21 nošķirtākais kūrorts

21 nošķirtākais kūrorts

Neraugoties uz to, ka katru mēnesi pasaulē tiek uzbūvēti neskaitāmi luksusa hoteļi un izveidoti vairāki izcili kūrorti, uz Zemes joprojām ir pāris vietas, kur ikviens var nonākt ciešā saskarē ar dabu, vienlaikus izmantojot visas kūrorta sniegtās ērtības. Šīs vietas ir brīvas no masu tūrisma un tās jūs nemaz tik viegli neatradīsiet ceļojumu kompāniju brošūrās. Vienalga, vai esat vientulības un meditācijas alkstošs budists, garmatains sērfotājs, kas ilgojas pēc lieliskiem viļņiem, vai pilsētas švīts, kam nepieciešama garīga un fiziska organisma attīrīšana, šajā sarakstā atradīsiet kādu nošķirtu, saskaņā ar dabu izveidotu kūrortu arī sev...


21 – Park Woods, Indija

parkwoods.jpg - 14.85 KB

Park Woods, kas atrodas 1700 metru augstumā zaļo priežu meža ielokā, sešas ar pusi stundas ilga brauciena attālumā no Deli, ir īsta dzejnieku, rakstnieku, mākslinieku un citu iedvesmas meklētāju paradīze. Šeit var apmesties bambusa būdās un kotedžu mājokļos (tie visi ir apgādāti ar elektrību un karsto ūdeni), kas izvietojušies 5 akrus lielā teritorijā. Izbaudiet brīnišķīgo kalnu panorāmu, skaisto dabas pasauli un mierīgo atmosfēru, kas rūpīgi liek izvērtēt iespēju šeit apmesties uz dzīvi.

20 – Naldehra, Skandināvija

Izbaudiet miera un vientulības pilnu nedēļu vienā no Naldehra kalnu guļbūvēm. Šie kalni pēc formas un ainavām brīžiem atgādina mistiskos Himalajus. Pēc pastaigas pa burvīgo apkārtni varat sasildīties pie liela kamīna, lai pēc tam pa vītņu kāpnēm uzkāptu senatnīgā jumta guļamistabā. Starp interesantākajiem piedāvājumiem jāmin pelde apsildāmā iekštelpas baseinā, kā arī spēļu istabas kalnu namiņos.

19 – Reykjanes, Islande

Reykjanes.jpg - 23.78 KB

Šī ir viena no iecienītākajām dabas atrakcijām Islandē. Gaiši zilie lagūnas ūdeņi veidojas kā vietējā ģeotermiskā projekta notece un to temperatūra pastāvīgi ir ap 37 grādiem pēc Celsija. Daudzi islandieši par savu labo veselību un pašsajūtu saka paldies tieši šo ūdeņu dziednieciskajām īpašībām.

18 – Samasati, Kostarika

samasati.jpg - 45.24 KB

Protams, putnu vērošana ir vaļasprieks, kas ne visiem iet pie sirds, tomēr šajā vietā tā aizraus ikvienu, jo tieši šeit atrodas vieni no skaistākajiem džungļiem pasaulē. Samasati mitrie tropu meži ir ideāla vieta bagātīgas un dzīvīgas putnu populācijas attīstībai. Tūristiem šeit iespējams iegādāties veselu ceļojuma paketi, kas ietver putnu vērošanas ekskursijas, apmešanās iespējas un maltītes.

17 – Heiomork dabas parks, Islande

Ar zirgu jūs varat doties izjādē jebkurā pasaules vietā, tomēr Islandē tas ir savādāk, jo islandiešu zirgi ir tīrasiņu dzīvnieki, kam piemīt dievišķa apgarotība un kuru mugurā ikviens var justies ļoti droši. Kad dosieties izjādē pa mežonīgo apvidu pie Reykjavik – Islandes galvaspilsētas, vērojot iespaidīgos ledājus un dārdošos ūdenskritumus, jūs sapratīsiet, kāpēc izjāde ar zirgu Islandē ir kas īpašs. Noteikti apskatiet Vikingu piedzīvojumu taku, kā arī apmetieties brīnišķīgajā Vikingu hotelī.

