Top 10 – Pasaules apslēptie tūrisma dārgumi

Top 10 – Pasaules apslēptie tūrisma dārgumi

Sākot plānot atvaļinājumu, jūs vispirms noteikti griezīsieties pie tūrisma kompānijām. Lai arī tas ir labs un pareizs gājiens, šādā veidā jūs varat palaist garām daudzus lieliskus ceļa mērķus visā pasaulē tikai tāpēc, ka tie netiek plaši reklamēti. No privātām tropu salām līdz burvīgām Eiropas pilsētām – mūsu piedāvātais top 10 ar nezināmajiem, bet izcilajiem tūrisma dārgumiem noteikti ir jāņem vērā, plānojot jūsu nākamo atpūtas braucienu.


10 – Robinsona Krūzo sala (Čīle)

Kruzo.jpg - 32.83 KB

Ticiet vai nē, bet sala, ko savā slavenajā darbā aprakstījis populārais rakstnieks Daniels Defo, patiešām eksistē. Šī zudusī paradīze, kas radusies vairāku vulkānisko eksploziju rezultātā, atrodas apmēram 400 jūdzes tālu no Čīles krastiem Juan Fernandez salu grupā. Senatnē kalpojusi kā pirātu patvērums, šodien sala ir lielisks nacionālais parks un pasaules nozīmes biosfēras rezultāts, kurš saglabāts gandrīz neskarts. Eksistē vairāki veidi, kā atklāt salas dabisko skaistumu – kalnu pārgājieni, kalnu riteņbraukšana, izjādes ar zirgiem, niršana, zemūdens medības un makšķerēšana.

Noteikti jāredz: Pirātu un izsūtītu noziedznieku celto ēku drupas. Patriotu alas, kurās atradīsiet izsūtīto spāņu rekonkistas augstmaņu atstātās pēdas.

9 – Drēzdene (Vācija)

germany-dresden.jpg - 33.58 KB

Skaistā Drēzdene, kas atrodas 125 jūdzes uz dienvidiem no Berlīnes, Vācijas austrumos, ir īsts 18. gadsimta baroka arhitektūras meistardarbs. Lai arī Otrā Pasaules kara uzlidojumos un 2002. gada augusta postošajos plūdos daudzas vēsturiskās ēkas nopietni cieta, pilsēta tik un tā ir īsts arhitektūras šedevrs. Pilsētā atrodas dažas no slavenākajām Eiropas pilīm un kultūras dārgumiem, ieskaitot Zwinger pili, kas ir neatkārtojams baroka meistardarbs. Kā lielisks papildinājums izcilajam pilsētas centram ir arī Drēzdenes piepilsētas un lauku apgabali, kā arī skaistā Elbas upe.

Noteikti jāredz: Drēzdene ir svētku un festivālu pilsēta. Elbhangfest, kas notiek jūnijā, ir interesants un neparasts mākslas un kultūras festivāls.

8 – Lanzarote sala (Kanāriju salas, Spānija)

lanzarote.jpg - 22.1 KB

Vistālāk uz austrumiem esošā no septiņām galvenajām Kanāriju salām, Lanzarote, atrodas apmēram 60 jūdzes no Āfrikas krastiem Atlantijas okeānā. No mēness reljefu atgādinošām vulkāniskas izcelsmes ainavām Timanfaya Nacionālajām parkā līdz skaistām un apburošām balto un melno smilšu pludmalēm – šī sala nekad nebeidz pārsteigt savus viesus. Cauru gadu jūs šeit varat nodoties dažādām sporta aktivitātēm, sākot ar vindsērfingu un niršanu, beidzot ar planierismu un izjādēm ar zirgiem. Sala pat uzņem vienas no „Dzelzs Vīrs” seriāla sacensībām, kurās tiek izcīnīts Ironman Lanzarote tituls.

Noteikti jāredz: Nogaršojiet unikālo vulkāna vīnu El Grifo Vīna muzejā.

7 – Koh Samui (Taizeme)

samui.jpg - 202.65 KB

Atcerieties to fantastisko un vientuļo salu, kas bija redzama filmā Pludmale? Lai arī Koh Samui nav pavisam vientuļa, tās neskartās pludmales un dzidrie, tirkīza zilie ūdeņi liks jums sajusties kā tikko izkāpušam tropiskās paradīzes krastā. Sala atrodas Taizemes līča dienvidaustrumu piekrastē un ir viens no vislabāk no tūristiem glabātajiem noslēpumiem. Tieši tāpēc pat viszināmākās pludmales, kurās netrūkst nedz kūrortu, nedz restorānu un bāru, nekad nav tūristu pārpildītas pat sezonas laikā.

