Top 10 – Kas jāredz Vācijā

Top 10 – Kas jāredz Vācijā

Vācija neapšaubāmi ir viena no pasaules tūrisma Mekām. Jebkura valsts, kas lepojas ar ātrām mašīnām, aukstu alu un gardu ēdienu, ir apmeklējuma vērta, tāpēc noteikti apsveriet iespēju pavadīt savu atvaļinājumu šeit. Piedāvājam jums 10 vietas Vācijā, kuru apskate ir obligāta.


10 – Freiburg im Breisgau

Freiburg im Breisgau.jpg - 149.23 KB

Melnie meži (jeb Schwarzwald) Vācijas dienvidrietumos savu slavu ir ieguvuši, pateicoties majestātiskajām ainavām, gardajai Melno mežu kūkai un pulksteņiem ar dzeguzi. Jau gadsimtiem ilgi šie biezie meži kalpojuši par pamatu dažādu spoku stāstu un pasaku leģendu sacerēšanai. Melno mežu reģiona lielākā pilsēta ir Freiburg, kas ir ideāla vieta, no kuras sākt apkārtnes apceļošanu.
Freiburg apkārtnē valdošie laika apstākļi padara šo vietu piemērotu dažādām brīvdabas aktivitātēm, jo tos šeit nosaka no Vidusjūras nākošās siltā gaisa masas. Tieši tāpēc jūs varat slēpot tuvējās nogāzēs pat tad, ja pilsētā par sniega klātbūtni nekas neliecina. Pilsēta lepojas ar lielisku arhitektūru, starp kuras labākajiem šedevriem jāmin lielā gotiskā katedrāle un Augustinermuseum muzejs, kas specializējas reliģiskās mākslas eksponēšanā. Katru gadu šeit notiek arī interesantais Zelt –Musik džeza festivāls ar daudzu slavenu mūziķu piedalīšanos, tomēr aktīva naktsdzīve un lieliski bāri pilsētai ir raksturīgi cauru gadu.

Nedrīkst palaist garām: Dodieties izbraukumā pa skaistajiem 317. un 500. ceļu, lai redzētu unikālākos Melno mežu objektus, ieskaitot Belchen kalnu, Todtnau ūdenskritumu, Seebuck virsotni un ainaviskos Schluchsee un Titisee ezerus.

9 – Ķelne

cologne.jpg - 27.77 KB

Ķelne tiek uzskatīta par Reinzemes ekonomisko, kultūras un vēsturisko centru. Jau kopš viduslaikiem pilsēta pastāvīgi ir bijusi reģiona reliģiskais centrs un nozīmīgas krustceles daudzos vēsturiskos notikumos. Pilsēta ir ceturtā lielākā visā Vācijā un lepojas ar savu „kolsch”, kas ir ne tikai vietējais dialekts, bet arī slavens alus, kas nāk tieši no šejienes (vietējie pat joko, ka kolsch ir vienīgā valoda, kuru var izdzert). Ķelnē viss notiek pēc reglamenta. Pat prostitūcijai šeit ir fiksēts nodoklis un pilsētā atrodas lielākais bordelis visā Eiropā (Pascha), kam ir 12 stāvi un 126 numuri. Katru vasaru šeit notiek lielākā geju parāde valstī.

Nedrīkst palaist garām: Noteikti apskatiet iespaidīgo Ķelnes katedrāli (Kolner Dom), kas reiz bija pasaules augstākā celtne, līdz 1884. gadā to pārspēja Vašingtona Monuments. Tomēr dievnams joprojām augstākā gotikas celtne pasaulē un vienlaikus neatņemams pilsētas simbols.

8 – Drēzdene

dresden.jpg - 45.91 KB

Reiz šo pilsētu sauca par Elbas Florenci, tomēr lielu daļu skaisto vēsturisko ēku iznīcināja 2. Pasaules karā. Pilsēta ir atkopusies un mūsdienās iemantojusi Vācijas Silikona ielejas reputāciju, pateicoties ievērojamai industrijas attīstībai, par ko liecina kaut vai milzīgā Volkswagen „Caurspīdīgā fabrika” (milzīgs ražošanas komplekss ar stikla sienām, kurā kopš 2002. gada ražo Phaeton un Bentley automobiļus).

