Top 10 – Filmās redzamās vietas

Top 10 – Filmās redzamās vietas

Trevi strūklaka Itālijā ir viens no pazīstamākajiem objektiem, kas par savu lielo pasaules slavu lielā ziņā var pateikties filmai.

Piedāvājam jums sarakstu ar dažādām pasaules vietām, kas redzamas izcilos un pasaulslavenos kino šedevros, vienlaikus apzinoties, ka vienā sarakstā ne tuvu nevaram ietilpināt visas vietas, kas šeit būtu pelnījušas atrasties. Tā kā daudzas vietas noteiktās filmās ir prefekti izmantotas un lieliski iekļautas kopējā ainā, skatītājs bieži vien piemirst, ka attēlotā vieta ir reāla, nevis smalki darinātu dekorāciju kopums.

Veidojot šo sarakstu, mēs veicām rūpīgu atlasi, par vienu no priekšnoteikumiem izvirzot nosacījumu, ka aprakstītajām vietām jābūt viegli pieejamām arī ceļotājiem un tām jābūt tādām pašām, kādas tās redzamas filmās. Tāpēc gatavojieties ceļojumam apkārt pasaulei, dodoties apskatīt ievērojamākās vietas kinematogrāfa vēsturē.


10 – Petra, Jordānija

Filma: "Indiana Džounss un pēdējais krusta gājiens" (1989)

petra.jpg - 52.95 KBVieta, kur uzņemta pēdējā no Indiana Jones filmām - Petra templis Jordānijā

Šajā filmā, kas aptver plašu ģeogrāfisko spektru, jo tās darbība norisinās Vācijā, Itālijā, Spānijā un daudz kur citur, visinteresantākie momenti viennozīmīgi norisinās tās fināla ainās, kad Indiana (viņu, protams, tēlo Harisons Fords) kopā ar biedriem, izklejojušies pa visu pasauli Svētā Grāla meklējumos, ierodas katra arheologa sapņu pilsētā – brīnišķīgajā Petrā.

Lai arī drosminieku ceļojums un daudzas pilsētas epizodes tika filmētas dažādās Vidējo Austrumu vietās, Petra ir redzama tieši noslēguma ainās, Džounsam un biedriem ierodoties pilsētas leģendārajās dārgumu krātuvēs, kuru fasādē dominē 12 stāvi, kas izcirsti klintīs.

Filmā šajās krātuvēs varoņi klejo pa plašām zālēm un atrod tajās daudz dažādu interesantu priekšmetu, bet dzīvē tūristiem nākas vilties, jo viņi šeit ierauga tikai nelielas zāles, kurās senos laikos pirms apbedīšanas uzglabāja mirušo ķermeņus.

Tiesa, ceļojumu pilnībā attaisno pārējais Petras spožums, jo pilsēta ir burtiski pārpildīta ar senām drupām un vēsturiskām atrakcijām.

Aizraujoša epizode filmā:

indiana.jpg - 27.84 KBKadrs no filmas - Indiana Džounss ar draugiem ierodas Petrā

Kurš gan var aizmirst to epizodi, kurā Indiana Džounss kopā ar draugiem ierodas Petrā?!? Lai arī šī filmu sērija ir slavena ar to, ka tā ir filmēta visdažādākajās pasaules vietās, Petra starp tām noteikti ir viena no neaizmirstamākajām.

9 – Roma, Itālija (Trevi strūklaka)

Filma: "La Dolce Vita" (1960)

trevi.jpg - 26.17 KBTrevi strūklaka, Roma

La Dolce Vita kopš uzņemšanas 1960. gadā ir kļuvusi par vienu no slavenā režisora Frederico Fellini kroņa numuriem un nav šaubu, ka liels nopelns tajā ir slavenajai ainai pie skaistās Trevi strūklakas Romā.

