Top 10 - Sālsūdens makšķerēšanas vietas

Top 10 - Sālsūdens makšķerēšanas vietas

Makšķerēšana viennozīmīgi ir otrs vīrišķīgākais sporta veids aiz futbola. Sasprindzinājuma mirklis pirms pieciršanas rada neatkārtojamas emocijas, tāpēc brīvdienās vīri bruņojas ar aliņiem un teltīm, lai dotos ārpus mājas zvejā.

Ja arī jūs esat viens no bada pātagas plivinātājiem, kāpēc savu atvaļinājumu neapvienot ar makšķerēšanu jau krietni nopietnākā mērogā? Tā vietā, lai dotos uz kaimiņa dīķi, iesakām jums pāris labas sālsūdens makšķerēšanas vietas, kur čum un mudž no lašiem, tunčiem un citiem jūras nezvēriem.


10 - Weipa, Austrālija

 Weipa.jpg - 29.13 KB

Weipa ir viena no aizraujošākajām makšķerēšanas vietām zem mūsu debesīm. Tā atrodas pašos Kvīnslendas ziemeļos valstī, kur zvejošana ir nacionāls sporta veids. Viena no iespējām šeit ir doties plašajos jūras ūdeņos, cerībā nozvejot kādu lielo zilo lasi. Tomēr daudziem sirdij tuvāka šķiet klejošana pa līčiem, piekrastes upēm un krastmalas koraļļu rifiem, cenšoties uz cīņu izaicināt kādu varenu foreli vai karaļzivi. Vienalga, kādu ceļu izvēlaties jūs, pārliecinieties, ka līdzi esat paņēmis savu labāko aprīkojumu, jo apvidus un vietējie apstākļi citādu izvēli nepiedos.

Noteikti jāizmēģina: Makšķerēšana Austrālijā nav pilnīga bez zemūdens makšķerēšanas koraļļu rifos!

9 – Marbella, Spānija

 Costa-del-Sol.jpg - 39.01 KB

Šī mazā Vidusjūras piekrastes pilsētiņa ir īsta Spānijas idille. Kopā ar draugiem jūs varat apsēsties Costa del Sol krastmalā un gaidīt lielo lomu pieķeramies jūsu makšķeres āķim. Astoņu stundu laikā kāds tuncis vai cita jūras zivs noteikti piekāpsies cīņā ar jums un kļūs par lielisku trofeju. Jāpiebilst, ka tepat uz vietas var izīrēt vislabāko ekipējumu, tāpēc ir vērts sevi neapgrūtināt ar tā transportēšanu.

Noteikti jāizmēģina: Apbruņojieties ar kārtīgu ēsmu un atrodiet īsto vietu, lai noķertu 180 kg smagu tunci!

8 – Point Pleasant, Ņūdžersija

 Point-Pleasure.jpg - 28.73 KB

Pateicoties lieliskajai apkārtnei un profesionālajai organizācijai, makšķerēšanas tūres šajā štatā ir vienkārši baudāmas. Point Pleasant ir apkārtnes labāka zvejas vieta, kur ierodas daudzi cerībā uz lielu tunci vai pleksti. Braukšana laivā pa piekrasti jau vien būs vesels piedzīvojums, jo apkārtējā daba ir fenomenāli skaista. Tie, kas vēlas izbaudīt visas ērtības, mierīgi var noīrēt visu nepieciešamo aprīkojumu uz vietas. Uz zvejas laivas tiek pasniegtas pat maltītes!

Noteikti jāizmēģina: Izmēģiniet zemūdens makšķerēšanu un mēs garantējam, ka liels jūras asaris pats uzskries jums virsū!

7 – Forra upe, Norvēģija

 Forra.jpg - 25.91 KB

Šajā ainavā, kuru, kā šķiet, nav skārusi cilvēka roka, mīt tādi Atlantijas laši, par kuriem esat tikai sapņojis. Šie ūdens valdnieki to tik vien gaida, kā uzķerties uz izmestā āķa šajā Norvēģijas ziemeļu upē. Tiesa, makšķerēšanas tūres šeit pieejamas tikai mušiņmakšķerniekiem, turklāt jūsu tehnikai šajos apstākļos ir jābūt labi noslīpētai, jo citādi no 10 kg smagiem zandartiem nebūs ne smakas. Ņemiet vērā, ka šis ceļojums vairāk piemērots tiem, kas vēlas aizbēgt no pilsētas burzmas un nodoties tradicionālai makšķerēšanai, kur daudz kas atkarīgs no paša makšķernieka veiklības un intuīcijas, nevis tūrisma operatora nodrošinātā servisa un aprīkojuma.

Noteikti jāredz: Neticami brīnišķīgie Norvēģijas fjordi! Turklāt kopā drīkst makšķerēt tikai četri makšķernieki, tāpēc esiet droši, ka nekādas burzmas te nebūs.


