Kā izklaidējas miljardieri

Kā izklaidējas miljardieri

Ja jūs spētu paveikt visu, ko jūs izdarītu ar baltu audeklu? Protams, uzgleznotu brīnišķīgu gleznu. Bet ja jums būtu milzum daudz naudas? Uz šo jautājumu nevar atbildēt tik viennozīmīgi, jo iespēju ir ļoti daudz.

Cilvēkiem, kuru bankas konta apgrozījums mērāms ar 10 vai 11 nullēm, pasaulē robežu nav. Daži no viņiem pavada laiku lidojošās pilīs (ekskluzīvos aviolaineros), citi atpūšas savās savrupmājās, kurām piederošās zemes stiepjas līdz pat horizontam. Viņi dodas spēkoties ar viļņiem Grenlandē, baudīt ekskluzīvas vakariņas Alpos un zvilnēt saulē ekskluzīvākajās tropu pludmalēs.

Par spīti bagātnieku dažādajām gaumēm, viens ir skaidrs - kad pienācis laiks rotaļām, pasaule kļūst par viņu smilšu kasti. (Iekavās – vieta Forbes miljonāru sarakstā).


Bill Gates (#3): Grenlandes rietumu daļa

BilsGeits.jpg - 21.52 KB

Bill Gates ir ēvelējis sniegotās nogāzes Apussuit piedzīvojumu nometnē, helibordinga kūrortā 25 km attālumā no Maniitsoq, kas atrodas Grenlandes rietumos. Šajā savrupajā apkaimē nav pacēlāju, tāpēc tiek noīrēts helikopters, dodoties nekurienes vidū, un šeit tad arī sākas slēpošana. Pakājē sagaida vēl viens lidaparāts, kas aizved uz citu ledāju ieskautu kalnu.

"Dzīvojot pasaulē kopā ar sešiem miljardiem cilvēku, ir brīnišķīgi apzināties, ka atrodies vietā, kurā pabijuši vien daži no mums", saka Anders Stenbakken par Grenlandes rietumu daļu. Papildus tam, Grenlandē nav paparaci.

Pateicoties Grenlandes mazajam iedzīvotāju skaitam pilsētās, cilvēks var klaiņot apkārt pa pilsētu nepamanīts.

George Lucas (#277): Kanādas Karaliskais Klusā Okeāna dzelzceļš

DzordzLukas.jpg - 26.27 KB

Pēc tam, kad Zvaigžņu karu veidotājs un režisors George Lucas bija mērojis ceļu pa Kanādas Karalisko Klusā okeāna dzelzceļu no Toronto līdz Vankūverai, viņš šo ceļojumu nosauca par savas dzīves vislabāko atvaļinājumu.

Gadu gadiem šajās lokomotīvēs ceļojušas karaliskās ģimenes, prezidenti, premjerministri un tas ir saprotams, jo ceļojuma laikā pasažieriem ir iespēja sajūsmināties par apburošo un vienreizējo skatu uz neskartajiem Kanādas Klinšu kalniem.

Rūpīgi atjaunoto vilciena sastāvu, kas traucas cauri vīnogu plantācijām, grezno tādi atribūti kā oriģinālie skārda griesti, misiņa furnitūra, Čerkesu riekstkoka sienu apšuvums un bezdelīgactiņas kļava, kas importēta no Krievijas. Pasažieri tiek laipni aicināti ielūkoties agrākajā Vinstona Čērčila vārdā nosauktās lokomotīves kabinetā, kas saukts par Čērčila kajīti [Churchill's Cubby], kā arī noskatīties, kā skatam paslīd garām vai visa pasaule un ieraudzīt sauli izgaistot kalnājos.

10 lokomotīves vienlaikus var apkalpot 32 viesus jebkurā laikā, tādējādi nav nekāds neprāts noīrēt visu vilcienu vieniem pašiem, kā to darīja George Lucas.

