TOP 10 – Eksotiski slēpošanas kūrorti

TOP 10 – Eksotiski slēpošanas kūrorti

Kad ierodas ziema, sportiski vīrieši parasti dara divas lietas: saņem dūšu un dodas uz tuvējo trenažieru zāli, no kuras ārā nelien, vai arī izbauda ziemas priekus pēc pilnas programmas.

Ja piederat pie pēdējās grupas, slēpošana un/vai snovbords jums ir sinonīmi vārdam ziema. Traukšanās pa nogāzēm sniedz patīkamas sajūtas, tomēr reizēm ar to vēl ir par maz, tāpēc nākamreiz plānojot doties uz iemīļotāko kalnu, padomājiet un aplūkojiet šo sarakstu, kurā iekļauti oriģināli ziemas kūrorti.

Šīs 10 vietas piedāvā ne tikai lieliskas nogāzes, bet arī lērumu citu aktivitāšu.


10 – Oukameden, Maroka

Oukameden.jpg - 24.74 KB

Neparasts un savādāks - tā īsumā varam noraksturot Oukameden, kas piedāvā saviem viesiem ko nebijušu – slēpošanu Āfrikā.

Tā kā kūrorts atrodas tikai 90 kilometrus no Marrakech, jūs bez problēmām vara šeit sportot, bet vakarpusē doties baudīt pilsētas labumus. Kūrorta augstajā kalnā izveidotas 20 trases.

Kalna virsotnē, ko dēvē par La Grande Combe, paveras lielisks skats pār Āfrikas savdabīgajām dabas ainavām.

Jāpiebilst, ka kūrorts ir ļoti pievilcīgs arī cenu ziņā un dēļ sava mūžīgi saulainā laika.

Noteikti jāpamēģina: Izbaudiet freeride un izstrādājiet pats savu maršrutu, kuru varat pieveikt ar T-kreklu mugurā!

9 – Alagna Valsesia, Itālija

Alagna-Valsesia.jpg - 32.07 KB

Alagna Valsesia kūrorts netālu no Turīnas atrodas pie pašas Šveices/Itālijas robežas un ir labākā vieta, kur patiesi iepazīt Alpus.

Kūrorts ir visai plašs, tomēr tūristu vidū joprojām relatīvi nezināms, tāpēc izcili kvalitatīvās trases būs lielisks pārsteigums ikvienam slēpotājam.

Labākais veids, kā izbaudīt Alagna ir doties pa meža biezokņiem ar gidu. Tieši šajās meža takās jūs atradīsiet labas sniega nogāžu strēles, kas tā vien gaida pieredzējušus slēpotājus.

Noteikti jāpamēģina: Heli – slēpošana, kur pēc izlēkšanas no helikoptera vienīgais faktors, kas nosaka jūsu braucienu lejup, esat jūs pats.

8 – Whakapapa un Turoa, Jaunzēlande

Whakapapa.jpg - 20.12 KB

Jaunzēlandes lielākais slēpošanas centrs izaicina ikvienu, kas sirdī jūtas pietiekami jauns un nebaidās traukties lejup! Ruapehu kalnam ir divas slēpošanas joslas – Whakapapa, kas ir tieši kalnu slēpotāju nogāžu zona, un Turoa, kas vairāk ir snovborda parks.

Turoa.jpg - 33.5 KB

Tieši pēdējā no tiem ikviens var noraudzīties lielisko paraugdemonstrējumos, kurus savā starpā sacenšoties demonstrē snovbordisti un slēpotāji.

Ja griešanās un virpuļošana gaisā nav jums īsti pa prātam, kūrorta apkārtnē ir daudz citu lietu, ko darīt. Abi kūrorti kopā aizņem 1800 hektārus, tāpēc pat maz pieredzējušiem slēpotājiem garlaicīgi nebūs.

Noteikti jāpamēģina: Apžilbiniet draugus, traucoties ar kalnu dēli – tas ir kaut kas līdzīgs sērfošanas dēlim, ar kuru viļņos traucas uz vēdera.

7 – Vemdalen, Zviedrija

Vemdalen.jpg - 36.55 KB

Dzīvojot šajā zviedru kūrortā, jums ir pieeja uzreiz trijām slēpošanas zonām, kas atrodas tuvu viena otrai.

