Top 10 – Valstis, kur doties trimdā

Top 10 – Valstis, kur doties trimdā

Jūs esat Latvijas pilsonis un jums ir nepieciešams uz laiku nozust no valsts – nav svarīgi, kādu iemeslu un motivācijas dēļ. Jums vienkārši vajag pazust, izgaist un doties uz kādu klusu un lielisku valsti Zemes virsū. Kādi ir labākie slēptuves rādītāji?

Augsta anonīmas apmešanās iespēja, pēc iespējas lielāka konkrētās valsts neitralitāte politiskajos pasaules procesos un pēc iespējas mazākas starptautiskās attiecības ar Latviju.

Protams, mēs nevaram jums rekomendēt tādas valstis kā Dagestāna, Irāka vai Burkinafaso un Somālija, tāpēc esam izvēlējušies pēc vairākiem kritērijiem, ieskaitot komfortu. Ja esat pietiekami gudrs, veiksmīgs un diskrēts – viss būs kārtībā!


10 – Francija

france.jpg - 26.59 KBFrancijā ir viegli iejukt pūlī, it sevišķi, ja pārzinat franču valodu...

Francijā vienmēr cieņā ir izmeklēts stils, laba virtuve, brīnišķīga māksla un skaista arhitektūra. Kas attiecas uz franču attieksmi pret latviešiem, tad tā ir gluži tāda pati kā pret sveštautiešiem. Turklāt Francija tik vienkārši neizdod aizdomās turamos un bēgļa statusa iegūšana šajā valstī ir daudz vienkāršāka nekā citur.

Protams, par smagiem noziegumiem jūs tūlīt pat izraidīs uz mūžu, bet šis raksts nepavisam nav domāts recedīvistiem un ļaundariem. Katrā ziņā Francija ir ideāla vieta uz laiku, kad vajadzīgs miers, klusums un anonimitāte.

9 – Šveice

swiss.jpg - 15.76 KBApmetieties uz pagaidu dzīvi kādā no Šveices Alpu ciematiņiem

Attīstīta ekonomika, četras nacionālās valodas (angļu starp tām gan nav), Sarkanā Krusta mājvieta, slēpošana Alpos zemē... Šveice šķiet ne tā klusākā valsts, tomēr tā ir ideāli piemērota anonīmai atpūtai. Piemēram, nodokļu nemaksāšanā apsūdzēti cilvēki šeit apmetas ļoti bieži... Šī 8 miljonu iedzīvotāju valsts ar sevišķi zemu noziedzības līmeni vienmēr ir palikusi neitrāla karos un principā vienmēr rīkojas pēc sava prāta – vienkārši ideāli!!!

8 – Indija

india.jpg - 31.25 KBTradicionāla pilsētiņa Indijas ziemeļos: Šimla, diez vai kādam rūpēs trimdinieka parādīšanās un varēsiet netraucēti atslēgties no ārpasaules

Ja jūs nevarat pazust starp vienu miljardu cilvēku, jums vajadzētu vienkārši padoties. Indija ir prefekta vieta, kur paslēpties: dodieties uz tās rietumu piekrasti, kur pie Arābu jūras varēsiet atpūsties skaistās pludmalēs un baudīt vietējo virtuvi. Ja esat kristietis, jums būs daudz interesantu apskates objektu, kaut arī 80% iedzīvotāju ir hindi... Būs interesanti!

7 – Ķīna

kina.jpg - 43.09 KBĶīnā ir neskaitāmi klosteri, kuros varat smelties spēku, esot prom no dzimtenes

Lai arī Honkonga ir starptautiski attīstīts Ķīnas rajons, šajā gadījumā mēs runājam par pārējo Ķīnu, kas ir ļoti plaša un piesātināta.

Tomēr, ja pārbāztās lielpilsētas jums neiet pie sirds, dodieties uz lauku reģioniem – Ķīnā ir aptuveni viens miljons ciematu. Vismaz viens no tiem jums noderēs!

70% ķīniešu runā mandarīnu dialektā, tāpēc paņemiet līdzi vārdnīcu, lai spētu pateikt nepieciešamākās frāzes. Vienlaikus varat nodoties cīņas mākslu apgūšanai, lasīt filozofiskos rakstus un studēt kaligrāfiju... Izmantojiet iespēju savā uzturēšanās laikā apgūt 6000 gadus senu kultūru!

6 – Andora

andorra.jpg - 21.54 KBPireneju pundurvalstiņa Andora

Šī mazā pundurvalsts Pireneju austrumos starp Spāniju un Franciju ar saviem 77 000 iedzīvotāju bieži vien tiek nepelnīti aizmirsta, turklāt ir ļoti dārga, tāpēc uz šejieni brauc tikai bagāti tūristi. Tā kā Andorai ar Latviju nav tikpat kā nekādu attiecību, šeit varat uzturēties bez problēmām. Ziemas šeit ir aukstas, bet vasaras – karstas, turklāt valsts atrodas pie pašas Francijas –ja uznāk vēlme, varat doties uz turieni!