J.K. Rowling (#1062): Pertšīra, Skotija

JKRowling.jpg - 26.91 KB

Tikai desmit gadus atpakaļ, J.K. Rowling, Harija Potera autore, bija vienkārša vientuļā māmiņa trīsistabu dzīvoklī Edinburgā, Skotijā. Tagad viņai pieder Karaļa Georga laiku māja Kensington, villa Edinburgā un Killiechassie nams, lauku īpašums, kas celts 1865.gadā Tay upes krastā netālu no Aberfeldy, Perthshire.

Viņa ir manīta iepērkoties pilsētā un pastaigājoties pa apkārtni. Tas atrodas aptuveni 150 km no Edinburgas, Perthshire grezno krāšņa daba un paugurainās nogāzes, mežiem bagātas gravas, plaši lauksaimniecības līdzenumi un pasakaini kalni. Apkaime ir ļoti neparasta – īpaši tas sajūtams no rīta pēc pamošanās, laukā redzot sarmaino rītu ar gaišajām debesīm. Aculiecinieki saka, ka Skotija tajā mirklī atklājas visā savā burvībā.

François Pinault (#39): Palazzo Grassi, Venēcija

FrancoisPinault.jpg - 27.75 KB

Ar villu St. Tropez, (kur viņa pēdējais uzņemtais viesis bija viņa draugs- Žaks Širaks), 17.gs. pili netālu no Montfort-L'Amaury un apartamentiem Barbizon 63. namā Ņujorkas pilsētas Lexington avēnijā, šis franču modes preču mazumtirdzniecības magnāts un nepārspējamais laikmetīgās mākslas kolekcionārs savā īpašumā tur neskaitāmas dzīvojamās platības, ko grezno izcili gleznojumi un tēlotājmākslas paraugi.

Taču ar šīm telpām ir par maz, lai izstādītu visus savus aptuveni tūkstoš kolekcijā ietvertos mākslas darbus. Tādējādi viņš ir iegādājies 37 miljonus USD vērtu Palazzo Grassi daļu Venēcijas Grand Canal malā.

Patlaban viņa mākslas kolekcija aplūkojama uz 18.gs. baltā marmora pils sienu fona.

Lakshmi Mittal (#4): London Mansion, Yacht Amevi

LakshmiMittal.jpg - 26.26 KB

Miljardieris, Indijas tērauda rūpniecības dūzis Mittal par savām mājām uzskata 12 guļamistabu savrupmāju Londonas Kensington pils dārzos, taču paralēli tam viņš par savu dzīves vietu dēvē arī okeānu - Indija, Norvēģija, Gibraltārs un Spānija bija tikai daži no pieturas punktiem, kur viņš pieturēja savu 262 pēdas garo jahtu Amevi pagājušajā vasarā.

Saskaņā ar Power & Motor Yacht datiem, Amevi ir ierindota 32. vietā pasaules lielāko jahtu sarakstā. Kā stāsta, Mittal par laivu samaksājis $200 miljonus, un uz tās atrodas tādas ekstras kā peldbaseins, kā arī sporta un kino zāles.

Prince Alwaleed Bin Talal Alsaud (#19): Airbus A380 "Flying Palace"

PrinceAlwaleedBinTalalAlsaud.jpg - 15.07 KB

Pagājušajā novembrī Saūda Arābijas princis (miljardieris un investors) iegādājies A380 "Lidojošo pili", divstāvu lidaparātu, kas ir lielākais Airbus ražojums. Decembrī laikraksts Daily Mail ziņoja, ka viņa karaliskā majestāte iztērēs papildus $177 miljonus, lai to pielāgotu individuālām vajadzībām, kas sastāda kopumā vairāk nekā pusi no lidmašīnas kopējās vērtības.

Plānā Airbus pielāgošanai ietilpst ar marmoru greznota ēdamistaba, beduīnu stila guļamistabas un plaša burbuļvanna un, protams, arī pretraķešu aizsardzības sistēma, lai pasargātu lidaparātu no iespējamiem uzbrukumiem. 

