Top 10 – Lieliskākie safari ārpus Āfrikas

Top 10 – Lieliskākie safari ārpus Āfrikas

Kurš teica, ka safari jāorganizē tikai Āfrikā? Serengeti parkam nepavisam nepieder ekskluzīvas safari ekspedīciju rīkošanas tiesības, tāpēc izmantojiet iespējas arī citur, jo pasaule ir milzīga un bagāta ar mežonīgiem apvidiem, bezgalīgiem klajumiem, milzīgiem plēsējiem un piedzīvojumu iespējām. Ja mazliet apdomāsieties, sapratīsiet, ka safari var sarīkot gandrīz jebkur – Austrālijas krūmājos, polārajos ledājos, Kanādas tundrā, ASV rietumos vai pat Klusā okeāna dzīlēs. Mūsu piedāvātie maršruti Āfriku neiekļauj, tomēr tas nenozīmē to, ka tie ir mazāk aizraujoši.


10 – Arktiskais safari (Somija, Lapzeme)

safari.jpg - 36.14 KB

Ja vēlaties tuvāk iepazīt ziemeļus, izmēģiniet arktisko safari, ko piedāvā kompānija ar tādu pašu nosaukumu. Firma piedāvā klejot pa Somijas ziemeļiem, traucoties ar sniega motocikliem, slēpēm, suņu pajūgiem vai sniega kurpēm aiz Polārā loka. Ceļā jūs iegūsiet informāciju par Somijas floru un faunu, apmeklēsiet vietējos saimniekus un izbaudīsiet karstu šokolādi pie nometnes ugunskura.

Safari ilgst apmēram 4 stundas un maksā līdz 200 USD. Gidi vada tūres no Rovaniemi, Levi, Yllas un Kuusamo – Ruka. Noteikti izvēlieties piemērotu apģērbu, jo ziemas temperatūra Somijas ziemeļos ir ļoti zema.

Piezīme: safari teritorija ir tik tālu uz ziemeļiem, ka saule ziemā šeit uzlec visnotaļ reti.

9 – Siāmas safari (Taizeme)

 siamsafari.jpg - 115.41 KB

Taizeme safari cienītājiem ir pievilcīga valsts, jo izmaksu ziņā šeit viss sanāks krietni lētāk. Siam Safari kompānija piedāvā trīs dienu ceļojumu pa džungļiem, dodot iespēju izjāt ar ziloņiem, mājot džungļu namiņos un ieturēt eksotisku maltīti. Uzņēmums rīko safari Taizemē jau 20 gadus un šodien nodarbina 150 darbiniekus un ap 40 ziloņu.

Ceļojuma kuģi – klasiskie Birmas kuģīši – atiet no Phuket, Krabi, Surat Thani un Koh Samui pilsētām un kuģo gar Takuapa salām, piestājot vientuļās pludmalēs un līčos. Pirmā diena noslēdzas ar nakti Zemes namiņā – viesnīcā, kas atrodas pie paša Khoa Sok tropu meža.

Otrajā tūres dienā tiek piedāvātas izjādes ar ziloņiem cauri džungļiem un kanoe brauciens pa Sok upi. Pēdējā diena veltīta garam pārgājienam. Kopumā safari cena ir 200 USD, tomēr ir pieejami lētāki vienas līdz divu dienu ceļojumi pa Taizemes dienvidu daļas džungļiem.

8 – Kapteiņa Deiva delfīnu safari (Kalifornija)

DaveDolphin.jpg - 55.91 KB

Maz ir tādu pārgājienu, kurā cilvēkam nākas sastapties ar dzīvniekiem, kas ir gudrāki par viņu. Kapteiņa Deiva delfīnu safari ir tieši tāds ceļojums, kas piedāvā ceļojumu okeānā kopā ar delfīniem un vaļiem pa San Diego piekrasti.

Kapteinis Deivs – jūras dabaszinātnieks un dokumentālo filmu par delfīniem veidotājs – vada šo ekskursiju trīs stundu garumā, vezdams savus klientus lielā katamarānā. Uz kuģa ir telpa apmēram 20 cilvēkiem un uz tā ir zemūdens kamera, aprīkota ar mikrofonu, kas paredzēta zemūdens zīdītāju vērošanai.

Dzīvnieki ir bieži redzami arī virs ūdens, jo tie mēdz lēkāt un peldēt kopā ar kuģi. Kuģa kapteinis ir sertificēts delfīnu un vaļu pētnieks, sniedzot tūristiem lekcijas par šo zīdītāju uzvedību un paradumiem. Krastā jūs sagaida neparasts muzejs, kurā varēsiet noklausīties vaļu un delfīnu dziesmas, kas veidotas no zemūdens ierakstiem. Tūre vienam cilvēkam maksās 45 USD.