Lai arī režisors filmā ir izmantojis daudzus interesantus Itālijas skatus (piemēram, epizodes filmas beigās pie gleznainās Vidusjūras), aina, kurā Anita Ekberg un Marcello Mastroianni bradā pa līdz tam laikam plašām masām nezināmo Trevi strūklaku, ir nepārspējama.

Kopš tā laika šis arhitektūras piemineklis ir redzams neskaitāmās filmās un TV šovos (ieskaitot māsu Olsenu filmu „Reiz Romā” un Jon Bon Jovi video klipu „Thank You For Loving Me”), ikvienam kino pazinējam tas uzreiz asociējas ar Fellini meistardarbu.

Tiem, kas vēlas strūklaku aplūkot tuvumā, ir jāņem vērā, ka Itālijas varasiestādes bradāšanu tajā ir aizliegušas jau labi sen – to nezināja arī Klaudija Šīfere, filmējot Valentino reklāmas 1995. gadā, kā rezultātā reklāmas veidotāji bija spiesti maksāt soda naudu...

Aizraujoša epizode filmā:

dolcevita.jpg - 17.78 KBSlavenā epizode no filmas "La Dolce Vita" - Mastrojani panāk Anitu Ekbergu pie pašas strūklakas...

Trevi strūklaka filmā parādās visai ātri, kad apsēstais Mastroianni seko Ekberg pa pilsētas ielām un beidzot panāk viņu pie pašas strūklakas. Interesanti, ka filmēšanas laikā ūdens tajā bijis ļoti auksts, tāpēc ainu uzņemšanas starplaikos aktieris esot izdzēris veselu pudeli degvīna...

8 – Tokija, Japāna

Filma: "Pazudis tulkojumā" (2003)

tokija.jpg - 29.03 KBTokija - pilsēta, kur ir viegli "pazust tulkojumā"

Savā otrajā filmā Sofia Copola izvēlējusies parādīt to izjūtu, kas pārņem katru cilvēku vismaz reizi mūžā – sajūtu, ka esi svešinieks svešā zemē.

2003. gada darbs Pazudis tulkojumā stāsta par kādu amerikāņu pāri (brīnišķīgs Bill Murray un Scarlett Johansson tēlojums), kas cenšas iejusties sev neierastā vidē – rietumniekiem savādākajā Tokijā, Japānā. Lai arī lielākā daļa filmas darbības norit viesnīcā (kas pati par sevi ir interesanta vieta – kurš gan neatceras dūmakaino bāru), galvenie varoņi klīst arī pa lielo un trokšņaino karaoke studiju, kā arī pārpildītajām pilsētas ielām.

Neskatoties uz ievērojamajām kultūru atšķirībām, Tokija ir viena no tūristu iecienītākajām vietām pasaulē un tam ir savs pamats. Kā jau Copola to sevišķi pasvītro, Tokija ir dažādu interesantu iespaidu un skaņu kopums, kuram līdzīgu neatradīsiet nekur citur. Un, lai arī ir liela iespēja, ka Uzlecošās saules zemē sajutīsiet ko līdzīgu Murray un Johanson varoņu izjūtām, interesantā Tokijas vide noteikti atsvērs šīs neērtības...

Aizraujoša epizode filmā:

lost.jpg - 12.88 KBViena no filmas smalki nospēlētajām ainām, kur Mjureja un Johansones atveidotie varoņi klejo pilsētu...

Visas unikālās ainas, kurās Murray un Johanson klejo pa pilsētu, jo sevišķi pie Shibuya pārejas, kuru ieskauj trīs milzīgi TV ekrāni un katru dienu to šķērso miljoniem cilvēku. Tieši tāpēc tā jāredz vismaz vienreiz dzīvē un, vēlams, klātienē!

7 – Wicklow kalni, Īrija

Filma: "Drošsirdis" (1997)

Wicklow.jpg - 15.43 KBWicklow kalni, kur tika uzņemtas nozīmīgākās filmas "Drošsirdis" epizodes

Ironiski, bet fakts – filma Drošsirdis, kas stāsta par skotu varoni William Wallace, pamatā ir filmēta Īrijas kalnos Wicklow masīvā, kas darbam piešķir īpašu atmosfēru.

