Top 10 – Lēti ceļojumi studentiem

Top 10 – Lēti ceļojumi studentiem

Kad vasara jau tikpat kā klāt, sesija, uztraukumi un kontroldarbi drīz būs aiz muguras.

Pēc moku pilniem mēnešiem jūs droši vien plānojat kopā ar studiju biedriem doties uz ārzemēm kādā lieliskā ceļojumā, lai beidzot izbaudīti sen pelnīto brīvību.

Tomēr runāsim atklāti – studenta maciņš nepavisam nav tik biezs, lai jūs varētu atļauties nakšņot pieczvaigžņu viesnīcā un pusdienot šikos restorānos.

Tomēr eksistē veids, kā uz pāris nedēļām aizbraukt uz tuvākām un tālākām zemēm, ja neesat miljonārs.

Turpmāk minētie ceļojumi domāti visas pasaules studentiem, kas ceļo ar ierobežotiem līdzekļiem, bet tāpēc jau nevēlas uzdzīvot mazāk.


10 – Tegucigalpa, Hondurasa

Tegucigalpa.jpg - 27.22 KBTegucigalpa, Hondurasa

Aizraujošā Hondurasas galvaspilsēta piedāvā daudz lētu apmešanās iespēju, piemēram, hosteļus sākot no 13USD par nakti, vai lētas viesnīcas līdz 18USD.

Dienas laikā atpūtieties Parque de la Leona vai Parque de las Naciones Unidas parkos, kuros vietējie pavada savas dienas, nesteidzīgi zvilnot zālājā un baudot sauli.

Parque de la Concordia parkā jūs varat apskatīt seno maiju tempļu miniatūrus atveidojumus.

Maijupiramida.jpg - 36.18 KBMaiju tempļu miniatūrus atveidojumus var aplūkot Parque de la Concordia

Lai arī nokļūt uz šiem parkiem var izrādīties visai sarežģīti, labākais veids kā to paveikt, ir braukt ar taksi, kas šajā pilsētā ir nedārgi un par ceļu no hosteļa uz kādu no šiem parkiem paprasīs jums tikai 1 USD. Tomēr vienlaikus iesakām par cenu vienoties jau iepriekš, lai vadītājs neiedomātos jūs apvest ap stūri.

Tegucigalpa komerciālais centrs atrodas Morazan bulvārī.

Tas ir moderns rajons, kas pazīstams ar nosaukumu „la zona viva” un tajā atrodas daudz augstas klases restorānu un veikalu. Pat ja nevarat neko tajā atļauties, iespēju Morazan bulvārī netrūkst.

Vēsturiskais centrs arī ir apmeklējuma vērts, jo lepojas ar senām ēkām un baznīcām.

tegucigalpa_b.jpg - 17.32 KBViena no skaistākajām Hondurasas baznīcām arī apskatāma Tegucigalpa

Pilsētā norit arī intensīva un interesanta naktsdzīve, sākot no mūzikas grupu uzstāšanās un beidzot ar jautriem naktsklubiem un kazino.

Visbeidzot, arī maltīti Tegucigalpa ir iespējams ieturēt ļoti lēti un jums ir pieejami gan vietējie, gan eiropiešu un Āzijas ēdieni.

9 – Vankūvera, Britu Kolumbija, Kanāda

Vankuvera.jpg - 22.52 KBSkats uz Vankūveras depesskrāpjiem

Vankūvera, kas tiek pieskaitīta pasaules lieliskāko pilsētu sarakstam, piedāvā hoteļus pat par 9 dolāriem uz nakti!

Salīdzinājumā ar citām Ziemeļamerikas pilsētām šajā ir ne tikai lētākas cenas it visam – lielisks atspaids ir arī fantastiskais Kanādas dolāra – ASV dolāra maiņas kurss.

Dienas laikā pilsētā jūs par brīvu varat aplūkot milzum daudz vietu un objektu, piemēram, Viktorijas laika ēkas vēsturiskajā Gastown rajonā.

Gastown.jpg - 32.28 KBGastown rajons, Vankūvera

Varat doties uz Seawall pastaigu zonu, no kuras paveras lielisks skats uz apkārtējiem kalniem un pilsētu ieskaujošo okeānu.

Izcils apskates objekts ir arī netālu esošais Whistler kalns, kas piedāvā slēpošanas iespējas vai arī skaistus skatus uz lejup esošajiem ezeriem un ielejām.

