Top 10 – Ziemeļamerikas motociklu maršruti

Top 10 – Ziemeļamerikas motociklu maršruti

Šodien daudzas tūrisma kompānijas piedāvā izstrādāt ceļojumu maršrutus motociklistiem visā pasaulē, tomēr mēs jums piedāvāsim reģionu, kas šajā ziņā ir mazāk apgūts no eiropiešu puses lielā attāluma dēl.

Tā ir Ziemeļamerika, kas motociklu tūrisma ziņā tiek minēts par vienu no pievilcīgākajiem reģioniem. Kontinents ir tik aizraujošs un interesants, ka mēs bez problēmām būtu varējuši sastādīt Top 10 maršrutu sarakstu katram Kanādas un ASV štatam, tomēr, tā kā Top 600 būtu pārāk garš un ietilpīgs, esam izvēlējušies tikai pašus populārākos un universālākos.


10 – Teksasas kalnu apgabals

 Texas Hill Country.jpg - 32.43 KB

Austin pilsēta jums kalpos kā lielisks sākumpunkts jūsu ceļojumam šajā štatā. Jāpiebilst, ka šī pilsētiņa ir tik jauka un viesmīlīga, ka ilgas pēc palikšanas būs tikpat spēcīgas kā alkas pēc došanās ceļā motocikla mugurā. Pametot pilsētu, dodieties uz rietumiem pa 290. lielceļu tieši iekšā Teksasas kalnos.

Ceļojums kļūst aizraujošs jau vēl pirms izbraukšanas no piepilsētas, tāpēc nejūtieties pārsteigts, ka ikviena vieta šajā reģionā sniedz neaizmirstamus iespaidus.

Guadalupe upes ieleja ir ļoti piemērota motociklu tūrismam, jo tajā ir relatīvi neliela satiksme un ļoti daudzpusīgs reljefs.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: Luckenbach, kas atrodas netālu no 290. lielceļa pie Fredericksburg. Pazīstama no slavenās Waylon Jennings dziesmas, šī vieta ir ļoti slavena baikeru pilsēta. Tāpēc nolieciet moci stāvvietā un dodieties naktsdzīvē uz kādu no dzīvās mūzikas bāriem. Slavenais Lone Star amerikāņu alus šeit garšo labāk, nekā jebkur citur.

9 – Zaļo kalnu Nacionālā meža rezervāta apgabals, Vermonta

 GreenMountainRoad.jpg - 89.96 KB

Štats, kura moto ir „Brīvība un vienotība”, ir lieliska vieta tiem, ka mīl brīvību uz diviem riteņiem, kas ļauj saplūst ar apkārtējo dabu. Gar Zaļajiem kalniem ved 7. un arī 100. lielceļš, tāpēc šis reģions ir ļoti viegli sasniedzams. Jūsu acu skatam šeit pavērsies daudzie kalni, lieliskās ainavas un līkumainie ceļi.

Daudzi motobraucēji uzskata, ka šī vieta ļoti līdzinās Šveicei. Kad esat ieradies šeit, uz ziemeļiem no Waterbury nogriezieties no 100. lielceļa un izmantojiet iespēju doties Ben&Jerry’s ekskursijā. Tūre pieaugušajiem maksā 3 USD un ļauj izlocīt kājas pēc ilgstošās sēdēšanas spēkrata mugurā.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: izbaudiet iespēju braukāt pa Eiropai līdzīgām vietām, ievērojami ieekonomējot uz benzīna rēķina, jo tā cenas Teksasā ir ievērojami zemākas, nekā vecajā kontinentā.

8 – Lielā Kanjona Nacionālais parks, Arizona

LielaisKanjons.jpg - 37.57 KB

Arizonas ziemeļu daļa ir pārsteidzoši interesanta. Lielā Kanjona Nacionālais parks ir skaista un aizraujoša vieta, turklāt ieejas maksa tajā ir relatīvi zema – tikai 12 USD vienam motobraucējam uz veselām 7 dienām!