6 – Tierra del Fuego, Čīle

 Tierra del Fuego.JPG - 67.05 KB

Stundām ilga brauciena attālumā no valsts lielpilsētām un pat ciemiem, jūs atrodaties vienā no izaicinošākajām makšķerēšanas vietām uz Zemes. Pašā Dienvidamerikas dienvidu galā laiks ir neparedzams, tomēr tas neattur zivis no uzķeršanās uz makšķernieku āķiem. Jāpiebilst, ka šī ir īstā vieta tiem, kas uzskata, ka savā makšķernieka mūžā ir pieredzējuši visu.

Rio Grande upes krastos savus pakalpojumus piedāvā vairākas tūrisma firmas, tāpēc tūristiem ir iespēja apmesties turpat džungļos, lai jau ar rīta ausmu dotos zvejot jūras foreles un citas zivis. Pieredze, kādu šeit gūsiet, būs neatsverama, jo šeit nav ne luksusa viesnīcu, ne citu tūrisma industrijai tik pierastu lietu, toties pirmatnīguma sajūtas – cik uziet!

Noteikti jāpamēģina: Mušiņmakšķerēšanas tehnikā saulrieta laikā notvert tunci tikai pāris soļu attālumā no savas būdiņas!

5 – Bom Bom salas kūrorts, Gvinejas salas

 Bom-Bom.jpg - 32.93 KB

Mazā Gvinejas salu republika Āfrikas rietumu krastos ir zivju mednieku idille. Jau ierašanās šeit vien ir vesels piedzīvojums, tomēr tas ir tā vērts, lai no ūdens izvilktu izcilus eksemplārus. Tikai neļaujieties kārdinājumam visu dienu vērties salu skaistajās ainavās, jo esat taču atbraucis makšķerēt.

Šī makšķerniekiem speciāli izveidotā kūrorta skaistums ir nenoliedzams, turklāt tas sniedz dažādas iespējas –gan zvejot piekrastē, gan doties dziļāk jūrā un mēģināt notvert kādu barakudu! Viss, kas jums vajadzīgs, ir pašam savi zvejas rīki, jo ar pārējo jūs nodrošinās kompānija.

Noteikti jāizmēģina: Dienu ilga dziļūdens makšķerēšanas tūre ar vietējo izgatavotajām zvejas laivām.

4 – Seward, Aļaska

 Seward.jpg - 46.39 KB

Neskartajos un skaidrajos ASV ziemeļu štata ūdeņos mīt tādas zivis, kādas ik nakti sapnī redz ikviens kaislīgs copmanis. Aļaskas līcis ir viena no skaistākajām un neskartākajām vietām visā štatā, uz kuru bieži vien dodas ari profesionāli zivju bendes. Izvēloties starp vairāku ceļojumu operatoru piedāvājumiem, jūs varat doties dziļajos ūdeņos un makšķerēt jūras lauvu un vaļu sabiedrībā.

Īstās šo ūdeņu vērtības ir sudraba laši un ātes, kas reizēm pārsniedz pat 50 kg svaru. Ar labi aprīkotām laivām, gudriem un izveicīgiem kapteiņiem, kā arī lieliskajām Aļaskas ainavām ikvienam šeit garantēta idilliska makšķerēšanas atmosfēra.

Noteikti jāredz: Lašu nārstošana katru gadu agri pavasarī.

3 – Pemba un Zanizbar, Tanzānija

 Pemba un Zanzibar.jpg - 39.26 KB

Āfrikas austrumi noteikti ir vairāk pazīstami ar citām lietām, nevis makšķerēšanu, tomēr nenovērtējiet šo vietu par zemu, jo okeāna ūdeņi šeit slēpj daudz patīkamu pārsteigumu. Pemba ir sala 50 km uz ziemeļiem no Zanzibar un piedāvā lieliskas zvejas iespējas, kaut ari pati ir liels noslēpums (ļoti patīkams) visai pasaules tūrisma industrijai.

Ar vietējo zvejas laivu kapteiņu palīdzību cope šeit būs neaizmirstama un vienlaikus klusa un netraucēta (varat noķert gan jūras asarus, gan pat āmurhaizivis, tiesa, pēdējās no tām “it kā” sargā likumi...).

Jau zināmākā Zanzibar arī piedāvā labas izklaides iespējas copmaņiem. Vietējā īpatnība ir tā, ka vislabākie lomi parasti ķeras tālāk jūrā (tunči, lielie asari un citas vietējās zivis). Turklāt reģionam ir raksturīgi noturīgi un lieliski laika apstākļi.

Noteikti jāizmēģina: Dodieties izbraucienā ar sporta laivu makšķerēšanai, kas pārvietojas lielā ātrumā, līdz ar to makšķerniekam jūrā ļaujot būt mobilam.