Whistlerkalns.jpg - 15.09 KBWhistler kalns, Vankūvera

Attiecībā uz izklaides iespējām, Vankūvera ir satriecoša. Komēdiju performances uz ielām, dzīvā džeza mūzika, karaoke, salsas klubi, autosacīkstes, krogi, un naktsklubi neļaus garlaikoties ne brīdi.

Lai arī daudzi klubi uzsāk darbu agri, tie pārsvarā koncentrēti vienā pilsētas rajonā(Gastown, Yaletown un Granville ielā), tāpēc savām nakts izklaidēm izvēlieties šos rajonus.

Kad dosieties ieturēt maltīti, noteikti atradīsiet savam makam atbilstošu ēstuvi. Vankūvera piedāvā visdažādāko virtuvju ēstuves, jo sevišķi Āzijas, par ļoti pieņemamām cenām.

8 – Kostarika

Kostarika.jpg - 23.67 KBSkaistā Kostarikas daba - skats uz Irazu vulkānu

Kostarika ir otra mazākā valsts Dienvidamerikas centrālajā daļā, tāpēc to var lieliski apskatīt pāris nedēļās.

Tālākā vieta no galvaspilsētas San Jose atrodas deviņu stundu brauciena attālumā. Turklāt valstī ir labi attīstīts autobusu serviss.

SanJose.jpg - 25.44 KBKostarikas galvaspilsēta SanJose, iestājoties tumsai

Visā valstī atrodas daudz hosteļu un lētu viesnīcu: ir iespējams dabūt numuru pat par 15USD par nakti, bet hosteļos – pat par 7 dolāriem, turklāt San Jose.

Valsts patiešām ir ļoti skaista un ik uz soļa jums nāksies redzēt elpu aizraujošus skatus.

Ja labi saplānosiet ceļojumu, daudzas lietas redzēsiet pilnīgi par brīvu, ieskaitot dažādos tropu mežus, kalnus, pludmales, parkus un upes, kā arī slaveno Monteverde mākoņu mežu.

Monteverde.jpg - 52.48 KBMonteverde mākoņu meža rezervāts

Visu gadu pilsētās tiek rīkotas visdažādākās fiestas (ballītes). Šīs skaļās un krāsainās svinības ietver dzīvo mūziku, tautas dejas, buļļu cīņas, laternu parādes, kā arī bagātīgus mielastus. Lai arī ēdiens šeit nav brīnišķīgākais uz planētas, vietējā virtuve ir lēta un garšīga.

7 – Dubrovnik, Horvātija

Dubrovnik.jpg - 20.58 KBDubrovnik, Horvātija

Viens no Horvātijas iecienītākajiem objektiem – Dubrovnik pilsēta - ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Viesnīcā numuru varat noīrēt par 11 dolāriem.

Kaut arī vēl 90. gadu sākumā pilsēta tika bombardēta, vairums arhitektūras pieminekļu un namu šodien ir restaurēti, tāpēc pastaigas pa ielām būs ļoti interesantas.

Pilsētas apkārtnē atrodas arī brīnišķīgas pludmales, kas ideāli piemērotas ūdenssporta veidiem, niršanai un vraku izpētei.

Lai arī Dubrovnik ir ko darīt cauru gadu, vislabāk uz turieni ir doties uz Dubrovnik Vasaras festivālu, kas notiek laika posmā no 10. jūlijam līdz 25. augustam. Tas tiek rīkots jau 50 gadus un ir iemantojis pasaules slavu, piesaistot māksliniekus ar vārdu.

Dubrovnik_fest.jpg - 16.17 KBKārtējā Dubrovnik vasaras festivāla noslēguma ceremonija

Starp festivāla aktivitātēm jāizceļ brīvdabas koncerti, ielu teātris, parādes un vispārējs trakums, kas pārņem pilsētu. Jūs būsiet pārsteigts, cik liela kultūras dažādība festivāla laikā valda pilsētā (no hip-hop līdz pat operai).

Horvātiešu virtuve vienmēr ir svaiga un daudz bāzēta uz sezonas produktiem. Iesakām nogaršot scampi un calamari. Tā kā visas ēdienu sastāvdaļas tiek audzētas uz vietas, ēdiens nav dārgs.

6 – Ho Chi Minh pilsēta, Vjetnama

Saigon.jpg - 26.03 KBSaigonas upes delta Ho Chi Minh pilsētā, Vjetnama

Pilsēta gan savu vārdu ieguvusi relatīvi nesen (1975. gadā), jo līdz tam to dēvēja par Saigonu.

Tā ir aktīva, mūžam pārpildīta un skaista pilsēta. Apmešanās cenas ir no 13USD par nakti.

Labākais veids, kā izjust pilsētas skaņas un gaismas, ir ceļot kājām vai ar velosipēdu.