Caurlaide ļauj izmantot 53 nogāzes trijos apgabalos: Vemdalsskalet, Bjrnrike un Kivjs/Storhogna. Nosaukumus gan ir grūti izrunāt, bet tas nav svarīgi, jo galvenais kvalitātes rādītājs ir nogāzes.

Trases ir garas, plašas un labi sagatavotas, turklāt vairākas no tām speciāli izveidotas iesācējiem.

Šeit atrodas arī viens no labākajiem Skandināvijas snovborda parkiem. Iecienītas aktivitātes ir arī suņu pajūgi, zirgu izjādes un zemledus makšķerēšana.

Noteikti jāpamēģina: Nakts slēpošana Vemdalsskalet ir neaizmirstama, jo lieliskā apgaismojuma sistēma ļauj slēpot stundām ilgi.

6 – Arc 1950, Francija

Arc 1950.jpg - 40.89 KB

Arc 1950 ciemats Savojā ir pierādījums tam, ka sapņi mēdz piepildīties. Alpu kūrorts pie paša Monblāna ir neliela pilsētiņa, kas radījusi ideālus apstākļus slēpotājiem.

Slēpošana vai snovbords kādā no pasaules labākajiem parkiem , vai traukšanās pa tradicionālām nogāzēm – viss atkarīgs no jums.

Lieliskā atmosfēra un ciemata ballīšu atmosfēra liek daudziem slēpotājiem šeit atgriezties katru gadu.

Noteikti jāpamēģina: Arc 1950 turku pirtis četrzvaigžņu fitnesa centrā pēc aktīvas slēpošanas kalnos.

5 – Las Leas, Argentīna

Las-Lenas.jpg - 29.85 KB

Ilgojaties pēc slēpošanas vasaras vidū? Tad iesmērējiet slēpes, nopērciet biļeti un uz brauciet otrpus ekvatoram un Argentīnas ziemeļiem, kur no jūnija līdz oktobrim Las Leas kūrortā ir izcili apstākļi kalnu slēpošanai.

Šeit jūs varēsiet nodoties ziemas priekiem, kamēr jūsu draugi svīdīs Latvijas koku paēnā. Lai arī nogāžu šeit ir cik uziet, īstie prieki sākas nenorobežotajās trasēs, kas izaicina ikvienu pieredzējušu slēpotāju un snovbordistu.

Īstā Dienvidamerikas stilā šeit pēc slēpošanas nākas nodoties trakulīgām ballītēm, tāpēc vakarā dodieties uz Mendoza pilsētu iedzert glāzīti tekilas un mesties dejā ar izcilajām Argentīnas zeltenēm.

Noteikti jāpamēģina: Slēpošana perifērijā, kas būs īsta pārbaude gan jūsu fiziskajām, gan garīgajām spējām.

4 – Nozawa Onsen, Japāna

Nozawa Onsen.jpg - 51.49 KB

Klasiskais Nozawa Onsen ir viens no vecākajiem slēpošanas kūrortiem visā pasaulē. Kenashi-yama kalna pakājē izveidotais ciemats apbur ikvienu ciemiņu, tomēr tieši slēpošana ir tā, kas liek šeit uzkavēties vēl un vēl.

Japānā šis centrs ar daudzajām iesācēju un vidēja līmeņa trasēm ir ļoti populārs (pateicoties arī saviem SPA centriem).

Labākā Nozawa īpašība ir stāvās trases, kas izaicina pat slēpošanas ekspertu. Augstas kvalitātes ir arī snovbordistu rampa un caurule. Funikuleri, trošu vagoniņi un gaisa tramvaji darbojas tipiski japāņiem – efektīvi un bez kavēšanās. Pieejama ir arī nakts slēpošana.

Noteikti jāpamēģina: Pēc nogurdinošiem braucieniem trasēs atgulieties karsto avotu baseinā, lai atjaunotu spēkus...

3 – Hafjell, Norvēģija

Hafjell.jpg - 26 KB

Īstā Skandināvijas pērle Hafjell pasaulei kļuva zināma pēc 1994. gada Olimpiskajām Lillehammeres spēlēm, kad tā uzņēma slēpošanas sacensības.

