Izklaides adrenalīna meklētājiem

Izklaides adrenalīna meklētājiem

Ikviens no mums ir sapņojis par uzstāšanos stadionā, lidošanu kaujas iznīcinātājā vai bumbas triekšanu no augšas NBA finālspēlē.

Lai arī vairumam no mums nekad nebūs lemts to piepildīt, jo ne visi var būt kā Maikls Džordans, Toms Krūzs no filmas TOP GUN vai Džordžs Maikls, ikvienam ir iespēja izbaudīt kaut 15 minūtes no tā, ko ikdienā dara šie supervaroņi.

Risinājums – atkal apgūt kaut ko jaunu gluži kā skolas laikā. Mūsu piedāvātās 12 nodarbības – ceļojumi ir domāti tiem, kas kaut uz īsu brīdi vēlētos savus sapņus pārvērst par īstenību, vienlaikus pārbaudot savas spējas.

Lai arī pēc šo kursu iziešanas mēs jums negarantējam miljoniem vērtus kontraktus, tie noteikti liks jums justies krietni pašpārliecinātākam.


Sapnis: Lidot kā drosmīgam kara lidotājam

aircombat.jpg - 23.16 KB

Jādodas uz: Fullerton, Kalifornija

Iespēju sniedz: Air Combat USA

Ir brīvdienu rīts. Pārējā pasaule vēl vārtās pa gultu, bet jūs jau esat debesīs ar SIAI Marchette SF260, piedaloties gaisa kaujas imitācijā. Dūmi sāk kūpēt no ienaidnieka lidmašīnas astes, kad esat tai trāpījis ar precīzu šāvienu...

Protams, jūs izmantojat lāzerus, nevis kaujas raķetes, tomēr Air Combat USA piedāvātais treniņu kurss ir vieta, kur civilajiem ir iespēja vistuvāk piekļūt iznīcinātāja pilota pasaulei.

Air Combat angārs atrodas Fullerton, netālu no Disnejlendas.

Šeit pieejami visdažādākie kursi – sākot no Lidotāja pamata manevriem, kuros ietilpst gaisa kauju imitācijas, līdz pat Pieredzējušu lidotāju taktiskajām gaisa kaujām. Tāpēc lai pārējie vēl pavārtās pa gultām...

Sapnis: Traukties lejup pa grūtākajām upju krācēm pasaulē

nantahala.jpg - 40.93 KB

Jādodas uz: Bryson pilsēta, Ziemeļkarolīna

Iespēju sniedz: Nantahala Outdoor Center airēšanas skola

Gribat braukt visiem pa priekšu? Nav problēmu – Nantahala Outdoor Center ir īsta Meka gan pieredzējušiem upju krāču speciālistiem, gan tiem, kas par tādiem tikai vēlas kļūt. Bangojošā Nantahala upe, kas atrodas Smoky kalnu pakājē, sniedz iespēju airētājiem katru dienu trenēties dažādās laivās, sākot ar vienkāršo upju kajaku un beidzot ar 4. klases sporta laivām.

Vēlaties iemācīties, kā apgriezties uz riņķi trakā straumē? Izmantojiet pusdienas kursu (tādi pieejami arī sievietēm).

Mācību centra bāze atrodas upmalā, ļoti skaistā vietā, kas ir pavisam netālu arī no citām vietējām upēm. Apmesties varat teltī, būdiņā vai arī Nantahala viesnīciņā – to visu organizē pats mācību centrs. Lai arī vannas istabas nav no marmora, pati viesnīciņa ir visai ērta.

Pilnas dienas iesācēja programma, ieskaitot pusdienas, maksā 95USD; pusdienas privāta nodarbība – 175USD. Divvietīgs numurs Nantahala viesnīciņā – 85USD.

Sapnis: Kāpt kalnos līdz pat debesīm

patagoniaalpine.jpg - 19.9 KB

Jādodas uz: Soler ieleja, Patagonija, Čīle

Iespēju sniedz: Alpine Ascent International Patagonia alpīnisma skola

Šis ir viens no skaistākajiem kalnu reģioniem pasaulē ar neparasti veidotajām kalnu virsotnēm, kas sasniedz 7000 metru augstumu, kā arī ar zilo ūdeņu kalnu upēm, kas traucas cauri ielejām.

Esiet sveicināti Čīles Patagonijā, kur izveidota Alpine Ascents desmit dienu kursu organizējošā alpīnisma skola (nākamais kurss sākas 2007. gada oktobrī).

Pēc nakšņošanas bāzes nometnē, alpīnisma zinības apgūstošie dodas kalnos pa ledājiem un Paulina ledus lauku.