HCM_velo.jpg - 27.03 KBVelosipēdistu pārpildītās ielas Ho Chi Minh

Dodieties pastaigā gar upi, lai redzētu plašo Saigonas upi vai arī apmeklējiet Dong Khoi rajonu, kas ir pilns ar dažādiem veikaliem, dārglietu tirgotavām un restorāniem.

Ja pilnās ielas jūs nomāc, dodieties ar velosipēdu uz Botānisko dārzu un ļaujaties to mierīgajai atmosfērai.

Botaniskaisdarzs.jpg - 33.59 KBHo Chi Minh botāniskais dārzs

Lai arī 1975. gadā pēc Vjetnamas apvienošanās visi bāri un klubi tikai aizvērti, 90. gadu sākumā likums tika atcelts. Šodien pilsētā ir daudz dažādu izklaides vietu, sākot no visparastākajiem krogiem un beidzot ar augstākās raudzes iestādījumiem. Cenas šeit ir demokrātiskas (apmēram 0.70USD par pudeli alus), tomēr šikajās vietās tās ir augstākas.

Valstī, kurā ir apmēram 500 tradicionālo ēdienu, ikviena gardēža iegribas tiek apmierinātas. Turklāt, ja esat ieradies ar maziem iztikas līdzekļiem, sev pieņemamu ēstuvi atradīsiet ik uz soļa.

5 – Prāga, Čehija

Praga.jpg - 21.37 KBPrāga, Čehija

Kopš dzelzs priekškara krišanas šo skaisto pilsētu tūristi ir burtiski apsēduši. Jāpiebilst, ka senos laikos Prāga uz brīdi pat bijusi Svētās Romas impērijas galvaspilsēta.

Lai arī apmešanās iespējas šeit ir salīdzinoši dārgākas (hosteļa numurs sākot ar 23USD), alus cenas to visu atsvērs. Puslitrs – par 0.30 dolāriem, kas ir pat lētāk, nekā samaksāsiet par tasi kafijas vai bezalkoholisku dzērienu.

Dienas laikā droši varat doties apbrīnot pilsētas arhitektūru ejot kājām. Pretstatā citām Eiropas pilsētām, daudzas ēkas Prāgā ir saglabājušās vismaz 1000 gadus.

arhitektura.jpg - 39.79 KBPrāgas arhitektūra

Prāgas naktsdzīve nav iedomājama bez liela daudzuma Pilzenes alus kādā no daudzajiem krogiem. Ļoti interesanti ir tā sauktie gotikas bāri, kas atrodas tā laika celtņu pagrabos!

Papildus gardajam alum jūs noteikti jutīsieties apmierināts ar vietējo virtuvi, kas piedāvā visu, sākot ar taizemiešu un beidzot ar krievu virtuves ēdieniem.

4 – Santjago, Čīle

Santiago.jpg - 24.64 KBNeraksturīgi skaidra diena Santjago, Čīle

Čīles galvaspilsēta atrodas auglīgajā Santjago ielejā Klusā okeāna krastā un to ieskauj iespaidīgie Andu kalni.

Ticiet vai nē, bet šeit ir iespējams unikāls piedzīvojums – no rīta jūs varat kārtīgi nopeldēties okeāna ūdeņos, bet pēcpusdienā jau slēpot lieliskās kalnu nogāzēs. Un viss šeit ir lēts: hosteļa numurs uz nakti maksā apmēram 6USD.

Šajā kontrastu pilsētā, kur debesskrāpji paceļas pār brīnišķīgām 17. un 18. gadsimta baznīcām un vietējās sievietes pārdod savus izstrādājumus pasaules klases viesnīcu priekšā, ir daudz interesantu apskates objektu.

Pastaiga pa Santjago jums ļaus apskatīt vietējos tirgus, burvīgus senos kvartālus un skaistus parkus, kuros rit aktīva sociālā un kultūras dzīve. Lai arī pilsētas muzeji, piemēram, Museo de Arte Contemporaneo, ir salīdzinoši mazi, to ekspozīcijas ir ļoti iespaidīgas un viennozīmīgi apskates vērtas.

Muzejs.jpg - 24.81 KBMuseo de Arte Contemporaneo, Santjago

Pilsētas naktsdzīve ir koncentrēta Bellavista rajonā, kura galvenajā ielā Calle Pio Nono atrodas daudzi bāri, klubi un restorāni. Daži no tiem piedāvā ļoti pieņemamas cenas (apmēram 1.40USD par alu), savukārt citi atkal ir „uzskrūvējuši” cenas neiedomājamos augstumos.

