Top 10 – Bīstamie festivāli

Top 10 – Bīstamie festivāli

Vai esat adrenalīna vergs? Vai flirtēšana ar nāvi jums sagādā patīkamas emocijas? Ja tas tā ir, saausieties, jo jūsu nākamā atvaļinājuma ceļa mērķis noteikti būs atrodams šajā tekstā. Piedāvājam jums informāciju par neparastiem festivāliem, kas pakļauj savus apmeklētājus īstām briesmām.

Tomēr neraugoties uz biežajiem savainojumiem un pat letālajiem gadījumiem, šie pasākumi piesaista tūristu barus un, pateicoties to kulturālajai, reliģiskajai un/vai tradicionālajai nozīmei, nav nekādu pazīmju, ka kādreiz tie varētu vairs nenotikt.
Vadoties pēc popularitātes pasaulē, mēs izveidojām 10 bīstamāko festivālu sarakstu un sarindojām noteiktā secībā sākot ar mūsuprāt mazāk bīstamu. Izbaudi...ja uzdrošinies.


10 – Mazuļu baidīšanas Colacho festivāls (Castrillo de Murcia, Spānija). Notiek Coprus Christi svētku ietvaros.

babyjumping.jpg - 60.63 KB

Frāze „snaudošā pilsētiņa” nekādi nav attiecināma uz šo spāņu miestu, pateicoties tieši šim dīvainajam pasākumam, kas noris katru vasaru. Katoļu Corpus Christi festivāla ietvaros pieauguši vīrieši pārģērbjas par velnēniem un lēkā ap jaundzimušajiem, turklāt ar pilnu vecāku piekrišanu! Uzvelkot baismīgos kostīmus un turot rokās pātagas un zižļus, vīri cenšas attīrīt mazos no visā ļaunā, turklāt vietējās tradīcijas uzskata, ka šis ir vislabākais veids ļauno garu izdzīšanai.

Šo savādo rituālu (sauktu par El Colacho) pilsētā ievēro jau 400 gadus, tomēr tā izcelsme nav precīzi izskaidrojama. Festivālu uzrauga Santissimo Sacramento de Minerva brālība un terorizē ne tikai bēbjus, bet arī pārējos skatītājus, kuriem noteikti par sliktu nenāktu ātrais ļauno garu izdzīšanas kurss.

Noteikti nedrīkst palaist garām: Nākamajā svētdienā pēc Corpus Christi festivāls sasniedz kulmināciju, tāpēc dodieties ielās, lai redzētu šo neparasto nodarbi visā tās krāšņumā.


9 – Kirkpinar cīņas festivāls (Kirkpinar, Turcija). Notiek jūnija beigās/jūlija sākumā.

kirkpinar.jpg - 49.66 KB

Turcija ir zināma ar savu apsēstību ar cīņas sporta veidiem un sevišķi ar laušanos jeb restlingu. Nav labāka brīža, kad noraudzīties šajā nacionālajā apsēstībā, kā Kirkpinar cīņas festivāls. 14. gadsimtā divi cīnītāji tik sparīgi cīnījās par prieku osmaņu sultāna dēlam, ka nomira no pārpūles. Par godu tam, ka šie vīri tik patiesi ziedoja sevi sportam, kopš tās dienas Kirkpinar katru gadu rīko cīņas festivālu.

Turku brīvā cīņa nepavisam nelīdzinās Olimpisko spēļu programmā iekļautajai, jo katram cīkstonim šeit ir savs stils un būtībā jau nekādi cīņu regulējoši noteikumi šeit nepastāv. Trīs dienas ilgais pasākums norit ļoti intensīvi, skatītājiem vienlaikus ļaujot vērot 20 cīņas, kurās atļauts ir viss, raušanu aiz ausīm, iepļaukāšanu un pat kniebšanu sēkliniekos ieskaitot. Vēl interesantāk ir tas, ka cīnītāji pirms cīņas ieziežas ar olīveļļu, padarot galveno uzdevumu – oponenta ādas siksnas, kas iekārta starp kājām, sagrābšanu un paša pretiniek nogāšanu – vēl grūtāku.

Noteikti nedrīkst palaist garām: Ar kustību, kas skatītājiem liek līdzjūtīgi iekliegties, cīkstoņi bez kautrēšanās bāž rokas pretinieka biksēs tikai ar vienu nolūku – ātrāk iegūt viņu ādas jostu!

8 – Cooper’s Hill siera ripināšanas sacīkstes (Gloucester, Anglija). Fināls maija pirmajā pirmdienā.