Kad pēc ieejas šķērsošanas esat atpakaļ uz atvērta ceļa, pārliecinieties, ka braucat pa 66. ceļu, kas ir viens no slavenākajiem ceļiem motobraucēju aprindās visā pasaulē. Divjoslu ceļš jums liks sajusties kā pusgadsimtu senā pagātnē. Īstus nostaļģijas uzplūdus izbaudīsiet, apmetoties Wigwam motelī Holbrook pilsētā, kas kopš atvēršanas 20. gadsimta 50. gados nepavisam nav mainījies. Numura cena ir tikai 42 USD par nakti.

Ja nostalģisko mirkļu jums jau gana, dodieties pa 89A valsts ceļu starp Flagstaff un Prescott. 135 km garais ceļš ir īsta motobraucēju paradīze, ietverot lieliskus līkumus un fantastisku apkārtējo ainavu.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: Lielais Kanjons – pirms neesat to redzējis, jūs nemaz nezināt, ko nozīmē dzīvot.

7 – Lielais upes ceļš, Minesota un Misisipi

Great-River-Road.jpg - 68.61 KB

Jums būs daudz iespēju pārdomāt dzīvi, nemaz nerunājot par iespēju redzēt Ameriku visā tās dažādībā, braucot gar vareno Misisipi upi jūdzi pēc jūdzes, štatu pēc štata. Lielais upes ceļš sākas pie Minesotas ziemeļu ezera Itasca un turpinās caur Viskonsinas, Aiovas, Ilinoisas, Arkanzasas un Misisipi štatiem. Ceļojuma laikā no motocikla noteikti nokāpiet un pāris dienas pavadiet Sentluisā un Memfisā, jo šīs abas pilsētas patiešām ir tā vērtas.

Lielais upes ceļš ved cauri vairākiem interesantiem štatiem, tāpēc šis ceļojums noteikti jāplāno ilgāks, lai jums būtu iespēja apskatīt arī interesantas vietas un pilsētas. Maršrutā iekļaujiet arī vēsturisko 61. lielceļu. Braucot pa to, ir vērts mazliet novirzīties no maršruta un iebraukt Luiziānas štatā, lai redzētu vietu, kur šis lielceļš noslēdzas – Ņūorleānas Franču kvartālu.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: izmantojiet iespēju doties īsā ekskursijā pa Memfisu, pavadot dienu slavenajā Beale ielā, Sun studijā un Greislendā.

6 – 17. lielceļš, Ontario štats, Kanāda

Highway17.jpg - 21.73 KB

Birtu Kolumbijai tiek pievērsta liela motobraucēju uzmanība, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par Ontario. Karaļa lielceļš ir ne tikai viens no galvenajiem štata ceļiem, bet arī viena no valsts mēroga maģistrālēm, uz kuras tiek ļoti labi uzturēta satiksmes plūsma. Ja laiks atļauj, varat doties arī pa 17. lielceļu ārpus Otavas, kas ved pa Ontario austrumu daļu.

Braucot uz ziemeļrietumiem gar Otavas upi, nonāksiet pie Algonquin Provinces parka. Kopumā šis maršruts ir ļoti kompakts un ērts. Ja redzat, ka bākā benzīna līmenis ir tuvu nullei, nav vērts uztraukties, jo attālumi starp pilsētām šeit ir ļoti nelieli. Ja brauksiet pa 17. līdz pat tā noslēgumam rietumos, tapsiet atalgots ar vienu no skaistākajām ceļojuma ainavām starp Pērkona līci un Manitobas štata robežas.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: Pērkona līcis. Pie līča esošajā pilsētā dzīvo ap 100 000 cilvēku un tā piedāvā pārsteidzoši dažādu kultūras ainavu un daudz atrakciju tūristiem.