16 – Alta Igloo hotelis, Somija

altaigloo.jpg - 36.04 KB

Viens no pasaules nenovērtētākajiem dabas brīnumiem – ziemeļblāzma – parādās, kad Saules vējš atmosfērā saduras ar gaisa molekulām, tādejādi enerģijai pārvēršoties gaismā. Ja jums laimējas un nakts ir skaidra, debesu polārblāzma liks aizrauties elpai un apturēs laiku. Dodieties uz Somiju laikā no novembra līdz martam (gada tumšākajos mēnešos, kad ziemeļblāzmas novērojamas vislabāk) un apmetieties Alta Igloo viesnīcā.

15 – Churchill motelis, Manitoba

 churchill.jpg - 22.29 KB

Ja kaut reizi esat vēlējies brīvā dabā ieraudzīt COCA COLA reklāmās redzamos leduslāčus, jums ir tāda iespēja. Dodieties uz Churchill pilsētu Manitobā, Kanādā, pie kuras dzīvo ap 1200 leduslāču, kas klejo gar jūras krastu un gaida ledus kārtas parādīšanos, lai varēto doties klejojumos medīt roņus. Komfortabls un apsildāms tundras braucamais jūs aizvedīs šos dzīvniekus apskatīt, bet pēc tam vārēsiet atgriezties pilsētas centra komfortablajā viesnīciņā.

14 – Ledus hotelis, Lapzeme

icehotel_lapzeme.jpg - 16.69 KB

Jūs varat izbaudīt nedēļas nogales piedāvājumu Lapzemē, kas ietver braukšanu ar sniega automobiļiem, traukšanos ar kamanām un apmešanos pasaulslavenajā Ledus hotelī, kas izveidots tikai un vienīgi no tīra ledus. Dziļi Jukkasjarvi mežos jūs sagaidīs hoteļa darbinieki ar eskimosu suņu pajūgiem, lai aizvestu uz pašu neparastāko viesnīcu pasaulē. Sasildīties ledus hotelī palīdzēs spēcinošs kokteilis.

13 – Serengeti Nacionālais parks, Tanzānija

tanzania_serengeti_acacia_1.jpg - 35.42 KB

Dažādais safari šajā parkā patiešām piedāvā kontrastus – sākot no leknajiem, zaļajiem mežiem Usambara kalnos, beidzot ar Zanzibāras balto smilšu pludmalēm. Šeit jums būs lieliskas iespējas fotografēt aizraujošos Maasai līdzenumus 1000 metrus virs jūras līmeņa, kā arī ieraudzīt lauvas, ziloņus, žirafes un citus eksotiskos dzīvniekus.

12 – Bunaken Jūras Nacionālais parks, Indonēzija

Bunaken_ManadoTua2.jpg - 53.85 KB

Apmetieties vienā no divām ūdensmalas viesu namiem pirms došanās nirt un pastaigām pa skaisto parka teritoriju. Šajā vietā jūs ieraudzīsiet Mātes Dabas mežonīgāko pusi, vienlaikus gūstot patīkamas emocijas, ieraugot tādas retas zivis kā mataino vardes zivi, spoku jūras adatu un neparastus astoņkājus. Pēc niršanas aktivitātēm dodieties uz kādu no lieliskajiem restorāniem, kur varat nobaudīt fantastiskas jūras veltes, vienlaikus vērojot saulrietu pār Lembeh jūras šaurumu.

11 – Kilimandžāro kalni, Tanzānija

kilimanjaro.jpg - 13.15 KB

Uzkāpjot Āfrikas kontinenta augstākajā kalnā, jūs pārņems sajūta, ka atrodaties pasaules galā. Kalnā tūristi parasti dodas pa Rongai ceļu, kas ved pa ziemeļu nogāzi un ir visvieglākais, salīdzinot ar citiem pieejas ceļiem. Kalna galā paveras neaizmirstams skats pār Amboseli līdzenumiem. Došanās lejup parasti notiek tumsā un tā var būt visai sarežģīta, toties ceļinieki tiek atalgoti ar skaistu saullēktu un skaistiem ledāju skatiem.

10 – Arbus, Sardīnija

Arbus.jpg - 8.3 KB

Nomainiet pierastos četrus riteņus pret diviem un dodieties izbraukumā pa piekrastes ceļiem Sardīnijas ziemeļu pusē. Izbaudiet Vidusjūras reģiona ainavas, aplūkojot daudzos vīna dārzus, olīvkoku birzis, ozolu apēnotas alejas, plēsīgu putnu apdzīvotas mežonīgās klintis, kā arī skaistās pludmales un līcīšus. Apmešanās iespējas sniedz vietējo saimnieku fermas, kurās varēsiet nodegustēt vietējo sardīniešu virtuvi un lieliskos vīnus.

