10 unikālas pasaules ainavas

10 unikālas pasaules ainavas

Alpi ir skaisti. Tāpat arī Amerikas Klinšu kalni un Himalaji. Bet ja jums parādītu fotogrāfiju ar kalniem, vai jūs nekļūdīgi varētu pateikt, kuri tieši tajā ir attēloti?

Šajā ziņā nav problēmu, piemēram, ar Venecuēlas Tepui kalniem, kas nelīdzinās nevienai citai kalnu grēdai pasaulē.

Kā ar pludmalēm? Jā, Maui ir gleznaina, Sidneja un Maiami arī. Taču Namībijas Skeletu krasts ar simtiem vraku, kas nogrimuši dēļ tajā mūžīgi valdošās miglas, ir kas neredzēts...

Pasaulē ir skaistas ainavas un unikālas ainavas – pēdējās no tām ir vienreizējas un nav aplūkojamas nekur citur.


Taupo, Jaunzēlande

taupo.jpg - 70 KB

Gredzenu Pavēlniekā atveidotā Mordor ir krietni krāsaināka, nekā varētu šķist, vērojot filmu. Lai arī triloģija ir filmēta perfekto Ngaurahoe un Doom kalnu nogāzēs un to apkārtnes vulkāniskajos laukos (piemēram, Black Land teritorijā), pārējā Jaunzēlandes termiskā reģiona teritorija slēpj vēl interesantākas pērles.

Waikato upe ārpus Taupo savus zilos ūdeņus virza cauri Huka ūdenskritumam, savukārt Wai-O-Tapu ezeru ūdeņi zaigo koši zaļās krāsās...

Uyuni, Bolīvija

uyuni.jpg - 96.8 KB

10 350 km2 liela platība un 10 miljardi tonnu sāls padara Salar de Uyuni par pasaules lielāko sāls līdzenumu. Kalni no attāluma liekas peldam, bet horizonts darbojas kā gigantisks spogulis...

Tūristi klejo pa plašumu apvidus auto, uzņemot fotogrāfijas, par fonu izmantojot plašo sāls līdzenumu. Labākais laiks Uyuni apmeklējumam ir laiks no marta līdz maijam, kad līdzenumā nav ūdens, taču laiks ir pietiekami silts.

Ekskursiju ilgums ir no vienas līdz trim dienām – centieties atrast sev patīkamus ceļa biedrus, jo apvidus auto uzņem sešus ceļotājus. Braucienus var sarunāt gan La Paz, gan pie paša Uyuni.

Li Upes ieleja, Ķīna

liriver.jpg - 62.48 KB

Ķīniešu mākslinieki regulāri attēlo ainavas ar apaļiem, grumbuļainiem kalniem, kas izskatās pēc lielām siena gubām. Taču ikviens zina, ka nekur citur pasaulē, izņemot Ķīnu, šādu dabas veidojumu nav.

Li upes ieleja Yangshuo reģionā ir mājvieta milzīgiem, apmežotiem kaļķakmens pīlāriem, kas pakļauti nemitīgai erozijai un rotā Li upi ar neskaitāmiem ūdenskritumiem. Tūristi reģionu var izpētīt ar laivām, velosipēdiem un motorolleriem.

Skeletu krasts, Namībija

skeleton.jpg - 65.9 KB

Namībijā ir tuksnesis, kur smiltis dzied, bet kuģi mirst... Saukts par „Zemi, ko Dievs radīja aiz dusmām” (bušmeņu valodā), Skeletu krasts ir viena no sausākajām vietām uz planētas, gada laikā saņemot pāris cm nokrišņu.

Reģions savu nosaukumu ieguvis dēļ vaļu kauliem, kas mētājās krastos vaļu zvejas kulminācijas laikmetā, taču šodien nosaukumu lieliski iemieso arī vairāk nekā tūkstotis kuģu vraku piekrastē.

Krasta okera krasta kāpas ir vienas no skaistākajām pasaulē, taču tajās sastapsiet vien pāris tuksneša ziloņu un neatlaidīgu ceļotāju...

Rietumu augstienes (Western Highlands), Skotija

rietumuskotija.jpg - 78.99 KB

Lai arī Skotija atrodas vienos platuma grādos ar Maskavu, tās vidējā gaisa temperatūra vairāk līdzinās Džordžijas štatam ASV.

Unikālais klimats ir sekmējis kalnu veidošanos, kas gan augstumā nepārsniedz Ņujorkas Catskills, taču ir tikpat klinšaini un raupji kā daļa no Amerikas Klinšu kalniem

 Ar miglainiem, tumšiem līčiem un sauli, kuras retie stari reizēm strauji iespīd cauri mākoņiem visā sava spožumā, šī Skotijas ainava ir visai drūma, taču šis drūmums spēj uzrunāt ikvienu dvēseli. Rietumu krasta lielākā pērle ir Skye sala, taču noteikti apmeklējiet arī mazāk zināmas saliņas un ezerus.