Par spīti kara nodarītajiem postījumiem un tam sekojošajai komunistu valdīšanai, Drēzdene ir piedzīvojusi neticamu atdzimšanu un restaurāciju, lai 2006. gadā ar lielu lepnumu nosvinētu savu 800. jubileju. Jāpiebilst, ka pilsēta un tās apkārtne šaurās Elbas upes ielejā 2004. gadā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Nedrīkst palaist garām: Noteikti dodieties ekskursijā pa Zwinger – senu kompleksu, kurā reiz Polijas karalis valdnieks Augusts Stiprais turēja savas konkubīnes un rīkoja vērienīgus turnīrus. Šodien kompleksā atradīsiet skaisti iekoptus dārzus, iespaidīgu mākslas galeriju, kā arī neparasti interesantu ieroču muzeju ar 15. līdz 18. gadsimta eksponātiem, ieskaitot lielgabalus un bruņas gan cilvēkiem, gan zirgiem.

7 – Hamburga

hamburg_-_ii.jpg - 152.66 KB

Hamburgā ir viena no aktīvākajām un lielākajām Eiropas ostām, kas aizņem 12% pilsētas platības un katru gadu pārkrauj 28 miljonu tonnu. Pilsētas brīnišķīgais līcis, kā arī divi ezeri, trīs upes un daudzie pilsētas kanāli, padara to par Vācijas Venēciju vai Amsterdamu.
Ļoti interesanta ir Hamburgas vēsture. Ienaidnieks to spējis ieņemt tikai vienu reizi – tas izdevies slavenajam Napoleonam. Lielāko postu pilsētai ir nodarījis nevis karaspēks, bet gan milzīgs ugunsgrēks, kas izcēlās 19. gadsimta vidū un nopostīja lielāko daļu vecpilsētas, tāpēc tādas tās firmas zīmes kā milzīgais Rathaus (Rātsnams) un neo – romantikas stilā ieturētā St. Petri katedrāle ir relatīvi jaunas ēkas. Starp citu, vārds „hamburgers” ir radies tieši šeit, jo tā šeit apzīmē liellopu gaļas pīrāgus.

Nedrīkst palaist garām: Hamburgas sarkano lukturu rajons Reeperbahn (nosaukums radies dēļ tā daudzajiem virvju vijējiem), kas piedāvā apmeklēt erotiskās mākslas muzeju ar Henry Miller un Jean Cocteau gleznām. Jāpiebilst, ka šajā muzejā savā agrīnajā darbības periodā ir uzstājušies slavenie Liverpūles The Beatles.

6 – Frankfurte

frankfurt.jpg - 140.27 KB

Frankfurte ir viens no Vācijas galvenajiem biznesa centriem un tajā ir visvairāk debesskrāpju, kas paceļas pār plato Mainas upi. Bez Vācijas biržas un simtiem banku savu mājvietu šajā pilsētā ir radusi arī augstākā ofisu ēka visā Eiropā.
Tomēr paldies Dievam, ka bizness un ekonomika nenomāc lielisko multikulturālās pilsētas kultūras vidi, jo mākslas šeit ir tikpat daudz cik jebkurā lieliskā Eiropas pilsētā. Noteikti apskaties Gētes namu, kurā dzimis diženais vācu rakstnieks. Pat lidostā, kas parasti mēdz būt visai garlaicīga ēka, šeit ir naktsklubs, mākslas galerija un erotisko filmu kinoteātris!

Nedrīkst palaist garām: Noteikti apskatiet Seno Operas namu (Alte Oper), kas īstenībā nav nemaz tik sens. Pēc ilgiem un smagiem celtniecības darbiem, ēku pilnībā nopostīja 2. Pasaules karš. Tā vietā, lai ēku atjaunotu sākotnējā izskatā, pilsētas iedzīvotāji nobalsoja par pilnīgi jaunas, modernas ēkas būvniecību.

5 – Potsdama

Potsdam.jpg - 87.29 KB

Viena no Vācijas nozīmīgākajām baroka pilsētām ir Potsdama, kas senatnē bijusi garnizons un oficiālā Prūsijas (un vēlāk Vācijas) karaļu un karalisko ģimeņu rezidence. Tieši karalisko aprindu ietekmē pilsēta tika pārvērsta par Vācijas Versaļu – rūpīgi plānotu pilsētu ar daudziem parkiem, ezeriem un vēsturiskām ēkām.