2 – Caamano Sound, Britu Kolumbija

 Caamano-Sound.jpg - 29.75 KB

Ja vēlaties ceļojumā apvienot vecpuiša dzīvesveidu, aliņu, skaistu dabu un brangu lomu, šī lieliskā vieta divu stundu lidojuma attālumā no Vankūveras ir domāta tieši jums. Apmeklējiet to jūnijā, jo tad veselas 20 stundas spīd saule, sniedzot iespēju notvert pa brangai ātei un lasim. Vietējā hotelī saimnieko loti meistarīgs šefpavārs, kas jūsu lomu pārvērtīs lepnās un gardās vakariņās.

Noteikti apbruņojieties ar pacietību, jo zivis šeit ir spraunas un brīžiem ir tā, ka zivs kausē makšķernieku, nevis otrādi. Tomēr pūles ir tā vērtas, ja laimējas izvilkt rekorda vērtu lasi, par kuru šeit var dabūt arī naudas balvu!

Noteikti jāizmēģina: Makšķerēšana Renaison salas piekrastē – tieši tur mājo brangākie laši!

1 – Los Cabos, Baja California Sur, Meksika

 Los Cabos makskeresana.jpg - 37.3 KB

Ir zināms, ka Los Cabos ūdeņus par savām mājām dēvē 850 zivju sugas. Tas nozīmē, ka šīs pasakainās balto smilšu pludmales, kurās pieejamas dažādas aktivitātes arī bez makšķerēšanas, ir īsta Leiputrija zvejniekam! Uzskata, ka šis ir labākais makšķerēšanas apgabals pasaulē, kur notverami izcili jūras asaru, lašu, tunču, makreļu un tīģerzivju eksemplāri.

Valu-verosana.jpg - 28.54 KB 

Tūristiem ir iespēja izvēlēties starp makšķerēšanu pludmalē vai došanos dziļi jūrā pēc dzeltenā tunča. Tomēr jebkurā gadījumā baudījumu nodrošinās arī lieliskā bada un Los Cabos raksturīgā atmosfēra.

Noteikti jāizmēģina: Brauciens ar visurgājēju pa pludmali, vajājot adatzivis.

Pakojiet somas, noslaukiet putekļus no makšķerkātiem un izvēlieties vienu no šīm 10 vietām savām brīvdienām. Nekas nelīdzinās zvejai atklātos ūdeņos un satraukuma sajūtai, kad āķa galā pieķeras kaut kas milzīgs... Tāpēc pierunājiet pāris draugus, atstājiet sievu ar sīkajiem mājās un dodieties pretī Fortūnai! Ne asakas!

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
M Shafiue
Dear Sir, We are pleased to inform you that we are Leading Manufacturers & Exporters of Standard Quality of Fishing Pliers, Fishing Scissors, Fishing Forceps, Needle Holders & Other Fishing Tools, Professional Barber Scissors, Nail Scissors, Cuticle Pushers, Nail Pushers, Jewellery Pliers & Other Tools, Embroidery Scissors, Tweezers, Manicure Kits, we have vast experience to manufacture. Please check our full range of products www.bismaent.com We request you to kindly inform us about your requirements and send your all inquiries for prices and samples. We will offer most competitive prices. If samples are required kindly intimate us the article number and we will send for your kind perusal. Thanking you and hope to hear from you soon Yours Sincerely, M. Shafique (C.E.O) BISMA ENTERPRISES Hundal Road Charind Sialkot, 51310, Pakistan. Phone No: +92-52-3304264 Fax: +92-52-3304264 www.bismaent.com
23.10.2015. plkst. 19:13
makskeresana nav prieks
Blja jus tupie idioti. Ja nav prieks tad xulji lasiit shito. Dibili nedorazvetie... p.s. un ne jau makskeresana prieks bet gan pasaa procesaa. Zheel tos cilveekus kam nav draugu izbaudiit sho dabas doto skaistumu atputa tusins un sports vienaa pasakumaa. Viena vardaa kas nemakskeree ir muljkji...
11.09.2013. plkst. 10:53
Vit
www.tavadavana.lv
15.05.2011. plkst. 17:58
neesmu makšķerēšanas fane ,
18.09.2007. plkst. 11:07
ir jau arī makšķerēšanai un foto kamerai savi prieciņi .,
24.07.2007. plkst. 09:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielais Koraļļu rifs, kas atrodas pie Austrālijas ziemeļaustrumu piekrastes ir lielākais rifs pasaulē, kas ir vairāk nekā 2000 km garš

Pasākumi

Sērijā „Klausāmgrāmata” iznākusi Imanta Ziedoņa dzejoļu izlase „Kukainīt, re, kā saule spīd”

Audio grāmatu sērijā „Klausāmgrāmata” klajā laists Imanta Ziedoņa CD „Kukainīt, re, kā saule spīd”. Ar šo izdevumu sērijā tiek aizsākta jauna kolekcija „Autora balss”, jo...