Tas pats attiecas uz ēdienu: jūras produktu maltītes ir gardas, tomēr cenu līmeņi ir ļoti atšķirīgi, tāpēc vispirms ieskatieties ēdienkartē.

3 – Amsterdama, Nīderlande

Amsterdama.jpg - 23.27 KBAmsterdama naktī

Slavena ar savu brīvdomīgo un liberālo attieksmi pret dzīvi, seksu un narkotikām, Amsterdama ir lieliska pilsēta studentiem, kas vēlas izbaudīt ballīšu atmosfēru krietni atbrīvotākā gaisotnē. Hosteļu cenas – no 17 dolāriem.

Protams, ikviens ir dzirdējis par slavenajiem Amsterdamas „kafijas namiņiem”, kur pilnīgi legāli var nopirkt uz uzsmēķēt hašišu un marihuānu.

Vēl viena ļoti aizraujoša atrakcija ir Sarkano lukturu kvartāla apmeklējums, kurā ikviens var noraudzīties skatlogos, kuros atrodas dzīvi manekeni un sniedz dažādus LIVE SEX priekšnesumus.

RedLiht.jpg - 24.43 KB"Sarkano lukturu" rajons, Amsterdama

Tomēr izklaide Amsterdamā ar šīm divām lietām nebūt nebeidzas, jo leģendām apvīta ir arī Amsterdamas naktsdzīve un arī tās alus. Lai arī dažos klubos iekļūšana paredzēta tikai to biedriem, pārējos (Melkweg, Paradiso un Mazzo) ir ļoti laba cenu politika attiecībā uz studentiem, kā arī lieliska mūzika.

Varbūt studentam ir grūti noticēt, tomēr Amsterdama ir ievērojama arī ar ko citu, nevis tikai ar seksu, narkotikām un mūziku.

Ceturto daļu pilsētas aizņem kanāli, ūdens ceļi un ezeri, tāpēc pastaiga pa Amsterdamu un izbrauciens ar laivu būs neaizmirstams piedzīvojums.

Ja interesējaties par kultūras dzīvi, tad lieciet aiz auss, ka Holandē muzeju ir ļoti daudz (Amsterdamā iesakām lieliskos Rijksmuseum un Anne Frank House).

Amsterdamā ir daudz internacionālu restorānu, kas pasniedz augstākās kvalitātes ēdienu par ļoti pieņemamām cenām. Indonēziešu restorāni ir sevišķi lielā cieņā – nogaršojiet rijkstaffel, tradicionālu indonēziešu ēdienu, kuru nekur citur pilsētā neatradīsiet.

2 – Ios sala, Grieķija

IosChora.jpg - 22.45 KBIos salai raksturīgi balti kaļķoti nami

Ios ir slavena jauniešu atpūtas vieta, pateicoties aktīvajai naktsdzīvei un nebeidzamajām ballītēm. Lai arī gulēšanai saprotamu iemeslu dēļ laika nebūs daudz, vismaz somas kaut kur vajadzēs atstāt – hosteļa numura cenas šeit ir no 14USD.

Kad saule ir uzlēkusi, dodieties uz kādu no daudzajām pludmalēm vai arī apskatiet tradicionālos ciemus un iespaidīgos arheoloģiskā mantojuma objektus.

Vietējā galvaspilsēta Hora ir lielisks zilu domu baznīcu un balti kaļķotu māju kopums. Obligāti aizbrauciet uz Skarkos, kur atrodas arheoloģiskie objekti, kas pierāda, ka Ios sala ir apdzīvota jau gadu tūkstošiem.

Chora.jpg - 18.53 KBVēl viens skats uz brīnišķīgo Horas arhitektūru

Īstā dzīvība salā iestājas pēc saulrieta, kad neskaitāmajos bāros, krogos, klubos un diskotēkās izklaidēties sāk koledžas vecuma jauniešu bari no visas pasaules, kas šeit atbraukuši jautrības un zemu cenu meklējumos.

Starp labākajām atpūtas vietām jāatzīmē No Name Bar un Fun Pub Hora pilsētā, kā arī Mylopotas pludmales Ios-Plage bārs.

Ja pēc visas ballēšanās jūs ir piemeklējis izsalkums, varat izvēlēties starp grieķu, itāliešu, taizemiešu un citiem restorāniem. Cenas tajos ir ļoti atšķirīgas, tāpēc meklējiet savam budžetam atbilstošāko.