5 – Floridas teritorija līdz Keys apgabalam

Daytona motociklu nedela.jpg - 52.05 KB

Braukšana pa Floridu var līdzināties vai nu debesīm, vai ellei. Otrais gadījums nozīmē satiksmes pārpildītus ceļus, bet pirmais – braukšanu pa mazāk apgūtiem ceļiem, piemēram, 98. valsts lielceļu, kas ved no Panamas pilsētas gar Meksikas līci. 27. lielceļš ved uz austrumiem, uz Deitonu, kas jums ir ļoti izdevīgi, ja vēlaties šajā pilsētā ierasties Motociklistu nedēļas ietvaros, kas ir viens no gada lielākajiem baikeru festivāliem.

Deitonā atrodiet 1. valsts lielceļu un brauciet uz dienvidiem. Būs jābrauc cauri Maiami, tomēr, ja rīkosieties gudri, tas nesagādās lielas problēmas. Garais ceļš būs pūļu vērts, jo jūs nonāksiet Key West apgabalā, kas gan ir tūristu pilns, tomēr sniedz lieliskas atpūtas iespējas ikvienam. Tikai paturiet prātā, ka nokļūt šeit ir viegli, bet izbraukt ar jebkādu transporta līdzekli – gatavais murgs.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: Deitona ar savu Motociklistu nedēļu. Ja tomēr uz to netiekat, dodieties uz Key West.

4 – Aļaskas lielceļš

Alaskas lielcels.jpg - 62.99 KB

Brīnišķīga daba, lēni braucoši atpūtnieku treileri un augsta ceļu kvalitāte vēl nepārliecina par Aļaskas piemērotību šajā sarakstā, tomēr aizbrauciet uz turieni un jūs pārliecināsieties, ka štats ir vienkārši fantastisks.

Ceļojumu uzsāciet ziemeļos no Haines pilsētas, mazliet braucot cauri Britu Kolumbijai un Jukonas teritorijai, lai nonāktu uz Aļaskas lielceļa. Ceļā uz ziemeļrietumiem jūs atkal iebrauksiet Aļaskā un tā pa īstam apjautīsiet šī štata plašumu. Par spīti stereotipiem benzīna uzpildes stacijas un moteļi šeit ir ik pēc 70 kilometriem.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: Chicken pilsēta, kas atrodas 110 km uz ziemeļiem no Aļaskas lielceļa. Iedzīvotāju skaits tajā nepārsniedz 100, elektrības šeit nav (ja neskaita ģeneratorus), vannas istabu šeit nav (ja neskaita āra nojumes) un arī telefonu šeit nav (ja neskaita pāris mobilos, tomēr laba zona šeit ir retums), toties daba un vietējo viesmīlība šeit ir nepārspējama.

3 – Dūmakaino kalnu apkārtne, Tenesī štats

Great Smoky Mountains.jpg - 28.86 KB

Plānojot ceļojumu šajā apkārtnē, jāparūpējas par labi aprīkotu un labā kārtībā esošu motociklu un labām bremzēm. Visnoderīgākais šeit būs sporta motocikls, par ko liecinās arī ceļā sastapto braucēji spēkrati.

Protams, maršrutu izbaudīt varēsiet arī ar ceļojumu moci, tomēr diez vai jums patiks ar savu milzeni braukt pa šiem ceļiem. Lai apliecinātu sporta motocikla nepieciešamību, aplūkosim 129. lielceļu, kas stiepjas starp Maryville pilsētu Tenesī un Robbinsville Ziemeļkarolīnā. Šis ceļš izaicina pat pieredzējušus braucējus, jo vidēji uz 18 km tam ir 318 strauji pagriezieni. Pārsteidzošā kārtā tas nepavisam nav līkumainākais ceļš apkārtnē.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: Ēnu ieleja uz ziemeļaustrumiem no Dūmakainajiem kalniem, netālu no Bristoles. Pilsēta ir ļoti draudzīga baikeriem, bet tās apkārtējie ceļi ietver vairāk nekā 500 asus pagriezienus.

