Ceļojums uz Havaju salām

Ceļojums uz Havaju salām

Nopērciet ļoti labu fotoaparātu, jo Havaju salas ir elpu aizraujoša, romantiska, skaista, neaizmirstama un vienkārši fantastiska oāze Klusajā okeānā.

Runājot vienkāršiem vārdiem, šīs sešas Klusā okeāna dienvidu salas ir īsta paradīze medusmēneša baudītājiem, ģimenēm, golferiem un arī pēc piedzīvojumiem izslāpušajiem. Smiltis, viļņi un saule šo vietu padara par piemērotu ikvienam ceļotājam, turklāt par nerimstošu jautrību rūpēsies skaistās meitenes pludmalēs, kuru dēļ daudzi tūristi mēdz darīt neiedomājamas lietas. Tāpēc lieciet čemodānā savus puķainos kreklus, pretapdeguma krēmu un peldbikses, lai jau pēc dienas teiktu „Aloha”, izkāpjot Havaju salās.


Iesakām šīm ceļojumam mazliet sagatavoties jau iepriekš, piemēram, izstrādāt maršrutu (ja jums interesē kas vairāk par vienkāršu gulēšanu pludmalē). Noteikti ir vērts papētīt lētākos hoteļu un ekskursiju piedāvājums, jo tā jums izdosies ietaupīt naudu.

Tie, kas skaita katru santīmu, protams, arī var braukt uz Havaju salām, tomēr lai patiešām atpūstos un izbaudītu salas, ir vērts mazliet ieguldīt un noīrēt labu viesnīcas restorānu un ēst jaukajos salu restorānos. Kā jau tas tūristu iecienītai vietai pienākas, visumā cenas šeit ir augstas. Sākumā jums šķitīs, ka vienas no lielākajām izmaksām sagādās lidmašīnas biļete, tomēr, kārtīgi pameklējot internetā, jums noteikti izdosies atrast labus piedāvājumus.

Ņemot vērā, ka latvieši ceļo cauru gadu un attiecībā uz siltajām zemēm to bieži dara ziemā, iesakām apmeklēt Havaju salas laika posmā no aprīļa līdz decembrim, kad tūrisma sezona ir beigusies un viss, ieskaitot viesnīcu numurus, ir pieejams par krietni izdevīgākām cenām. Tāpēc ir vērts pasērfot internetā un atrast lētāku biļeti, jo ietaupītā nauda noderēs brīnišķīgām izklaidēm salās.

Kas attiecas uz apmešanās iespējām, tad salās piedāvājums ir ļoti plašs. Daudzi izvēlas palikt pludmales kūrortos, kas piedāvā pilnīgi visu, kas vien vajadzīgs tūristam, tomēr ir iespēja apmesties arī viesnīcās, hosteļos, brīvdienu mājās un pludmales būdās.

Waikiki

waikiki.jpg - 16.01 KBSkats uz Waikiki pludmali

Lielāko daļu laika jūs noteikti pavadīsiet uz galvenās salas Havaju arhipelāgā Oahu, kur atrodas lielā Honolulu pilsēta.

oahu.jpg - 26.07 KBPludmale Oahu arhipelāgā

Gleznainās pludmales tieši pie pilsētas robežas sniedz lielisku iespēju izklaidēties visas dienas garumā, peldoties, sauļojoties un nodarbojoties ar pludmales sporta veidiem, ieskaitot skaistu sieviešu vērošanu piekrastē.

Uz dienvidaustrumiem no Honolulu atrodas visa arhipelāga populārākais objekts – Waikiki. Šis kūrorts, kas reiz bija vien skaista smilšu strēle okeāna krastā, šodien ietver vairākus hoteļus, restorānus un veikalus.

Parasti mēs iesakām izvairīties no šādām vietām, jo tajās ir daudz tūristu un augstas cenas, tomēr apkārtējās ainavas, ko piedāvā Waikiki, ir grūti ignorēt. Waikiki vienmēr var pavadīt lielisku atpūtu.

diamondhead.jpg - 28.43 KBWaikiki pazīšanās zīme - Dimanta kalns

Tas atrodas Dimanta kalna (no vulkāniskajiem pelniem veidojies kalns) pakājē. Kalna apkārtnē ir izveidotas vairākas lieliskas pārgājienu takas.

Iespēju Waikiki ir daudz – saulrieta vērošana pludmalē, sērfošana, peldēšana, niršana un citas. Ne velti par Waikiki saka, ka tajā var izklaidēties un atpūsties 24 stundas diennaktī.

Waikiki pludmales plānojums ir vienkāršs – pludmale ir 3 kilometrus gara un visi bāri un naktsklubi atrodas pie viesnīcām. Atsevišķās Waikiki sekcijas ir izveidotas ar nodomu – dienvidu daļa ir piemērota dažādiem ūdens sporta veidiem, ieskaitot sērfošanu, kaitbordu un burāšanu, bet parasti peldētāji pārsvarā pulcējas Hilton Hawaiian ciematiņa priekšā.

hilton.jpg - 38.71 KBHilton Hawaiian viesnīcas komplekss

Domājot par to, kur doties izklaidēties naktī, Waikiki sniegs atbildi.

