Top 10 – Neoficiālie pasaules brīnumi

Top 10 – Neoficiālie pasaules brīnumi

No Lielās Gizas piramīdas līdz Babilonas Gaisa dārziem – ikviens, kurš gājis skolā, zina par 7 senās pasaules brīnumiem. Šos neparastos un izcilos pieminekļus pirmo reizi atzīmēja slavenais grieķu vēsturnieks Hērodots 5. gadsimtā pirms mūsu ēras, nodēvējot šos objektus par 7 pasaules brīnumiem.

Lai arī cik iespaidīgs būtu šis saraksts, mēs uzskatām, ka šo sarakstu mūsdienās var papildināt. Piedāvājam jums 10 iedvesmojošus un ne mazāk oriģinālus objektus visā pasaulē, kas viennozīmīgi ir jūsu sajūsmas vērti.


10 – Burvju skursteņi (Cappadocia, Turcija)

Burvju-skursteni.jpg - 21.86 KB

Tiem, kas uztraucas par erozijas procesiem un to negatīvo ietekmi pasaulē, vajadzētu aizbraukt uz Cappadocia reģionu Turcijā, kur pakāpeniska klinšu erozija ir radījusi vienu no pasaules unikālākajām tūristu atrakcijām. Tā sauktie Burvju skursteņi patiesībā ir gigantiski konusa formas mīksto klinšu torņi. Mīkstās klintis, no kurām dabiskā kārtā šie brīnumi ir izveidojušies, ir radījuši vulkāniskie pelni.

Skursteņu valdzinājums slēpjas ne tikai to falliskajās formās – daudzi no šiem vēja un ūdens ietekmē radītajiem torņiem ir piemēroti dzīvošanai! Tūristiem pat ir iespēja apmesties Burvju skursteņu viesnīcā, kas izvietota klinšu alu kompleksā, kuru senatnē bizantiešu klosteris izmantoja kā vīna darītavu.

9 – Silbury kalns (Wiltshire, Anglija)

Silbury kalns.jpg - 152.44 KB

Vai izmēram ir nozīme? Wiltshire apgabalā ir, jo vietējie šeit ārkārtīgi lepojas ar lielāko cilvēka radīto pakalnu. Tā augstums ir 40 metri un tas aizņem 52 hektārus. Silbury kalnu izveidoja jau 2500 gadus pirms Kristus, tomēr līdz pat šai dienai neviens nevar īsti pateikt kāpēc.

Daži uzskata, ka kalns ir ļoti sena kapeņu vieta, kamēr citi pilnā nopietnībā apgalvo, ka to uzbēris pats velns. Ir zināms tikai tas, ka kalns pamatā veidots no krīta un tā radīšanā iztērēti vismaz 18 miljoni stundu. Šodien tūristiem ir aizliegts uzkāpt šajā kalnā, lai aizkavētu tā eroziju.

8 – Magnētiskais kalns (New Brunswick, Kanāda)

MagneticHill.jpg - 63.27 KB

Katru gadu dažāda vecuma cilvēki dodas uz Magnētisko kalnu sajust tā īpašo spēku. Neparastais paugurs ir galvenā tūristu atrakcija Monktonā, New Brunswick apkārtnē. Šī neparastā veidojuma spējas tika atklātas 1930. gadā, kad vairāki motobraucēji ziņoja, ka vienā no pilsētas pauguriem viņu braucamrīki pēkšņi sākuši ripot augšā kalnā, kaut arī to motori bijuši izslēgti.

Lai arī nosaukums it kā par to liecina, patiesībā darīšana šeit nekādā mērā nav saistīta ar magnētiem. Motociklistiem vienkārši ir bijusi darīšana ar spocīgu optisko ilūziju, ko rada neparastais reljefs. Ja jūs pats vēlaties izjust šo jocīgo sajūtu, vienkārši apstādiniet auto kalna pakājē un ieslēdziet neitrālo pārnesumu. Pēc pāris mirkļiem jums liksies, ka jūsu auto pats sāk ripot kalnā.

7 – B15 (Antarktika)

 B15 aisberga mala.jpg - 16.12 KB

Nofotografējiet Jamaiku. Tad ar programmas palīdzību ietērpiet to sniegā un izdekorējiet ar pāris pingvīniem. Jūs iegūsiet B15 – vēl nesen lielāko aisbergu pasaulē. Tā izmērs bija 7000 km2, līdz 2003. gada novembrī tas sadalījās divās daļās pie Jaunzēlandes krastiem. Kopš tās dienas pasaules lielākā aisberga tituls pienākas C19A, kas ir ledus gabals Brunejas lielumā.

6 – Akmens mežs (Kunming, Ķīna)

Akmens-mezs.jpg - 31.48 KB

Ķīnas Yunnan provinces apmeklējums nav pilnīgs bez raupjā Akmens meža apskates. Vietējie šo vietu uzskata par pasaules lielāko brīnumu un viņi nav tālu no patiesības, jo šī 390 km2 lielā vieta ietver milzīgus kaļķakmens klinšu veidojumus, kas ieguvuši savu šodienas formu 270 miljonus gadu.

Tūristi sevišķi vēlas apskatīt savādo vēju alu, kurā divu līdz trīs minūšu ilgas vēja brāzmas novērojamas ik pēc pusstundas laika posmā no augusta līdz novembrim. Tāpat ļoti interesants ir apakšzemes akmens mežs – 290 ha lielā teritorija, kurā atrodas dažādas pazemes alas un zāles.

5 – Carlsbad ala (Guadalupe kalni, Meksika)

Carlsbad-ala.jpg - 38.92 KB

Sensenos laikos Carlsbad ala bija dziļa, plaša jūra ar ļoti dažādu faunu un floru. 250 miljoni gadu un iztvaikošanas process novedis pie tā, ka šobrīd teritorija ir mirušu koraļļu kapsēta.

