, kur notiek PGA European posms, līdz Al Badia Golf Resort, kas atrodas upju un ezeru ielokā.

Tomēr jūs nekad neaizmirsīsiet, ka atrodaties Vidējos Austrumos, jo mošejas un minareti ir redzami no attāluma! Kad ir laiks doties pie miera, brauciet uz Madinat Jumeirah – skaisti rotātu īpašumu, kurā ir veseli 867 numuri, kā arī privātā pludmale.

Atcerieties, ka Dubaijā ir savi noteikumi, tāpēc ejot nakts izklaidēs, apģērbieties pienācīgi.

Vieta: Santa Rosa pludmale, Florida

santarosa.jpg - 94.15 KB

Sporta veids: Veikbords un ūdens slēpošana

Piedzīvojums: Meksikas līča viļņi ir ideāli ūdens sporta mīļotājiem, sērfotājiem un kaitborda draugiem. Tomēr, ja esat veikborda vai ūdens slēpju cienītājs, jums ir neticami paveicies, jo jau 1985. gadā divi trakie izveidoja speciāli šim nolūkam paredzētus mākslīgos ezerus uz ziemeļiem no Floridas Santa Rosa pludmales.

Šeit atrodas Pickos ūdens slēpošanas un veikborda centrs, kur pasaules čempions Cory Pickos trenē gan bērnus, gan pieaugušos abos sporta veidos. Intensīvajos kursos jūs iemācīsieties pamatlietas. Apmesties varēsiet Highlands House Bed&Breakfast viesnīcā, kas atrodas pašā Meksikas līcī un piedāvā vienkāršus, bet gaumīgus numurus.

Vieta: Kiawah sala, Dienvidkarolīna

kiawah.jpg - 125.57 KB

Sporta veids: Teniss

Piedzīvojums:
Iespējams, vienīgā lieta, kas šeit pārspēj viļņu skaņu, ir teniss, ir sevišķi tad, ja jums izdodas pieveikt pretinieku tieši pludmales kortā. Kiawah Island Golf Resort atrodas 30 minūšu brauciena attālumā no Charleston un piedāvā 5 kortus ar cieto segumu, ko ieskauj palmas.

Šī ir tenisa draugu paradīze, kur var trenēties pat iesācēji, jo par to rūpējas aparāti, kas ne tikai šauj tenisa bumbiņas, bet arī savāc tās atpakaļ. Papildus tam varat doties īsos pārgājienos pa tuvāko apkārtni.

Apmešanās iespēju sniedz mazie namiņi ar interesantiem griestiem, kas atrodas 15 kilometrus no piekrastes smiltīm.

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Skaistas jau tās pludmales!
24.09.2007. plkst. 18:29
Esmu totāli aktīvs tepat Latvijā ,
24.09.2007. plkst. 10:29
nekad neesmu sapratusi, kāpēc esmu dzimusi Latvijā?gribetu es ar dzīvot TĀĀDAS pasaku vietiņās :) uz mūsu jūru pat nav vēlme iet un skriet!auksti
24.09.2007. plkst. 09:47
Man ļoti patiktu burāt. tas būtu ļoti interesanti!
10.09.2007. plkst. 18:20
man personiigi pashai patika daivingsu n raftings..
10.09.2007. plkst. 14:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Brazīlijā Ziemassvētki tiek atzīmēti ar uguņošanu

Pasākumi

“Melo–M” apkārt pasaulei!

Čellu mūzikas trio “Melo–M” sagatavojis jaunu mūzikas programmu “Apkārt pasaulei!” ar vairāk nekā 11 populārām dažādu pasaules tautu melodijām aranžējumos trim čelliem. Pirmie...