Videi draudzīgākie kūrorti

Videi draudzīgākie kūrorti

Protams, mēs visi vēlamies palīdzēt saglabāt tīru vidi mums apkārt, sevišķi jau šajā modernajā laikmetā, kad ekoloģijas problēma ir sevišķi aktuāla. Tomēr nenovēršamā patiesība ir tāda, ka atpūšoties daudzos kūrortos mēs pat neapzināti nodarām lielu kaitējumu dabai.

No komforta atteikties ir grūti, bet vai tiešām pasaulē nav tādu kūrortu, kas būtu videi draudzīgi, vienlaikus sniedzot visas pierastās ērtības?

Mēs esam atraduši deviņas atpūtas vietas, kas atbilst šim aprakstam, vienlaikus piedāvājot gan lieliskas SPA procedūras, gan labu virtuvi. Tāpēc izvēlieties kādu no tiem savām nākamajām brīvdienām.


Campi ya Kanzi

campiyakanzi.jpg - 44.23 KB

Atrašanās vieta: Kenija

Fakts: Vides aizsardzības aktīvists un šīs vietas līdzīpašnieks no Itālijas Luca Bielpetro uzbūvēja Campi ya Kanzi savannā, netālu no Kilimandžaro kalna 1996. gadā. Kūrortu vada vietējās masaju cilts vecākais.

„Zaļais” faktors: Videi draudzīga saimniekošana šeit ir galvenais likums. No jumtiem šeit tiek savākts lietus ūdens, netīrais ūdens tiek filtrēts un pēc tam izmantots dārzos, bet pārstrādājamie atkritumi tiek sūtīti uz Nairobi pārstrādei.

Ēdiens tiek gatavots, izmantojot videi nekaitīgas ogles, kas ražotas no kafijas sēnalām, mazjaudas trauku mazgājamās mašīnas taupa ūdeni un enerģiju, bet par katru pavadīto dienu jums 40 dolāri ir jāsamaksā arī masaju ciltij. Pat reti sastopamie melnie degunradži kūrorta parkus ir atzinuši par drošu vietu, jo to apsargā 30 uzraugi.

Komforts: Šī vieta ir gluži kā Ritz viesnīca savannas vidū: akmens nami ar salmu jumtiem, karsto ūdeni, itāļu lina izstrādājumiem, lielisku furnitūru un mēbelēm, svaigiem ziediem katru dienu un verandām, no kurām paveras skats uz Kenijas milzīgajiem plašumiem. Vienlaikus šeit var uzturēties tikai 14 viesu, katram no kuriem tiek norīkots savs masaju cilts palīgs. Pavāri šeit gatavo lielisku pastu, risotto un gelato, to visu pasniedzot svaigu un kopā ar lieliskiem vīniem no Bielpetro ģimenes vīna dārziem Itālijas ziemeļos.

Eko-aktivitātes: Tā vietā, lai vajātu medījumu lepnos apvidus džipos, viesi dodas medībās ar kājām kopā ar masaju vīriem, paralēli apgūstot zinības par vietējiem ārstnieciskajiem augiem, dzīvnieku paradumiem un dzīvi cilts ciematos.

Moto: „Nekad nedodieties medību tūrēs Āfrikā ar auto – tas nodara milzu kaitējumu dabai”, saka Luca Bielpetro.

Kapawi Ecolodge

kapawi.jpg - 53.86 KB

Atrašanās vieta: Ekvadoras Amazones baseina reģions

Fakts: Šī nelielā viesnīca atrodas pie Amazones un piedāvā lielisku atpūtu tiem, kas noilgojušies pēc kontakta ar dabu. Puse piedzīvojuma jau ir nokļūšana uz turieni – vispirms lidojums uz Kioto ar nelielu lidmašīnu, pēc tam ar motorlaivu brauciens pa Pastaza upes melnajiem ūdeņiem.

