Niršana pie haizivīm

Niršana pie haizivīm

Jums nav jābūt Žakam Kusto, lai nirtu haizivju apsēstos ūdeņos. Jau no laika gala cilvēki ir baidījušies no šiem zemūdens plēsējiem, taču tikpat ļoti klusībā ir kārojuši tos redzēt tuvumā.

Ja pirms divdesmit gadiem kāds būtu teicis, ka niršana pie haizivīm būs pati populārākā niršanas tūre, viņš droši vien būtu noturēts par ķertu. Taču šodien tas tā ir , tāpēc steidziet iegādāties zemūdens fotokameru!!

Tie, kas ar šo interesanto izklaides veidu ir uz "Tu", jau zina, ka haizivju vērošanai zemūdens pasaulē ir trīs ideāli piemērotas vietas - Dienvidāfrikas piekraste, Austrālijas dienvidu krasti un Dienvidamerika. Tāpēc izvēlieties jums patīkamāko reģionu un esiet gatavi asinis stindzinošākajam ceļojumam jūsu dzīvē. Jāpiebilst, ka šī tūrisma nozare ar savu popularitāti mazina haizivju apdraudējumu no malumednieku puses, jo pulcina to apdzīvotajos reģionos daudz cilvēku.

Lūk, mūsu piedāvātas haizivju vērošanas vietas visā pasaulē.


Nassau, Bahamu salas

nassau.jpg - 34.68 KB

Ja esat redzējis filmu "Žokļi", iespējams, atpazīsiet tajā redzētās ainavas, taču negaidiet, ka gar salas piekrasti klejos anomāla izmēra plēsējs – tā vietā rifos redzēsiet tīģerhaizivis, āmurhaizivis un Karību jūras haizivis.

Bahamu salās ir vairāki tūrisma biroji, kas piedāvā nirt pie haizivīm, taču Stuart Cove Shark Adventure ir tikai 40 minūšu brauciena ar laivu attālumā no salas. Ekskursijas laikā, nirstot četras stundas, jūs redzēsiet ap 40 rifu haizivju, savukārt piedzīvojuma kulminācija būs jūras iemītnieču barošanas laiks.

Labākais laiks ceļojumam: visu gadu, taču ūdens vissiltākais šeit ir no jūnija līdz septembrim. Dienas tūres cena – 140USD, ieskaitot ekipējumu.

Guadalupe, Meksika

guadalupe.jpg - 30.3 KB

Šī vulkāniskā sala apmēram 220 kilometrus no Kalifornijas līča pussalas ir pēdējais modes kliedziens haizivju tūrisma industrijā, galvenokārt, pateicoties skaidrajiem ūdeņiem, kas nodrošina nevainojamu redzamību.

San Diego Shark Diving Expeditions piedāvā piecu dienu ceļojumu, kurā 20 cilvēku grupa dosies no Kalifornijas uz Guadalupe salu. Pēc ievadinstruktāžas grupa tiks sadalīta mazākās pa 4, lai kāptu būros un nirtu dziļumā. Ūdens šeit ir samērā silts, turklāt bez baltajām haizivīm jūs redzēsiet arī roņus un jūras lauvas, kurus tik ļoti medī asinskārās plēsoņas.

Labākais laiks ceļojumam: no septembra līdz novembrim. Tūres izmaksas – 2650USD.

Western Cape, Dienvidāfrika

rietumkrasts.jpg - 21.97 KB

Dyer sala, netālu no Gansbaai, ir populārākā vieta Dienvidāfrikā, kur redzamas baltās haizivis, un tāpēc arī tūristu pārpilnākā. Taču Skipskop - agrākais zvejnieku ciems, kas šodien pārveidots par ieroču izmēģinājumu centru kļūst par nākamo Guadalupe un līdz ar to pieredzējušu nirēju lokā kotējas augstāk par Dyer salu.

Lielākā Skipskop apkārtnes priekšrocība ir tā, ka baltās haizivis šeit sastopamas ar daudzām citām šo zivju sugām, turklāt savā starpā mierīgi sadzīvojot. Nirēji nirst bez būriem apmēram 30 metru dziļumā.

Labākais laiks ceļojumam: no februāra līdz martam. Tūres cena: no 300USD, ieskaitot uzkodas un ekipējumu. Apmešanās apmaksājama atsevišķi.

Eastern Cape, Dienvidāfrika

austrumurags.jpg - 25.5 KB

Iespējams, vislabākās iespējas kuplā skaitā redzēt maģiskās dziļjūras plēsējas, ir slavenā Sardine Run, kas atrodas Eastern Cape. Laikā no maija līdz jūlijam miljoniem sardīņu uz ziemeļiem no aukstajiem Dienvidāfrikas Cape Point ūdeņiem uz KwaZulu-Natal piekrasti, kļūstot par iekārojamu ēsmu visdažādākajiem okeāna plēsējiem.

Šo unikālo skatu varat vērot vairākos veidos, ieskaitot niršanu un vērošanu no katamarāna, jo ūdens caurredzamība ir fantastiska. Ceļojuma izmaksas ir ap 320USD, kas ietver apmešanos, maltītes, aprīkojumu un lidojumu no Johannesburg vai Keiptaunas uz East London.

Rangiroa, Franču Polinēzija

rangiroa.jpg - 29.62 KB

Rangiroa, lielākais koraļļu atols Franču Polinēzijā tikai stundas brauciena attālumā no lielākas Haiti salas, ir 150 kilometrus gara koraļļu strēle, kuras lielākais lepnums ir milzīgā, tirkīza zaļā lagūna. Šī Klusā okeāna koraļļu strēle ietver apmēram 240 līcīšu, kas piedāvā brīnišķīgas niršanas iespējas.

