Indianas Džonsa slavenākie ceļa mērķi

Indianas Džonsa slavenākie ceļa mērķi

Sekojot veiksmei, slavai un vēsturiskajai patiesībai, arheologs Indiana Džonss (viņu atveido Harisons Fords) klejo pa visu pasauli, iekuldamies visdažādākajās dēkās.

Pirmajās trīs filmu sērijas daļās dēkainis klīst pa Āziju, Āfriku, Ziemeļameriku un Dienvidameriku.

Nesen uz ekrāna iznākusi trešā daļa (turklāt – ar panākumiem!), kā rezultātā vēlamies jums piedāvāt pāris interesantus maršrutus ceļojumiem, ja vien sirdī esat tikpat piedzīvojumu un dēku alkstošs kā Indiana Džonss.

Un šīs vietas jūs droši vien atpazīsiet no visām filmām!


Choquequairo, Peru

choquequairo.jpg - 50.18 KB

Kino cienītāji pirmo reizi iepazinās ar Indianu Džonsu, kad viņš meklēja dārgumus Peru. Choquequairo, kas atrodas salīdzinoši netālu no Peru galvaspilsētas Limas, ir mazāk zināms nekā slavenais Machu Picchu, taču tikpat iespaidīgs.

Šī vieta atrodas uz dienvidiem no Limas un pirmo reizi kartē atzīmēta tikai 19. gadsimta 30. gados, taču arheologi pirmos nopietnos darbus šeit sāka veikt tikai pirms 40 gadiem.

Daudzas no drupām joprojām klāj biezi džungļi un nekāda nopietna to izpēte nav veikta.

Kathmandu, Nepāla

katmandu.jpg - 58.77 KB

Nepāla – mājvieta Everestam un daudzām citām majestātiskām virsotnēm – gan nav gluži tik neaptēstu ļautiņu valsts, kā varētu likties, noskatoties pirmo filmu, kurā tieši Nepālā Indianas sabiedrotā Marion Ravenwood uzvarēja vīrus dzeršanas sacīkstēs.

Kathmandu ir biezi apdzīvota pilsēta, kurā netrūkst arī visa modernajiem laikiem piedienīgā, taču vienlaikus tā apbur ar savu vēsturisko šarmu. Kiosku un būdiņu pārdevēji visā Kathmandu un citās pilsētās tirgo raksi – vietējo liķieri, ko varētu salīdzināt ar graudu alkoholu. Un jā – tas deg ar liesmu!

Ēģipte

egipte.jpg - 47.19 KB

Lai arī Ēģipte ir ļoti slavena ar savu vēsturisko mantojumu, kā rezultātā katru gadu to apmeklē miljoniem cilvēku, arheologi Zudušo Arku un citus pasakainus dārgumus neiesaka meklēt Kairā un tās apkārtnē. Īstā vieta ir faraonu vietas šajā valstī.

Patiesībā lielākie noslēpumi un atklājumi slēpjas vietās, kas parasti tūristu pūļiem ir slēgtas – piemēram, Džosera piramīdā vai arī Abu Simbel tempļu kompleksā.

Šanhajas krastmala

shanhaja.jpg - 43.24 KB

Šanhajas naktsdzīve ir ļoti aktīva un interesanta, tāpēc filmā „Indiana Džonss un Liktens templis” redzamās ainas, kas brīžiem atgādina bilingvālu Brodvejas mūziklu, ir piedzīvojamas arī reālajā dzīvē.

Pilsētas krastmalas rajons ir pilns ar dažādiem restorāniem, bāriem un naktsklubiem.

Viktorijas memoriāls, Kalkuta

victoriakalkuta.jpg - 33.04 KB

Dabā neeksistē īsta Pankot pils, kas veidoja Liktens tempļa fasādi vienā no sērijas filmām, taču tai ir zināma līdzība ar Viktorijas memoriālu Kalkutā, Indijā. Ēka, kas šobrīd pilda muzeja funkcijas, britu kolonizācijas laikmetā bija viens no Indijas varas centriem, ir tikpat grezna un iespaidīga kā filmā redzamā Pankot pils.

Moab, Jūtas štats, ASV

moabutah.jpg - 49.05 KB

Robainie klinšu veidojumi un saules pielieti plašumi Jūtas štata Moab pilsētiņas apkārtnē ir elpu aizraujošu piedzīvojumu vērti. Nav nekāds pārsteigums, ka viena Indianas Džonsa dēka (kā arī tādas filmas kā „Rio Grande” un „Telma un Luīze”) ir filmēta šeit.

Atšķirībā no jaunā Džonsa jūs droši vien negribēsiet šeit mukt no kapeņu izlaupītājiem, tāpēc mēs jums iesakām braukšanu ar laivām pa upēm, izjādes ar zirgiem un klinšu kāpšanu.

Venēcija, Itālija

venecija.jpg - 38.9 KB

„Pēdējais krusta gājiens” Venēcijā tika filmēts tikai vienu dienu. Taču San Barnaba baznīca, kas filmā tika atveidota kā bibliotēka, ir viena no atmiņā paliekošākajām filmas zīmēm.

Paceļoties par Rio di San Barnaba kanālu, atjaunotā baznīca atrodas pie Ponte dei Pugni (dūru tilts), kas reiz bija slavena kautiņu sacensību vieta.

Bürresheim pils, Vācija

burresheim.jpg - 52.56 KB

Nacisti turēja Šona Konerija atveidoto Henriju Džonsu Senioru izdomātā Brunwald pilī, kas patiesībā bija Bürresheim pils Eiffel kalnos uz dienvidiem no Frankfurtes. Celta 14. gadsimtā, pils tika pabeigta tikai divus gadsimtus vēlāk!

Šī ir viena no dažām pilīm Vācijā, kas nekad nav tikusi iekarota vai postīta.

Petra, Jordānija

petra.jpg - 61.32 KB

Cilvēku izcirsta, šī sakrālo dārgumu glabātava Jordānijas senvietā Petra Indianas Džonsa 3. filmā bija Svētā Grāla mājvieta. Datējama vēl ar Vecās Derības laikiem, Petra 2007. gadā tika nodēvēta par vienu no jaunajiem 7 Pasaules brīnumiem.

Teotihuacán, Meksika

teotihuacan.jpg - 62.28 KB

„Indiana Džonss un Kristāla galvaskausa karaļvalsts” veidotāji ilgi turēja noslēpumā ne tikai jaunās filmas sižetu, bet arī filmēšanas vietas. Taču jau ilgi pirms tam bija skaidrs, ka tajā jāparādās kādai senai acteku vai maiju vietai.

Slavenākā pirms-kolumbiešu vieta Meksikā ir Teotihuacán. Lai arī tūristi to ir apguvuši visai krietni, galvenie arheoloģiskie izrakumi šeit vēl ir tikai procesā.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kanāriju salas savu nosaukumu ir ieguvuši nevis no kanārijputniem, bet gan savvaļas suņiem, ko uz salas sastapa romieši, kad šeit ieradās. Viņi nosauca salu par Insulae Canariae, kas nozīmē „Suņu sala”

Pasākumi

Vilhelma Timma lasījumi un trīs jauno muzeja izdevumu prezentācija

VILHELMA TIMMA LASĪJUMI
2008.gada 17.jūlijā plkst. 15:00 Hēges zālē (Rīga, K.Valdemāra ielā 10a) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko semināru Vilhelma Timma lasījumi.


...