Kalni, kas atrodas Īrijas dienvidaustrumos, gadu gaitā joprojām ir saglabājuši savu neskarto skaistumu pat neraugoties uz faktu, ka katru mēnesi tos apmeklē tūkstošiem tūristu un arī vietējo iedzīvotāju.

Filmā režisors un galvenās lomas atveidotājs Mel Gibson šo idillisko reģionu pārvērta par brutālu kauju vietu. Šodien Wicklow apkārtnē darbojas vairākas kompānijas, kas piedāvā ekskursijas tieši pa vietām, kur uzņemta slavenā lente.

Pat ja Drošsirdis ne tuvu nav jūsu iecienītākā filma, nenokariet galvu, jo Wicklow kalni ir redzami arī citos kino darbos, piemēram, 1996. gada Michael Collins, 1981. gada Excalibur un 2004. gada filmā King Arthur.

Paturiet prātā, ka kalni aizņem 150 km plašu teritoriju un, lai redzētu visas vietas, kas redzamas augšminētajās filmās, jums viennozīmīgi nāksies izmantot gida pakalpojumus.

Aizraujoša epizode filmā:

braveheart.jpg - 12.78 KBKaujas epizode, kas tika filmēta Wicklow kalnos

Atcerieties tās ainas, kurās Mel Gibson ar zili krāsotu seju kopā ar cīņu biedriem zirgu mugurās traucas pa zaļajiem kalniem? Tas viss ir filmēts tieši Wicklow kalnos! Un, atpazīstot šīs vietas dabā, jūs pārsteigs šī reģiona dabas neparastais šarms.

6 – Kakadu Nacionālais parks, Austrālija

Filma: "Krokodils Dandijs" (1986)

kakadu.jpg - 33.18 KBKakadu Nacionālā parka ūdenskritums, kur tika uzņemta filma "Krokodils Dandijs"

Pols Hogans bija visai veiksmīgs austrāliešu komiķis, kad 1986. gadā uz ekrāniem iznāca Krokodils Dendijs – filma, kas padarīja viņu par starptautisku superzvaigzni.

Nav šaubu, ka lielu daļu filmas panākumu sekmēja lieliskā Austrālijas daba, jo daudzas ainas tika uzņemtas Kakadu Nacionālajā parkā. Parks, kas atrodas Austrālijas ziemeļos, ir ievērojams ar saviem krokodiliem un arī citiem dzīvniekiem, ieskaitot 75 rāpuļu, 25 varžu un 50 zivju sugām.

Papildus daudzajām ekskursiju iespējām šajā parkā, jūs varēsiet doties makšķerēt. Tikai esiet piesardzīgi, jo vairāki tūristi drošības noteiktumu neievērošanas dēļ jau ir krituši par upuri izsalkušajiem krokodiliem.

Citādi parks ir drošs un tas ir viens no interesantākajiem apskates objektiem Austrālijā.

Aizraujoša epizode filmā:

dundee.jpg - 27.74 KBEpizode no filmas "Krokodils Dandijs"

Tā kā tik daudz filmā redzamo epizožu ir filmētas Kakadu Nacionālajā parkā, ir grūti izvēlēties vienu no tām. Tomēr viena no neaizmirstamākajām un jautrākajām epizodēm tika uzfilmēta pie parka milzīgā ūdenskrituma, kura pakājē Miks Dendijs kopā ar reportieri Lindu ēda pupiņu konservus no skārdenes...

5 – Vīne, Austrālija

Filma: "Trešais cilvēks" (1949)

vineparlament.jpg - 22.31 KBVīnes Parlamenta ēka

Lai arī daudzi no mums atceras lieliskās Vīnes ainavas Ričarda Linklatera šedevrā Pirms saullēkta, vislabāk šī pilsēta parādīta klasiskās Kerola Rīda film noir filmas Trešais cilvēks fonā.