„Zaļais” faktors: Kapawi tika uzbūvēta 1993. gadā ar mērķi izveidot palīdzības punktu vietējiem Achuar indiāņiem, kas piedalījās viesnīcas tapšanā un joprojām ieņem nozīmīgu lomu tās funkcionēšanā. 19 salmu jumtiem klātie džungļu namiņi ir uzbūvēti pie upes tradicionālajā indiāņu stilā. Viesnīca iztiek ar saules enerģiju un izmanto speciālās tualetes, kuru saturs tiek izmantots pārstrādāšanai. Vannas istabās tiek izmantoti tādi mazgāšanās līdzekļi, kas vidē ātri un nekaitīgi pārstrādājas. Turklāt viesnīcā tikpat kā nekas nav izveidots no plastmasas.

Komforts: Eiropā izglītību guvuši šefpavāri pasniedz lieliskas maltītes, kurās ietilpst ļoti plašs piedāvājums – sākot no zivs filejas franču gaumē, beidzot ar tradicionālajiem ekvadoriešu ēdieniem, piemēram, sautētām Amazones zivīm palmu lapās. Bārā varēsiet iemalkot labus čīliešu vīnus (Cabernet un Pisco Sours).

Eko-aktivitātes: Anchura indiāņu cilti pirmo reizi atklāja tikai 20. gadsimta sešdesmitajos gados. Viņi izmanto izdobtas kanoe laivas, lai vestu viesnīcas viesus lejup pa upi, kur tiem ir iespēja redzēt upes delfīnus, iedzert chica – vietējo alkoholisko dzērienu un iemācīties uguns pūšanas triku noslēpumus. Kūrorta apkārtnē izveidotas vairākas pārgājienu takas džungļos, lai jūs varētu apbrīnot vietējos zilos taureņus un sarkanos pērtiķus.

Moto: „Ja uz viesnīcu esat atvedis kaut niecīgu plastmasas izstrādājumu vai baterijas, jūsu obligāts uzdevums būs to visu arī aizvest projām no šejienes”, saka atpūtas vietas mārketinga menedžere Maria Lurdes de Montalvo.

Papoose Creek Lodge

papoose.jpg - 53.28 KB

Atrašanās vieta: Montanas štata dienvidrietumi, ASV

Fakts: Kurš ir teicis, ka ASV nevar būt videi draudzīgas? 16 viesus vienlaikus uzņemt spējīgā Papoose Creek Lodge viesnīca, kas atrodas 40 minūšu brauciena uz ziemeļiem attālumā no Yellowstone, uzcelta plašu priežu un egļu masīvu ielokā, un izskatās, ka industrializētā pasaule to tikpat kā nav skārusi.

„Zaļais” faktors: Ēdiet restorāna steiku bez jebkādām bažām, jo tā gaļa iegūta no vietējiem lopiem, kas baroti tikai ar organiskajiem produktiem. Arī zivis ir svaigas un labas, jo tiek audzētas Papoose zivjaudzētavā ekoloģiskos apstākļos, kā arī laistas Montanas upēs. Apkopējas šeit izmanto tikai organiskus tīrīšanas līdzekļus, bet apdarei izmantoti tikai pārstrādājami materiāli un vielas. Pat naktis šeit ir „zaļas” – sarunas ar citiem dabas cienītājiem par savvaļas aizsardzību, dzerot labu vīnu.

Komforts: Viesu namiņi ir aprīkoti ar apsildāmu flīžu grīdu, akmens kamīniem un balkoniem. Un uz uguns jūs cepsiet nevis saldētu gaļu vai konservus, bet gan Montanā audzētu pīļu vai vistu krūtiņas, saldajā ēdot pavāru piedāvāto aprikožu – melleņu pīrāgu ar brīnišķīgu vīnu. Vēlaties ko vairāk? Dodieties nakšņot teltī kempingā, kas aprīkota ar lielisku guļvietu.

Eko-aktivitātes: Madison upe atrodas tieši pie kūrorta vārtiem, tāpēc tā ideāli piemērota kanoe airēšanai un mušiņmakšķerēšanai. Varat arī doties izjāt ar zirgiem netālu esošajā Sun Ranch rančo.

Moto: „Mēs sadarbojamies ar Trees for Travel programmu, katram viesim liekot iestādīt koku”, saka viesnīcas sabiedrisko attiecību speciālists Dave Sollitt.

