TOP 10 – Bīstamie atvaļinājumi

TOP 10 – Bīstamie atvaļinājumi

Jūsu tēvam bīstams atvaļinājums varētu nozīmēt pārāk ilga laika pavadīšanu krogā vai apmaldīšanos lielpilsētas graustu rajonā. Tomēr jums noteikti ir pavisam citas intereses. No atvaļinājuma pārvestie suvenīri – rētas, brūces un svaigi asiņu pilieni uz jūsu drēbēm – jums liekas paši saistošākie. Tad šis bīstamo atvaļinājumu tops ir jums kā radīts.

Šis atvaļinājumu saraksts ietver ne tikai vietas, uz kurām jādodas pirms nāves – tas ietver vietas, kurās jūs reāli varat iet bojā. Iespējamā riska izvērtēšanai piedāvājam cilvēku skaitu, kas katru gadu iet bojā, izvēloties šos atvaļinājumus.


10 – Plostošana pa krācēm kopā ar krokodiliem (Zambezi upe, Āfrika)

RaftingZimbabve.jpg - 60.44 KB

Laika posmā starp jūliju un janvāri Batoka aizā lejpus Viktorijas ūdenskritumiem plostu braukšanas entuziastiem ir pieejamas 5. klases krāces, kas nosauktas tādos „burvīgos” vārdos, kā "Lielceļš uz elli", "Kāpnes uz debesīm" un "Māte". Kā redzat, ar šādiem nosaukumiem apzīmē arī ko citu, nevis tikai slavenus rokgrupu skaņdarbus.

Šīs klintis ikvienam var būt letālas, ja tiek pieļauta nepareiza kustība airējot. Pat upes taisnajos posmos slēpjas briesmas – zem ūdens mājo asinskāri krokodili, bet no koku galotnēm braucējiem mēdz virsū čurāt pērtiķi (jā, varbūt arī pērtiķa urīns nav nāvējošs, tomēr tā ir bioloģiski nepatīkama viela). Tāpēc iesakām šī ceļojuma laikā ņemt līdzi pasi – tā ne tikai noderēs, šķērsojot Zambijas un Zimbabves robežu, bet arī atvieglos jūsu atpazīšanu, ja Fortūna ceļojuma laikā no jums novērsīsies.

Bojā gājušo skaits : apmēram 30 cilvēki ik gadu (galvenokārt bojāejas cēlonis ir krokodili)

9 – Riteņbraukšana pa El Camino de la Muerte (La Paz, Bolīvija)

El-Camino-de-la-Muerte.jpg - 29.25 KB

Ja vietējie pirms došanās pa kalnu ceļu pielūdz vietējās dievības, varat droši secināt, ka ceļš ir briesmu pilns. Ja pārtulkosiet ceļa nosaukumu, var nākties nodrebināties – El Camino de la Muerte nozīmē Nāves ceļš! Tomēr adrenalīna kārākajiem riteņbraucējiem šis ceļš ir kā mūža sapnis. 70 km garais ceļš no La Paz uz Coroico ir ļoti šaurs un sarežģīts – vietām tas ir tikai pāris metrus plats un abās pusēs tam ir 800 metrus stāvas nogāzes, kurās katru gadu iegāžas vismaz ducis automašīnu. Tomēr ceļa nosaukumā savu artavu dod ne tikai autobraucēji – katru gadu te bojā iet vismaz 3 kalnu riteņbraucēji.

Bojā gājušo skaits : apmēram 200 cilvēki ik gadu.

8 – Skrituļošana guļus (Street luging) (Ņujorka, ASV)

 

streetluging1.jpg - 30.72 KB

Neraugoties jau uz 30 gadus ilgo pastāvēšanu un nesen iegūto popularitāti plašākā lokā, skrituļošana guļus joprojām ir neoficiāls un ļoti bīstams sporta veids. Slavenās Longbīčas Signal Hill sacensības pēc daudzajiem smagajiem ievainojumiem tika atceltas uz visiem laikiem. Guļus skrituļošanas sacīkstes pa publiskajiem ceļiem (pat pa vietām kur pārvietošanās ar riteni ir aizliegta vispār), ietver sevī daudzus riskus, ieskaitot satiksmi un pilsētas vidi, kas nemitīgi mainās – slapjš bruģis vai bremžu pazušana uz stāva ceļa var pārtraukt jūsu dzīvi vienā acu mirklī. Šī sporta veida faniem reizi gadā oficiāli tiek rīkots Ņujorkas Madison County Gravity Fest sacīkšu seriāls, kas ir legāls pasākums, tomēr arī ļoti bīstams.

Bojā gājušo skaits: apmēram 5 cilvēki ik gadu (uz publiskajiem ceļiem no neoficiālos pasākumos).