Siera ripinasana.jpg - 37.87 KB

Jā, šis ir ļoti neparasts notikums, tomēr no britu puses tam tiek pieiets ar ārkārtīgu nopietnību. Katru pavasari Gloucester ierodas tūkstošiem cilvēku, kas vēlas noraudzīties, kā pāris duči vīru un sievu cenšas noripināt septiņas līdz astoņas mārciņas smagu siera rituli 180 metrus pa gandrīz vertikālu nogāzi. Avoti liecina, ka festivāls katru gadu notiek jau pēdējos 200 gadus, tomēr daudzi uzskata, ka tā saknes ir vēl senākas.

Sacensību mērķis ir pirmajam nokļūt pie mērķa, vienlaikus noripinot lielo siera gabalu. Var jau likties, ka tādu pūļu atalgojums finišā (piemēram, 1997. gadā 18 dalībnieki guva dažādus savainojumus, ieskaitot lauztus kaulus un pat galvas traumas) ir iespaidīga naudas balva vai vismaz automašīna, tomēr viss, ko saņem uzvarētājs, ir tas pats siera ritulis, ko viņš vai viņa ir noripinājusi līdz lejai...

Noteikti nedrīkst palaist garām: Kūleņus, ko met dalībnieki, cenšoties pretoties kalna stāvumam un nepielūdzamajai gravitātei...

7 - Buļļu jāšanas festivāls (Kalgari, Alberta). Jūlija vidus.

Bullu-festivals.jpg - 49.13 KB

Mēs visi zinām, ka īsts kovbojs ir kārtīgs vecis, tomēr vai tiešām šis darbiņš ir tik sāpīgs kā izskatās? Pasaulē slavenajā Kalgari Campede buļļu jāšana ir centrālais notikums, kurā piedalās dučiem vīru un arī sievu, kas riskē ar dzīvību, cenšoties 8 sekundes noturēties trakojoša buļļa mugurā.

Dalībnieki tiek mētāti kā pelavu maisi un arī pēc veiksmīgas piezemēšanās viņiem vēl jānokļūst drošībā. Vienīgais viņu sabiedrotais ir virve, kurā cieši turēties, tomēr ar to visbiežāk ir par maz, lai šie „atlēti” noturētos 8 sekundes.

Noteikti nedrīkst palaist garām: Ja vērojat šīs sacensības televīzijā, izbaudiet palēninātos atkārtojumus, kuros sīki parādīta kārtējā nelaimīgā jātnieka nosviešana arēnas smiltīs...

6 – Takeuchi Matsuri (Rokugo, Japāna). 15. februāris.

Takeuchi-Matsuri.jpg - 56.08 KB

Pa pusei ielu jampadracis, pa pusei īsta kaujas spēle – Takeuchi Matsuri ir īsts kautiņš. Katru gadu 15. februārī uzreiz pēc Valentīna dienas, ko japāņi pēdējos gados svin sevišķi aizrautīgi, Rokugo pilsētiņas iedzīvotāji sadalās divās komandās – Ziemeļniekos un Dienvidniekos, kas atvērtā laukā stājas viena otrai pretim. Pēc daudziem izdzertiem sakē mazie japāņu vīri apbruņojas ar 20 pēdas garām bambusa nūjām un gatavojas pavisam reālai cīņai.

Trijos raundos dalībnieki cenšas iebelzt pretinieku komandas pārstāvjiem ar nūjām, radot pretiniekiem zilumus un nobrāzumus. Parasti pēdējais raunds liek cīnītājiem iekarst tik ļoti, ka piedzērušie japāņi cīņu turpina vēl negantāk jau pēc beigu signāla. Valda uzskats, ka Ziemeļnieku uzvaras gadījumā nākamajā gadā būs ļoti laba rīsa raža.

Noteikti nedrīkst palaist garām: Trešais raunds, kas piedāvā vairāk huligānu sadursmju, nekā futbola mačs Anglijas premjerlīgā.

5 – Yanshui Beehive raķešu festivāls (Yanshui, Taivāna). Ķīniešu kalendārā mēness gada noslēguma svinību 15. diena.

Yanshui-Beehive.jpg - 28.78 KB

Mums, rietumniekiem, uguņošana saistās ar raķešu šaušanu gaisā, nevis pūlī. Yanshui pilsētas iedzīvotāji Taivānā laikam par to neko nezina, jo katru gadu viņi jaunā gada svinībās izšauj tūkstošiem raķešu un petaržu tieši pūlī. Lai arī tas ir bīstami, tomēr tūristi šo atrakciju ir ļoti iecienījuši. Šai mazajai taivāniešu pilsētiņai raķešu šaušana ir kas sevišķi īpašs. Festivāla saknes ir ļoti senas un datējamas ar laiku, kad Yanshui pilsētiņu smagi skāra kāda sērga. Vietējie tempļu vecākie cilvēkiem lika šaut raķetes gājiena vidū, lai aizbaidītu ļaunos garus, kas noteikti bija vainojami pie sērgas.

