Top 10 – Salas brīvdienām

Top 10 – Salas brīvdienām

Ir kas tāds, kas pievelk atpūtniekus tieši salās. Iespējams, tā ir sajūta, ka esi viens pats plašajā okeānā un tevi ieskauj nekas cits kā vien ūdens. Lai kā arī tas būtu, sala mūsu apziņā ir sinonīms vārdam paradīze – kā patvērums no mūsu ikdienas dzīves, no kuras reizēm mums katram ir jāatrod brīdis izrauties...

Lai arī turpat vai katra sala mums liekas skaista un perfekta, šajā sarakstā iekļautās tomēr ir īpašas, jo piedāvā jums ko tādu, ko pārējās ne. No mistiskajiem Taizemes Phuket salas mežiem līdz Mauna Kea Maui salā – šīs ir kas vairāk, par parastām brīvdienu salām zem mūžīgās saules.


10 – Bermudu salas (Karību jūra)

Bermuda.jpg - 32.35 KB

Lai arī bieži ir dzirdēts, ka vārdu Bermuda lieto vienskaitlī, šīs tomēr ir daudzas mazas saliņas, nevis viena liela, kā tas bieži vien tiek atspoguļots pasaules kartēs. Starp salu izcilākajām atrakcijām jāmin Dabiskās Arkas – dabīgi kaļķakmens klinšu veidojumiem, kas ilgus gadus ir radušies erozijas rezultātā.

9 – Maurīcija (Āfrika)

Mauritius.jpg - 39.23 KB

Slavenā Maurīcijas sala piedāvā interesantu unikālo vietu un garšvielu plantāciju sajaukumu. Salas oficiālā valoda ir angļu, tomēr vietējie vairāk runā interesantajā kreolu valodā vai arī franciski. Salas skaistums ir pilnīgi pietiekams, lai pārliecinātu, ka paradīze zemes virsū tomēr eksistē.

8 – Phuket (Taizeme)

Phuket.jpg - 35.17 KB

Sala Taizemes dienvidrietumos, kur galvenais iedzīvotāju ienākumu avots ir tūrisms. Vietējie gidi piedāvā visdažādākās ekskursijas, kurās varat uzzināt daudz interesantu faktu par salas vēsturi un kultūru, kā arī doties izjādēs īsta ziloņa mugurā. Khao Phra Thaeo Nacionālais parks salā piedāvā 10 km garu taku, kas noderēs, ja tomēr labāk vēlaties ceļot uz savu roku, apskatot iespaidīgos Taizemes tropu mežus.

7 – Maui (Havaju salas)

 Maui.jpg - 141.46 KB

Daži no pasaules labākajiem golfa laukumiem atrodas tieši Maui salā, kur katru gadu ierodas simtiem dažāda līmeņa golfa meistaru, lai, paralēli baudot lieliskos dabas skatus, nodarbotos ar savu iemīļoto spēli. Tūristi labprāt apmeklē arī salas Bailey House muzeju, kurā aplūkojamas daudzas senas salā atrastas relikvijas. Aktīvākas izklaides cienītāji būs sajūsmā par salas brīnišķīgajām pārgājienu takām.

6 – Santorini (Grieķija)

Santorini.jpg - 38.79 KB

Santorini arhipelāgu veido trīs salas – Thirasia, Aspronisi un Thira, no kurām pēdējā ir vislielākā. Thira jo sevišķi skaistu padara tās skaistā ciematiņa novietojums, jo tas atrodas salas rietumu malā uz klints un noraugās pāri jūrai. Ciema nami ir visai neparasti, jo to krāsas ir sevišķi košas, bet jumti – zilā krāsā.

5 – Seišelu salas (Āfrika)

Seiselu_salas.jpg - 23.57 KB

Seišelu salu grupā ietilpstošā Mahe sala piedāvā dzidrus ūdeņus un ļoti rūpīgi izkoptus kūrortus, kas pievilina ar savu augsto servisu un vienkāršību vienlaikus. Laba maltīte šeit ieturama ik uz soļa, jo salā ir pārsteidzoši daudz labu restorānu. Seišelu salas nekad neskar tropiskās vētras, tāpēc ikviens, kas šeit bijis, turpmāk salas sauc par paradīzi zemes virsū.

4 – Bora Bora (Franču Polinēzija)

Bora-Bora.jpg - 27.66 KB

Galvenais Bora Bora pievilcības faktors ir salas krāšņums. Kur gan citur jums būtu iespēja noraudzīties, kā zeltīta saule noriet aiz diviem salas vulkāniem Otemanu un Pahia? Salu viegli var izpētīt, dodoties izbraukumā ar velosipēdu. Bora Bora ir maz iedzīvotāju, tāpēc esiet droši, ka brīvdienas paies mierīgā atmosfērā tālu no pūļiem. Ideāla vieta medusmēnesim!

3 – Sicīlija (Itālija)

Sicilija.jpg - 30.68 KB

Lielākā Vidusjūras sala lepojas ar dažādu arhitektūru, lieliskām ainavām un ieturētu savdabīgo stilu ikvienā dzīves jomā. Senās Eiropas, Āfrikas un Āzijas civilizācijas ir atstājuši savu ietekmi uz salas vidi, tāpēc viss šeit ir ļoti eklektisks un tajā pat laikā neatkārtojams, ieskaitot pat valodu. Sicīlija ir pasaule pati par sevi.

2 – Fraser sala (Austrālija)

Fraser sala.jpg - 28.89 KB

Katru gadu tūristi kuplā skaitā apmeklē Fraser salu, lai apskatītu tās skaisto dabu. Salā ir vairākas apvidus auto nomas, tāpēc mežonīgais apvidus nav šķērslis, lai jūs kārtīgi izpētītu eksotiskos tropu mežus, kuros mājo vismaz 230 putnu sugu, kā arī citi dzīvnieki. Noteikti mēģiniet savvaļā ieraudzīt vienu no Austrālijas savdabīgākajiem dzīvniekiem – savvaļas suni dingo.

1 – Lielā sala (Havaju salas)

Liela-sala.jpg - 36.37 KB

Lielā sala ir ievērojama ar savu klimatisko dažādību, skarbajiem tuksnešiem, krāsainajām pludmales smiltīm un biezajiem tropu mežiem. Sala piedāvā daudz vairāk nekā parasts tropu kūrorts. Golferiem pieejami augstākās raudzes laukumi, savukārt dabas mīļotājiem – Mauna Kea kalns (snaudošs vulkāns, no kura varot redzēt skaidrākās debesis pasaulē).

Komentāri (23)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ieva
Taizeme ar viru pabijam 2011 gada oktobra beigas,novembra sakuma....ta ir paradize zemes virsu...noteikti ir verts izbaudit so skaistumu!
27.02.2012. plkst. 10:41
ttt
siop
07.07.2010. plkst. 18:48
Ilze
Skaisti... Visi atteli tik gleznaini
28.10.2008. plkst. 17:58
kika14
super
10.01.2008. plkst. 12:10
vislabāk man patiktu Taizemē ,
04.10.2007. plkst. 08:46

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kaut arī no Havaju salām zināmas ir tikai 6 lielākās salas: Kauai, Oahu, Molokai, Maui, Lielās salas un Lanai, patiesībā valsts sastāv no 132 salām, rifiem un sērēm

Pasākumi

Konkurss "Uzdod jautājumu un satiec SCOOTER!" noslēdzies

Lai gan akcija ar iespēju laimēt ieejas biļetes uz Ogres estrādes noslēguma pasākumu ar "party" grupas Scooter piedalīšanos ir noslēgusies, pārsteigumi vēl nav galā......