Šo darbu uzņēma tikai pāris gadus pēc II Pasaules kara beigām, tomēr jau tad filma parāda Vīni kā aktīvu, elektrizējošu un dzīvu pilsētu, kas spējusi saglabāt daudzus savus vēsturiskos objektus par spīti tuvajai atrašanās vietai karadarbības zonām. Papildus aizraujošajam un interesantajam stāstam, Trešais cilvēks piedāvā arī gluži vai ekskursiju pa Austrijas galvaspilsētu (ne velti pēc šīs filmas iznākšanas uz ekrāniem amerikāņu tūristu skaits uz Vīni daudzkārt palielinājās).

Daudzas no slavenākajām Vīnes vietām, ieskaitot Parlamenta ēku, Ludviga van Bēthovena dzimtais nams, kā arī iespaidīgā Tiesas pils, ir redzamas šajā filmā. Jāpiebilst, ka Vīne atrodas ideālā vietā, jo netālu ir Šveices, Itālijas un Vācijas robežas, tāpēc varat pilsētas apmeklējumu iekļaut sava Eiropas ceļojuma laikā. Grūti iedomāties labāku vietu tiem, kas pa Eiropu tā kārtīgi nemaz nav ceļojuši!

Aizraujoša epizode filmā:

thirdman.jpg - 13.68 KBSlavenā epizode filmā "Trešais cilvēks" uz Ferris rata fona

Pat tie, kas filmu nav redzējuši, zina par šo slaveno epizodi – pēc Harija Laima vajāšanas pa visu Vīni Džozefs beidzot panāk viņu slavenajā Wurstelprater izklaides parkā. Šeit abi vīri uzsāk sarunu lielajā Ferris ritenī, kur Laims izsaka savu slaveno frāzi par to, ka karš ir nepieciešams, lai notiktu cilvēces progress...

4 – Parīze, Francija

Filma: "Pirms saulrieta" (2004)

paris.jpg - 12.49 KBSaulriets pār Parīzi un Sēnas upi

Pirmā filma Pirms saullēkta tika uzņemta Vīnē, bet šis turpinājums seko Etana Kauka Džesija un Džūlijas Delpaijas Selīnas gaitām Parīzes ielās.

Lai uzsvērtu Selīnas personāžu, kas nāk no Parīzes, režisors Ričards Linklaters vēlējās paradīt patieso Parīzes seju, nevis tikai pievērst skatītāja uzmanību uz pasaulslavenajām atrakcijām, piemēram, Eifeļa torni un Elizejas laukiem. Tā vietā filma mūs ved ekskursijā pa Parīzes skaistākajām, bet ne slavenākajām vietām.

Linklaters pat teica: „Parīze ir viena no lieliskākajām pilsētām pasaulē, ja ne vislieliskākā”.

Nav šaubu, ka režisoram ir izdevies parādīt Parīzi tik veiksmīgi un patiesi, ka daudzi skatītāji vienlīdz saspringti seko līdzi gan abu varoņu attiecību līkločiem, gan gar acīm ņirbošajām Parīzes ainavām. Kā uzsver filmas veidotāji, šis nav darbs ar Eifeļa torni vidū, bet gan mīlas stāsts pasaules skistākajā pilsētā...

Aizraujoša epizode filmā:

before.JPG - 12.47 KBFilmas "Pirms saulrieta" iespaidīgākais brīdis - galvenie varoņi dodas romantiskā kruīzā pa Sēnas upi

Neviens nav jāpārliecina, ka filmas iespaidīgākie brīži ir ainas, kad Džesijs un Selīna iekāpj tūristu laivā un dodas romantiskā kruīzā pa Sēnas upi. Pa ceļam viņi redz visu iespaidīgāko, ko vien Parīze piedāvā – filmā sevišķi burvīga izskatās Parīzes Dievmātes katedrāle.