Larry Page (#33), Sergey Brin (#32): Space Camp, Huntsville, Ala

LarryPage.jpg - 19.1 KB

Esot jūsmīgi kaitborda piekritēji, Google ciltstēvi Larry Page un Sergey Brin ir īsti gravitātes izaicinātāji. Taču apmeklējot Huntsville kosmosa nometni, viņi piedzīvoja pavisam citādas bezsvara stāvokļa emocijas. Šeit viņiem bija iespēja paspēlēties ar NASA izstrādāto treniņu aprīkojumu, kas demonstrē, kā cilvēka ķermenis jūtas kosmosa kuģa pacelšanās laikā un kā tas ir - pastaigāties pa Mēnesi.

Huntsville patiesībā ir kosmosa programmas Saturna V raķetes radīšanas vieta. Brin un Page tika pieprasīts iepazīties ar kompleksa apkalpi, apgūt operatīvās sistēmas un sagatavoties simulētai palaišanai kosmosā. Atkal un atkal viņi tika ievietoti simulētās (taču ļoti aizraujošās) dzīvības un nāves situācijās. Kādā no uzdevumiem viņi tika nosūtīti ārkārtas pacelšanās „misijā”, lai glābtu bojātu satelītu.

Pēc tam sekoja parodēta preses konference, kur kosmosa nometnes darbinieki mēģināja atkauties no uzbāzīgajiem žurnālistiem.

Forest Mars, Jr. (#46): Montana Ranch

ForestMarsJr.jpg - 23.59 KB

Gadiem ilgi dažnedažādi magnāti ir bariem devušies uz šiem klinšainajiem kalnājiem. Forests Mars, kādreizējais Mars Inc. valdes priekšsēdētājs un šokolādes batoniņu bagātības mantinieks savā īpašumā tur rančo, kas plešas 33,000 ha platībā Montana štata dienvidrietumu daļā, kas stiepjas gar Tongue upes krastu.

Taču nesen Mars paradīzē notika nepatikšanas - janvārī gāzes kompānija ar "minerālu nomas līgumu" sāka rakņāties pēc metāna ogļu gultnes zem miljardiera īpašuma...

Bernard Arnault (#13): Courchevel, Francija

BernardArnault.jpg - 33.99 KB

Starp vairākiem neskaitāmajiem plašajiem slēpošanas kūrortiem Francijas Alpos, Courchevel izceļas ar sevišķi lielu luksusa viesnīcu koncentrāciju, modes preču veikaliem un Michelin aizbildniecībā esošiem restorāniem, padarot šo par piemērotu apkārtni varenajiem un bagātajiem.

Ir zināms, ka Vladimirs Putins šad tad iegriežas šeit ar helikopteru, lai ieturētu pusdienas . Numuru cenas ir proporcionālas atrašanās augstumam, taču, ja esat miljardieris, kā Bernard Arnault - franču miljardieris, kas vada LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, atliek nekas cits, kā vien uzcelt viesnīcu pašam.

Viņa Le Cheval Blanc kūrorts lepojas ar tādiem apartamentiem, kurus iespējams apvienot 650 kvadrātmetru dzīvojamā platībā. 

Mikhail Prokhorov (#24): Bahamas

MihailsProhorovs.jpg - 17.52 KB

Šis Krievijas ogļraktuvju magnāts arī ir regulārs Courchevel slēpošanas kūrorta viesis, taču viņa arests pagājušajā gadā par aizdomām, ka viņš savu ballīšu viesiem piedāvā prostitūtas pielika punktu Jaungada jampadracim.

Policija vēlāk viņu atbrīvoja bez drošības naudas, taču šogad viņš pārdeva savu kalnu slēpošanas aprīkojumu apmaiņā pret ūdens motociklu un vēja dēli.

"Šoreiz es nolēmu doties, kur ir siltāks”, viņš pavēstīja Krievijas laikrakstam Kommersant. "Esot atvaļinājumā, sportam veltu septiņas stundas."