Noteikti jāredz: Pludmales, no kuram slavenākās ir While Chaweng, Lamai un Maenam. Tiesa, bez tām šeit ir vēl 23 citas, kas piedāvā gan laisku atpūtu, gan patīkamu vientulību.

6 – Cayo Espanto (Beliza)

Cayo-Espanto.jpg - 30.21 KB

Ja meklējat mieru un vientulību, Cayo Espanto ir ideāls ceļa mērķis. Šī 4 akrus lielā privātā sala Belizas piekrastē Karību jūrā ir zilu debesu, tirkīza zilu ūdeņu un baltu smilšu pludmaļu ieskauta. Luksusa villas, kas atrodas uz salas kuplā skaitā, ir pieejamas ar privātu peldbaseinu, plašu terasi, uz kuras ieturēt lielisku maltīti, kā arī plašu kalpotāju loku. Starp aizraujošām aktivitātēm jāatzīmē niršana otrajā lielākajā pasaules barjerrifā un arī Belizas Nacionālajā jūras parkā, ko USA Today ir iekļāvis 10 pasaules labāko niršanas vietu sarakstā.

Noteikti jāredz: Dodieties ekskursijā uz maiju celtņu drupām Lamanai, kas atrodas kontinentālajā Belizas daļā, pa ceļa atpūšoties kādā no SPA centriem.

5 – San Sebastian (Spānija)

sansebastian.jpg - 34.58 KB

Basku valodā saukta par Donostia, šī burvīgā piekrastes atpūtas vieta ir nozīmīgākā pilsēta basku reģionā Spānijas ziemeļos. Pilsēta izvietojusies uz trim pakalniem, paceļoties pār skaisto La Concha līci. San Sebastien ir slavena ar savām lieliskajām pludmalēm un aktīvo atmosfēru vasarā. Šaurās vecpilsētas ieliņas ir pilnas ar tradicionāliem spāņu bāriem un restorāniem, kuros varat nobaudīt tradicionālo basku virtuvi, ieskaitot slavenās tapas. Noteikti aizejiet uz Arzak restorānu, kas ieguvis trīs zvaigznes Michelin ceļvedī!

Noteikti jāredz: Prestižais San Sebastien Starptautiskais filmu festivāls, kas tiek rīkots septembrī, piesaista tūkstošiem viesu un arī slavenas filmu zvaigznes.

4 – Nefta, Kebili un Douz (Tunisija)

kebili3.jpg - 20.96 KB

Šīs Sahāras tuksneša oāzes, kas atrodas Tunisijas dienvidrietumos, ir kā zaļi paklāji klajā plakankalnē, kuras reljefu nemitīgi ietekmē smilšu vētru radītā erozija. Nefta oāzē simtiem skaistu avotu ļauj augt tūkstošiem palmu un augļu koku, piedāvājot veldzi nogurušajiem tuksneša ceļotājiem jau gadiem ilgi. Lielākā oāze Kebili sastāv ir īsts ciemu ķekars. Douz, kas pazīstama kā Sahāras vārti, tirgotāji pārdod preces katru otrdienu gluži kā sendienās, piedāvājot kamieļus, sekas un sudraba juvelierizstrādājumus. Tieši šajā oāzē sākas ceļš uz nebeidzamajām smilšu kāpām, tāpēc daudzas tūrisma aģentūras no šejienes piedāvā kamieļu safari, lai jūs pa īstam varētu ieraudzīt īstu tuksneša ainavu.

Noteikti jāredz: Starptautiskais Sahāras festivāls Douz oāzē (parasti novembrī vai decembrī), kas piedāvā tūristiem ieskatu Āfrikas ziemeļu daļas iedzīvotāju tradīcijās, piemēram, kamieļu, kurtu un zirgu sacīkstes, berberu dziesmas un dejas, kā arī tradicionālas kāzu ceremonijas.

3 – Evia (Euboea) (Grieķija)

evia.jpg - 118.41 KB

Otra lielākā Grieķijas sala pēc Krētas, Evia, joprojām ir salīdzinoši maz pazīstama uz tūrisma kartes. Tajā ir daudz arheoloģiski nozīmīgu objektu, piemēram, senu tempļu drupas un 15. gadsimta cietoksnis Chalkida (salas galvaspilsētā). Noteikti jūs ieinteresēs arī bizantiešu klosteris un Kimi folkloras muzejs (Kimi ir viena no vecākajām Evia pilsētām). Brīvdabas izklaides piedāvājums šeit ir nebeidzams, sākot no kalnu pārgājieniem un beidzot ar niršanu un slēpošanu Dirfys kalnā.