7 – Austrālijas safari (Adelaida, Austrālija)

australia.jpg - 12.83 KB

Austrālija ir liela : tā ir valsts un reizē arī vesels kontinents, kas ģeogrāfiskajā ziņā ir ļoti dažāds – no plašiem tuksnešiem līdz bieziem mežiem, no koraļļu rifiem līdz klinšainām piekrastēm. Australian Portfolio piedāvā 11 dienu tūri, kas ļaus iepazīt kontinentu no visiem tā aspektiem. Ceļojums sākas un arī noslēdzas Adelaidā – Austrālijas vīna zemē, bet tā maršruts ved caur visu valsts dienvidu reģionu.

Pirmajā dienā tiek piedāvāts ceļojums uz Ķenguru salu ar nakšņošanu tipiskā lauku fermā. Nākamajās desmit dienās ceļotāji gūst ieskatu Austrālijas vīna industrijā, degustējot labākos dzērienus, vienlaikus iepazīstot kontinenta dabu un ģeogrāfiju. Jums būs iespēja apmeklēt lauku rajonu fermas, kādā prērijas krogā iedzert alu ar vietējiem vīriem, kā arī ieraudzīt Austrālijas savdabīgos dzīvniekus – valabijus, ķengurus, ehidnas un citus. Ceļojuma cena – 2300 USD.

6 – Chengdu pandu izpētes centrs (Ķīna)

Chengdu.jpg - 41.66 KB

Protams, pandas jūs varat ieraudzīt arī zoodārzā, tomēr, ja vēlaties patiesi iepazīt šos jaukos lāčus, ir jādodas uz Ķīnu. Chengdu izpētes centrs, kad veltīts lielo pandu izpētei un aizsardzībai, ir lielākā tāda veida iestāde pasaulē. 2,5 km2 lielā teritorija atrodas 10 kilometrus ārpus Chengdu pilsētas valsts centrālajā daļā. Centrā strādā apmēram 50 zinātnieku, kas pieliek visas pūles, lai pandu populāciju šajā vietā palielinātu.

Šobrīd pasaulē ir palikuši tikai 1800 šo lāču, tāpēc ķīnieši dara visu, lai saglabātu vismaz tos, jo pandas ir labākais tūristu pievilināšanas veids. Chengdu pandu izpētes centrs atrodas šo lāču apdzīvotā teritorijā, kurā varat apmeklēt arī Lielo pandu muzeju, Tauriņu izstāžu zāli un Dzīvnieku skeletu ekspozīciju. Bāzē atrodas arī restorāni, izklaides objekti un pat konferenču zāles. Tāpēc dodieties uz Chengdu, lai redzētu vienu no apdraudētākajiem dzīvniekiem pasaulē.

5 – Niršana pie haizivīm (Kalifornija)

sharkdiver.jpg - 37.9 KB

Vai jebkad esat vēlējies ieskatīties haizivs plaši atvērtajos žokļos? Shark Diver ir uzņēmums, kas nodrošina iespēju tūristiem nirt haizivju pilnos ūdeņos netālu no Meksikai piederošās Guadalupe salas. Protams, niršana notiek speciālos būros, tomēr asās izjūtas nelīdzinās nekam.

Shark Diver kuģis MV Islander atiet no San Diego, lai vestu tūristus piecu dienu ekskursijā. Kuģī ir 10 luksusa kajītes ar gaisa kondicionētāju un dušas kabīnēm. Kad tas sasniedz salu, niršanas eksperts Patriks Duglass iemet lielo būri ūdenī. Jums pat nav nepieciešamas speciālas iemaņas niršanā – Duglass ar palīgiem jums iemācīs, kā iekļūt būrī un tajā uzturēties. Ceļojums vienam cilvēkam izmaksā 2600 USD, toties iegūta pieredze naudā nav novērtējama.

4 – Orangutānu tūre Indonēzijā (Indonēzija)

Sumatra_Orangutan.jpg - 149.79 KB

Vairums orangutānu dzīvo Āzijas dienvidaustrumos. Šis ceļojums ilgst piecas dienas un tā laikā jūs klejosiet pa Indonēzijas džungļiem cerībā ieraudzīt unikālos pērtiķus.

Ekspedīcija sākas Pangkalan Bun lidostā Borneo. No šejienes ceļotāji dodas uz Kumai, kur viņus jau gaida upes liellaiva, lai ievestu pašā tropu mežu sirdī. Brauciena laikā varēsiet apskatīt Camp Leakey orangutānu rehabilitācijas centru, kā arī Tanjung Harapan un Pondok Tanguy džungļu stacijas. Tiešā kontaktā ar primātiem gan nenonāksiet, jo viņi ļoti mīl klusumu un mieru, toties būs iespēja tos ieraudzīt viņu dabiskajos dzīves apstākļos no attāluma. Paralēli redzēsiet arī dažādus citus pērtiķus un neskaitāmus krāšņos džungļu putnus. Apmešanās tiek piedāvāta džungļu namiņos, kā arī uz upju liellaivas klāja. Jāpiebilst, ka paketē ietilpst ēdināšana ar tradicionālajiem indonēziešu ēdieniem.