Barry Diller (#897): Harbour Island, Bahamas

BarryDiller.jpg - 28.71 KB

Mediju dūzim, kas radījis Fox Broadcasting Network— un viņa sievai, dizainerei Diane Von Furstenberg— ir vairākas iespējas, kā izrauties no ikdienas rutīnas, ieskaitot apartamentus Parīzē, nekustamos īpašumus Beverlijhilzā un piecu guļamistabu pludmales māja Ostas salā, Bahamās.

5 km garā sala netālu no Eleuthera ziemeļu krasta ir viena no vecākajām apmetnēm Bahamās, lepojoties ar rozā smilšu pludmalēm un koloniālā stila arhitektūru. Iepriekšējo brīvdienu sezonā šī brīnišķīgā vieta bija slavenību pārpilna, ieskaitot Drū Berimoru, Ričardu Gīru, Kameronu Diazu un Umu Tūrmani, kas šurp devās ar savu draugu Arpad Buson, kam šeit pieder māja.

Atšķirībā no Karību pludmalēm šeit labākie jūsu draugi būs ērtas pludmales iešļūcenes un golfa mašīnīte.

Ingvar Kamprad (#7): Vīnogu audzētava Provansā, Francija

IngvarKamprad.jpg - 17.65 KB

Jūs neredzēsiet IKEA dibinātāju Ingvar Kamprad ballējoties kopā ar Krievijas oligarhiem Alpos. Zviedru miljardieris neapšaubāmi ir neuzkrītošs tips un ir izveidojis taupīga cilvēka reputāciju.

Atsaucoties uz Lielbritānijas laikrakstu The Independent, Kamprad priekšstats par atpūtu saistās ar makšķerēšanu vai airēšanu turpat Zviedrijā. Kādreiz viņš minējis, ka viņa izpratne par greznību ir smalka izejamā krekla iegāde.

Taču taupība ir tikai relatīvs jēdziens, pieminot faktu, ka zviedru bagātnieks par savām mājām uzskata lepno Zviedru kalnu ciematā Verbier. Viņa spēļu laukums ir vīna dārzs netālu no Hyères Provansā -  šajā vīnogu audzētavā ik gadu tiek saražoti 60,000 litri vīna.

Li Ka-Shing (#11): Honkongas Golfa klubs; Four Seasons viesnīca, Honkonga

LiKaShing.jpg - 19.53 KB

Šis Ķīnas biznesmenis un investors, uzņēmuma Hutchison Whampoa valdes priekšsēdētājs, labprāt dienu uzsāk, izspēlējot deviņas bedrītes kopā ar pārējiem miljardieriem vai biznesa partneriem golfa laukumā netālu no viņa mājām.

Pusdienas laikā Li-Ka Shing bieži ticis ievērots atpūšoties Honkongas SPA viesnīcā - Four Seasons. Terapiju piedāvājums šajā luksus viesnīcā iever tādas procedūras kā „Harmonijas masāža”, kuras laikā divi terapeiti darbojas vienlaicīgi, izmantojot sinhronizētus piespiedienus un pieskārienus, lai radītu pilnīgu svētlaimi.

Ted Turner (#524): Vermejo Park Ranch, Raton, N.M.

TedTurner.jpg - 31.85 KB

Mediju magnāts Ted Turner - kaismīgs dabas draugs un mednieks - lepojas ar īpašumiem, kas patiesībā ir īsti dabas rezervāti. Papildus pumām, staltbriežiem, antilopēm, bifeļiem, elkiem, forelēm un klinšaino kalnu lielajiem auniem, Turner spēļu laukums ir mājvieta arī melnkājainajiem seskiem, kuriem tas palīdzējis paglābties no izmiršanas.

Šī vīra spēļu laukums uz laiku var būs arī Tavs spēļu laukums, sākot ar 450 USD par nakti. Viesi var apmesties 240 000 ha plašajā Vermejo Park rančo un doties makšķerēt uz kādu no 21 ezeriem, kas pilni dažādu paveidu forelēm vai doties nomedīt kādu briedi, alni, tītaru, žuburragu antilopi vai sumbru.