Hotelito Desconocido Ecolodge

hotelitomexico.jpg - 49.79 KB

Atrašanās vieta: Klusā okeāna krasts, Meksika

Fakts: Citādi klajā un tukšā pludmalē 100 kilometrus uz dienvidiem no Puerto Vallarta atrodas 24 numuru kūrorts, ko mēdz dēvēt arī par „Apslēpto viesnīcu”. Tiesa, nemaz tik nezināms tas nav, ja jau reiz šo vietu ļoti iemīļojusi slavenā aktrise Brooke Shields un tās īpašnieks ir agrākais modes dizaineris uz rallija Parīze – Dakāra uzvarētājs Marcello Murzilli.

„Zaļais” faktors: Neraugoties uz lielo bronzas kandelabru, kas šūpojas pie viesnīcas salumu jumta, Hotelito ir videi ļoti draudzīgs. Istabās nav elektrības un telefonu un visu enerģiju komplekss gūst, izmantojot saules baterijas. SPA procedūrām ūdeni iegūst no vēja dzirnavām, ziepes ir roku darbs, bet gaismu dod sveces un lāpas.

Komforts: Vai bez elektrības vispār ir iespējamas kādas ērtības? Izlieciet sarkano karodziņu pie numura durvīm un jau pēc 10 minūtēm jūs apgādās ar izcilām brokastīm. Pēc tām dodieties uz SPA brīvdabas procedūrām un ļaujieties „nāru vannai” – masāžai, kurā izmanto jūras sāli un piesātinātas eļļas.

Eko-aktivitātes: Ar buru laivu varat apceļot El Ermitano mitro zemju rezervātu, kurā redzēsiet zilos gārņus, rozā flamingus un citas interesantas radības. Varat arī vienkārši baudīt siesta šūpuļtīklā. Laika posmā no jūnija līdz janvārim viesnīcas viesi palīdz bruņurupuču mazuļiem nokļūt drošajā piekrastes zonā.

Moto: „Vienmēr ņemiet līdzi tikai tādus produktus, kas dabā pārstrādājas – tas attiecas uz šampūniem, krēmiem un ziepēm”, bilst Hotelito saimniece Noemi Aguinaga Rodriguez.

Topas Ecolodge

topas.jpg - 35.5 KB

Atrašanās vieta: Vjetnamas ziemeļrietumi

Fakts: Plašie Hoang Lien kalni atrodas 400 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Hanojas netālu no Ķīnas robežas. Šajos kalnos, remdējoties atmiņās pēc Alpiem, atpūtās franču okupanti. Šodien ekotūrisma cienītāji apmeklē Hoang Lien Nacionālo parku, lai iepazītu piecas etniskās kalnu ciltis un to savdabīgās kultūras un valodas. Topas atrodas kalnā, piedāvājot pasakainu skatu uz Sapa ieleju.

„Zaļais” faktors: Labs paraugs, kā veidot dzīvi saskaņā ar dabu, ir Skandināvija. Topas Ecolodge ir dāņu/vjetnamiešu kopīgs projekts, kas atbilst striktākajām Dānijas ekoloģijas prasībām. Šeit tiek izmantota tikai saules enerģija un sava autonoma notekūdeņu attīrīšanas sistēma.

Komforts: Katra no 25 būdām ir veidota no netālajās raktuvēs iegūta kaļķakmens, bet jumti – no palmu zariem. Vietējais restorāns pasniedz lieliskus ēdienus, piemēram, cūkgaļas ribiņas ar saldo brūno mērci un karijā ceptu cāļa gaļu. Tomēr vislielākais luksuss ir brīnišķīgais skats uz zaļajām virsotnēm no jūsu numura balkona.

Eko-aktivitātes: Pavadiet dienu, braukājot ar kalnu velosipēdiem vai pārgājieniem pa apkārtnes ciemiem kopā ar gidu, pusdienojot vietējo iedzīvotāju mājās.

Moto: „Komplekss ir izbūvēts vietās, kuru iedzīvotāju kultūrai ir noteikts sevišķs aizsardzības statuss, tāpēc pirms došanās uz ciemu jālūdz administrācijas atļauja”.