No novembra beigām līdz aprīļa vidum šeit ir ideāli apstākļi slēpošanai. Kopumā šeit ir 24 perfektas trases, kas gaida ikvienu ātruma atkarīgo, kamēr snovborda parks ar saviem tramplīniem, rampām un caurulēm vilina ikvienu sniega dēļa cienītāju.

Ja vēlaties mazliet mierīgāku atpūtu, dodieties izbraukumā pa kādu no distanču slēpošanas trasēm.

Pēc sportiskām nodarbībām aizbrauciet uz pašu Lillehammeri iedzert kādu glāzi. Atcerieties, ka tieši no šīs valsts nāk Kristiāna Lokena (Terminators 3), tāpēc turiet acis vaļā un noteikti ieraudzīsiet kādu skaistuli...

Noteikti jāpamēģina: Izbrauciens pa Olimpisko bobsleja trasi.

2 – Portillo, Čīle

Portillo.jpg - 77.17 KB

Lai saprastu, kas īsti ir slēpošana Andos, apmeklējiet šo Čīles kūrortu. Šis ir vecākais slēpošanas reģions visā Dienvidamerikā, turklāt ļoti augstas kvalitātes un piemērots visu vecumu un sagatavotības slēpotājiem un snovbordistiem.

Pateicoties trīs labu slēpošanas skolu izveidei, ikviens šeit var uzlabot savas iemaņas. 80% dienu gadā šeit vada saulains laiks, tāpēc nav brīnums, ka Portillo trenēties ierodas pat Eiropas kalnu slēpošanas nacionālās komandas.

Tie, kam piedzīvojumi vairāk iet pie sirds, noteikti patiks slēpošana neierobežotās trasēs. Kad diena uz kalna galā, jādodas uz hoteļiem, kas atrodas turpat netālu no pilsētas populārākajiem bāriem un disko.

Noteikti jāpamēģina: Slavenā Kilometro Lanzado trase, kurā ātrums sasniedz 180 kilometrus stundā...

1 – Ischgl, Austrija

Ischgl.jpg - 33.83 KB

Īstiem kalnu slēpotājiem par šo vietu labākas nav. Paraugieties uz skaitļiem: 180 kilometri trašu (45 kilometri no tiem – distanču slēpošanai), 42 pacēlāji un milzīga caurule snovbordistiem.

Tā nav tikai plika statistika. Turklāt pieejamas arī citas izklaides, piemēram, braukšana pajūgos, kamanās un izjādes ar zirgiem.

Kad slēpošanas aprīkojums ir nolikts malā, jādodas uz pilsētiņu, kas piedāvā neparasti aktīvu naktsdzīvi. 30 bāri un restorāni, kazino un 5 naktsklubi - vai šādu pilsētu var pamest ar vieglu sirdi?

Noteikti jāpamēģina: 4.3 kilometrus garā ragavu trase.

Šie kūrorti piedāvā ko vairāk par vienkāršu braukāšanu par kalnu nogāzēm. Tāpēc reizi gadā iekrājiet naudu un savu slēpotāja CV papildiniet ar jauniem ierakstiem!

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
www
super kalni.var ari braukt slepot uz ASV Colorado vai uz Oregonas vai Wasingtonas statu.Ari tur ir loti lieli kalni un sniegs.
29.01.2008. plkst. 17:36
Ischgl tiešām bija ļoti labi,tikai ka ļoti daudz cilvēku! Bet šveices pusē Samnaun bija mazāk,bet vējainās dienās no Austrijas puses ar pacēlājiem nevarēja tikt,jo tie bija slēgti! Tapēc labāk dzīvot Samnaun pusē! šveices pusē bija maz koku(vispār gandrīz neviena) tāpēc tur viss bija balts kā mākoņos! Iesaku braukt uz turieni! :) Tiešām skaisti! :)
26.06.2007. plkst. 19:44

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Peru nav sabiedrisko tualešu

Pasākumi

Biļetes uz Moriseja koncertu jau pārdošanā

Koncertaģentūra "FBI" informē: 8. aprīlī, plkst. 10.00 tiek uzsākta biļešu tirdzniecība uz slavenā britu mūziķa Moriseja (Morrissey) koncertu 5. jūlijā "Sapņu...