Šodien rituāls ietver kompleksu petaržu palaišanas iekārtu taisīšanu. Jāpiebilst, ka visiem dalībniekiem un skatītajiem ir jāvelk speciāli aizsargtērpi, kas gan ne vienmēr pasargā, jo katru gadu dučiem cilvēku gūst apdegumus un acu ievainojumus. Tūristi, kas šeit ierodas adrenalīna meklējumos, bieži vien dodas prom ar marles apsējiem uz acīm...

Noteikti nedrīkst palaist garām: izjūtas, kādas pārņem, esot milzīgā pūlī, kad no visām pusēm ķermeni klājošajās bruņās triecas nelielās petardes.

4 – Theemidhi (Singapūra). Oktobra beigas.

Theemidhi.jpg - 34.69 KB

Godinot indiešu dievieti, kas pierādīja savu nevainību, kailām pēdām ejot pa kvēlojošām oglēm, singapūriešu svētkos Theemidhi (tulkojumā – staigāšana pa uguni) šo darbību atkārto daudzi drosmīgie. Ticīgajiem, kas piedalās leģendas izspēlēšanā, ir jārēķinās ar to, ka pasākums ir ļoti bīstams.

Svinības sākas ap diviem naktī, tomēr palikt nomodā ir vērts, jo procesija virzās uz Sri Mariamman templi, kur jau ir sagatavota četrus metrus gara kvēlojošu ogļu josla. Vīri tradicionālajos tērpos darbojas ar sevi, ievedot savu apziņu transam līdzīgā stāvoklī. Kad attiecīgais stāvoklis ir sasniegts, vīrieši ar kailām pēdām staigā pa uguns joslu uz priekšu un atpakaļ un pēc viņu sejām var noprast, ka viņi nejūt nekādas sāpes. Tomēr, tā kā risks ir ļoti liels, mēs iekļaujam šo festivālu mūsu bīstamo svētku sarakstā.

Noteikti nedrīkst palaist garām: Baskāju sejas, kad tie staigā pa oglēm – liekas, ka viņi tikai laiski pastaigājas.

3 – Danjiri festivāls (Osaka, Japāna). 14. un 15. septembris.

Danjiri.jpg - 50.11 KB

Ļoti bīstams pasākums gan teorijā, gan praksē. Festivāla ietvaros piedzērušies vietējie sēžas pie stūrēs saviem neveiklajiem un milzīgajiem braucamajiem un labprātīgi riskē ar dzīvību. Pirmo reizi šāds pasākums notika jau 1703. gadā kā ražas svētki, bet ar katru gadu tas kļuva aizvien intensīvāks un plašāks. Trīsdesmit dažādas Osakas piepilsētas pagatavo sarežģītas zemas platformas uz riteņiem un 14. septembrī tās izrāda šaurajās pilsētas ieliņās. Tomēr īstā jautrība sākas 15. septembrī, kad ielas pārtop sacīkšu trasē, lielajiem „plostiem” traucoties lielā ātrumā.

Katru gadu cilvēki šeit gūst lauztus kaulus, nopietnus nobrāzumus un galvas ievainojumus, plostiem saduroties un to radītājiem uzsākot kautiņus (pie pēdējiem jau vainīgs ir alkohols). Arī nāves gadījumi šajā festivālā nav nemaz tik reti, jo uz milzīgo platformu fona cilvēks ir īsta niecība.

Noteikti nedrīkst palaist garām: Pēkšņās sadursmes starp platformām un tām sekojošie miesas bojājumi.

2 – Onbashira festivāls (Nagano, Japāna). Ik pēc septiņiem gadiem aprīlī un maijā, japāņu tīģera un pērtiķa gada ietvaros. Nākamais festivāls tātad būs 2011. gadā.

Onbashira.jpg - 54.75 KB

Kā redzat, šis jau ir trešais japāņu festivāls šajā listē, tāpēc ikvienam kļūst skaidrs, ka šī valsts ir kā paradīze piedzīvojumu un riska meklētājiem. Onbashira festivāls norit veselu mēnesi un tiek iedalīts divās daļās – mūs interesē pirmā no tām.