Daintree Eco Lodge&SPA

daintree.jpg - 61.38 KB

Atrašanās vieta: Kvīnslenda, Austrālija

Fakts: Lielā Barjerrifa apmeklētāji pavada tik daudz laika pie ūdens, ka aizmirst par kontinenta iekšienē notiekošo. Jums obligāti ir savām acīm jāredz Kvīnslendas tropu meži, kas ir 100 miljonus gadus senāki par Amazones baseina mežiem. Džungļos atrodas Daintree Eco Lodge&SPA ar modernām mājiņām, kas izveidotas kokos, kā arī brīvdabas SPA centrs.

„Zaļais” faktors: 15 namiņi ir veidoti tā, lai tajos visu laiku būtu vēss arī bez gaisa kondicioniera. Izejot no istabas, gaisma nodziest automātiski (ledusskapis gan paliek darboties). Ūdens tiek iegūts no dabīga avota, bet notekūdeņi tiek attīrīti un izmantoti zemes apūdeņošanai. Vietējie Kuku Yalanji cilts cilvēki strādā viesnīcā kā darbinieki.

Komforts: Gultas ar baldahīnu, skaistas vannasistabas, TV, CD atskaņotāji un pieci SPA namiņi, kuros atrodas karstās vannas – tas viss ir šeit. SPA lepojas ar speciālām dušām un savās procedūrās izmanto ingveru un dubļus.

Eko-aktivitātes: Viesi var mācīties aborigēnu glezniecības stundās, kā arī pievienoties pīpēšanas ceremonijām kopā ar cilšu vecākajiem. Pieejami arī nakts kruīzi, kuros var redzēt krokodilus, kā arī džungļu pārgājieni.

Moto: Īpašnieki uzskata, ka cilvēku pieradināt pie ekoloģiska dzīvesveida var, liekot viņam padzīvot šādos apstākļos, vienlaikus nezaudējot pierastās ērtības.

Adrere Amellal

adrere.jpg - 39 KB

Atrašanās vieta: Ēģiptes ziemeļrietumi

Fakts: Kūrorts, kas atrodas 500 kilometrus uz rietumiem no Kairas pie Lībijas robežas, izveidots plakankalnes pakājē pie palmu birzs un sālsezera.

„Zaļais” faktors: Komplekss ir radīts, lai izveidotu tūrisma peļņas avotu vietējiem Siwans ļaudīm. Tas uzcelts 11. gadsimta stilā no sāls un māliem, un tajā nav elektrības. Eļļas lampas un bišu vaska sveces ir šejienes gaismas avoti, ēdiena pagatavošanai tiek izmantotas ogles.

Komforts: Rokām darināti beduīnu paklāji uz grīdām, no palmu koka darinātas durvis bez atslēgām. Ēdiens šeit ir tradicionāls un lielisks, sākot no ķirbju kuskusa ar jēra kebabiem un beidzot ar izsmalcinātiem suffle. Kopumā komplekss ir kā pils tuksneša vidū un tās slavenāko viesu vidū ir princis Čārlzs ar Kamillu.

Eko-aktivitātes: No viesnīcas taisnā ceļā vara doties uz vienu no Āfrikas lielākajām smilšu kāpām – Lielo smilšu jūru. Varat apskatīt senā Ammun orākula tempļa drupas, kur 331. gadā pirms Kristus bijis arī Aleksandrs Lielais. Ja negribas nekur ceļot, varat atpūsties pie Siwa ezera, kas līdzinās Nāves jūrai.

Moto: „Respektējiet vietējos cilvēkus, meklējot atpūtu ekoloģiskā kūrortā”, saka saimniece Dalia Shawky.

Curtain Bluff

curtainbluff.jpg - 35.66 KB

Atrašanās vieta: Antigva, Karību jūra

Fakts: Šis ir augstākās klases kūrorts un vienlaikus videi ļoti draudzīgs. 72 numuru viesnīca atrodas uz izolētas Antigvas dienvidu pussalas.

Zaļais” faktors: Šī vieta izpelnījusies augstāko novērtējumu vides aizstāvju vērtējumā. Ūdens taupīšana, saules enerģija, autonoma ūdens atsālīšanas iekārta un kokosriekstu koku lapu grīdas segums apstiprina šo reputāciju. Kompleksa apkārtnē aug vismaz 200 sugu palmas!