1 – Margaritas sala, Venecuēla

Margarita_sala.jpg - 21.38 KBKarību jūras pērle - Margaritas sala

Šī kalnainā tropu sala ir īsta paradīze, kas atrodas Venecuēlas piekrastē. Tajā ir daudz skaistu pludmaļu un gadā 320 dienas spīd saule! Turklāt šī vieta ir neticami lēta pateicoties ļoti izdevīgajiem valūtas maiņas kursiem. Hoteļos numurs maksā no 13USD, alus – lētāks par vienu dolāru un garda maltīte – sākot no 7USD.

Pieejamo aktivitāšu klāstā ietilpst niršana, izjādes ar zirgiem, makšķerēšana un sauļošanās pludmalē. Salā ir arī daudz tirdziņu, kuros jūs varat iegādāties ļoti lētu vietējo rumu, kā arī dažādus suvenīrus (šūpuļtīklus, keramiku un Amazones reģiona indiāņu pinumus).

Bāru, klubu un diskotēku salā ir daudz. Viena no populārākajām atpūtas un izklaides vietām ir Mosquito Coast – liela un populāra diskotēka, kurā skan gan rietumu, gan vietējās mūzikas ritmi. Apmeklējuma vērti ir arī Subsuelo un Eye naktsklubi, kuros, tāpat kā daudzos bārus, tiek atskaņota dzīvā mūzika.

agua.jpg - 15.75 KBAgua pludmale, Margaritas sala

Lai arī Margaritas salā paēst ir iespējams visdažādākajos internacionālajos restorānos, cenas šeit ir ļoti zemas un ēdienu kvalitāte – visaugstākā!

Kravājiet somas!

Lūk, esam jums parādījuši, ka students var ceļot arī ar ierobežotiem līdzekļiem, tāpēc jums tagad atliekt tikai izvēlēties galamērķi. Tā kā pēdējos sešus mēnešos noteikti esat mācījies ar kūpošu galvu, ir pienācis laiks atpūsties no tā visa.

Sakiet „hasta la vista” kopmītņu istabai un kāpiet lidmašīnā, kas jūs aizvedīs pretī vēl neatklātiem horizontiem un robežām..

Komentāri (77)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
patrick
Sveiki kungs un kundze .. Jums, kas ir finansialas grutibas, nevilcinieties sazinaties ar mani, jo es esmu atverts jums aiznemties kreditu, Ja Jums ir interese, tapec, ludzu, sazinieties ar mani uz manu pastu: patrick.dessoubris2013@gmail.com Quick Krediti un loti uzticamu 48 stundu laika.
28.02.2018. plkst. 14:44
patrick
Sveiki kungs un kundze .. Jums, kas ir finansialas grutibas, nevilcinieties sazinaties ar mani, jo es esmu atverts jums aiznemties kreditu, Ja Jums ir interese, tapec, ludzu, sazinieties ar mani uz manu pastu: patrick.dessoubris2013@gmail.com Quick Krediti un loti uzticamu 48 stundu laika.
28.02.2018. plkst. 14:43
patrick
Sveiki kungs un kundze .. Jums, kas ir finansialas grutibas, nevilcinieties sazinaties ar mani, jo es esmu atverts jums aiznemties kreditu, Ja Jums ir interese, tapec, ludzu, sazinieties ar mani uz manu pastu: patrick.dessoubris2013@gmail.com Quick Krediti un loti uzticamu 48 stundu laika.
28.02.2018. plkst. 14:42
patrick
Sveiki kungs un kundze .. Jums, kas ir finansialas grutibas, nevilcinieties sazinaties ar mani, jo es esmu atverts jums aiznemties kreditu, Ja Jums ir interese, tapec, ludzu, sazinieties ar mani uz manu pastu: patrick.dessoubris2013@gmail.com Quick Krediti un loti uzticamu 48 stundu laika.
28.02.2018. plkst. 14:41
patrick
Sveiki kungs un kundze .. Jums, kas ir finansialas grutibas, nevilcinieties sazinaties ar mani, jo es esmu atverts jums aiznemties kreditu, Ja Jums ir interese, tapec, ludzu, sazinieties ar mani uz manu pastu: patrick.dessoubris2013@gmail.com Quick Krediti un loti uzticamu 48 stundu laika.
28.02.2018. plkst. 14:40

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 11. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Colgate zobu pastai radās problēmas ar reklāmu Spānijā, jo spāniski „colgate” nozīmē „ej pakaries!”

Pasākumi

Sēru vēsts: aizsaulē aizgājusi aktrise Milda Klētniece

Dailes teātra Aizsaules aktieru zvaigznājam piepulcējusies vēl viena spilgta zvaigzne – Milda Klētniece....