Tūres laikā atpūtnieki apskata koraļļu laukus, no zemūdens pasaules vērojot gan debesu mākoņus, gan virs galvām peldošās haizivis... Pēc satraucošās niršanas pašā laikā būs došanās uz viesnīcu un gardas vakariņas franču stilā.

Labākais laiks ceļojumam: visu gadu. Tikai pati niršana maksā no 80USD.

Cocos sala, Kostarika

cocossalas.jpg - 25.01 KB

Ūdeņi, kas ieskauj Cocos (leknu, neapdzīvotu salu Klusā okeāna piekrastē) čum un mudž no haizivīm. Viens no ekskluzīvākajiem piedāvājumiem šeit ir niršana naktī pie mazās Manuelita saliņas, kur sastopams sevišķi liels balto haizivju bars.

Katrā ziņā neviens tūrists, kas atbraucis šeit redzēt leģendārās zemūdens būtnes, nav aizbraucis neapmierināts.

Papildus niršanai pie plēsoņām ceļojumā ietilpst arī pārgājiens pa salas biezajiem džungļiem un pelde zem ūdenskrituma šaltīm.

Labākais laiks ceļojumam: laiks no novembra līdz decembrim. Nakts niršanas desmit dienu tūre (tiesa, tiek piedāvāta iespēja nirst arī dienas laikā), izmaksās no 4000USD (kopā ar dzīvošanu uz kuģa, aprīkojumu, ēdienu un transportu no Sanhosē).

Galapagu salas

galapagusalas.jpg - 27.53 KB

Nesenais pētījums par haizivju populācijas samazināšanos šajā apvidū liek varasiestādēm sarosīties un, ticiet mums, tālu vairs nav niršanas aizliegums pie unikālo Galapagu salu krastiem. Taču šobrīd vēl jums ir iespēja nirt šajos skaidrajos ūdeņos, kur sevišķi Darvina salas apkaimē mājo daudz visdažādāko haizivju.

Kāds pieredzējis nirējs to pat ir salīdzinājis ar zemūdens lidostu, kur satiekas visdažādākās sejas (bruņurupuči, delfīni, rajas un, protams, visdažādākās haizivis).

Labākais laiks ceļojumam: laiks no jūnija līdz oktobrim, lai arī labākais laiks, kad redzami veseli vaļhaizivju bari, ir augusts un septembris, kad ūdens gan ir krietni vēsāks. Kopējie tēriņi sastādīs ap 3200USD, ieskaitot gan niršanu, gan ekskursiju pa salām, kā arī maltītes un apmešanos uz kuģa.

Neptune salas, Austrālija

neptunusalas.jpg - 18.34 KB

Dabiska barošanās vide šajos vēsajos un dziļajos ūdeņos nodrošina dažādu okeāna plēsoņu klātbūtni, kas tik ļoti iet pie sirds tūristiem, kas kaut reizi vēlas ieskatīties baismīgajās baltās haizivs acīs.

Tieši šajā apvidū slavenais zemūdens operators Rodnijs Fokss, kas pats ir izdzīvojis haizivs uzbrukumā, piedāvā pasaulē vienīgo dziļūdens niršanu būrī.

Nirēji bez sertifikāta (tādi kā mēs - parastie tūristi) var nirt seklākā līmenī.

Labākais laiks ceļojumam: Austrālijas vasara (decembris līdz februāris). Četru dienu pakete maksā ap 1700USD, ieskaitot ēdienu, dzērienus un citas izmaksas (niršanas apģērbs un aprīkojums ceļā nav iekļauti).

Holbox sala, Meksika

holboxsalas.jpg - 30.59 KB

Austrālijas Ningaloo rifs un Āfrikas piekraste Mozambikas apkārtnē, bez šaubām, ir pasaulē slavens vaļhaizivju vērošanas vietas, taču šī nelielā saliņa pie Meksikas Jukatānas pussalas ir ievērojama ar to, ka tās krastos sastopama pasaulē lielāko haizivju ievērojamākā populācija.

Lai arī ūdens šeit nav tik skaidrs, kā augšminētajās vietās, katru gadu šeit vērojami līdz pat 1500 vaļhaizivju lieli bari. Tās šeit novērojamas kopā ar delfīniem, rajām un dažādiem interesantiem bruņurupučiem.

Labākais laiks ceļojumam: no maija līdz septembrim. Niršana izmaksās ap 85USD. Ņemiet līdz skaidru naudu, jo uz nomaļās salas nav bankomātu.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
daily raily
dur acis
16.04.2015. plkst. 20:55
Pirms tam gan kārtīgi jāsadzeras antidepresanti, lai sirds nepadodas...:D Bet vispār, būtu interesanti...
02.08.2008. plkst. 22:28
negribētu mēģināt..
14.07.2008. plkst. 11:35
njā...adrenalīns līdz ausīm
03.06.2008. plkst. 14:37
es ar tā gribētu.
18.05.2008. plkst. 12:35

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kazahstāna ir lielākā valsts pasaulē, ko neapskalo jūra vai okeāns

Pasākumi

Mumiy Troll jauno albumu laimēja...

Sveiks, lasītāj!
IrLaiks.lv sadarbībā ar "Platforma Music" aicina piedalīties konkursā un laimēt Mumiy Troll jauno dubultabumu, kurš pārdošanā nonāks šodien (17.oktobrī) plkst. 17:00....