Komforts: Jūs sagaidīs ar ruma kokteili brīvdabas priekšnamā, pēc tam aizvedīs uz numuru, kur varēsiet veldzēties marmora vannā un lūkoties uz apkārtni no liela balkona. Kūrorts atrodas starp divām pludmalēm – viena no tām atrodas pie Karību jūras, bet otra – pie plašā Atlantijas okeāna.

Eko-aktivitātes: Tipisks piedāvājums Karību jūrai – niršana, sērfošana un sauļošanās, kā arī dziļjūras makšķerēšana – tas viss iekļauts cenā. Pēc tam varat mierīgi iemalkot tēju uz terases...

Moto: „Viesnīca bez trokšņiem – mums nav TV un radio, turklāt izmantojam klusus ģeneratorus”, atzīmē hoteļa vadītājs Robert Sherman.

Pentre Vach Holiday Cottages

pentre.jpg - 38.1 KB

Atrašanās vieta: Snowdonia, Velsa

Fakts: Esat sapņojuši par nedēļas nogali akmens būdā, baudot smalkmaizītes pie kamīna un klausoties skarbajos Skotijas vējos? Tad šīs mājiņas, kas būvētas jau 18. gadsimtā, ir tieši priekš jums.

„Zaļais” faktors: Pentre Bach ir Velsas Vides aģentūras balvas ieguvēja ekotūrisma objekta kategorijā, jo tās saimnieki stingri ierobežo atkritumu daudzumu un nodarbojas ar zemkopību, lai iegūtu vajadzīgās izejvielas savam kūrortam. Viņi audzē vistas, gatavo svaigas maltītes un pārstrādā vecus dzelžus lampās un skulptūrās.

Komforts: Mājiņām ir stiklotas verandas, apjumti dārzi un lielisks skats uz okeānu. Katru rītu pie durvīm jums tiks nolikts svaigs ievārījums un maize...

Eko-aktivitātes: Šis Britu salu nostūris ir bagāts ar klinšainām pludmalēm, mellenēm pilnām mežu takām un neskartiem laukiem. Jūs varat doties ar apvidus auto uz mistiskajām bronzas un dzelzs laikmeta apmetnēm, kā arī vietām, kas saistītas ar leģendām par karali Artūru.
Vajag vairāk ātruma? Izvēlieties kanoe airēšanu, klinšu kāpšanu un kalnu riteņbraukšanu!

Moto: „Izmantojiet tikai otrreiz pārstrādājamas lietas”, saka līdzīpašniece Margaret Smyth.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ir labāka sajūta, ja zini, ka jaukā vieta, kurā tagad atpūties, pēc tevis nekļūs kaut kādā ziņā nabagāka...
15.08.2008. plkst. 20:41
... njā vietas jau izskatās pasakaini skaistas.... Tikai lai to varētu atļauties, laikam ir jāsēž vai nu valsts vadības amatos ... vai jāzog nauda ... spēju iedomāties summas, kas jāsamaksā par šādu ekskluzīvu vietu...
30.08.2007. plkst. 10:09
es tikai pa tādiem dzīvošos ,
30.08.2007. plkst. 09:02
Dievinu skaistu dabu, taa dod man speeku un atbriivo domas
24.08.2007. plkst. 14:22
nu bet cik izmaksātu viņiem piedāvāt iespēju laimēt:D es ar komentētu kā negudra! bet baigi forši:))
24.08.2007. plkst. 09:47

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Menudo zupa, kas ir izslavēta kā līdzeklis pret paģirām, patiesībā ir īpaši populāra Meksikā jaungada rītā. To vāra no liellopa vēdera plēves un teļa kājām, zaļajiem čilli, attīrītiem kukurūzas graudiem un garšvielām. Piedevās parasti iet laima šķēlītes, lielos daudzumos sagriezti čilli un sīpoli, bet pasniedz to kopā ar karstām tortīlas plāceņiem

Pasākumi

„ŠONA DEJU STUDIJA” pieņem darbā jaunu profesionālu horeogrāfu no Amerikas Savienotajām Valstīm

No šī gada augusta, „ŠONA DEJU STUDIJAS” audzēkņiem, kā arī citiem dejot gribētājiem, būs iespēja apgūt deju horeogrāfiju un tehniku pie profesionāla deju pasniedzēja no Amerikas Savienotajām Valstīm....