7 – Skriešanās ar buļļiem (Pamplona, Spānija)

bulluskrieshanas.jpg - 38.86 KB

Vidēji viens skrējiens ilgst tikai 3 minūtes, tomēr to laikā gar acīm pazib visa dzīve. Jūsu uztvere skrējiena laikā tiek nokaitēta līdz baltkvēlei, sviedri līst pāri mugurai un plaušas cilājas bez apstājas. Šajā laikā prātā ir tikai viena doma – skriet pēc iespējas ātrāk, lai buļļa ragi nesacaurumo jūsu ķermeni. Gadsimtiem ilgā tradīcija viennozīmīgi ir viens no ekstrēmākajiem sporta veidiem pasaulē. Katru gadu deviņas dienas mazā, bet slavenā Spānijas Pamplona nacionālo svētku – Svētā Fermīna dienas – svinību laikā pārvēršas līdz nepazīšanai. Pirms skrējiena iesakām izpētīt pilsētiņas ieliņas, parunāt ar jau pieredzējušiem skrējējiem un noskaidrot, kā labāk izvairīties no asajiem ragiem un nepapildināt to cilvēku skaitu, kad katru gadu tiek savainoti šajā pasākumā.

Bojā gājušo skaits: 15 cilvēki kopš 1924. gada (tad pirmo reizi tika apkopota statistika).

6 – Braukšana pa Nuerburgring trasi (Cologne, Vācija)

 Nuerburgring.jpg - 9.85 KB

Trase, kas atrodas īsa brauciena attālumā no Cologne, ir tik mežonīga uz bīstama, ka Džekijs Stjuarts – slavens F-1 pilots – piešķīris tai nosaukuma Zaļā elle. Izcilais Huans Manuels Fanhio aizgāja pensijā drīz pēc tam, kad šeit bija uzstādījis apļa rekordu. Biedējoši? Protams. Atbaidoši? Nekā tamlīdzīga! Profesionāļi, vietējie iedzīvotājiem un tūristi ir apsēduši šo asfalta apli. Trasi pabeidza 1927. gadā. Tā ir bīstama un katrs tās līkums ir izaicinājums pat profesionāliem sportistiem. Ja nevēlaties maksimālu risku, varat noalgot profesionālu pilotu, kas jūs izvizinās pa trasi ātrā BMW. Tomēr, ja esat gatavs izaicinājumam, varat vadīt sacīkšu auto pats. Ja jums paveiksies, dienas beigās sadauzīts būs tikai jūsu paša ego.

Bojā gājušo skaits: apmēram 10 cilvēki gadā (dažādos informācijas avotos skaitļi atšķiras).

5 – Rodeo jāšana (Wyoming štats, ASV)

wyoming_rodeo.jpg - 64.28 KB

Tiem vīriem, kam ātrs brauciens ar auto jau sen vairs nedod vajadzīgo izjūtu asumu, paliek vēl vien iespēja – rodeo. Sāpoši muskuļi ir mazākā bēda, kas var jūs piemeklēt pēc šīs trakulīgās izklaides, jo dzīvnieks (izjāt var gan ar zirgu, gan ar vērsi) var jūs sabradāt, sabadīt un pat saraustīt gabalos. Šis neparastais sports ir populārs visā ASV un arī Kanādā, tomēr Wyoming tiek uzskatīta par tā galvaspilsētu, kurā iespēju mēģināt noturēties trakojoša zirga vai vērša mugurā sniedz vairāki rančo. Dzīvnieku aizstāvju grupas uzskata, ka rodeo ir ļoti nežēlīgs pret dzīvniekiem, tomēr, vērojot jātnieku lauztos kaulus un citus ievainojumus, jāsecina, ka arī cilvēkiem medusmaize tas gluži nav...

Bojā gājušo skaits: apmēram 1 cilvēks gadā (dažādos informācijas avotos skaitļi atšķiras).

4 – Mežonīgais safari (Kenija, Āfrika)

KenijaSafari.jpg - 31.71 KB

Iespējams, jūs mums nenoticēsiet. Kas gan var būt bīstams, vērojot dabu no apvidus auto, kas brauc ar ātrumu 5 km/h? Tomēr paralēli safari izbraucieniem, kas piemēroti vecām kundzēm un bērniem, tiek piedāvāti pavisam citādi pārgājieni vietējo pavadībā, kuru laikā bieži vien vienīgais glābiņš ir lūgšana. Neparedzamā Āfrikas daba vienā mirklī var likt sekundes laikā izdzīvot visu dzīvi otrreiz. Jo tuvāk dabai vēlaties nokļūt, jo bīstamāk tas ir. Pat ja sēžat iekš apvidus auto, milzīgs dzīvnieks var sasniegt jūsu miesu pat tur. Turklāt, izvēloties pavadīt nakti teltī bez vietējo pavadoņu iemaņām dzīvnieku aizbaidīšanā, varat nokļūt plēsēju ēdienkartē.

Bojā gājušo skaits: dažādos informācijas avotos ļoti atšķirīgs.