3 - Ņūfaundlenda, Kanāda

Filma: "The Shipping news" (2001)

Bonaventure.jpg - 14.94 KBNew Bonaventure zvejnieku pilsētiņa, kur tika uzņemta filma "The Shipping News"

Kad notika pārrunas par iespējamo uzņemšanas vietu E.Annie Proulx ar Pulicera prēmiju apbalvotās grāmatas The Shipping News adaptācijai, nevienam nebija šaubu, ka Ņūfaundlenda būs īstā vieta. Mazā piekrastes pilsēta lieliski atbilda Proulx grāmatas atmosfērai, turklāt Ziemeļamerikā ir maz vietu, kas spētu sacensties ar pilsētas apkārtnes plašumiem.

Filmas darbība, kurā darbojas Kevins Speisijs, Džuliana Mūra un Keita Blanšeta, norisinās izdomātā pilsētiņā Quoyle’s Point, kas patiesībā ir mazs zvejnieku ciems vārdā New Bonaventure.

The Shipping News patiesībā ir arī efektīvs mārketinga līdzeklis Ņūfaundlendai, jo grūti iedomāties, ka kāds varētu neapbrīnot šīs lieliskās vietas. Turklāt bez filmā redzamo vietu apmeklēšanas Ņūfaundlenda piedāvā arī citas aktivitātes, piemēram, Pilskalna apskati, Hawthorne kotedžas apmeklējumu un ekskursiju pa Sarkano līci.

Aizraujoša epizode filmā:

shipping.jpg - 12.39 KBAizraujošas epizodes norisinās speciāli veidotā namā, ko filmas veidotāji pārveda pa gabaliem uz filmešanas vietu

Lai atveidotu Kevina Speisija attēlotā varoņa ģimenes māju, filmas veidotāji atrada vecu namu un pa gabaliem pārveda to uz New Bonaventure. Viņu grūtais darbs nesa augļus, jo šis nams kopā ar savam apkārtnes ainavām pēc filmas noskatīšanās paliek atmiņās uz ilgiem laikiem.

2 – O’ahu, Havaju salas

Filma: "Kārtējais pirmais randiņš" (2004)

kualoa.jpg - 31.68 KBKualoa Ranch ir iecienīta vieta kāzu rīkošanai

Ir grūti iedomāties, ka Kārtējais pirmais randiņš varētu būt uzņemta kaut kur citur, nevis Havaju salās, lai arī sākumā tās darbība bija plānota tikai un vienīgi Sietlas ielās.

Nav noliedzams, ka veidotāji, izvēloties Havaju salas, ir izdarījuši pareizo izvēli, jo filma vienlaikus ir gan romantisks stāsts, gan gleznains ceļvedis pa O’ahu salas skaistākajām vietām. Kopumā lentē redzams vismaz ducis skaistu salas vietu, ieskaitot plašo Kualoa rančo (tur filmēts arī Jūras laikmeta parks un Pērlharbora), kā arī gadu desmitiem seno Makapu’u bāku.

Kārtējais pirmais randiņš ne tikai liek uzsvaru uz salas skaistākajām vietām, bet arī cenšas parādīt vietējo iedzīvotāju draudzīgumu un viesmīlību.

Ar savu tradicionālo sveicienu mahalo, daudzie vietējie personāži filmā rada iespaidu, ka Havaju salu iedzīvotāji ir draudzīgākā ļaužu kopa uz zemes. Katrā ziņā pēc filmas noskatīšanās pārņem nepārvarama vēlme to visu redzēt vēlreiz – tikai klātienē.

Aizraujoša epizode filmā:

50dates.jpg - 22.87 KBFilmas "Kārtējais pirmais randiņš" notikumi risinās uz gleznainā Havaju salu fona

Filmas beigās, kad Sandlera un Berimoras varoņi kuģo pa jūru saulrieta laikā. Šīs ainas uzfilmētas gleznainajā He’eia Kea līcī, kas ir viens no skaistākajiem un neparastākajiem šajā reģionā.