2 – No Vaiomingas līdz Sturgis pilsētai Dienviddakotā

 Devils-Tower.jpg - 31.76 KB

Pat ja to paveiksiet tikai vienreiz dzīvē, jūsu motobraucēja mūžā ceļojums uz Sturgis pilsētu ir obligāts. Baikeri no visas pasaules brauc uz šejienes Melno kalnu ralliju katru augustu, kas ir gluži pašsaprotami, jo brīvība, biedriskuma gars un kārtīga uzdzīve ir katra baikera dzīves pamatvērtības. Turklāt nevajadzētu aizmirst arī par patīkamajām emocijām, ko sagādā ceļojums uz šo vietu.

Vienalga, no kurienes jūs braucat, jums jāizbrauc pa Vaiomingas Pērkona ieplakas ceļiem, apskatot arī Velnu torņa dabas parku. Šis apgabals ir plašs un atvērts, sniedzot brīvību un neatkarības izjūtu. Brauciet tālāk uz Dienviddakotu un Melnajiem kalniem, lai sasniegtu Sturgis un piedalītos rallijā.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: kā motobraucējam jums Sturgis patiks, jo rallija laikā šeit satiksiet tūkstošiem savu dvēseles radinieku.

1 – Klusā okeāna piekrastes maģistrāle, Kalifornija

Klusa-Okeana-Lielcels.jpg - 31.96 KB

Lielais upes ceļš gar Misisipi upi ir laba lieta, tomēr pat tas nelīdzinās Klusā okeāna maģistrālei. Šis lielceļš sākas San Juan Capistrano, kas atrodas starp San Diego un Losandželosu, tomēr mēs jums iesakām sākt nevis no eņģeļu pilsētas, bet gan no Santa Monica vai ari Malibu. Varbūt jums šķitīs, ka simtiem jūdžu pa vienu ceļu galu galā izraisa garlaicību, tomēr šis nav tas gadījums.

Braucot pa 1. šoseju, ieplānojiet laiku arī papildus izklaidēm. Ceļa malās ir pietiekami daudz dažādu atrakciju, lai nokāptu no moča un tās izbaudītu. Sanfrancisko satiksmes īpatnības jūs drīz vien atgriezīs realitātē, tomēr tie nepavisam nebūs lielākie sastrēgumi, ko būsiet pieredzējis savā dzīvē. Turpiniet ceļu pa Klusā okeāna lielceļu un daba jūs pārsteigs vēl pirms nogriešanās uz 101. lielceļa pie Leggett.

Ceļojuma ievērojamākās vietas: lai tādas uzskaitītu, mūsu lapas administratoram vajadzēti diennakti klikšķināt klaviatūru, tāpēc labāk izmēģiniet šo maršrutu uz savas ādas!

Vienalga, vai ceļojat viens vai ar grupu, jūs nenožēlosiet braucienu ar savu divu riteņu spēkratu pa kādu no šiem ceļiem. Vispārīgi runājot, labākais pasaule atrodas viņpus okeānam, tomēr tas nav šķērslis, jo dzīvojam taču vienreiz, vai ne?

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Pamēģināšu kādu maršrutu uz savas ādas.
12.09.2007. plkst. 15:23
Motociklists liekas tik neaizsargāts.
17.08.2007. plkst. 07:24
tad tik kārtīgu vēju matos &&&&&&&&&&&&&&&&
07.07.2007. plkst. 14:22
gribētu pabraukāt pa Vermonta ceļiem, bilde ir fascinējoša!
07.07.2007. plkst. 12:51
Mjā, šie ieteikumi tiešām kādreiz varētu noderēt :)
27.06.2007. plkst. 22:35

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 11. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākā sala pasaulē ir Grenlande (2,131,600 km2). Tā ir gandrīz trīs reizes lielāka par otru lielāko salu pasaulē – Gvineju (790,000 km2)

Pasākumi

Gaetāno Doniceti Mīlas dzēriens

Feličes Romani librets

Pirmizrāde 2009. gada 12.februārī Latvijas Nacionālajā operā
Pirmizrādes tiešraide – Latvijas Radio programmā Klasika
Iestudējums top ar AS Latvijas Balzama...