Prūsijas ietekmīgākais karalis Frederiks Lielais uzbūvēja neparasto Schloss Sanssouci pili kā klusu patvērumu pats priekš sevis. Jāpiebilst, ka karaļa pēdējā griba, kas arī tika izpildīta, bija viņa apglabāšana 725 akrus lielajā pils parkā. Tā otrajā pusē atrodas Neues palais – mazāka pils, kurā karaļu ārišķība atspoguļota vislielākajos apmēros.

Nedrīkst palaist garām: Aplūkojiet valdniekam Vilhelmam III būvēto savrupmāju, kurā 1945. gadā notika slavenā Potsdamas konference, kurā Trumens, Čērčils un Staļins noteica Vācijas likteni pēc 2. Pasaules kara.

4 – Fisene

 fussen.jpg - 161.38 KB

Fisene ir mazpilsēta Bavārijas Alpu pakājē un tā ir lieliska vieta, no kurienes sākt apkārtējā reģiona apceļošanu, kā arī apskatīt vietējās pilis – Neuschwanstein, Hohenschwangau un Linderhof. Hohenschwangau pilī dzīvoja Bavārijas valdnieks Ludvigs II. Kad viņš kļuva par karali (un mazliet sajuka prātā), viņš uzbūvēja vēl greznāko Neuschwanstein pili, tomēr līdz galam to tā arī nepabeidza, jo nomira mīklainos apstākļos. Tieši šī pils izmantota kā prototips Disneja studijas multfilmā Ērkšķrozīte redzamajai.

Protams, pilis nav vienīgā apkārtnes rota, tāpēc jāpiemin arī Hohes Schloss (Fisenē esošs gotikas stila cietoksnis), kā arī Wieskirche – viena no iespaidīgākajām rokoko celtnēm visā pasaulē. Wieskirche atrodas pie pašiem Ammergau Alpiem.

Nedrīkst palaist garām: Dodieties pārgājienā, šķērsojot Marienbruke un izbaudot lielisko skatu pār Pollat aizu. Tālāk turpiniet ceļu tieši kalnos, lai redzētu neatkārtojamo Neuschwanstein pili un tās burvīgo apkaimi.

3 – Štutgarte

germany-stuttgart.jpg - 33.31 KB

Viena no izcilākajām pilsētām visā Eiropā. Liela daļa tās teritorijas ir veltīta parkiem, dārziem un pat mežiem, tāpēc Štutgartes iedzīvotāji pamatoti lepojas ar savu pilsētu kā ar videi draudzīgāko. Vienlaikus tā ir arī viens no galvenajiem valsts rūpniecības centriem, kur savas rūpnīcas ir tādiem autobūves uzņēmumiem kā Mercedes – Benz un Porsche. Ļoti interesants ir Mercedes – Benz muzejs, kurā aplūkojama pasaulē vecākā autobūves fabrika, kā arī pats pirmais motocikls pasaulē – 1885. gada Daimler Reitwagen.

Augstu novērtēti pasaules kultūras vidē ir Štutgartes balets, opera un simfoniskais orķestris. Arī vīna nozare šeit ir ļoti attīstīta un lepojas ar senām tradīcijām, kas jo sevišķi iet pie sirds amerikāņu kareivjiem, kas pilsētā sastopami kuplā skaitā kopš pilsētā atrodas ASV Armijas Eiropas nodaļas komandpunkts.

Nedrīkst palaist garām: Noteikti izmēģiniet slavenos Štutgartes minerālūdeņu avotus, kurus veselības alkstošie ir iecienījuši jau kopš 19. gadsimta. Izvēlēties varat gan Mineralbad Leuze – lielisku minerālūdens ūdenskritumu, gan vairāk pieaugušajiem domāto Mineralbad Cannstatt.