Kāpēji iepazīst kalnus, iemācās dažādus alpīnistu trikus un noslēpumus, kā arī iegūst vērtīgas iemaņas, ko var izmantot savos ceļojumos. Pēc tik grūtām mācībām pienāk laiks arī atpūtai – nelielām svinībām kalnu rančo Lago Plomo, kur tiek sniegta iespēja nogaršot čīliešu vīnus un nakšņot mīkstās gultās.

Desmit dienu kurss, ieskaitot maltītes un nakšņošanu, maksā 3500USD.

Sapnis: Būt makšķerēšanas ekspertam

orvis.jpg - 29.95 KB

Jādodas uz: Kenmore, Skotija

Iespēju sniedz: Orvis mušiņmakšķerēšanas akadēmija

Tas taču izskatās vienkārši, vai ne? Mušiņmakšķerētāji upmalā izskatās gluži kā skarbie Āfrikas mednieki, cenšoties ar laso notvert tīģeri...

Tomēr, ja vien neesat speciālists, jūsu pieredze ar šo īpatnējo zvejas veidu droši vien aprobežojusies ar krūmu aizķeršanu sev aiz galvas.

Tad ir laiks doties uz Orvis akadēmiju, kas nodibināta Tay upes krastā Skotijas austrumos. Apmetieties Kenmore viesnīcā, kas celta 1572. gadā un pavadiet divas dienas, apgūstot mušiņmakšķerēšanas iemaņas pieredzējuša speciālista vadībā (Kenmore Taymouth restorāns piedāvā debešķīgu ceptu lasi ar sarkano piparu mērci – šis fakts lai iedvesmo jūs).

Jūs iemācīsieties visas nianses, ieskaitot tehniku, kas jāpielieto, lai noķertu Atlantijas lasi, kas nepavisam nav viegls uzdevums.

Apmācību cena – 755USD, ieskaitot apmešanos uz vienu nakti, piederumu nomu un pusdienas.

Sapnis: Sērfot kopā ar profesionāļiem (pat ja esat meitene)

lasolas.jpg - 32.54 KB

Jādodas uz: Punta Mita, Meksika

Iespēju sniedz: Las Orfas sērfošanas nometne

Palūkosimies patiesībai acīs: sērfošanas zvaigzne Laird Hamilton uz dēļa izskatās gluži kā Apolons, kam pie kājām visi pasaules okeāni.

Tomēr pat viņam būtu ko darīt šajā apmācību skolā, kas atrodas pie neliela ciematiņā Meksikā, Klusā okeāna piekrastes provincē Nayarit. Šeit viļņi ir sevišķi lieli, turklāt šī skola ir neparasta – tā domāta tikai un vienīgi sievietēm! Nedēļu ilgās apmācības ietver visdažādāko triku apgūšanu, turklāt šo iespēju izmanto sievietes vecumā no 13 līdz pat 70 gadiem.

Mācekles apmetas piekrastes būdiņās, katru rītu piedaloties teorētiskajā un praktiskajā nodarbībā, bet vakaros dodoties izmēģināt apgūtās prasmes okeānā.

Joga, masāža un salsas studijas ir nodarbības, kas pieejamas dienas laikā. Sajutāties apdalīti, džeki? Dodieties uz Richard Smith sērfošanas skolu Kostarikā, Nosara, kas domāta iesācējiem (gan puišiem, gan meitenēm).

Septiņu dienu kurss maksā no 2000USD, ietverot divvietīgu numuru, maltītes, apmācības un ikdienas jogas sesiju. Richard Smith sērfošanas skolā septiņas dienas izmaksās arī 2000USD, ieskaitot maltītes.

Sapnis: Izdzīvot kādu no Hemingveja īsajiem stāstiem savā dzīvē (ja iespējams, nemirstot no gangrēnas)

africabushskills.jpg - 35.47 KB

Jādodas uz: Phinda Private medību rezervāts, Dienvidāfrika

Iespēju sniedz: Conservation Group Africa Bush Skills Adventure

Iedomājieties, ka esat tuvu pie dabas. Patiesībā – ļoti cieši pie tās, staigājot pa Dienvidāfrikas krūmājiem, bēgot no degunradžiem, dzenājot žirafes un antilopes.

Conservation Corporation akadēmijas četru dienu kursa laikā jums mācīs atpazīt pēdu nospiedumus, atstātās zīmes uz kokiem un zālē, kā arī dzīvnieku izdvestās skaņas.

Gluži kā iedomātā seriālā CSI: Dienvidāfrika, kuru papildinās vietējo vīnu degustācijas. Safari skola izveidota privātā medību rezervātā Maputuland reģionā un to vada profesionāli parka uzraugi.

Šis pakalpojums ir par maksu un pieejams tikai tiem, kas apmetas kādā no sešiem luksusa atpūtas kompleksiem.