3 – Baja 1000 sacīkstes (no Ensenada līdz Cabo San Lucas, Meksika)

Baja1000.jpg - 27.79 KB

Iedomājieties vismežonīgāko reljefu, pa kuru jums ir nācies braukt – pat tas nelīdzinās tam apvidum, kurā 1200 jūdžu garumā notiek šī sacīkstes. 2007. gada novembrī tām apritēs 40 gadu, kuru laikā sacīkšu dalībnieku vidū ir bijušas gan izklaides industrijas zvaigznes, gan izcili autosportisti. Sacīkstēs var piedalīties gan profesionāļi, gan amatieri, turklāt iespēja ņemt dalību ir gan automašīnu, gan motociklu klasēs. Izdzīvošana ir lielākā balva finišētājiem, kas pēc sacīkstēm atpūtina nervus trīs dienu ilgā ballītē Cabo pilsētā.

Bojā gājušo skaits: oficiālas statistikas nav, bet visā sacīkšu vēsturē bojā gājuši vismaz 10 dalībnieki un skatītāji.

2 – Kāpšana ledājos (Hinterrhein, Šveice)

 Hinterrhein.jpg - 24.09 KB

Krītoši klints gabali, lavīnu draudi, aukstums un gravitāte – šajā piedzīvojumā viss darbojas pret jums. Tā kā kalnos kāpšana daudziem nešķiet pietiekami riskanta, ir vērts kāpienam piešķirt asumu – neprognozējamus ledus slāņus un biezas sniega segas. Kāpjot šajos ledājos, dažiem prātā pazib doma, ka labāk jau nu vajadzēja doties zvilnēt Vidusjūras pludmalē, nevis karāties milzīgā ledus gabalā pie Šveices – Itālijas robežas. Ikviens šeit ir laimīgs, sasniedzot posmus, kur ledus siena vertikāla tikai par 50 grādiem. Tomēr vairākumā maršruta nāksies kāpt pa 90o stāvām ledus sienām.

Bojā gājušo skaits: katrā kāpiena maršrutā atšķirīgs.

1 – Mini Transat jahtu sacīkstes (no Francijas līdz Brazīlijai)

MiniTransat1.jpg - 85.06 KB

Ja jums gadā ir 40 liekas dienas, kuru laikā vēlaties apmuļķot nāvi 8000 km garumā pa Atlantijas okeānu, šī ir lieliska iespēja. Tikai nepārprotiet – tā nav vienkārša vizināšanās ar bagātīgi aprīkotu luksusa jahtu. Dalībnieki izmanto tikai 6,5 m garas jahtas ar 15 metrus augstiem mastiem, tomēr laikam jau tas nespēj atbaidīt potenciālos braucējus, jo uz 75 vietām sacīkstēs ik gadu pretendē vismaz 120 ekipāžas. Lielās okeāna vētras bieži vien liek braucējiem nomaldīties – tas nav nekas neparasts, jo pat pieredzējuši dalībnieki mēdz daudzas dienas dreifēt atklātos ūdeņos. Aprēķināts, ka 10% dalībnieku ik gada tiek nopūsti vai noskaloti no klāja, turklāt ir liela iespēja, ka atpakaļ uz kuģa viņi var arī vairs netikt.

Bojā gājušo skaits: 7 cilvēki kopš 1977. gada, kad pirmo reizi notika šī regate.

Mūsu 10 bīstamo atvaļinājumu sarakstā iekļautās aktivitātes ne tikai ir jāizbauda pirms nāves – tās jūsu aiziešanu viņsaulē var arī paātrināt. Tāpēc paņemiet pasi un noskaņojieties uz pozitīvā viļņa pirms došanās ceļā. Un neaizmirstiet sastādīt testamentu... Iespējams, jums vajadzēs tikai vienvirziena biļeti, jo atgriezties varbūt nemaz neizdosies.

Komentāri (14)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ir ir uz mūsu ceļiem adrenalīns iegūstams, kaut vai Beach Party braucēji!! :) TVNET.lv :)
27.07.2007. plkst. 14:25
He, tur nu Tev taisnība andruk :))
25.07.2007. plkst. 11:40
bīstamos atvaļinājumos gan nedošos , adrenalīna devas pietiek uz mūsu pašu lielceļiem ,.
25.07.2007. plkst. 11:23
Ceļojumi no kuriem var arī neatgriezties... Skrituļošanu un Nuerburgring trasi varētu pat pamēģināt :) Plostošana ar būtu interesanta, bet apzinos ka tas nu galīgi man nebūtu pa spēkam, pārējie gan galīgi nesaista... Rētas vīriešus padara skaistākus, bet ne jau nu tad, ja vīrietis ir viss vienās rētās :))
25.07.2007. plkst. 10:33
es veletos skrieties ar bulliem ! tas butu mezonigi bet ja apstatos es nospragtu ! vismaz iemacisos atrak skriet !
20.06.2007. plkst. 23:40

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Spānijas lielākais ienākumu avots ir no tūrisma

Pasākumi

Jānis Stībelis pabeidzis "Secret Mission" un dāvina to saviem draugiem un atbalstītājiem

J.Stībelis vēlas sveikt visus savus draugus, fanus un atbalstītājus, tādēļ ikvienam ir unikāla iespēja lejupielādēt dziedātāja jauno albumu viņa interneta mājas lapā www.jaystever.com. ...