Kūrortā ir daudz interesantu vietu, piemēram, brīvdabas estrādītes, kur uzstājas vietējie mūziķi, kā arī moderni klubi un bāri. Sēžot bārā, noteikti nogaršojiet vietējo alu un kokteiļus, piemēram, Blue Hawaii (ruma, zilā Curacao un ananāsu sulas sajaukums).

Maui

maui.jpg - 22.26 KBMaui salas pludmale

Nav šaubu, ka Waikiki un Honolulu apkārtnes skaistumam ir grūti pretoties, tomēr Maui sala ne tikai spēj ar tām sacensties, bet dabas skaistuma un pludmaļu piedāvājuma ziņā ir neapstrīdama līdere.

Uz to var aizlidot no jebkuras salas un tas aizņems 20 minūtes. Tāpēc noteikti apmeklējiet šo salu, kas Conde Nast Traveler aptaujā atzīta par labāko pasaulē jau astoņus gadus pēc kārtas...

blackrock.jpg - 14.92 KBSkats uz Melno Klinti, Maui sala

Niršanas iespējas pie Melnās klints un Kapalua līča, vindsērfings Kahului un planierisms no Haleakala lejup uz piekrasti ir tikai dažas no lietām, ar ko jūs šajā salā varat nodarboties, jo laika apstākļi un vide tām šeit ir ļoti piemērota.

diveblack.jpg - 15.8 KBŠādi Melnā Klints izskatās nirēja acīm

Arī golferi par garlaicību nevarēs sūdzēties, jo Maui ir pat tādi laukumi, kuros tiek rīkoti PGA tūres posmi! Pie daudziem hoteļiem izveidoti 18 bedrīšu laukumi, kuros spēles laiku ieteicams rezervēt jau iepriekš.

Kapalua.jpg - 19.75 KBUzspēlējiet golfu pie Kapalua līča, Maui salā

Tā kā Maui piedāvājums ir interesants un ļoti plašs, ieteicams visu izplānot un rezervēt jau iepriekš ar ceļojumu aģenta palīdzību.

Tas jums ļaus ietaupīt laiku, ko varēsiet veltīt vai nu vaļu vērošanai (labākais laiks to darīt no janvāra līdz martam) vai arī uzkāpšanai pasaulē augstākajā snaudošajā vulkānā Haleakala.

whale.jpg - 14.54 KBNeizdzēšamas atmiņas atstās vaļu vērošana Maui salā

Maui salā ir tik daudz „lieliskāko vietu pasaulē”, ja jūs vienkārši varat nonākt apjukumā. Tieši tāpēc veltiet laiku kārtīgai ceļojuma plānošanai.

halekala.jpg - 16.39 KBHalekala (vietējā valodā - Saules māja) vulkāna apkārtne atgādina zinātniskās fantastikas filmas par cilvēka nosēšanos uz citas planētas virsmas...

Viena lieta, kas jums noteikti jāizdara Maui, ir brauciens gar ziemeļaustrumu piekrasti pa Hana lielceļu, kur jūs redzēsiet ūdenskritumus, brauksiet cauru tropu mežiem un apbrīnosiet klinšaino piekrasti.

hana1.jpg - 18.73 KBSkaisto skatu piesātinātais Hana lielceļš

Ja laika jums pietiek, tas var kļūt par piedzīvojumu dienas garumā. Noīrējiet mašīnu, tomēr nesatraucieties, jo šī būs vienīgā aktivitāte, kurā jums būs nepieciešams sēsties pie stūres.

Honolulu

honolulu.jpg - 16.98 KBSkats uz Honolulu pilsētu

Ar rietumu, Āzijas un Polinēzijas kultūru iezīmēm Honolulu pilsēta piedāvā unikālu atmosfēru, kas sniegs lielisku pārmaiņu no līdz šim redzētajiem Havaju salu smilšu liedagiem un kūrortiem.

Ķīniešu kvartālā jūs ne tikai redzēsiet unikālu ķīniešu – havajiešu kultūru miksli, bet arī filipīniešu un pat vjetnamiešu kultūru tradīcijas. Šajā apvidū atrodas arī vairāki topless bāri, tomēr mēs iesakām pievērst uzmanību vietējai virtuvei un aplūkot Ķīniešu kvartālā esošos Shinto svētnīcu un Tao templi.

Pilsēta ir aktīva visu gadu un klejošana pa to bieži vien jūs aizvedīs uz interesantām vietām, vienalga vai tas būtu Mūsdienu mākslas muzejs, meža rezervāts vai valsts parks.

muzejs.jpg - 24.56 KBMūsdienu mākslas muzeja eksponāts, Honolulu

Ja esat Honolulu ziemassvētkos un interesējaties par amerikāņu futbolu (ko var zināt?), varat apmeklēt Aloha Bowl turnīru, ja izdodas dabūt biļetes.