9 – Tysfjord, Norvēģija

Tysfjord.jpg - 21.86 KB

Tie, kas ir redzējuši filmu Brīvību Vilijam, iemīlēs šo vietu pirmajā acumirklī. Apmeklējot šo vietu, jūs dosieties piecas stundas ilgā izbraucienā ar kuģi, lai ieraudzītu melnbaltos vaļus. Aizraujošas kontrasts starp attālajiem kalniem un ledus zilo fjordu padarīs šo piedzīvojumu vēl īpašāku. Apmeklējiet Tysfjord laikā no oktobra līdz janvārim, jo tieši šajā laikā ir piemērotākais brīdis apskatīt iespaidīgos jūras zīdītājus visā to krāšņumā.

8 – Sierra Chincua Tauriņu rezervāts, Meksika

chincua.jpg - 19.54 KB

Cilvēku interesē ne tikai lieli plēsoņas, kurus novērot ir interesanti. Reizēm mazi, koši un lidojoši radījumi var sniegt pat vairāk prieka. Tieši tāpēc pavadot 9 dienas centrālās Meksikas augstienē Michoacan štatā jūs gūsiet vēl nebijušus iespaidus. Parkā redzēsiet ap 600 miljonus karalisko tauriņu, kas uz šejieni ik gadu migrē no Ziemeļamerikas. Reizēm šo tauriņi ir pat tik daudz, ka koku zari nespēj izturēt to svaru...

7 – Yellowstone Nacionālais parks, Wyoming, Montana un Idaho štati ASV

Yellowstone.jpg - 84.28 KB

Amerikas vecākais un slavenākais dabas parks atrodas vulkāniskas izcelsmes teritorijā, kurā varat apskatīt geizerus, ūdenskritumus un ļoti aizraujošu ainavu. Īpaša uzmanība jāpievērš pelēkajiem vilkiem, kas parasti medī Lemar ielejā un kurus ieraudzīt laimējas retajam. Old Faithful – Yellowstone slavenākais geizers – būs neaizmirstamākais objekts, kas izskatās kā debesīs kāpjošs tvaika mākonis.

6 – Waikiki / Ziemeļu krasts, Havaju salas

waikiki.jpg - 52.35 KB

Vai uz Zemes ir labāka vieta sērfošanai, nekā pasaules sērfošanas citadele Havaju salas? Protams, ka nē. Šīs salas ar mežonīgajām un ļoti pievilcīgajām ainavām. Īstie viļņi jāķer Waikiki, kā arī Ziemeļu krastā. Iesācējiem vasaras mēnešos jādodas uz Ziemeļu krastu, kad jūra ir mierīgāka, toties profesionāļiem īstais pļaujas laiks šeit ir tieši ziemas mēnešos. Havaju salas piedāvā arī ērtus un lieliskus hoteļus, sākot no Waikiki Beach Hotel un beidzot ar Turtle Bay Resort Ziemeļu krastā.

5 – Bandera, Teksasa

Mēģiniet iejusties kovboja ādā un izjust Amerikas seno rietumu šarmu. Iekāpiet sedlos un jājiet pa plašu rančo, aplūkojot lielos ganāmpulkus. Ļaujiet sevi pārsteigt ciedru koku klāto ieleju plašumam, skarbajām un tīrajām upēm, kā arī aizraujošajām pārgājienu un riteņbraucēju takām. Kad esat apguvis jāšanas mākas iemaņas, izmēģiniet tās kādā no Teksasas populārajiem rodeo šoviem, jo jūs taču vēlaties būs īsts kovbojs, vai ne?

4 – Ayers klints, Austrālija

Ayers.jpg - 25.86 KB

Aborigēni bija pirmie, kas atklāja Ayers (Uluru) klints maģisko spēku. Arī mūsdienās daudzi tūristi pamet klinti raudādami, jo viņus pēkšņi pārņem neizskaidrojama saviļņojošu emociju plūsma. Vispārsteidzošākā klints īpašība ir tā, ka tā maina savu krāsu no ledus zilas līdz koši sarkanai – atkarībā no laika apstākļiem un refleksijām no tuksneša! Apmeklējot klints apkārtni, varat pārnakšņot kādā no vietējiem kempingiem.