5 – Argentīna

argen.jpg - 17.31 KBArgentīnas galvaspilsēta Buenosairesa svētdienas rītā

Plaša valsts ar daudzām nomaļām vietām, kur daudzi nelegālie imigranti apbrīnojami ātri kļūst par legālajiem... Pludmales ir neatkārtojamas, pilsētu arhitektūrā manāmas spāņu ietekmes un kultūra – vienkārši fantastiska, sākot no literatūras un filmām, beidzot ar sportu un mūziku.

5 Nobela prēmijas laureāti – tas taču par kaut ko liecina? Argentīnā varēsiet baudīt lieliskus ēdienus, praktizēt katolicismu un pat iemācīties vietējo spāņu valodu. Daudzi nacisti pēc II Pasaules kara šeit veiksmīgi slēpās gadu desmitiem ilgi!

4 – Taivāna

taipei.jpg - 12.1 KBPasaules pagaidām augstākā ēka - Taipei 101

Pateicoties milzīgajam attālumam, Taivāna ir ideāla slēptuve. Tās galvaspilsēta Taipeja ir milzīga – tajā dzīvo 2.6 miljoni iedzīvotāju un tā atrodas pašos salas ziemeļos. Angļu valoda šeit ir ļoti izplatīta un arī pati valsts infrastruktūra un saimniecība ir ļoti attīstīta. Vietējā kultūra patiesībā ir desmitiem mazāku saplūdums vienā!

Apskatiet Taipei 101 – pagaidām pasaulē augstāko ēku, apmeklēt kādu interesantu festivālu, aiziet uz kādu interesantu muzeju utt. Pārējā salas daļa nav tik modernizēta, pateicoties sarežģītajam reljefam.

3 – Madagaskara

madagaskara.jpg - 18 KBZvejnieku ciems Madagaskaras plašumos

Šī salu valsts ir pasaules ceturtā lielāka sāla, kasāt rodas pie Āfrikas dienvidaustrumu krastiem Indijas okeānā. Tā ir ļoti tāla un starptautiski visai neaktīva zeme, tāpēc ļoti laba slēptuve.

Valsts saimniecībā un kultūrā vērojamas ietekmes gan no Āfrikas kontinenta, gan apkārtējām salām. ASV dolāri šeit ir ļoti lielā cieņā un skolas aizvien plašāk tiek mācīta angļu valoda. Interesants fakts – uz salas sastopami 5% visu pasaules augu un dzīvnieku sugu.

2 – Irāna

iran.jpg - 9.6 KBASV rakstnieks Deivids Beltfilds devās trimdā uz Irānu, lai izvairītos no apsūdzībām dzimtenē

6000 gadus sena vēsture, interesanta oficiālā valoda (farsi), ne visai labas attiecības ar rietumvalstīm un ārkārtīgi viesmīlīgie cilvēki (irāņu etiķete liek savam viesim piedāvāt visu to labāko). Vai vēl kur citur kas tāds ir iespējams?

Jāpiebilst, ka ja rietumniekam palaimējas nokļūt Irānā, tā viņu neizdos atpakaļ, ja viņš būs veicis kādu pārkāpumu (nav runa par smagiem noziegumiem).

1 – Kuba

cuba.jpg - 14.97 KBTradicionās pārvietošanās līdzeklis Kubā

Kubas sala piedāvā lielisku laiku, tropiskos augļus, pāris viesuļvētru, skaistas sievietes, beisbolu, salsu, rumbu un pārsteidzoši labu valsts veselības aprūpes sistēmu. Uz šejieni ir devušies simtiem nodokļu nemaksātāju, kas šeit tika uzņemti ar noteikumu, ka neiesaistīsies nekādās finanšu aktivitātēs!

Komentāri (14)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Varbūt labāk palikt dzimtenē??
17.04.2008. plkst. 14:25
Indija, Ķīna manas sapnju zemes
07.10.2007. plkst. 16:35
Šveice un Ķīna ir brīnišķīgas valstis!
07.10.2007. plkst. 12:19
par savējo trimdas vietu izvēlētos Šveici tāpat kā Pliekšānu Jānis ,
07.10.2007. plkst. 08:27
Vislabāk trimdotu pa Kubu ,
04.09.2007. plkst. 17:38

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Valoda, kas ir vislīdzīgākā angļu valodai, ir flāmu

Pasākumi

Akcija "Monster Magnet koncertā jābūt arī Tev - "paņem" savu ielūgumu!" noslēgusies

Sveiks, lasītāj un mūzikas cienītāj!
13. novembrī Rīgā, Sapņu Fabrikā savas Eiropas tūres ietvaros uzstāsies slavenā rokgrupa Monster Magnet. 
Koncertā uz vienas skatuves,...