Protams, noteikti pievērsiet uzmanību vēsturei. Perlharbora, kas atrodas ārpus Honolulu, ir II Pasaules kara memoriāls, kas izveidots traģisko notikumu atcerei. 1941. gada 7. decembra uzbrukumā, ko veica japāņu iznīcinātāji, cieta arī kuģis Arizona, kas tagad šeit darbojas peldošs kā pagātnes simbols, uz kura klāja katru gadu uzkāpj 1.5 miljoni cilvēku.

Lielā sala

big.jpg - 17.21 KBGleznainais Lielās salas krasts

Ja pludmales, ainavas, kultūra un daiļās meičas jums neliek staigāt ar pārsteigumā pavērtu muti, jūs droši vien jau esat bijis Havaju salās. Tāpēc tiem, kam īsti neinteresē iepriekšminētās lietas, iesakām apmeklēt lielo salu, kur atrodas fantastiskais Puuhonua O Honaunau Nacionālais vēstures parks.

Puuhonua.jpg - 25.67 KBPuuhonua O Honaunau Nacionālais vēstures parks

Drupas un seni apbedījumi atrodas visā rezervāta teritorijā un šis miers, kas tajā valda, nodrošinās patīkamu pārmaiņu pēc atpūtas troksnī un kņadā, kas valda pludmalēs.

Tomēr Lielās salas izcilākā vieta ir Kiholo līcis – oāze ar melnu smilšu pludmali, kuras vidū atrodas lavas veidota sala.

kiholo.jpg - 15.37 KBKiholo līcis

Peldēšanās kopā ar jūras bruņurupučiem būs ļoti interesants piedzīvojums. Visa līča apkārtne, kuru ar lielceļu savieno 3 kilometru garš ceļš, izskatās pavisam maģiska un sirreāla...

Ēdiens

Daudzi uzskata, ka ceļojuma kvalitāte ir atkarīga no apmeklējamās zemes virtuves. Havaju salu viesnīcas un pludmales restorāni piedāvā lieliskus vietējo jūras produktu ēdienus.

Havajiešiem patīk izmantot netradicionālas garšvielas, kā arī tādus augļus kā mango un guava. Salās ir pieejami arī internacionāli ēdieni, tāpēc ikviens no jums var būt pārliecināts, ka maltīte Havaju salās būs kārtējais piedzīvojums.

ASV 50. štats ir lieliska vieta gan mieramikām, gan piedzīvojumu meklētājiem. Vulkāni, pludmales, sērfošana, pārgājieni un interesanti kūrorti ir tās lietas, kuru dēļ jūs šīs salas nekad neaizmirsīsiet. Un tieši tāpēc nav jābrīnās, ka Havaju salas ir iecienītākā medusmēneša pavadīšanas vieta pasaulē...

Vērtīgi padomi

  • Ņemiet vērā brīdinājumu zīmes, kas izvietotas vientulīgajās pludmalēs, plūdmaiņas okeānā var izrādīties visai bīstamas.
  • Tā kā Havaju salās ir tik daudz atrakciju un interesantu objektu, izvēlieties tikai sev tuvākās, lai ietaupītu laiku.
  • Ceļojiet bez lielas bagāžas: tā kā salās visu laiku ir silts un spīd saule, nav jēgas ņemt līdzi daudz apģērba un kurpju.
  • Nepavadiet visu laiku Waikiki: esiet radošs un dodieties klejojumos, pat ja jums ir tikai viena brīva diena.

Komentāri (14)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Zane
Biju, ļoti skaisti! 20 stundu lidojums visu sabojā , tad jau labāk uz Horvātiju vai Itāliju (kaut kas līdzīgs).
29.06.2013. plkst. 19:24
rolands
Reali, sakrasu daudz naudas noteikti uz turieni aizbrauksu100%
10.05.2013. plkst. 05:40
Janis
Cik ilga laika var nokartot vizu?
15.05.2011. plkst. 19:51
līva
es tieši rītdien došos uz havaju salāmtpc skatos ,ko tur var apskatīties. varēšu jau rītdien tur pateikt-ALOHA :)
09.08.2010. plkst. 19:06
savējais.
man tagad ir 16 gadi es grubu pabeik RTU un tad pārvākties uz dzīvu uz ghavaju salmām jo man nepatik latvija un es domaju ka tur ir daudz lanbak...ka jus domajat tas vispar ir reali izdarams?
14.07.2008. plkst. 15:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nullarbor līdzenums Austrālijā klāj vairāk kā 160 tk.m2 bez neviena koka

Pasākumi

Latvijas mūzikas dīvas uzņem viesus un atklāj savu „buduāru”

7. maija pēcpusdienā mediju pārstāvju uzmanībai tika prezentēts astoņu dziedošo Dīvu – „buduārs”, kas, izmantojot ekskluzīvas mēbeles un aksesuārus no veikala KARE, iekārtots...