3 – Lielais kanjons, Arizona

LielaisKanjons.jpg - 37.42 KB

Ironiski, bet viens no mežonīgākajiem un tīrākajiem dabas pieminekļiem atrodas tikai īsa brauciena attālumā no Lasvegasas – pilsētas, kuru par tīrāko diezin vai kāds nosauks. Apmetieties Tusayan Grand Hotel, lai izbaudītu seno mežonīgo rietumu atmosfēru. Izmantojiet piedāvāto Grand Canyon Air Tour – lidojumu ar lidmašīnu, lai aplūkotu kanjonu visā tā krāšņumā.

2 – Lourdes, Francija

Lourdes.jpg - 50.37 KB

Tiek uzskatīts, ka ūdens, kas atrodas Lourdes apkārtnē, ir tikpat mistisks un dievišķs, kā pilsētas vēsture. Katru gadu tūkstošiem svētceļnieku dodas uz šejieni ar cerību tapt dziedinātiem, pateicoties ūdens maģiskajām spējām. Pārliecinieties paši par Lourdes dievišķumu, apmetoties Solitude Hotel apartamentos.

1 – Natural High Retreat centrs, Taizeme

koh_samui1.jpg - 25.27 KB

Koh Samui sala Taizemē ir paradīzes dārzs zemes vidū, kurā atrodas neparastais Natural High Retreat – kūrorts, kurā galvenais uzsvars ir likts nevis uz apmeklētāju ērtībām un izklaidēm, bet uz dziedniecības procedūrām, kas izstrādātas ciešā saskaņā ar dabu un ir sevišķi piemērotas pilsētniekiem, kam nepieciešama organisma fiziskā un garīgā attīrīšana. Akmens mūru novārdzinātie šeit var izvēlēties 7 dienu detoksikācijas kursu, kas ietver speciālu dzērienu kūri, dažādas uztura piedevas, zarnu kanālu masāžu un dziedniecisko zāļu saunu. Apmešanās apartamenti izbūvēti tieši Thai kalnu pakājē un no viesnīcas uz dziedniecības centru kursē bezmaksas transports. Viesnīca piedāvā visas ērtības, tādejādi parādot, ka esot dabā, no komforta nav jāatsakās.

Vienalga, vai vēlaties tikai uz brīdi aizbēgt no pilsētas, vai apbrīnot kādu unikālu dabas brīnumu, šim 21 nošķirtajam dabas patvērumam līdzinieku nav. Tā vietā, lai apmestos jaunākās paaudzes hotelī, dodieties uz nomaļu vietu – tas sanāks lētāk, bet sniegs vairāk jūsu dvēseli un vēl vienu cilvēku pievērsīs dabas saglabātāju entuziastu pulkam.

Komentāri (20)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Paulīne
Nebūtu slikti uzkāpt Kilimandžāro!
13.04.2008. plkst. 15:33
Kā ggribas tikt uz aborigēnu zemi !
16.09.2007. plkst. 16:40
Kaut nu varētu tikt vismaz uz vienu no šiem eksotiskajiem brīnumiem !!
30.07.2007. plkst. 07:07
Parasti šitādus garus tekstus nelasu,bet šito izlasīju-diezgan interesanti (:
27.06.2007. plkst. 22:15
Man patik kaut kas eksotisks,tapec no shiem variantiem es tomer izveletos Lielo kanjonu..kaut kas taals un neredzets!
27.06.2007. plkst. 20:24

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemeslodes okeāni visi savā starpā ir savienoti. Līdz 2000.gadam tika atzīti četri okeāni: Klusais, Atlantijas, Indijas un Ziemeļu ledus okeāns. 2000.gada pavasarī Starptautiskā hidrogrāfijas organizācija norobežoja jaunu okeānu – Dienvidu okeānu, kas apskalo Antarktīdu un plešas līdz 60. platuma grādam

Pasākumi

Koncertuzvedums "Labākais no Cabaret"

18. jūlijā plkst. 20:00 Dzintaru koncertzālē notiks koncertuzvedums "Labākais no Cabaret".

Koncertuzvedumā
„Labākais no Cabaret” savīsies producentu grupas „Virus Art”...