Cappadocia, Turcija

cappadokia.jpg - 83.15 KB

Apmeklējiet Turcijas centrālo daļu un jūs noticēsiet fejām vai vismaz vietām, kur tās mājo. Cappadocia ir zeme, kur apskatāmas dabiskas spirāles (turki tās dēvē par pasaku skursteņiem), ko izveidojuši smalki vulkāniskie pelni, bazalta akmens pasargāti.

Par spīti nosaukumam, klintī iecirstos mājokļus izveidoja aizvēstures cilvēki ar darbarīkiem, ko noteikti esat redzējuši Flintstonos, savukārt vēlāk tos izmantoja pirmie kristieši un bizantieši, kas šeit veidoja ar skaistām (un vēl šodien apskatāmām) freskām rotātus klosterus un baznīcas.

Tepui kalni, Venecuēla

tepui.jpg - 52.76 KB

Artura Konana-Doila „Zudusī pasaule” patiesībā eksistē... Grāmatas sarakstīšanu iespaidoja kāds raksts par Venecuēlas Tepui kalniem – masīviem smilšu pauguriem, kas paceļas tūkstoš pēdu augstumā virs džungļiem, izrādot savas stāvās nogāzes.

Šos paugurus līdz ar to ir grūti sasniegt un tajos valdošais klimats tūkstošiem gadu ilgā laikā tajos ir radījis unikālu, grūti klasificējamu floru un faunu, kas nav sastopama nekur citur.

Lai arī pauguros uzkāpt ir grūti, alpīnisti tomēr var justies atviegloti, jo šeit nemājo Konana-Doila grāmatā aprakstītie dinozauri. Vispieejamākais no visiem ir Roraima kalns – lai tajā nokļūtu, noalgojiet gidu Paraitepui un sagatavojieties 5 dienas ilgam ceļojumam.

Inle ezers, Mjanma

inle.jpg - 65.45 KB

Dažas ainavas jau kopš savas rašanās ir skaistas, bet dažas (piemēram, Inle ezeru Mjanmā) tādas izveido cilvēka roka. Atrazdamies Shan štatā uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas, Inle ezers patiesībā ir nogulumu veidojums no to ieskaujošiem kalniem, tāpēc tas ir ļoti sekls.

Shan tauta apkārt ezeram ir sacēlusi savas apmetnes, taču cilvēki mājo arī uz ezera, jo uz peldošiem nogulumiem uzbūvēti veseli ciemi un iekopti dārzi! Apkārtējo pauguru galos sacelti budistu tempļi, savukārt pa pašu ezeru peld iedzīvotāju laivas, pārvadājot ezera karpas vai rīsus.

Redwood Nacionālais parks, ASV

redwood.jpg - 84.77 KB

Ir tikai viena lieta, kas pārspēj akmeni, kas veidojies un pieņēmis formu miljoniem gadu. Tie ir koki – sekvojas, kas savos apmēros ir milzīgas un rada spēcīgu atmosfēru visā parkā. Sekvojas aizņem simtiem kvadrātjūdžu Kalifornijas piekrastē, sasniedzot 120 metru augstumu un līdz pat 2000 gadu vecumu.

Pirmie koku zari sākas apmēram 75 metru augstumā un galotnes bieži iestiepjas miglā, radot sajūtu, it kā mēs pastaigātos starp Guliveru kājām.

Redwood Nacionālajā parkā viegli var nokļūt pa slaveno Kalifornijas 101. lielceļu.

Petra, Jordānija

petra.jpg - 61.02 KB

Petra ir pats pārsteidzošākais un ievērojamākais Jordānijas dārgums. Saukta kā „Rožsārtā” pilsēta tuksneša vidū, tā ir neapdzīvota. Izkalta sārtā smilšakmenī un paslēpta starp daudziem kanjoniem, Petra daudzus gadsimtus bija ceļotājiem pilnīgi nezināma un tikai pēdējos 200 gadus to no jauna apmeklē tūristi un interesenti.

Pilsētā var nokļūt caur šauru aizu, kuras sienas slejas 180 metru augstumā, tālāk veidojot milzu kanjonu.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Pasaules lielaakie briinumi! Ideaalas vietinjas!
11.09.2008. plkst. 17:54

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visīsākā nacionālā himna ir Japānai, kurai ir tikai 4 rindiņas. Garākā ir Grieķijas nacionālā himna, kurai ir 158 panti

Pasākumi

Mūsdienu deja

Tā pati, ko zinātāji sauc par laikmetīgo deju
Tā pati, kas pamatā mūsdienu dejas izrādēm
Tā pati, kas skaista un veselīga ...