Aktivitāšu sarakstā atradīsiet zirnekļu medības naktī, izdzīvošanas kurss brīvā dabā, kā arī vienas nakts pavadīšana savvaļā, kuras laikā jums izsniegs vienīgo ieroci pret šejienes briesmīgākajiem radījumiem – moskītu tīklu.

Kursa izmaksas – 613USD vienai personai, papildus 750USD par nakti kādā no sešiem atpūtas kompleksiem (cenā ietilpst ēdināšana un alkohols).

Sapnis: Traukties pa ceļiem kā Kolinam Makrejam

teamoniil.jpg - 24.83 KB

Jādodas uz: New Hampshire, ASV

Iespēju sniedz: Team O’Neil rallija skola

Tiem, kas uz brīdi sajūtas kā varoņi, lielveikala stāvlaukumā mazliet patrakojot ar savu ģimenes VW, Team O’Neil ir īstā vieta.

Šajā rallija speciālistu izveidotajā iestādījumā pieredzējuši profesionāļi iesācējiem iemāca visu – līdz pat pilnpiedziņas auto vadīšanai uz dubļainiem vai sniegotiem ceļiem.

Galvenais pasniedzējs ir Tim O’Neil – pieckārtējs Ziemeļamerikas čempions autorallijā, kas šajā sportā ir pieredzējis visu. Liela daļa laika apmācībās tiek pavadīta, imitējot sānslīdes situācijas un ātru braukšanu līkumotā ceļā, kas ved caur biezam mežam (nelielas avārijas šeit ir ikdiena). Apmesties varat Mountain View Grand viesnīcā, kas atrodas netālajā Whitefield, kur varēsiet padalīties savos dienas iespaidos.

Divu dienu kurss maksā 1700USD, četru dienu – 4200. Divvietīga istaba Mountain View Grand – sākot no 280USD, ieskaitot brokastis.

Sapnis: Pieveikt golfa laukumu ar 72 sitieniem

philritson.jpg - 24.31 KB

Jādodas uz: Īrija

Iespēju sniedz: Phil Ritson – Mel Sole golfa skola

Phil Ritson un Mel Sole ir divi profesionāļi, kas apmāca profesionāļus – slavenākie viņu skolnieki ir Gary Player un Curtis Strange.

Par laimi iesācējiem, Sole reizēm mēdz atpūsties, ceļojot uz Īriju un Dienvidāfriku, braucienu laikā apmācot interesentus.

2007. gada augusta beigās viņš apmācīs duci skoloties gribētāju 8 bedrīšu laukumos Emerelad salā Īrijā, mācot sitienu tehniku un beigās pat uzrīkojot nelielu turnīru.

Parastie šie profesionāļi apmācībās izmanto video analīzi un psiholoģijas kursu. Ja augusts jums jau ir par vēlu, meklējiet informāciju internetā, jo gada sākumā līdzīgs kurss tiks rīkots Keiptaunas piekrastes rajonā, kur atrodas 19 bedrīšu laukumi.

Nodarbību starplaikos Āfrikā jums būs iespēja apmeklēt Knysna lagūnu un Shamnwari medību rezervātu.

Izmaksas – Īrija: deviņas dienas par 5500USD (ietverot apmešanos, brokastis un golfa laukuma izmaksas), Dienvidāfrika: 14 dienas, 6900USD (ieskaitot aviobiļetes, apmešanos, maltītes, safari un golfa laukuma izmaksas).

Sapnis: Brāzties kā vējam pa kalniem ar velosipēdu

whistlermountain.jpg - 30.24 KB

Jādodas uz: Britu Kolumbija, Kanāda

Iespēju sniedz: Whistler Mountain Bike Park

Ja rūdīti kalnu riteņbraucēji varētu uzzīmēt savu sapņu zemi, tā droši vien izskatītos pēc Whistler Mountain Bike Park parka, kurā izveidotas trases veselu 250 kilometru garumā, kas stiepjas pa Britu Kolumbijas piekrastes mežiem.

Pie parka ieejas jūs sagaidīs instruktori, kas, atkarībā no jūsu sagatavotības līmeņa, sniegs vērtīgus padomus un ieteiks tieši jums atbilstošu trasi. Iesācējiem tiek piedāvāta trīs stundu apmācība Magic Cair centrā, sievietēm ideāli ir kursi Spokeswoman nometnē, bet jau pieredzējušiem braucējiem šeit tiek organizēta Summer Gravity sešu dienu nometne.

Pēc aktīvās nodarbības varat atveldzēt sāpošos muskuļus jaunatvērtās viesnīcas Adara karstajās vannās.

Izmaksas – Magic Chair centrs (89USD), Spokeswoman nometne (350USD), Summer Gravity nometne (1950USD). Cenā ietilpst instruktora pakalpojumi, pacēlāja biļete un velosipēda noma. Numurs Adara viesnīcā maksā no 180USD.

