10 aizraujošākie laivu braucieni pasaulē

10 aizraujošākie laivu braucieni pasaulē

Latvijā izbraukumi ar laivām šobrīd ir modes kliedziens un tos rīko gan draugu bariņi, gan arī uzņēmumi saviem darbiniekiem. Taču viens ir braukt ar laivu pa mierīgo Gauju un vērot putnus vīterojam klintīs, bet pavisam kas cits ir traukties lejup pa krācēm kādā pasaules nostūrī un paļauties uz veiksmi un visu ceļabiedru kopējo sadarbību.

Turklāt laivu brauciens ļauj piekļūt vietām, kur bieži vien ar kājām vai apvidus auto nokļūt nav iespējams.


Tatshenshini upe: Aļaska, Britu Kolumbija, Jukona

tatshenshini.jpg - 73.11 KB

Pasaulē ir daudz vietu, kas piedāvā aizraujošus laivu braucienus, taču Kanādas un Aļaskas reģioni šim nolūkam ir vieni no labākajiem. Britu Kolumbijā bāzētā kompānija Skeena Valley Adventures piedāvā 10 dienas ilgu ceļojumu, kas ved cauri pasaulē lielākajam UNESCO Dabas mantojuma reģionam, diviem nacionālajiem parkiem un vienam rezervātam.

Šeit jūs redzēsiet pasaulē lielākās ledus segas, kas neatrodas polārajos apgabalos, aisbergiem pilnus ezerus, kā arī ledus lāčus, grizlī lāču un baltgalvainos ērgļus. Ja paņemsiet līdzi skotu viskiju, varēsiet tam pievienot 10 000 gadus senu ledu!

Karnali upe: Nepāla

karnali.jpg - 91.39 KB

Fakts, ka Karnali sasniegšanai jau vien ir nepieciešams garš pārgājiens ar mantu nesējiem, ļauj saprast, cik nomaļā vietā atrodas šī upe ar augstākās klases krācēm. Nedēļu ilga brauciena laikā ceļš vedīs cauri daudziem šauriem, mežainiem kanjoniem un noslēgsies Bardia Nacionālajā parkā.

Lielākā daļa sarežģīto krāču jūs gaidīs pirmajās dienās.

Zambezi upe: Āfrikas dienvidaustrumi

zambezi.jpg - 95.64 KB

Šī ir viena no dažādākajām un sarežģītākajām upēm kontinentā, kurā netrūkst arī augstākās klases krāču. Ja laiva apgāžas, instruktori iesaka braucējiem turēties galvenajā straumē, jo upes malu atvaros mājo krokodili un nīlzirgi, kas par nelūgtajiem upes ciemiņiem nebūs īpašā sajūsmā.

Upes lejtecē ūdens ritējums ir mierīgāks un ved cauri Āfrikas lauku ciematiņiem.

Pacuare: Kostarika

pacuare.jpg - 82.31 KB

Ceļojumu eksperti lauvu braucienus pa Pacuare sauc par jautriem, taču ne bīstamiem. Vietējās firmas piedāvā vienas, divu vai pat trīs dienu braucienus un apvieno tos ar ekskursijām uz apkārtējiem vulkāniem vai mežiem.

Unikālākā iespēja, kas šeit tiek piedāvāta, ir redzēt tukānus un sliņķus, kā arī peldēties zem ūdenskritumiem.

Yangtze upes augštece: Tibeta

jandzi.jpg - 87.53 KB

Earth Rivers Expeditions apraksta Yangtze kā vienu no kultūras ziņā interesantākajām upēm uz Zemes. Ainavas šeit ir grandiozas – augsti un zaļi kalni, taču neskartā Tibetas kultūra vispār ir kaut kas pārdabisks.

Braucot ar laivām ceļotāji redz sarkanā tērptus mūkus akmens ciemos, kas izcirsti tieši klintīs, satriecošus tempļus ar gleznojumiem un citas interesantas lietas. Turklāt vietējie pret ceļotājiem ir ļoti draudzīgi. Bez šaubām – viens no labākajiem upju ceļojumiem pasaulē!

Navua upes augštece: Fidži

navua.jpg - 93.34 KB

Neparastais salas upes ceļojums pa Navua augšteci ved cauri melnas lavas aizai, kas aizaugusi ar papardēm, vīteņaugiem un citu džungļu floru. II klases krāces ir piemērotas arī ģimeņu ceļojumiem, turklāt noteikti piestājiet krastā, lai apskatītu upes piekrastes ūdenskritumus.

Shotover upe: Jaunzēlande

shotover.jpg - 78.57 KB

Jaunzēlandes Shotover upes vispopulārākais ceļojums ir vienas dienas brauciens no Kvīnslendas, ko piedāvā Kiwi gidi. Starp interesantākajiem iespaidiem būs brauciens pa straumi, kas ved cauri tunelim un pēc tā pēkšņi pārvēršas IV klases krācēs.

Daudzi šo vietu uzskata par izaicinošāko reģionā.

Futeleufu upe: Čīle

futelufu.jpg - 77.9 KB

Aprakstot Futeleufu krāces laivu braucieniem, tūrisma organizatori saka: „Ja pirms šī brauciena norīsiet oglīti, pēc tam tā iznāks ārā kā dimants”.

Intensīvās un izaicinošās V klases krāces bieži vien piedāvā izbraukt vienas dienas ceļojumā un apvienot to ar klinšu kāpšanu un zip line atrakcijām. Upe traucas cauri gleznainai kalnu ielejai.

Magpie upe: Kvebeka, Kanāda

magpie.jpg - 79.82 KB

Daudzi uzskata šo upi par otro labāko Ziemeļamerikā, kas piemērota daudzdienu braucieniem. Ceļotājus ar lidmašīnu atved uz rajonu, kas līdzinās Sibīrijai, lai tie nedēļu varētu braukt pa lielo upi. Magpie patiesībā ir apceļota tik reti, ka tās krācēm pat nav doti nosaukumi!

Vienu no naktīm pavadīsiet teltīs pie 100 pēdas augsta ūdenskrituma, klausoties ūdens dārdoņā.

Tombopata upe: Peru

tombopata.jpg - 82.89 KB

10 līdz 12 dienu ceļojums pa Tombopata aizvedīs jūs no Andiem līdz Amazonei pa upi, kurā nāksies pārvarēt III līdz IV klases krāces. Upe vedīs caur diviem nacionālajiem parkiem.

Dažās ekspedīcijās pievienojas arī dabas zinātnieks, kas braucējus iepazīstina ar apkārtējo dabu un ļauj ieraudzīt pērtiķus, tapīrus, papagaiļus un pat jaguārus. Ceļotāji apmetas piekrastes namiņos vai teltīs.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vairāk kā 1500 gadus pēc tam, kad ģermāņu cilts – vandāļi – okupēja Spānijas daļās, viņu ietekme ir joprojām palikusi: dienvidu reģions, kas ir pazīstams kā Andalūzija, ir „Vandalūzija” tikai bez pirmā burta

Pasākumi

Maršrutā Jūrmala – Rīga no 1.maija sezonu uzsāk upes kuģītis „New Way”

Sākoties siltajam un saulainajam laikam, savu sezonu atkal sāk kuģītis «New Way», kurš katru dienu kursēs starp Rīgu un Jūrmalu, dodot lieliskas izklaides iespējas Rīgas un Jūrmalas viesiem....