2 – Minhene

munich.jpg - 149.2 KB

Vācijas kultūras galvaspilsētai Minhenei raksturīga ļoti kosmopolītiska populācija, jo iebraucēji veido ceturto daļu no pilsētas iedzīvotāju skaita. Pilsētā savas rūpnīcas izveidojuši tādi milzīgi uzņēmumi kā Siemens un BMW (pēdējais no tiem lepojas ar ļoti interesantu muzeju). Tomēr dziļi savā sirdī Minhene vienmēr būs tipiska Bavārijas pilsēta, ir sevišķi tad, kad tajā tiek rīkots slavenais alus festivāls Oktoberfest.

Minhenē ir viens no Eiropas lielākajiem pilsētas parkiem – Englisher Garten, kas ir pat lielāks par slaveno Ņujorkas Centrālparku. Tajā ietilpst alus dārzi, kā arī sportisku aktivitāšu kompleksi un pat nūdistu sauļošanās zona.

Nedrīkst palaist garām: Apskatiet Hofbrauhaus – vienu no lielākajām, vecākajām un slavenākajām alus zālēm pilsētā. Pagrabstāvā vienmēr ir pilns ar svinošiem bavāriešiem, kas rokās tur litru ietilpīgus alus kausus. Ja nevarat būt šeit Oktoberfest laikā, šī zāle sniegs lielisku ieskatu vācu alus dzeršanas kultūrā.

1 – Berlīne

brandenburger_gate.jpg - 140.09 KB

Berlīne ir viena no Eiropas 20. gadsimta vēsturē dominējošām pilsētām. Tieši šeit radās aizmetņi abiem Pasaules kariem un Aukstā kara sabrukšanai. 15 gadus pēc slavenā mūra krišanas pilsēta ir kļuvusi slavenāka un iecienītāka kā jebkad agrāk. Piemēram, rajons, kas kādreiz bija pilnīgi tukšs padomju laikos pie Potsdammer laukuma, šodien ir moderns un attīstīts Sony centrs ar restorāniem un Berlīnes kino muzeju.

Puse no tūristiem, kas apmeklē šo pilsētu, ir jaunāki par 35 gadiem un tas ir pašsaprotami, jo naktsdzīve šeit nebeidzas nekad. Turklāt jūlijā pilsētā notiek slavenais Love Parade tehno mūzikas festivāls, kas piesaista miljoniem cilvēku. Bez tā visa rekomendējama arī Berlīnes muzejus, sākot ar Checkpoint Charlie muzeju un beidzot ar Veco Nacionālo galeriju.

Nedrīkst palaist garām: Pēc iziešanas caur Brandenburg vārtiem steidzieties uz Pergamon muzeju, kur var apskatīt pilnā izmērā restaurētas babiloniešu, grieķu un romiešu ēkas.

Vācija ir ļoti dažāda valsts ar interesantu vēsturi. Pateicoties dažādajiem apskates objektiem un interesantajām pilsētām tā ir viena no tūristu iecienītākajām valstīm pasaulē. Šis saraksts pēc būtības ir nepilnīgs, jo attēlo tikai daļiņu no tā, ko Vācija spēj jums piedāvāt.

Komentāri (50)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Futbolist
Skolas futbola lauluma mežonīgajā zālājā spieto ziemeļu skudru bars. Tas plūcas pēc grieķu demokrātijas un holivudas ietērpto ilūziju vērtībām. Ak mozus jel rodies un dari mūs atkal jaunus un varenus.
20.06.2019. plkst. 09:31
Miegs
B....ģ, acī muša ielidoja......
20.06.2019. plkst. 09:27
džamila brālēni
Mēs esam 30 un mes gribam ēst bet mums nedod vairs zivju galvas.
06.03.2019. plkst. 14:34
lecko
nekas janson klausies mani esmu tavs dieva taviem sikajiem draugiem
06.03.2019. plkst. 14:30
snipers
ludzu noziedojat man naudu es visu doneitoju uldonam un man kautka japabaro kombulisi
06.03.2019. plkst. 14:27

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vjetnamas valūta sastāv tikai no papīra naudas, bez monētām

Pasākumi

Klajā nāk grupas “Iļģi” albums “Īsākās nakts dziesmas”

Sadarbībā ar mūzikas izdevniecību “Platforma Music” postfolkloras grupa “Iļģi” laidusi klajā savu divpadsmito albumu “Īsākās nakts dziesmas” un aicina uz ielīgošanas koncertiem 7. un 13.jūnijā....