3 – Everglades safari (Florida)

Everglades Day Safari.jpg - 165.43 KB

Sieva un bērni neliek mieru? Aizvediet viņus uz Disnejlendu un arī pats iegūsiet lieliskus iespaidus. Pirms doties prom no Floridas, aizvediet ģimeni uz Everglades vienas dienas safari.

Ekskursija vedīs caur plašiem purvājiem ar kanoe vai gaisa laivām. Ceļojums sāksies ar laivu braucienu pa mangrovju birzīm Desmit Tūkstoš salu teritorijā, kam sekos pārgājiens pa Ciprešu purviem.

Noslēgumā ar gaisa laivu trauksieties pa purviem un aizaugušām Everglades ūdens prērijām, lai redzētu, piemēram, Floridas aligatorus. Dienas ekskursijas cena ir 135 USD pieaugušajiem un 99 USD bērniem, kas vēl nav sasnieguši 12 gadu vecumu.

2 – Galapagu salu laivu kruīzs, safari Ekvadorā (Galapagu salas)

galapagos.jpg - 110.62 KB

Darvins propagandēja pavisam citas idejas, līdz nonāca Galapagu salās. Tagad arī jums ir iespēja apmeklēt šo neparasto vietu, kas tik ļoti ietekmēja evolūcijas teorijas tēvu. Safari Ecuador birojs piedāvā četru līdz astoņu dienu kruīzu no Ekvadoras uz Galapagu salām ar visdažādākajām laivām.

Salas atrodas apmēram 965 km no piekrastes un lai tajās nokļūtu no kontinenta, paiet vesela diena. Pašas salas ir uzmanības vērtas. Tikai šeit jūdz ieraudzīsiet Galapagu bruņurupuci, slavenās salas iguānas un citus dzīvniekus, kas nav sastopami nekur citur pasaulē. Ir iespēja izvēlēties ekskursiju, kurā iekļauta niršana, kas sniedz lielisku ieskatu salas zemūdens ekoloģijā. Tiesa, skaistā daba salās tiek rūpīgi aizsargāta un par to rūpējas Nacionālo parku uzraugu dienests, kas rūpīgi vēro, lai tūristi nebojātu salu trauslo ekosistēmu. Ceļojuma cena svārstās no 350 USD par piecu dienu kruīzu līdz 3000 USD par astoņu dienu ekskursiju ar luksusa laivu.

1 – Safari Aļaskā (Aļaska)

 AlaskaCruise.jpg - 34.73 KB

Ja lūkojat pēc īsta amerikāņu safari, Aļaska jums būs piemērotākā vieta. Valsts lielākais štats piedāvā mežonīgu un neskartu dabu, kurai līdzīgas nav nekur citur ASV. Explore Tours uzņēmums piedāvā dažādus safari pa štata teritoriju, iekļaujot Nacionālā Savvaļas rezervāta un Denali Nacionālā parka apskati.

Jums būs lieliska iespēja klejot lāču valstībā, vērot ērgļus augstu virs galvas, traukties pa upju krācēm un lēni slīdēt pa ūdens virsmu okeāna kajakā. Ceļojumu ilgums ir no trim līdz pat septiņām dienām un tie ir atšķirīgi – gan ar nakšņošanu teltīs, gan apmešanos komfortablos meža mājokļos. Safari sākas Anchorage vai Juneau un ved cauri Aļaskas kalniem, mežiem un līdzenumiem. Ceļojuma cena nav no mazajām – līdz pat 4000 USD.

Safari Āfrikā ir kas neaizmirstams, tomēr ne neaizvietojams. Mums ir paveicies, ka dzīvojam uz planētas, kas ir tik dažāda un neparasta. Tāpēc paņemiet mugursomu un posieties ceļam! Atcerieties – safari var noorganizēt jebkur!

Komentāri (13)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
L.I.V.A.
Cik skaista vieta atputai, man patiktos tur aizbraukt aizraujosa celojuma!!!!!!!!!:)
28.06.2008. plkst. 20:41
una
ak dievs cik ideaalas vietas.....:* gribeetos kadreiz kautko izbaudīt
24.01.2008. plkst. 21:40
Tad tik mugursomu plecos un uz priekšu .
12.09.2007. plkst. 14:57
Man safari pieteikami labi arī tepat Latvijas ārēs.
03.08.2007. plkst. 19:41
pandas mans miilaikais dziivnievinjs..
03.08.2007. plkst. 15:44

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Viesuļvētras, kas veidojas Klusā okeāna rietumu daļā, tiek sauktas par taifūniem

Pasākumi

Japānas krāsa un forma

Mikihiko Kuobaši: „Japāna ir ļoti īpaša zeme, jo, kā zināms, tā ir samērā gara sala, kas ģeogrāfiski novietota virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem ar ļoti atšķirīgām...