Pieejami vairāki mednieku namiņi, ieskaitot paša Turner namu Casa Grande (kas maksās papildus 100 USD). Divstāvu ēka Main Lodge piedāvā plašu verandu, kas pārsteidz brīnišķīgu skatu uz krāšņo dabu un kalniem saulrieta laikā.

Mukesh Ambani (#5): Mumbai

MukeshAmbani.jpg - 16.81 KB

Kādēļ gan klejot pa pasauli, meklējot luksusa atpūtas centrus, ja varat uzcelt savējo tur pat mājās?

Indijas petroķīmikāliju un telekomunikāciju magnāts Mukesh Ambani sācis sliet gaisā 27-stāvīgu debesskrāpja rezidenci Mumbai pilsētā. Tā izmaksas tiek lēstas ap 1 miljardu USD.

Atsaucoties uz Mumbai Mirror, kas sagādājis rezidences arhitektūras plānus, nams atgādinās virtuālu stikla pili ar sešos stāvos izbūvētām autostāvvietām un nolaišanās laukumu helikopteram. Augšējie stāvi pavērs skatu uz Arābu jūru un brīnišķīgu panorāmu uz pilsētu.

Viss šis krāšņums paredzēts pašam Ambani, viņa sievai Neta un viņu trīs bērneļiem, kā arī Ambani mātei.

Steve Case (#962): Lielās Kaimanu salas

SteveCase.jpg - 23.21 KB

AOL dibinātājam Steve Case un citiem okeāna piekrastes māju - rezidenču īpašniekiem Ritz-Carlton Kaimanu salās, ierašanās šeit vien jau ir puse no prieka. Personīgais sulainis uzņem viesus jau lidostā un ar golfa mašīnu aizved tos uz rezidenču privāto piestātni - no turienes ātrs motorkuteris aiztraucas pār Ziemeļu šaurumam.

Lielākie kompleksi paver skatu uz privāto pludmali un aiz tās putojošo jūru, tajos iekšā izbūvēti nebeidzami baseini, plašas, paklājiem klātas platības, katedrāļu cienīgi griesti un āra dušas.

Nama īpašniekiem tāpat pieder arī 6. vai 7. sērijas luksusa BM, mūža abonements Greg Norman golfa laukumā un pieeja Nick Bollettieri izveidotajiem tenisa kortiem.

Suleiman Kerimov (#36): Franču Rivjēra, Ice jahta

SuleimanKerimov.jpg - 33.17 KB

Krievijas naftas magnāts un minerālu tirgonis, kura holdinga kompānija Nafta Moskva tur savā īpašumā lielākos akciju portfeļus nekustamā īpašuma tirgū, kabeļtelevīzijā, dabas gāzes nozarē un banku sektorā, esot samaksājis pa 1 miljonam USD Kristīnai Agilerai un Šakirai, lai tās uzdzied viņa 40 gadu jubilejā.

Kerimov straujais dzīves tvēriens burtiski ir ārpus jebkādas kontroles (viņš bez emocijām sasita savu Ferrari Enzo, ietriecoties kokā Nicā, Franču Rivjērā).

Kad dzīvē iestājas mierīgāks periods, Kerimov dodas braucienā ar savu 295-pēdas garo jahtu ar helikopteram paredzētu nolaišanās vietu. Iecienītākās piestātnes ir Nicas osta un Antigua.

Ernesto Bertarelli (#75): Valencia, Spain

ErnestoBertarelli.jpg - 31.98 KB

2007.g. bijušais biotehnoloģiju gigants Ernesto Bertarelli un viņa jahtu sindikāts Team Alinghi ieguva Amerikas kausu Valensijā, Spānijā.

Bertarelli un viņa ģimene patiesībā dzīvoja uz jahtas Valencia vairākus mēnešus, kamēr viņš gatavojās regatei. Valencia ir mūsdienīgai pilsētai raksturīgā dzirkstele un inovācijas gars, un tā ērti novietojusies tieši Vidusjūras sirdī.