Tur, kur reiz bija ūdens, tagad tūristi var apskatīt iespaidīgus kaļķakmens stalaktītus un stalagmītus, kuros mīt miljoniem meksikāņu gareno sikspārņu. Dēļ saviem gigantiskajiem apmēriem, tikai vienu desmito daļu no Carlsbad alu kopgaruma ir skatījušas cilvēka acis.

4 – Franča Jozefa ledājs (Westland Nacionālais parks, Jaunzēlande)

FranzJosef-ledajs.jpg - 32.31 KB

Ledus laikmets joprojām ir dzīvs pateicoties Franča Jozefa ledājam – 12 km garai ledus un sniega strēlei, kas stiepjas lejup no valsts dienvidu Alpiem līdz pat tropu mežiem. Šo ledāju uzskata par iespaidīgāko visā pasaulē. Sevišķi interesants un nozīmīgs šis ledājs ir tāpēc, ka atšķirībā no saviem brāļiem visā pasaulē, tas turpina palielināt savus apmērus. 2005. gadā zinātnieki noskaidroja, ka ledājs ik dienas pagarinās par pāris centimetriem.

Brīnums, ko 1863. gadā atklāja vācu ģeologs Julius von Haas, ir apmēram 7000 gadus vecs un reiz ir bijis veselas jūras lielumā 18 km attālumā no savas patreizējās atrašanās vietas.

3 – Gibraltāra klints (Gibraltārs, Ibērijas pussala)

Gibraltara-klints.jpg - 25.41 KB

Pasaulē ir maz objektu, kas būtu iespaidīgāki par šo 425 metru augsto, mežonīgo juras laikmeta kaļķakmens veidojumu Ibērijas pussalā. Reizēm šo vietu dēvē par Hērakla pīlāru. Klints ir veidojusies Āfrikas un Eiropas tektonisko plātņu sadursmes rezultātā pirms 55 miljoniem gadu.

Gadsimtu gaitā klinti saviem nocietinājumiem izmantojuši briti un tajā ir izveidota vesela pazemes eju un tuneļu sistēma. Šis nocietinājums, kā arī pastāvīgās militārās bāzes klints apkārtnē ir kalpojušas par pamatu teicienam „Stingrs kā Gibraltāra klints”. Jūs diezin vai kur citur atradīsiet tik neieņemamu vietu kā Gibraltāra klints, kas lepojas ar šo statusu pateicoties savam skarbajam raksturam un apdzīvotāju attapībai.

2 – Banaue Rīsa terases (Ifugao, Filipīnas)

Banaue-Risa-terases.jpg - 48.74 KB

Ja jums liekas, ka uzkāpt līdz savam dzīvoklim 7. stāvā ir sasodīti grūti, jums vajadzētu aizbraukt uz Filipīnām un uzkāpt Banaue Rīsa terasēs, kas atrodas uz ziemeļiem no Manilas. Vietējie iedzīvotāji ļoti atjautīgi 2000 gadu laikā ir palielinājuši rīsa audzēšanas platības, veidojot gigantiskas rīsa terases kalnu nogāzēs.

Šīs dzīvās un auglīgās „kāpnes”, kas bieži tiek sauktas par astoto pasaules brīnumu, paceļas vairāk kā 900 metru augstumā. Patiesībā, ja katru no tām izmēra no sākuma līdz beigām, iegūst kopējo garumu 22,5 tk. km. Jo sevišķi iespaidīgi tūristiem tas liekas, kad viņi uzzina, ka šīs terases pilnībā veidotas ar cilvēka rokām un primitīviem instrumentiem.

1 – Pasaules salas (Dubaija, Apvienotie Arābu Emirāti)

Pasaules salas.jpg - 20.95 KB

Ja esat sapņojis par pasaules iekarošanu vienas dienas laikā, Pasaules salas vismaz iztēlē jums sniegs šādu iespēju. Tās atrodas Dubaijas piekrastē un ietver 300 cilvēka veidotas salas, kam piešķirta mūsu planētas kontinentu forma. Lai arī šis milzīgais nekustamais īpašums joprojām ir tapšanas stadijā, tajā jau ietilpst no 76 km2. līdz 274 km2 lielas salas, starp kurām attālums pa ūdeni ir vismaz 80 metru. Sāciet likt santīmu pie santīma jau tagad, jo katras salas cena pēc pabeigšanas būs vismaz 7 miljoni USD.

No ledus bluķiem Jamaikas lielumā līdz akmens mežiem – pasaule ir brīnumu pilna arī mūsdienu modernajā laikmetā. Pakojiet savas somas un atklājiet tos jau šodien!

Komentāri (24)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
MR.Kuk
Ernis
26.01.2017. plkst. 00:15
Liels pimpis ar sūdīgu darbu
Es ir geijis un man patik koki. es ir narkotiki sex >;D hahahaha juus irat emkas
18.05.2016. plkst. 21:25
yolo
man nepatik daba un arturs nometa 1 kg
18.05.2016. plkst. 21:24
kika
ej dirst wow
14.01.2016. plkst. 17:49
davis klebais 2a klase
labi
09.10.2014. plkst. 18:43

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Falklandu salās iedzīvotāju skaits ir aptuveni 2000, bet aitu – ap 700000, kas nozīmē, ka uz vienu iedzīvotāju ir aptuveni 350 aitas

Pasākumi

Kapoeira Karens Oganjans. Fotogrāfijas

Vasaras vidū – no 2008.gada 3.jūlija līdz 3.augustam – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (II stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) publika...