Noteikti jāredz: Edipsos dabisko minerālūdeņu dziednieciskās pirtis, kas šeit atrodas jau no seniem laikiem un joprojām ir izbaudāmas SPA procedūru ietvaros.

2 – Essaouira (Maroka)

essaouira.jpg - 154.91 KB

Marokas Atlantijas piekrastē ir daudz nocietinātu pilsētu, kas lepojas ar lieliskām pludmalēm. Viena no tādām ir brīnišķīgā Essaouira ar savu izcilo kūrortu. Tā ir 18. gadsimta pilsēta, kuru vislabāk raksturo tās unikālā arhitektūra un nesteidzīgā atmosfēra. 60. un 70. gados Essaouira bija iecienīta pasaules slavenu roka zvaigžņu (Džimijs Hendrikss, Keta Stīvensa) atpūtas vieta un patvērums. Pēdējos gados šī vieta sāk piesaistīt arī sērfotājus un vindsērfinga cienītājus no visas pasaules, pateicoties spēcīgajiem vējiem un iespaidīgajiem viļņiem. Šī ir ideāla vietiņa atpūtai un pastaigām pa mākslas galerijām un kokapstrādes amatnieku veikaliņiem.

Noteikti jāredz: Daudzie tirgus laukumi (jo sevišķi Souk des Bijoutiers – Dārglietu tirgus un Marche d’Epices – Garšvielu tirgus).

1 – Cinque Terre (Itālija)

i-chinque_terre-Vernazza.jpg - 88.46 KB

Itālijas rivjēras pērle Cinque Terre sastāv no pieciem skaistiem zvejnieku ciematiņiem, kas ievietojušies stāvos jūras krastos. Elpu aizraujošie jūras skati un stāvās pakalnu nogāzes, kā arī retās floras un faunas sugas šajā ar likumu aizsargātajā reģionā ir apskatāmas un apbrīnojamas, klaiņojot pa ainaviskajām pastaigu takām, kas savieno ciemus. Ja pārgājieni jums šķiet par gariem, varat izmantot starp ciemiem kursējošos vilcienus vai prāmjus. Lai arī pēdējos gados Cinque Terre ir kļuvusi samērā iecienīta tūristu vidū, miers un klusums, kas ir neatņemamas Itālijas rivjēras sastāvdaļas, šeit nav gājuši mazumā.

Noteikti jāredz: Slavenā Via del Amore (Mīlnieku taka) pastaigu taka, kas savieno Riomaggiore un Manarola ciematus un ir izveidota piekrastes klintīs, kurās ieskrāpētas tūkstošiem mīlnieku atstātās ziņas.

Ja jūs sapņojat par ceļojumu uz maz apgūtām vietām, nu jums ir šis saraksts, kurā ir daudz brīnišķīgu vietu, starp kurām izvelēties. Labās ziņas ir tās, ka šis daudzums ir tikai neliela daļiņa no visām vietām, kas pelnījušas pasaules interesantāko tūrismam apslēpto dārgumu. Jums vienkārši vairāk jāpaļaujas uz sevi, nevis uz klasiskajiem ceļojumu konsultantu piedāvājumiem. Tomēr ceļojumu konsultants var būt visai noderīgs – atliek tikai viņu kārtīgi iepazīstināt ar jūsu vēlmēm un piekodināt, lai pameklē kādu mazāk zināmu, bet ne mazāk lielisku ceļa mērķi, un viņš to izdarīs!

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Vai mūsdienās vēl var būt kaut kas apslēpts ?
12.09.2007. plkst. 15:00
Koh Samui neskartās pludmales un dzidrie, tirkīza zilie ūdeņi tiešām liekās vilinoši :)
27.07.2007. plkst. 10:11
meklēsim tad tos apslēptos , .
23.07.2007. plkst. 11:10
Kaut kad nākotnē nteikti apceļošu visas šīs vietas, bet pirmā noteikti būs mana sapņu zeme - Maroka!!!
25.06.2007. plkst. 21:07
Mja ļoti skaistas vietas.. Gribetos ļoti apceļoti viņas.. :)
21.06.2007. plkst. 21:02

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Gandrīz visās pasaules valodās vārds „māte” sākas ar skaņu „m”. Tomēr ir izņēmumi urālu valodas grupā

Pasākumi

Fontaine Festival

Barrel

Sia Radikal

Apēdājs

The Snips

Zaķis

Rebel Yell

All day long

Inokentijs Mārpls

Cilice(math metal – Nīderlande)

The Valkyrians(ska – Somija)

The Bodybags(rock – Irāka)

+...