Sapnis: Lidot virs okeāna kā kaitborda profesionālim

caribkite.jpg - 29.94 KB

Jādodas uz: Virgin Gorda, Britu Virdžīnu salas

Iespēju sniedz: Carib Kiteboarding centrs

Iedomājieties – dēlis pie kājām un pūķis velk jūs augšā debesīs, liekot viļņiem sašķīst pie kājām! To visu var iemācīties labu instruktoru pavadībā, tāpēc dodieties uz Karību jūru, uz Virgin Gorda, kas atrodas Bitter End jahtkluba pludmalē.

Profesionāli sportisti šeit klientam sniedz visu nepieciešamo, izmantojot augstvērtīgos Slingshot dēļus un pūķus, turklāt vējš šeit ir vienmēr, tāpēc apstākļi kaitbordam – gluži kā radīti.

Pat ja jūsu iemaņas līdz šim ir bijušas niecīgas, jūs ātri visu varat iemācīties, bet vakarā nogurumu mazināt ar glāzi laba ruma vietējā kūrortā. Nakti varēsiet pavadīt kādā no Bitter End pludmales villām.

Ja pēc kaitborda kursiem vēl negribas doties mājup, varat izmantot vietējā jahtkluba piedāvājumu un doties apskatīt piekrasti ar kādu no baltajām buru laivām.

Kaitborda kursa cena ir no 75USD; apmešanās Bitter End villā – no 80USD.

Sapnis: Rokera dzīve

yellowstoneharley.jpg - 22.47 KB

Jādodas uz: Belgrade, Montana štats, ASV

Iespēju sniedz: Rider’s Edge treniņu programma Yellowstone Harley-Davidson centrā

Harley patentētais troksnis ikvienam motobraucējam šķiet kā maigākā šūpuļdziesma. Lai apmācītu jaunos baikerus, Harley Davidson centrs piedāvā Rider’s Edge kursus veselos 37 ASV štatos, ieskaitot visā pasaulē atzītajos Montanas ceļos.

Vietējie makšķernieki, advokāti un mājsaimnieces atvaļinājumu laikā velk ārā no garāžas savus elles spēkratus un dodas uz Yellowstone Harley veikalu, kas atrodas netālu no Bozeman. Pāris vakarus nākas pavadīt apmācību klasē , bet pēdējās divas dienas veltītas izbraukumam pa skaistajiem štata ceļiem.

Izklausās par vieglu? Pamēģiniet?

25 stundu kurss – 300USD

Sapnis: Lidot kā Maiklam Džordanam

jordan.jpg - 39.5 KB

Jādodas uz: Lasvegasa, ASV

Iespēju sniedz: Michael Jordan Flight School skola

Ir sapņi un ir SAPŅI. Ir grūti iedomāties, kura no jūsu fantāzijām par NBA ir labāka: spēlēt kā izcilam meistaram vai vienkārši triekt bumbu grozā.

Metot sapņošanu pie malas, jūs patiešām varat uzspēlēt kopā ar Misteru Gaisu, vērojot kā viņš izpilda leģendāro metienu, lecot prom no groza.

Četru dienu nometnē nodarbības vada veseli 22 treneri, ieskaitot Leriju Braunu, un, protams, pašu Maiklu.

Reģistrēties šīm klasēm var jebkurš, bet izraudzīti tiek tikai 100 veiksminieki.

Pieaugušo nometnē var piedalīties cilvēki no 35 gadu vecuma (diemžēl), toties serviss tajā ir vienkārši augstā līmenī un cilvēks tiek apmācīts it visos basketbola elementos.

Ja esat nokavējis pieteikšanos 2007. gada augusta sesijai, noteikti to izdariet nākamgad!

Maksa: 17 500USD, ieskaitot ēdināšanu un apmešanos

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Jā, tas būtu manā gaumē! Žēl, ka ik sālīti...
15.08.2008. plkst. 20:46
Ak tie mani sapni...
24.04.2008. plkst. 18:06
:D
Tas jau ir smieklīgi- Vēl pasakiet ka lai padzertos jābrauc uz baikālu! Gandrīz visu to var apgūt arī te pat latvijā!!! Vajag tikai vēlēties! Ar kajakiem apmāca "CAMPO" , Kaitbordiem "AAC" ... Bet tas ka jābrauc tur- nezin kur ir tikai atrunas!!!
26.12.2007. plkst. 08:50
Jā...asu izjūtas cienīgi piedzīvojumi
25.10.2007. plkst. 16:23
Adrenalīna pietiek pabraucot pa Rīgas ieliņām ,
25.10.2007. plkst. 11:22

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Taizemē ir aizliegts iziet no mājas bez apakšveļas

Pasākumi

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds ierosina ierakstīt Rīgas Brāļu kapu ansambli UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda prezidents  brigādes ģenerālis Juris Vectirāns un Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda valdes...