1 – Belizas pilsēta, Beliza

Filma: "Moskītu krasts" (1986)

maya.jpg - 13.53 KBMaiju piramīdu drupas tika izmantots kā fons filmai "Moskītu krasts", Belize

80. gadu beigās Harisons Fords centās izbēgt no sava klasiskā action filmu varoņa tēla, parādoties 1988. gada trillerī Frantic, 1988. gada komēdijā Working Girl un mīlas drāmā Moskītu krasts.

Pēdējā no tām uzņemta pēc Paul Theroux romāna motīviem un tajā Harisons Fords tēlo izgudrotāju, kas kopā ar savu ģimeni pārceļas uz izdomātu Centrālamerikas valsti, kurā viņam izdodas paveikt ko ievērojamu – uzbūvēt milzīgu ledus ražošanas mašīnu.

Režisors Pīters Veirds apzināja vairākas valstis, līdz secināja, ka skaistā un angliski runājošā Beliza būs vispiemērotākā filmēšanas vieta.

Belizai, kas atrodas uz dienvidiem no Meksikas Karību jūras piekrastē, raksturīgs tropu klimats, viesmīlīgi vietējie iedzīvotāji un daudzās maiju civilizācijas drupas, kas šo vietu ļoti interesantu ir padarījušas vēstures pētniekiem. Lai arī parastiem tūristiem Beliza nav tas piemērotākais variants, jo pamatā to klāj biezi un mitri džungļi, to iesakām tiem, kas meklē ko oriģinālu un mazliet sarežģītāku par parastajiem un banālajiem maršrutiem.

Aizraujoša epizode filmā:

ford.jpg - 23.29 KBHarrisona Forda atveidotais varonis ar ģimeni Belizes džungļos

Forda varonis Elijs Fokss lielāko daļu filmas darbības pavada, kopā ar dēlu un sievu konstruējot ledus mašīnu. Aina, kurā viņam beidzot izdodas to iedarbināt, ir izcilākā visā darbā!

Ir taisnība tiem, kas saka, ka filmas panākumi lielā mērā ir atkarīgi no tās darbības vietas. Filma ir ne tikai par aktieriem un to stāstītajiem stāstiem, bet arī aizraujošs ceļvedis.

Atmosfēras radīšana ir process, kurā jāatrod īstā filmēšanas vieta un jāpārliecina skatītājs, ka aktieri darbojas reālā vidē un eksistējošā vietā. Filmēšanas vieta ir viena no panākumu atslēgām!

Komentāri (19)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Nu un kur tad Gladiators un citas loti popularas filmas???
17.12.2007. plkst. 14:22
Te noteikti pietrūkst skaistā phi-phi salas pludmale no filmas "Pludmale" :)) Ā, un,jā arī vina no zvaigžņu karu filmēšanas vietām Tunisijā...
06.10.2007. plkst. 16:34
gizonline
Bēthovena dzimtais nams Vīnē un Vīne,Austrālijā??? Esat uzmanīgāki,Beethovens ir dzimis Bonna un tur atrodas arii dzimtaa maaja un muzejs,bet Vīne atrodas Austrālijā!!!
03.10.2007. plkst. 11:35
he, arī zvaigžņu karu vietu būtu interesanti paskatīties
02.10.2007. plkst. 10:18
atgriezties pie Trevi strūklakas ,
17.09.2007. plkst. 10:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kanādā ir vairāk ezeru kā visā pārējā pasaulē kopā

Pasākumi

Rīgā koncertēs šīgada Eiropas lielāko festivālu Hedlaineri "Faith No More"

Koncertaģentūra "FBI" paziņo: 1. jūlijā Rīgā, "Sapņu fabrikā", koncertu sniegs ietekmīgie amerikāņu alternatīvā roka meistari, Roskildes un "Download"...