Sidi Saler ir viena no skaistākajām pludmalēm Eiropā. Tā ir ļoti gara un atdala jūru no dabas rezervāta, kas ir centrālā pulcēšanās vieta migrējošo putnu kāšiem. Bertarelli tas tik ļoti iespaidoja, ka tagad viņš finansē šo rezervāta uzturēšanas programmu.

Kopā ar sievu viņu var sastapt spēlējam golfu El Saler Golf Club, kuru viņš apraksta kā augstākās klases skotu vai īru golfa laukumu.

George Soros (#97): Ketchum, Aidaho

DzordzSoros.jpg - 21.7 KB

Kad Ketchum 1936.g. vēra savas durvis kā pirmais Amerikas slēpošanas kūrorts, tādas slavenības kā Ingrid Bergman, Klārks Geibls un Erols Flins ātri iemīlēja Saules Ieleju kā savu ziemas atpūtas vietu.

Daudzus gadus vēlāk ideālie slēpošanas apstākļi, mākslas galerijas un pieczvaigžņu restorāni joprojām liek šai vietai būt apritē, galvenokārt pateicoties tādu viesu kā Arnolds Švarceneggers, Brūss Villiss un Džordžs Soross, kam Ketchum pieder slēpošanas kotedža, apmeklējumam.

Apbrīnojami, cik tuvu šeit atrodas perifērija - piecu minūšu brauciens un jūs jau atrodaties pie ekspansīvas, neskartas dabas robežas. Redzēt slavenības vietējā aptiekā nav nekas neierasts, taču šejienieši ir tik mierīgi un draudzīgi, ka vienkārši uzsmaidīs un neradīs nekādu kņadu.

Michael Dell (#40): Maui, Havaju salas

MichaelDell.jpg - 18.65 KB

Papildus privātajai slēpošanas kotedžai Aspen, arī Maui ir Michael Dell, kurš savu bagātību ieguvis kā Dell Inc. dibinātājs, iemīļota atpūtas vieta.

Patiesībā Dell manīts skrienam pludmalē, jo viņa sieva ir īsta sportiste, kas 2003.gadā piedalījās Havaju salu Ironman sacensībās (viņa startēja gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē).

Ir saprotams, kādēļ Teksasas bagātnieks ļāvies šīs ekstrēmās salas vilinājumam. Vainīga ir tās laika apstākļu dažādība, kas spēj piedāvāt gan sniegu kalnu galotnēs, lietu rietumu apgabalos, gan skaidras debesis dienvidu pusē. Tam visam klāt nāk dabas burvība sākot ar Kalaupapa panorāmu un beidzot ar Haleakeala krāteriem. Turklāt jāmin arī švītīgā iepirkšanās, debešķīgie pārgājieni un gastronomiskās izvirtības.

Tā visa iespaidā Dell pat iegādājies šeit Four Seasons kūrortu (Maui, Wailea)...

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Jauki jau palasit...
03.08.2008. plkst. 16:45
man prieks par cilvekiem kuriem strāda galva un nevis kas cits!!!
03.06.2008. plkst. 13:45
wot vienu šitadu miljardieri es labprat noprecētu :D
03.06.2008. plkst. 12:58
vot! shitaadu balvu vareetu kaadu nedelju izspeeleet :DDDD
03.06.2008. plkst. 09:21
kad man bus miljoni, es arii tur aizbraukshu:))
29.05.2008. plkst. 10:27

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visproduktīvākais augu biotops ir purvs. Gada ražība, kas mērīta saražotā augu materiāla sausajā svarā, purvā ir 2 līdz 3 reizes augstāka kā vislabākajai lauksaimniecības zemei

Pasākumi

THE TIGER LILLIES PAPILDINA POSITIVUS FESTIVĀLA PROGRAMMU

Reiz jau viesojušies Latvijā pirms pāris gadiem, provokatīvie briti atgriežas, lai uzstātos šā gada Positivus festivālā Salacgrīvā un iepriecinātu daudzus savas daiļrades cienītājus....