Yamadashi laikā vietējie dodas uz mežu un nocērt 10 tonnas smagas egles, kas ir viens no reģiona simboliem. Lai nogādātu smagos apaļkokus uz pilsētu, tos transportē aukstajos upes ūdeņos. Tomēr līdz galam pa upi nevar nokļūt, jo pēc tam lielie koki ir jānoveļ no lielas nogāzes. Un te nu sākas pats interesantākais – cilvēki ripina baļķus lejup, paši cenšoties uz tiem noturēties. Uzvelkot tradicionālos kostīmus un kārtīgi iedzerot sakē drosmei, vietējie uzsāk bīstamo ceļu lejup, katrā festivālā zaudējot virkni savu draugu...

Noteikti nedrīkst palaist garām: skats, kas 10 tonnas smags baļķis ripo lejup no kalna un uz tā cenšas noturēties kliedzoši japāņi, ir vienkārši satriecošs.

1 – Skriešanās ar buļļiem (Pamplona, Spānija). 6. līdz 14. jūlijs.

Bulluskrieshanas.jpg - 69.19 KB

Ļoti slavens festivāls pasaulē un arī sevišķi bīstams. Pamplonas buļļu skriešanās noteikti ir pelnījis vietu šī saraksta virsotnē. Tas tiek rīkots Las Fiestas de San Fermin ietvaros, kas norisinās par godu Spānijas ziemeļu pilsētas aizbildnim. Tradīcija aizsākās 17. gadsimtā, kad pāris drosminieki nolēma paskarieties ar šiem dzīvniekiem, kuri tika vesti uz pilsētas vēršu cīņu arēnu.

Mūsdienās svētku ietvaros šaurajās ieliņās sarodas arī tūkstošiem tūristu, turklāt viņi ir šeit jau no paša sākuma – 7. jūlija. Skrējiens sākas 8 no rīta, kad ielās sarodas dalībnieki labākas starta vietas meklējumos. Kad buļļi tiek izlaisti, iestājas haoss, jo skrējēji par visām varītēm cenšas izvairīties no milzeņu asajiem ragiem, paralēli mēģinot nepakļūt zem citu bēgošo kājām. Katru vasaru tūristi gūst smagus savainojumus no buļļu asajiem ragiem, turklāt nāves gadījumu skaits šeit ir salīdzinoši augsts.

Noteikti nedrīkst palaist garām: no droša skatu punkta vērojiet skrienošo pūli, kas kustas gluži kā cunami vilnis, kad ielās tiek izlaisti buļļi.

Ja risks gūt savainojumu jūsos izraisa vienīgi smaidu, tad šis saraksts ir domāts tieši jums. Tāpēc nemēģiniet apvaldīt savu piedzīvojumu meklētāja garu un gūstiet neaizmirstamu pieredzi kādā no pasaules bīstamākajiem festivāliem, kas garantē gan paaugstinātu adrenalīna līmeni, gan prāvus izdevumus slimnīcas rēķinu apmaksai.

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
phyren
ลำดับ4แน่จริงเปลี่ยนเป็นแผ่นเหล็กดิอยากรู้ดิ๊มันจะเดินกันได้มะ
13.08.2010. plkst. 12:33
Nē ,nē buļļu skriešanas adrenalīnam.
12.09.2007. plkst. 14:50
jej bogu tiem japāņiem dīvainas izklaides, taču es nemūžam neļautu savam bērnam gulēt zem apkārtlēkājoša idiņa, kas cenšas iegalvot, ka izdzen ļaunos garus...interesanti no kurienes tiebaisie, ļaunie gari zīdaiņos tikuši?
01.08.2007. plkst. 14:54
shausmas!!kaa var savu mazuli vispaar nolikt un ljaut lai vinjam lec paari kaut kaads vecis...
10.07.2007. plkst. 18:55
Akdievs...viens ir tas, ka tu pats pieaudzis cilveeks dari visaadas shausmu lietas, bet tad arii pasham jaaatbild par sekaam, bet kaa var kaut ko taadu dariit ar beerniem, kuri veel nevar pashi lemt, ko grib un ko nee...nu tur nu tieshaam jaabuut slimam, lai shitaa riikotos...
10.07.2007. plkst. 12:07

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Brazīlijā Ziemassvētki tiek atzīmēti ar uguņošanu

Pasākumi

„Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu” visās valodās

Ja Tavi draugi dzīvo Anglijā, Vācijā vai Itālijā nebūs jāpieliek lielas pūles, lai viņus apsveiktu svētkos, bet, ja esi iepazinies ar kādu, kas dzīvo Albānijā, Indonēzijā, Japānā...